Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   475 / 1164
(#) Xhunter hozzászólása Máj 7, 2013 /
 
Esetleg nem helyettesíthető valami kombinációval. Mondjuk tranzisztor elenálás, egy feszültségen túl gyújtja, az zár és a táp nem megy.(lehet hogy nagyon nagy butaság?)
Az előző kék varisztort egy villám nyúvasztotta ki, mig ez utóbbit én.
(#) _vl_ válasza Xhunter hozzászólására (») Máj 7, 2013 /
 
Dehogynem helyettesíthető. Egy ~40 forintos fogyóalkatrész helyére rakhatsz egy több száz forintos tranzisztort, és akkor majd legközelebb nem a 40 forintos megy szét, hanem a több száz forintos. Az évszázad üzlete...
(#) k_h hozzászólása Máj 7, 2013 /
 
Sziasztok!
Lenne néhány IC-m amit már sok sok éve őrizgetek és azóta se sikerült beazonosítanom mik lehetnek. Valószínűleg nemigazán lehet mire használni, de igazából a kíváncsiság furdal leginkább.
Felteszek képeket róluk, hátha valakinek ismerős valamelyik..
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2013
(#) _vl_ válasza k_h hozzászólására (») Máj 7, 2013 / 1
 
U402D: valami kelet-német karaktergenerátor ROM
(#) k_h válasza _vl_ hozzászólására (») Máj 7, 2013 /
 
Köszi a linket, mellesleg megtaláltam rajta a U108d-t is, meg még sok hasznosat..
(#) kadarist válasza k_h hozzászólására (») Máj 7, 2013 /
 
Szia!
Böngészd át ezt a listát. Ebben benne vannak a keletnémet alkatrészeidnek az adatlapjai.
(#) granpa hozzászólása Máj 7, 2013 /
 
Szevasztok!
Melyik sor szerint keresendők a következők: 9N04/7404 felső sor, alatta PCF7343.
9N73/7473--------------- PCF7508
2058D-------------------JRC A2045B
TFK U3665M -----------------45 M 723
TMP 86C807N5DH1; Japan IR3T20 (9 lábú SIP tok); D9704G (11 lábú SIP); A51DC (DIP 8).
U4439BG (DIP 18); T 51496P (DIP 18). Elnézést a sok kérdésért, de ritkán jutok gép elé.
Köszönöm, ha segítetek.
(#) Csabesz04 hozzászólása Máj 7, 2013 /
 
Nagyon nagyon fontos,surgos segitsegre lenne szuksegem
Egy 4 labu fekete dologrol szeretnem megtudni,hogy mi az illetve,hogy mivel helyettesitheto...:

BO838
Koszonom elore is..nagyon fontos!
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2013
(#) k_h válasza Csabesz04 hozzászólására (») Máj 7, 2013 /
 
Esetleg egyenirányító híd..?
(#) Emberke hozzászólása Máj 8, 2013 /
 
Hali Mindenkinek!

Lenne egy kérdésem egy hordozható mozgásérzékelős riasztóval kapcsolatban.
Tönkrement benne egy kondezátorhoz hasolító 4 lábú alkatrész (a panelon egy "L" jelzi az alkatrészt).2 lábra megy a 5-5.5 V,de a másik 2 lábon nem tudok feszültséget mérni.Az utóbbi 2 lábról menne a fesz a piezzohoz (sima lapos piezzo).Elég jó nagy hangja volt (3-4 méterről is kellemetlen),majd kezdett kihagyni végül pedig teljesen megszűnt a hang.Most 3 darab piezzo van párhuzamosan kötve a 5-5.5 Voltra.Így szól de hang erő a fele az eredetinek.
Mi lehet ez az alkatrész?

Köszi!
(#) k_h válasza Emberke hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
Szerintem az valami illesztőtrafó lehet. Nem lehet, hogy csak a kivezetéseinél engedett el a forrasztás?
(#) Emberke válasza k_h hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
A forrasztással kezdtem az átnézést,majd utána a kimérés.De semmi.Gondolom ennek is van jó pár méretezése.Semmilyen adat nincs rajta.
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2013
(#) Emberke válasza k_h hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
Megoldottam.Vettem egy gagyi ajtónyitás riasztót (118 Db).Azt beraktam a trafó bemenőhöz és tökéletes.Még hangosabb is.Már csak a távolságon kellene valahogy buherálni!
(#) Stewe válasza Tiborough hozzászólására (») Máj 8, 2013 /
 
Ez a blokk, egy ipari célú hibrid vezérlő, kenőrendszerekhez. Így egyben el kell tenni mint érdekességet, magánszemély mint felhasználó gyakorlatilag nem elképzelhető, és az is kétséges, hogy összesen 20-30 nál több működik az országban....
A vezérlőcsalád adatlapja.
(#) sargarigo hozzászólása Máj 8, 2013 /
 
Én is kérdeznék! Egy autó (Audi?) fejegységéből származik az alábbi alkatrész. A panelra gyro volt írva mellé, meg is örültem neki. Hogy minek a cd mellé gyro azt ugyan csak sejtem, de rámértem a lábaira, hátha találok egy potit valahol, de nem tudtam értelmezni az eredményeket. Látott már valaki ilyet?
(#) madzagos hozzászólása Máj 9, 2013 /
 
Üdv Mindenkinek
A nagyflexemben tönkre ment a lágy indító. Szétszedtem és van benne egy triac ami tönkre ment.A tipusa: BTB 16 600C 3 lába van és hűtőbordán van. A lágyindító típusaZR 16 KB akkora az egész mint egy gyufásdoboz.Ilyen triacot hol tudnék venni? Segítségeteket előre is köszönöm.
Tisztelettel Madzagos
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2013
(#) Remci válasza madzagos hozzászólására (») Máj 9, 2013 /
 
Szia!

Az egy Triac, 600v/16A. Van adatlapja. Az ellenállás is meg égett? Pl itt is van.
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2013
(#) madzagos válasza Remci hozzászólására (») Máj 9, 2013 /
 
Igen az is megégett. Az a gondom hogy komplett lágyindítót a boltban kb 8000FT-ért adnának.
(#) zolika60 válasza madzagos hozzászólására (») Máj 9, 2013 /
 
A gugli első találata. De természetesen nem csak egy van.
(#) madzagos válasza madzagos hozzászólására (») Máj 9, 2013 /
 
A tervezett elavulás áldozata lettem mert az ellenállás egyik vége hozzáért a hűtőlaphoz és lassan átütött így kinyírta a triakot.
(#) Remci válasza madzagos hozzászólására (») Máj 9, 2013 /
 
Ha jól látom, akkor 26 K ohm
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2013
(#) madzagos válasza Remci hozzászólására (») Máj 9, 2013 /
 
Kimértem műszerrel és nekem is annyi lett az érték. de veszek bele újat, és remélem hogy jó lesz.
(#) mindenes válasza madzagos hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
Üdv! Egész pontosan az ellenálás értéke 27K és 2W körüli lehet, (a második sáv ibolya ) ilyet kell venni. Nekem gyanús a nagy barna kondi is mintha az is átütne egy ponton.
(#) Szpisti hozzászólása Máj 10, 2013 /
 
Van egy hordozható dvd játszóm, aminek minden funkciója megy tökéletesen, csak a távirányítója nem működik.
Működött az is, csak én kivettem és kihosszabbítottam a vevőt, mert ahová én alkalmaztam volna kijelzőként (kottatartón kifordítva), így lett volna praktikus.
Azóta sajnos nem hajlandó venni a távir. jelét.
A háromlábú ir vevón van egy felitat: G175
Elképzelhető hogy forrasztáskor elhalálozott, de mivel pótoljam?
Az adóban egy 455kHz-es rezonátor adja az órajelet.
Ebből következhet hogy 38K-s vevő kellhet (455/12=38), de a típus jelzésből következtetve hihetném azt is hogy 75kHz-es a vevő. Sőt látom a Tsop7000-es sorozatban létezik 455kHz-es adó/vevő pár is.
Most akkor vajon mit szerethet legjobban szerintetek ?
Az alaktrész valahogy így néz ki :

infraRec.jpg
    
(#) k_h válasza sargarigo hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
Találkozni még én sem találkoztam vele, de szerintem ezek tápfeszültséget igényelnek hasonlóan az ic-khez. És a kimenetükön analóg, vagy esetleg digitális formában lehet levenni az adatokat.
(#) k_h válasza Szpisti hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
Mielőtt cserével kínlódsz próbáld meg kimérni tényleg a vevő pusztult-e meg. Lehet, hogy valami más körülötte levő alkatrész, vagy a nyák sérült. Valamelyik két lába a táp, a harmadik a kimenete. Ha van szkópod, akkor célszerü azzal, de szerintem multiméterrel is mérsz valmilyen változást, amikor jelet kap.
(#) Szpisti válasza k_h hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
Szkóppal pár tized voltos amplitudójú impulzus csomagokat lehet látni, csak nem tudom az elegendő-e? Vagy ha nagyon más a vivő, akkor egyáltalán semmit nem lehet látni ?
(#) k_h válasza Szpisti hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
Ez kevésnek tűnik.Tápfeszt megkapja rendesen? Esetleg még valamelyik tipus igényel a kimenetén egy felhúzó ellenállást nézd meg azt, hogy van-e és jó-e.
(#) pjg hozzászólása Máj 10, 2013 /
 
SMD alkatrész. 11CW. 3 láb egy oldakólkon + felül pici hűtés. Olyan mint a SOT89.

Mi lehet ez Tranzisztor? Stabilizátor?
(#) Hp41C válasza madzagos hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
Szia!
Mindenképen min. 800V -osat tegyél bele (BTB16-800). Nekem egy köszörőben szállt el a 600V -os triac az első hasunálatkor, 800V -ossal megy már egy éve...
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2013
Következő: »»   475 / 1164
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem