Fórum témák
» Több friss téma |
Hogyan kell kiszámolni a teljesítményt hídnál, illetve az áramot, ami egy IC-n folyik át?
Ha például 8 ohm-mal terhelsz egy hidat, tekintsd úgy mintha a különálló erősítőt 4 ohm-mal terhelnéd. Ez az áramfelvétel lesz a mérvadó, a két teljesítményt pedig össze kell adni.
Az általános áram és teljesítményszámítással tisztában vagy? Adatlapból is ki tudod olvasni.
Szimpla erősítőnél igen. Itt nem volt teljesen tiszta.
üdv mindenkinek ... csatlakoznék a TDA-sok csoportjához és kezdésnek kérnék is egy szivességet .Valaki készítene nekem egz NYÁK rajzot a képen lévő kapcs.rajzhoz vagy elmagyarázná hogy hogyan kell megcsinálni?Szerintem működőképes mert egy újságból van előre is köszönöm.
Szia! A téma képei között megtalálod a NYÁK-tervét. Működőképes, de lebeszélnélek róla. A leadott teljesítményhez képest túl bonyolult, túl drága és túl gerjedékeny. Kukkants be a TDA7294 témába!
Példa: Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2014
helo! kösz a választ ... jol néz ki elég egyszerűnek tűnik ... lenne még 1 kérdés .... A faternak hála rátettem a kezem egy EI trafóra .... a gond az adatainál kezdődnek .... 12-0-12 , 62A és 1500w -_-" rohadt nehéz .... lehet kezdeni vele valamit vagy erősítőnek keressek valami kissebbet??
Egy kisebb praktikusabb lenne.
A 2x12V szekunder feszültséghez tudok azért egyszerűbb kapcsolást ajánlani: Itt indul a közlése. Időközben megkerestem Neked ezt is, de a fenntartásaim továbbra is meg vannak vele szemben. A TDA7294 számára 2x24V-os trafó lenne az igazi.
köszönöm a válaszokat .... mondjuk a 2030-asnál nagyobb telyesítményre vágyom jelenleg.... viszont a 7294 hídban igéretes lehet már csak az EAGLE-t kellene valahogy felharcolnom Linuxra
A tervek java itt Sprint-Layout-ban, ha a NYÁK fájlokat szeretnéd megnyitni azt ajánlom.
Szia
Én is a sprint layout-ot javaslom. Igaz, hogy linux alatt natív módban nem elérhető, de wine minden linuxhoz van. Ha valami "gyári" distribet használsz valószínűleg már a gépeden is figyel. Nem kell hozzá semmi hókuszpók. Egyetlen exe file, és persze az alkatrészkönyvtárak. Akár usb-ről is működik. Ekkor a teljes tervező progi hordozható. További előny szerintem a könnyen kezelhetőség.
Üdv mindenkinek!
Elkészítettem ezt a kapcsolást csináltam belőle 3db-ot. Megépítette már valaki ezt a kapcsolást? Gondom az, hogy erősen zúg és gerjed a hangszóró amikor bekapcsolom, fél perc járatás után már erősen melegszik az IC. 2*17V-os dc feszültséggel táplálom. Mellékelem a beültetési rajzot is. Mit kellene módosítani, hogy abbahagyja ezt a zúgást? Van valakinek ötlete? A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2014
Szia! A helyi elkók nélkül bizony gerjed. Ezt nézd meg! (Sprint-Layout)
Elég 47µF-is, de el nem hagyható.
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2014
Megyek keresek kondit és próbálom a szerkezetet!
Kapott 2db 470Uf-osat, valamelyest javult a helyzet, de nem múlt el a gerjedés. Szerintem másfajta végfokozatot kell majd csinálnom, mert nagyon zavaró azon a helyen a gerjedés, ahová szántam ezt az erősítőt. Mindenesetre a segítséget köszönöm!
Nincs ezzel az erősítővel semmi baj. Most építem a második garnitúrát, teljesen korrekt.
A gerjedés milyen frekvencián nyilvánul meg?
A frekvenciát nem tudom pontosan belőni, de olyan beszédhang körüli frekin. A gond az, hogy egy mikrofon jelét kellene majd erősítenie 3db ilyen 2030-nak, mert 3db hangszóró van az adott helyen. Régen olyan 6-7 éve foglalkoztam utoljára ilyen 2030-al, akkor még semmi problémám nem volt ezekkel. Mondjuk akkor aszimmetrikus táplálást alkalmaztam, nem tudom ez mennyire befolyásolja a problémát.
Nem lehet, hogy a rákötött mikrofontól gerjed?
Üresen hagyott bemenettel gerjed, amin nem csodálkozok. Mikrofonnal nem próbáltam, csak mobiltelefonnal zenelejátszóval. Próbáltam közvetlenül a végfokot meghajtani és próbáltam úgyis, hogy elé volt kapcsolva 2db tranzisztorból álló kis előerősítő. Egyik esetben sem változott a rossz minőség. Még valami jobb minőségű előerősítőt fogok csinálni elé, valamint gondolkodok a végfokkal mit lehetne csinálni.
Probálta valaki az LM1875-el összehasonlitani? Az nagyjából a 2040-es áramát tudja katalogus szerint. Vajon melyik szőlhat jobban?
Üdvözlök mindenkit!
Szeretnék egy házilag épített erősítőhöz tenni még egy kimenetet, amin lenne a mélynyomó amit egy 2040-es IC-vel szeretnék meghajtani, kapcsolás már kész van a mélynyomó hangszóró+doboz is, már csak ehhez kellene egy olyan szűrő és összegző ami lényegében mind a két csatornából kiszűri a mély hangokat, ezeket passzív elemekből szetném megcsinálni, sok kis műveleti erősítős rajzot találtam, de nincs hozzá se elég tápfeszem se elég helyem. Arra gondoltam, hogy egy sima aluláteresztő (vagy akár többeit is sorba kötnék) és egy 3 ellenállásos jelösszegzővel oldanám meg ezt, csak nem tudom, hogy hogy működne és hogy mennyi a mélynyomó legmagasabb frekvenciája!
Szia! Szimulátor programmal kedvedre alakíthatod, szükség esetén segíthetek is. Bővebben: Link
A Subwoofer szűrő témában értekezzünk róla!
Reloop!
A hidalt TDA2030-as kapcsoláshoz a 22µF az tantál legyen, vagy elektrolit kondi? Ez utóbbi van itthon. Gondolom a 47µF-nél tökéletes az elektrolit kondi. A hídhoz szükséges 22k-s ellenállást mennyire ajánlott/nem ajánlott egy kapcsolóval megszakítani? A nyákon gondolkodom, hogy egy picit átszabom, keskenyebbre lenne szükségem. Van valami amire különösebben kellene figyelni? A gyári kapcsolást a TDA2050-hez megcsináltam 9 cm2-n vastag vezetősávokkal.
Az elektrolit kondenzátor megfelel.
A híd üzemmódhoz nyugodtan használhatsz kapcsolót, ha arra van igény.
Csináltam egy 5x5 cm-es nyákrajzot a reloopféle hidalt kapcsoláshoz.
Ha valaki ráér, akkor megnézné, hogy van-e benne hiba? Az elnevezések a kapcsolási rajz szerint vannak.
Azért ilyen baromi vastagok a vezetősávok, mert ezt tudom teljes biztonsággal megoldani.
Így néznek ki a 2.1 "erőművei".
|
Bejelentkezés
Hirdetés |