Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1111 / 1682
(#) Alkotó válasza adamo32 hozzászólására (») Nov 30, 2013 /
 
Nem érted a lényeget. FÉNYKÉP. Az elnevezés nagyon találó, mert fény kell hozzá, és abból lesz a jó kép.
(#) CIROKL válasza adamo32 hozzászólására (») Dec 1, 2013 /
 
Köszöntem szépen !
Látni a szép munkát igy is .
(#) adamo32 válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 1, 2013 /
 
Köszönöm CIROKL! Azért a Te munkáidtól messze elmaradok, de próbálok törekedni a szépre.
Szerinted megérné a tápot csöves egyenirányításra megcsinálni? EZ 81 elbírna egy oldalt szerintem.
(#) borvendeg hozzászólása Dec 1, 2013 / 1
 
Teszek fel néhány képet a 2013-as Design Challenge versenyre készített robotról. A feladat egy dobozban kapott alkatrészekből épített robot létrehozása ami képes tárgyak mozgatásásra. A tárgyak 30x30x30mm-esek voltak.
A robot képes volt megfogni a tárgyakat a megfogót fel-le mozgatni, a tornyot feorgatni, a rajta lévő platóra feltenni a tárgyakat. A plató egy rezgő adagoló is így lehetett üríteni. A hátulján a tolólap fel le mozgatható. Ezen kaptak helyet a vonalkövető szenzorok. A vonalkövetést PID szabályzással csinálta.
Kis plussz a poén kedvéért: A robot kapott egy csöves végfokot tranzisztoros előfokkal.(sörösüveg) Ezen keresztül beszélt
Mindezt másfél hét alatt
Csapattagok:
Petrovszki Imre
Abonyi Zoltán
Bedő Sándor
Borvendég Mátyás
(#) CIROKL válasza adamo32 hozzászólására (») Dec 1, 2013 /
 
A csöves táp az van akinek bejön van akinek nem tehát csinálsz egy próbát és megitéled magad hogy neked tetszik vagy nem ?
Ha csöves tápot csinálnék akkor a szűrő tag nem lehetne csak induktivitás , na ez meg méretekben megnöveli az egész cuccot tehát ez megint egy további problémát vet fel nem beszélve a rendes tekercs áráról !
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2013
(#) adamo32 válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 1, 2013 /
 
Köszi a választ! Lehet,hogy majd kísérletezek vele egyet...
(#) (Felhasználó 46585) válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 1, 2013 /
 
Csak egy ötlet: fénycsőfojtók nem jók bele? Olcsó...
(#) szili83 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Dec 1, 2013 /
 
Olvastam valahol, hogy az jó bele.
(#) janikukac hozzászólása Dec 1, 2013 /
 
Sziasztok! Sajnos a kereső nem adott ki semmi találatot, ezért egy off hozzászólásban szeretnék itt segítséget kérni: korábban, ha jól emlékszem, láttam itt a topikban egy Nagy Magyarország alakú LED-es munkát. Valaki tudna nekem segíteni egy linkkel, hogy hol is van az?
(#) kocsgab002 válasza janikukac hozzászólására (») Dec 1, 2013 /
 
(#) AMD válasza Doncso hozzászólására (») Dec 1, 2013 /
 
Köszönöm! Igyekeztem.
(#) janikukac válasza kocsgab002 hozzászólására (») Dec 1, 2013 /
 
Nem, sajnos nem ez az. Az ország körvonala LED-ekkel volt kirakva, én arra gondoltam!
(#) 2ltb válasza janikukac hozzászólására (») Dec 1, 2013 /
 
(#) Frankye válasza borvendeg hozzászólására (») Dec 1, 2013 /
 
Nem semmi! Elismerésem.
(#) janikukac válasza 2ltb hozzászólására (») Dec 1, 2013 /
 
Igen, valami hasonló kellene nekem is, csak itt a körvonalak ki vannak égetve pákával, nekem meg az kellene ledből megcsinálva.. Akkor passz, lehet rosszul emlékeztem.
(#) Davidd hozzászólása Dec 1, 2013 /
 
Sziasztok! Ma elkészítettem egy aktív hangsugárzóm táp paneljét, amin van greatz, 2x6800µF szűrés,(100nf van a vegfok panelen) és a cikkek között megtalálható koppanásgátló. Kis változtatással a rele 24V (2k1 ohm) és kapott egy 12V stab ict az érzékelő része. A nyákot vasalással készítettem el és majd a végén lefújtam hajlakkal. Beszéljenek a képek.A végfok panel tda7294 híd
(#) pjg válasza Davidd hozzászólására (») Dec 1, 2013 /
 
Jézusom! Tudod te mi a hajlakk? Cukros víz.
(#) Davidd válasza pjg hozzászólására (») Dec 1, 2013 /
 
Azt olvastam, hogy jó korrózió ellen.(Itt a fórumon más is használta)Ebben a hozzászólásban láttam gondoltam kipróbálom én is.
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2013
(#) kaqkk válasza Davidd hozzászólására (») Dec 1, 2013 /
 
Ja ha vízpára nem éri . Sikerült a "legokosabb" megoldást megtalálnod a mit a fórumon leírtak ... Viszont a nyákot szépen ügyesen megcsináltad ahhoz gratulálok .
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2013
(#) 20sz Jófiú válasza Davidd hozzászólására (») Dec 1, 2013 /
 
A vezetősávok oxidmentesítésére a legegyszerűbb megoldás ha beónozod a vezetősávokat. Olcsó és ráadásul még örök életű is lesz.
(#) Davidd válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 1, 2013 /
 
Köszönöm szépen! Alapból védem a párától az összes elektronikai ezközömet, egyiknek sem tenne jót. Annyi hogy ezen a panelen nincsennek azert annyira közel egymáshoz az alkatrészek, nem félek annyira hogy rövidzárt alakítson ki.
@20sz Jófiú ebben teljes mértékben igazad van. Most amit beépítettem tda híd, az egy kit. Az szépen kémiailag le van ónozva, én is gondolkodom nagyon hogy valahonnan bekellene szerezni hozzá a vegyszert, nem is beszélve arról hogy esztétikus is.
(#) 20sz Jófiú válasza Davidd hozzászólására (») Dec 1, 2013 /
 
Nem kell ehhez vegyszer. Egy páka és egy kis gyantás forrasztó ón is elég.
(#) szili83 válasza Davidd hozzászólására (») Dec 1, 2013 /
 
Vagy SK10, az véd, és forrasztani is könnyebb, nem kell folyatószer sem.
(#) Davidd válasza szili83 hozzászólására (») Dec 1, 2013 /
 
Megpróbálok majd valamit beszerezni(Romániában azért nincs minden webshopban). Addig is marad az ónozás vagy gyantát feloldok hígitóba.(Már azzal is próbálkoztam, bevált) Most ez kísérletezés volt. Szerintem ez jól ki lett beszélve, köszönöm a tippeket.Nem akarom hogy ránkoszljanak a moderátor bácsik hogy mennyit offolunk itt.
(#) zolek hozzászólása Dec 1, 2013 /
 
Sziasztok! Most lettem kész Csibi fórum társunk által közre adott automata öntöző(időzítő)-vel.
(#) Alkotó válasza zolek hozzászólására (») Dec 2, 2013 /
 
Óvatos legyél a tesztekkel, mert felénk 0°C alatt hirtelen "besűrűsődik" a víz, és szinte végtelen lesz a viszkozitása.
(#) zolek válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 2, 2013 /
 
Oké!
(#) chopper800 hozzászólása Dec 3, 2013 /
 
Nemrégiben készültem el a Pa elektronika által tervezett labortáp és forrasztóállomás bedobozolásával. És noha a végeredmény nem is lett olyan szép de a célnak tökéletesen megfelel. Persze még egy festés hátra van.
(#) Doncso válasza chopper800 hozzászólására (») Dec 3, 2013 / 1
 
A panel, és a belbecs az tetszetős, jól néz ki, d a dobozolásod förtelmes Igazán megérdemelt volna egy rendes dobozt. 500Ft-ból lehet venni kisebb darab 6-os vagy 10-es rétegelt lemezt , azzal olyan könnyű dolgozni, lehet ragasztani, szép dobozolást lehet belőle készíteni. Még ha csak lecsiszolod is mutatósabb.
(#) janimester hozzászólása Dec 3, 2013 /
 
Avagy készlett ezis. Simson önrezgő inverteres , programozható előgyújtásvezérlő egység. Brutális szikraenergia csupán 1-2A áramfelvétellel és nem mellesleg teljesen testre szabható gyújtás görbével. A nyáktervet én csináltam az áramkör terve Nyemi kollega műve.
Következő: »»   1111 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem