Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vicces-humoros áramkörök
Lapozás: OK   5 / 9
(#) Alkotó válasza szamóca hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
Észrevettétek, hogy az arca is változik? 3 féle "mimikát" vonultat fel a "gép".
(#) McDeath válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Szerintem a vágások között lettek kicserélgetve, de lehet, hogy elektronikus úton van megoldva. Minden esetre én 5 különféle mimikát fedeztem fel. (Elnézést hogy így beléd kötök )
(#) Alkotó válasza McDeath hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Mert Te biztosan többször is megnézted, és tudtad mit kell figyelni. Nekem viszont csak feltűnt...
(#) McDeath válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Elnézést. :hide: Csak gondoltam, hogy megírom érdekességképpen hátha érdekel valakit
(#) MadAce hozzászólása Szept 14, 2011 /
 
Újabb érdekes "BOX" Nézzétek és élvezzétek

Bővebben: Video Link
(#) ngexi válasza MadAce hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Ez nagyon jóóó!!! Megcsinálom.
(#) mikrofarad hozzászólása Nov 18, 2011 /
 
EZ durva!!Mi lehet benne? Tán elkó?
(#) MadAce válasza mikrofarad hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Valószínűleg

Itt egy újabb felhasználása a haszontalan kapcsolós doboznak.

Bővebben: Link
(#) pmate95 hozzászólása Nov 19, 2011 /
 
Megépítettem ezt :Bővebben: Link
Nagyon jól néz ki, bár nehéz ezt a plexit megmunkálni... Ha az ember a hátuljáról írja bele a szöveget, akkor domborúnak látszik
(#) player válasza pmate95 hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Pmate95!
A be-kikapocslás hogy van ennél az áramkörnél? Érintéskapcsoló, vagy mi?
(#) lui144 hozzászólása Dec 27, 2011 /
 
Nincs meg valakinek ennek a kapcsolási rajza? DVD visszatekercselő
(#) Dániel X hozzászólása Jan 5, 2012 /
 
(#) Frankye válasza Dániel X hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 
Nekem inkább csigának tűnik, de aranyos!
(Persze, vannak ott bogarak is...)
(#) Dániel X válasza Frankye hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 
Na, igen. ez pont csiga. Az ilyen fajta "áramköröknek " van angol elnevezésük?
(#) sooty válasza Frankye hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 
Hát van ott csiga, pók, lepke, szitakötő és egy BOGÁR a (Firefly) szentjánosbogár
(#) Frankye válasza Dániel X hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 
Lehet, hogy van, de én még nem találkoztam egységes elnevezéssel... Esetleg valami efféle: "Electronic bug"?
(#) Dániel X válasza Frankye hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 
Google nem sok képet dob ki rá. De van egy egész jó.
(#) Lamboo hozzászólása Jan 27, 2012 /
 
Sziasztok Nem tud esetleg valaki valamit erről a kis ügyességről?
(#) zolika60 válasza Lamboo hozzászólására (») Jan 27, 2012 /
 
Melyikről?
(#) Lamboo válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
hoppá :S link lemaradt...na sebaj
Erről az ügyességről
(#) sooty válasza Lamboo hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Ez nem elektronika, felhúzós budi volt nekem ilyen. Kinyúlt a klotyóból egy kéz és berántotta a pénzt.
(#) Keresztes Vitéz hozzászólása Jan 30, 2013 /
 
Üdv!
Ez a doboz felkeltette az érdeklődésemet. Van valakinek ötlete, hogyan lehetne egyszerűen kivitelezni? Mozgásérzékelő, esetleg fotoellenállás, vagy ha van konkrét megvalósítási terv, azt is szívesen fogadom.
Köszönet!
(#) kaqkk válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
Valószínűleg kapacitív közelítés érzékelő dolgozik benne.
(#) Gafly válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
Bakker, ott van alatta leírva: Eine Holzbox, die bei Annäherung den Deckel schließt. Realisiert mit einem 24GHz Radarsensor und einem Atmel Attiny Microcontroller.
Egyébként mi a fenéért kellett ennek külön topic-ot nyitni?
(#) barthaz válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Jan 30, 2013 / 1
 
Ezen a linken megtalálsz mindent: LINK
(#) zolika60 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
Miért nem?
(#) Gafly válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
Az a része nem neked szólt, csak nem akartam két külön post-ot írni.
(#) adri986 hozzászólása Feb 10, 2013 /
 
Hello! Itt egy egészen új felhasználása a tönkrement nyomtatónak Useless
(#) kirally hozzászólása Feb 10, 2013 /
 
Én ilyet csináltam.

DSC_0183.jpg
    
(#) Orbán József hozzászólása Márc 15, 2013 /
 
Talán ide illik:

Így kezdődött...
Mottó: "Attól, hogy üldözési , mániád van, még üldözhetnek..." Karistofenész

Nem akarom bő leves unalomba fullasztani a dolgot, rövid leszek. Adott egy kistranszformátor, E I lemezes, vaskeresztmetszete 2x2.5 cm, ebből egy kisebb jelentőségű fojtótekercset kívántam fabrikálni - csöves SE, tudjátok - akként, hogy az osztott tekercstestre a primer mellé ex-has menetszámmal telibe tekerek egy kicsivel vékonyabb drótból, mert csak olyanom van. Héééé, ott hátul sem alszunk, kedves Olvasó!!! Na azér...
Kíváncsi lettem, hogy az adott keresztmetszetben az L1 és L2 gerjesztés egyenlőtlensége milyen problémákat vethet fel, ezért körkérdést intéztem tudós Kollégáimhoz.
A válasz elgondolkodtató a történések pedig több rétűek, igyekszem röviden összefoglalni.
Először a zord, de igazságos Mindenért Felelős nyilatkozott:
- Hm, a kérdés felvet egyéb kérdéseket, de előre kell bocsátanom, nem tűröm, ha rosszul használja valaki az ikes igéket, a régmúltat meg nem a három t-é fejezi ki igazán plasztikusan. Elnézést, de most kértek közbeavatkozást egyebütt, valaki kisbetűvel kezdte a mondanivalóját, meg kell néznem a vár fokát. Ha minden rendben, holnap hajnalban ott lesz a Nagy Farbarúgás, szeretettel várunk (elvárunk!) mindenkit... Ezzel elsietett.
Másodiknak Triak mester válaszolt a kérdésre:
- A probléma mondvacsinált, de ne hagyjuk szó nélkül. Először is, irányított szemcséjű, vagy... ja most mondják, E I magról van szó, nem figyeltem. Az osztott csévetest nem szerencsés ilyen esetben eleve. A hangzásvilágra gyakorolt hatása kétes, ami különösen a magas, négyszögjel alakú Csárdáskirálynőnél éreztetheti a hatását. Egyébként sem hiszek az SE erősítőkben, de hagyjuk. Na tűnés, dolgom van.
- Én se hiszek! - kiabálta be a Mindenért Felelős, futtában.
Harmadjára nyilatkozott Romboló, aki kivételes intellektusának köszönhetően kockás papíron, kézrátétellel tudott kétrétegű, furatgalvános nyákot tervezni:
- Nem szeretem, ha munka közben zavarnak, az imént fejeztem be a Quad-424 a tizediken élesztését. Az induktivitásokkal magam se vagyok jóban, ebben az újabb Quadban is van 2 db és az van a rajzjele mellé írva, hogy piskóta. A fene se érti, ki kell méretnem a Segítőkkel, aztán majd visszatérhetünk rá. Ez az egész csöves mizéria is hidegen hagy, hát hol van az az én B12-őmtől, he??? Nem, nem a vitamin, hanem a háromnegyed tranzisztoros erősítőm, vaze.
Végül Inci mester nyilatkozott, ő volt a Birodalom Törp papája, mindenre tudta a (helyes!!!) választ:
- Vizsgáljuk csak meg a problémát alaposan. Az adott vas 2x2.5cm2... Az annyi mint...igen, szerintem 5. Mi következik ebből? A szakember egyből a biztonságos és ízzé- porrá szedett alap törvényekre támaszkodik, mi szerint 6x6=36! Ebből, ha a két első tagot összeadjuk, lesz 9... nem, 12. Az egyenlőségjel túloldalán se restek a számok, ha összeadódnak, na ez a 9! 12-ből a 9? Na? Ugye, megint megkapunk egy prímszámot, amit ha elosztunk a Kirchoff 2. nagyon csomóponti tételével... a többit magatoktól is kitalálhatjátok, ne zavarjátok tovább a köreimet ilyen felszínes dolgokkal!
Ezek után természetesen a dolgok legmélyét kellett górcső alá (ez egy nagyítóféle, nagyonbuták!) vennem.
- Család, imához! - szólt a családfő - nyissátok ki a Szent Könyvet Lenz törvényénél. Pistike, ne a vízbe mártott testet olvasgassad! - ezek a mai fiatalok nem hisznek semmiben - zsörtölődött Erővonal, aki a Nagy Út előtt még egy utolsó közös fohászra készült.
- Ne menj, ne menj - kérlelte az asszony - és, és a Kóbor Áramok, vagy, ha szórt erővonal leszel??? Sosem látunk többet a gyerekek lassan érettek lesznek az indukcióra, mi lesz velünk nélküled?!
- Kóbor Áramok márpedig nincsenek! Meg van írva, mennem kell - szólt zord atya - ha bekapcsolják a Nagy Tápegységet, útra kelünk és vissza is térünk - jelentette ki, de egy kis bizonytalanság remegett a hangjában. Rebesgették, hogy most nem lesz egyenletes az indukció az úton, bár a légrést pontos értéken tartják, bármi megtörténhet. A partizán akciók ellen védtelenek, bármikor egy mágneses zárványba botolhatnak, vagy lecsap rájuk a rettegett Kontakthiba, ami mindannyiukat elveszejti...
Eközben a III. Galaktikus Főparancsnokságon:
- Vezér, kérek engedélyt jelenteni! - szólt Ugg a hadtestparancsnok, előtte katonásan megigazított a mindkét fejét a hasán.
- A Jelentést várom! - bólintott Baal - mi a helyzet a Föld meghódításával - eközben várakozóan tekergette csápjait...
- Vezér, kezünkben a győzelem! A földlakók űrtávcsöve bekormozva, időjárási anomáliák beindítva, idén korai telük van egyeseknek a Földön, dörzsölte a csillóit kárörvendően - olyan hólapáthiányt idéztünk elő, hogy egy-két kisebb ország belefeketedett a fehérségbe.
- Jó, elég az öntömjénezésből, még nem nyertünk - intette a Vezér. Tényleg működik a Magnetikus Variátor?
- Igen, egy hóbortos amatőr a kezünkre - izé, a csápjainkra - játszotta az egész planétát. Kipróbálni készül a készüléket és amikor az áram alá kerül...
- Jó, jó, nem arra vagyok kíváncsi, milyen zenét szeret, bár magam is elhallgatom néha a Brandenburgi hegedűversenyt ceglédi kannán a száztagútól - őket majd megkíméljük, ha lehet - de a lényeg, sikerülni fog neki?
- Erre mérget vehetünk Vezér, az az amatőr buta, mint a föld, a nagybetűset meg mindjárt letaroljuk, hehe. Szóval bekapcsolja ezt a Variátort és az emberiség egyetlen ... nem, nem fekete...megvan, barna lyukká változik és innét a határ a csillagos ég! Ehem, hát ott vagyunk amúgy is, de ez most nem érdekes.
Gondoltátok volna mindezt, kedves Olvasók? Én se...

Szeretettel jegyezte: Én
Következő: »»   5 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem