Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ST151 végerősítő
 
Témaindító: Dzsoni, idő: Szept 5, 2007
Lapozás: OK   31 / 93
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
István a T10 helyére nem kell2-n5551? A lábkiosztások azok passzolnak szerinted? És ugye újra élesztés a megszokott módon?
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2013
(#) Koncsar hozzászólása Jan 30, 2013 /
 
Az utolsó nyákod akkor maradhat?
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2013
(#) GyurikaBx válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 30, 2013 / 1
 
Üdv!
Én nem bontottam volna szét azt az erősítőt azért, hogy ST151-et rakjak bele. Az egy nagyon jó kapcsolás, elnyűhetetlen darab, "a búcsúsok is bele izzadtak" mire leégették ezeket a végfokokat!
Másfél évig dolgoztam ott, raktam össze belőle pár darabot!
Esetleg a kibontott nyákot nem adod el?
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
A T10 kollektor-emitter feszültsége csak pár Volt.
Kicsit még számolgatom a kapcsolást.
(#) Koncsar válasza GyurikaBx hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
1 órája becsomagoltam, az egy dolog. Ha a Reloop által sikerül a végfokot az St151 et elindítani és azt mondom, hogy baba, akkor eladnám, de nem tudom mennyit érhet, hibátlanul működött egy órával ezelött. Még nem bontottam le róla a hűtést, ahoz ki kell forrasztanom a Tesla tranyokat. Várok vele még egy kicsit.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
Gondolom a kimenő telj. növekedni fog. A nyákon majd a vezetősávokat az MJL21193-4 felé fel kell cineznem.
(#) Koncsar válasza GyurikaBx hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
Amit tegnap csináltunk RELOOP MESTERrel +-60 Voltra nagyon komolyan szól, és tisztán alacsony és magas hangerőnél is. 48 órája feszkón van. Nem akar torzítani sem, nagyon komoly. És boldog vagyok.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2013
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
Az egésznek van egy kísérleti jellege. A 2N5551-nek is csak a lapolt oldalához kell húzni a bázis lábat. Az elkókat említettem. Az R13 100 ohm ellenállás helyére tégy 68 ohm-osat, R4 helyére 33 ohm-ot! (C3-nak lehetne 100pF, de ahhoz lehet tovább kéne növelni a VAS áramát, ezzel még korai foglalkozni)
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
A 2N5551-nek is csak a lapolt oldalához kell húzni a bázis lábat. Kezdődik az értetlenségem. Nem értem, meditálok. BC546 alulról nézve EBC a 2N5551 CBE csak meg kell fordítanom őket. Nem?
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2013
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 30, 2013 / 1
 
Ha megnézed az adatlapon a lábkiosztást és a NYÁK-on a furatok elrendezését, akkor látni fogod mi a teendő. Ezt a három tranzisztort 180°-kal el kell forgatni.
Látom a módosításodon, hogy érted Te ezt!
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2013
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
A betyár életbe! Akkor csak erre gondoltam. István amit tegnap átküldtél, vagy visszaküldtél .lay-t, azon légyszi rajzold már be, hogy melyik alkatrész Pl: MJE15030 az a T2 stb. illetve a többit. mert még 100% nem látom át. Forgatom a kapcs.rajzot meg mindent. Annyit rajzoltam, hogy alig férek el az asztalon, persze a fele már lassan kuka.Mind a 2db 47µF elkó 100V legyen?
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2013
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
István légyszives, mondtad a T5 kollektor körébe egy ellenállás beiktatását. Mekkorát? Átírod nekem a .lay-t?
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
A T7 ill. a T8 ra írtad az MJE15032-33 ott az egyik az nem jó szerintem, mert ott az MJL21193 vagy 4 végtranyó van.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2013
(#) Koncsar hozzászólása Jan 30, 2013 /
 
Melyik ez a R13 100 ohm s ellenálat, mert a 100 ból van 3 db. Tanár Úr! Lesz még ma?
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
István Kedves jó éjt. Megszültem amit mondtál. Megvizsgálod? Üdv: Gyuri
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 31, 2013 / 1
 
Üdv! Ügyesen dolgoztál! Beraktam egy 33k ellenállást T5 kollektor-körébe, hogy a tranyó ne melegedjen. Kiegészítettem a tranzisztor pozíciószámokat. Jelöltem a 47µF 100V elkót. A vezetősávokat rendezgettem, vastagítottam. T3-T6 innentől hűtendő!

Átnéz_2.lay
    
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
István most még van pár órás munkám, hogy most mennem kell, de utána leszek, és elkezdem összetenni. Du. itt leszek. Majd úgy is észreveszed. Szia.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
Most állok neki kifúrni a panelt, és az alkatrészeket beültetni. Mehet István, ugye? Nem jutott más az eszedbe? 10 percenként idejövök a géphez hátha írsz valamit, ami fontos lehet. Ha mindent jól csinálok nem füstölhet el ? Majd az élesztés 10-10 ohm ellenállással?
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
Fúrjad! A végtranzisztorok szigetelő alátétét pasztázd! T3-T6 hűtőjét szintén.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
Már ültetek. Ok.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jan 31, 2013 1 /
 
István rádobtam a +- 62 Voltra próba miatt. 8.5 mV a kimeneten. Ha itt nem füstölt, akkor a 80 Voltot is kibírja?
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2013
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
Pont javasolni akartam, hogy alacsonyabb tápról indítsd a próbát
Eddig nagyon jó!
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
Csak kell valamit forrasztanom a bemenetre, hogy megnézzem hogy jön e belőle valami hangocska, és utána adok neki +-80 V. Nem tudom meddig vagy ma fent?
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
Túl drága ez ahhoz éjszaka kapkodj vele. Ilyenkor szoktak végzetes hibák becsúszni.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
Szólni szól 60 Volton.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
Megy +- 82 Volton. István nem melegednek az MJE340-350!
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2013
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
De melegszik mind a kettő, a kezem rajtatudom tartani. Ez az MJE340-50 milyen feladatot lát el az elején. De a Castone-ban a kicsiben is ezek vannak, ott is süt a borda alapból.
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
A T3 a nagyjelű erősítő, T6 áramgenerátor. Mindkettő 0,9W-ot disszipál.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
István a MJL21193-4 létezik, hogy nem tudja olyan jól elvezetni a hőt, mint a fémházas? Ha megküldöm, nagyot szól, csak mintha az alunak nem adná le olyan gyorsan a hőt. Lehet, hogy hülyeség. Fogom az alut meg a végtranyó tetejét és ott érzem ezt az eltérést. Amúgy nagyot szól. Persze az amperek rajta vannak rendesen.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2013
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Lehet, hogy azt mondanád , hogy ne bohockodjak azzal az U profilú aluval. Könnyen megfuthat az MJL ? Így bármelyik végfoktranyó is melegedne. Köszi a segítséged, nagyon szépen dolgoztál, de ne ne fejezzük még be. Várom válaszod. Amúgy lehet, hogy egy strapabíró végfok lenne. Nem tudom mi lenne a legjobb teszt rá? Üdv: Gyuri Délután leszek.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2013
Következő: »»   31 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem