Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1270 / 1679
(#) Bakman válasza vicsys hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Az nem lenne megoldás, ha a PWM kitöltését csökkentenéd? Elég lenne egy tranzisztor is.
(#) vicsys válasza Bakman hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Szoftveresen is lehetne hasonlót csinálni, de pont az volt a cél, hogy egyszerű és átlátható,- érthető legyen a működés. Mivel kezdőknek szól a sorozat, igyekeztem mindent beletenni (szoftver, hardver, alapismeretek) és nem bonyizni a szoftverrel.
(#) Bakman válasza vicsys hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Igazad van, ezt el is felejtettem figyelembe venni.
(#) emmzolee válasza vicsys hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
EEzzz igen.

Nagyon tetszik a videód.
Amikor a végén elő jön megint, hogy "Mire jó ez a hang??" zenébe illesztve.
Being!
Nagyon eredeti ötlet volt.
Jót mosolyogtam. Jó volt!
(#) emmzolee válasza vicsys hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Tényleg. Rá is nézek a pic oktató leckéidre. Annak idején láttam őket, de sajna lassan készülnek. Nagyon hasznos amit csinálsz. Köszönöm mindenki nevében.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2015
(#) q765 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 11, 2015 1 /
 
Hűű, végignéztem. Ahhoz képest, miket láttam tőled egész elmosolyodtam.
Mondhatnám, hogy aranyos.
Itt a videot gyakoroltad, vagy a kapcsolást?
Jajj, látom a forumkérdésekre nemválaszolsz.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2015
(#) vicsys válasza q765 hozzászólására (») Jan 11, 2015 / 1
 
Ez itt elég off, de leírom:
Nem is gondoltam volna, hogy ekkora kihívás egy ilyen kis 3-4 perces videó összeállítása. Nem írok forgatókönyvet, pedig lehet, hogy kellene- ahogy azt az öreg barátom javasolta. Sajnos menet közben jutnak eszembe a jobbnál jobb ötletek, hogy ezt is meg amazt is még bele kellene tenni... Aztán figyelni, hogy improvizálás közben ne nagyon használjak szakzsargont és ne mondjak hülyeséget. Nehéz úgy kommentálni, hogy közben a következő mondatra gondolsz. Nincs idő mélázni, mert pörgős videót akarok- mint a nézők. Túl sok idegen kifejezést sem szabad használnom, de a tanítás miatt, kell. Ne legyen a kapcsolás/szoftver gagyi, de értelmes dolog legyen. Legyen komoly és szakmai, de muszáj belevinni egy kis humort is, hogy ne unatkozzon a néző. Szóval, mindenre kell figyelni és akkor még nincs összevágva... Nincs kiszedve az őőőőőő-zés és köhögés. Volt olyan 10mp-es részlet, amit 3x kellett felvennem, mire ki tudtam mondani azt, hogy inicializálás. Aztán legyen intro, outro, és férjen bele a 3-4 percbe. Annyi mindent el szeretnék mondani, de az 1óra 57 perces videót senki nem nézné végig... Egyszóval: nehéz a tanítók élete.
(#) akos70 válasza Gránátalma hozzászólására (») Jan 11, 2015 / 2
 
Én is tavaly csináltam az elsőt, és nemrég fogtam a másodikhoz.
Szintén saját tekercselésű hangszedők vannak benne, bár a konstrukció nem saját, sokkal inkább koppintás. A tekercselőgép viszont annál inkább.

Gratulálok, saját tervezésű hangszer készíteni különösen szép kihívás.
A hosszú menzúrást milyen húrokkal és milyen hangolásban használod?
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2015
(#) q765 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Nemkellett volna magyaráznod. Értettem amúgy is. Még szerencse, hogy nemlehet kapni 1milis filmet, mert arra vetted volna fel. Ugye mekkora kihívás 3 -szor "vasalni" ? : P
A kell -t hagyd el. Magadnak csinálod a videót. Könnyebb lesz.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2015
(#) papus51 hozzászólása Jan 11, 2015 / 2
 
Na itt is alakul valami.
(#) vicsys válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Nagyon köszönöm mindenkinek a lájkokat és a sok biztatást és elismerést! Jó érzés tudni, hogy van értelme feláldozni a hétvégéimet.
(#) janimester hozzászólása Jan 11, 2015 / 1
 
Lapozgattam a régi képeim között és gondoltam felteszek egy képet a saját projektemről. A leírása nagyon hosszú lenne ezért megspórolom ha nem gond.
(#) messius válasza akos70 hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Gratulálok akos70 és Gránátalma! Nagyon komoly munkába vágtátok a fejszét és az eredmények nagyon szépek lett a képek alapján!!!
(#) don_peter hozzászólása Jan 13, 2015 / 5
 
Elkészültem az újabb kütyümmel.
Sajnos nem mondhatom el, hogy rövid idő alatt megvoltam vele, mert nem
Rendesen megizzasztott főképpen tegnap...
Az egész projekt úgy indult, hogy egy srác megkeresett egy forrasztással kapcsolatban, és kiderült, hogy egy nRF8001-es 32lábú QFN Bluetooth chipet kellett felforrasztani egy pici nyákpanelra.
Mivel régóta foglalkoztatott a dolog, már mint a vezeték nélküli kapcsolat és mivel a srác nem nagyon volt képben, hogy mit és hogyan kell, így segítettem neki a chip felkonfigurálásában.
C-ben megírtam a szükséges rutinokat amelyet aztán egy az egyben Atmel chipre töltött és már működött is az adatküldés fogadás.
Mivel engem is foglalkoztatott a dolog én is építettem egy hardvert ami már PIC-es alapokon nyugszik.
Ami nekem ijesztő volt ebben a projektben az az volt, hogy 3v-os a BT chip, így ennek megfelelően 3v-os PIC-et kellett használjak, hogy ne keljen még szintillesztéssel is foglalkoznom.
Előtte soha nem volt dolgom 3v-os alkatrészekkel így kicsit féltem tőle..
Azért nRF8001 mert ez a chip a BT chipek közül az egyik vagy talán a leg-energiatakarékosabb chip.
A hardver csak prototípus és csak abból a megfontolásból készült, hogy az adatkommunikációt teszteljem és persze, hogy egyáltalán működésre bírjam a BT funkciót.
Már is rengeteg ötletem van mire és hová tudnám használni

Van pár negatívuma is a dolognak, pár ebből:
1. nagyon drága az nRF8001-es chip
2. rendkívül körülményes és drága beszerezni a szükséges egyéb alkatrészeket
3. csak Android 4.3 vagy az feletti telefonokkal működik
4. csak 4.0 vagy feletti BT modulokkal kompatibilis

Lássuk mit is hoztam ki belőle: Bővebben: Link
(#) pjg válasza don_peter hozzászólására (») Jan 13, 2015 /
 
Nagyon szép. Lenne! Az ilyen nyákot már fotózni illene.
(#) pont válasza pjg hozzászólására (») Jan 13, 2015 /
 
Igazad van furcsán néz ki a szuper technika "vakotás" nyákon, de szerintem a fejlesztési fázisban, első a működőképesség, aztán az elkészítés gyorsasága, utána a szépség (majd a készterméknél lehet finomkodni). Én nagyon gratulálok a projekthez, díjazom a belé fektetett tudást, energiát...
(#) don_peter válasza pjg hozzászólására (») Jan 13, 2015 /
 
Igaz, lehetett volna szebb is a nyák, de itt most ez nem volt szempont. (Egyébként vasaláshoz képest még nem is lett olyan nagyon rossz )
A lényeg az volt, hogy működésre bírjam a BT chipet.

pont: Köszi és pont egyet értek veled (több értelmű, de jó)
Az lemaradt, hogy összesítve kb. 2 hét volt mindennel együtt amire eltudott végül készülni a cucc, ebből kb. 1 hét volt a programozás és 1hét az adatlap tanulmányozása és a hardver tervezés kivitelezés.
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2015
(#) kitartás válasza pont hozzászólására (») Jan 13, 2015 /
 
A "vakotás" kifejezést kb 40 éve hallottam utoljára a nagyapámtól, igaz ő másra alaklmazta. Jó!
(#) Topi válasza don_peter hozzászólására (») Jan 13, 2015 /
 
Abszolút nem kötekedés okán, de szemmel láthatóan nem stimmel a 2,4GHz-re az az antenna és környezete. Se a kicsatolás módja, se az antenna maga. Gondolom működik, de ha valami gubanc van, akkor gondolj arra is, hogy a gyenge jelszint miatt lehet / melegedhet is a BT IC.
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2015
(#) Zsora válasza don_peter hozzászólására (») Jan 13, 2015 /
 
Idézet:
„Ami nekem ijesztő volt ebben a projektben az az volt, hogy 3v-os a BT chip...”

Jaj, 3V!... Jaj, monitor!... Jaj, én!...
Egyébként gratula!
(#) Szammer válasza don_peter hozzászólására (») Jan 13, 2015 /
 
Szia!
Teljesen jó, ha próbára működik. Egyébként két dolgot had javasoljak:
1. vasalásnál nagyon kell ügyelni az alapnyák megfelelő előkészítésére,
2. a lézernyomtatók nagy többsége ha összefüggő feketét nyomtatsz, a tiszta fekete felületnél automatikusan bekapcsolja a festéktakarékos módot. Ezt én úgy kerülöm el, hogy az összefüggő rézfóliát bekockázom (vezető felületekből rácsszerkezetet alakítok ki). Egészen apró "kockázás" is csodákra képes, próbáld ki.
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2015
(#) don_peter válasza Topi hozzászólására (») Jan 13, 2015 /
 
Nem veszem annak
A gyári ajánlása szerint készült az antenna és a körítés is, pontosan olyan mint a gyári.
Az nRF8001 amúgy sem egy nagy hatótávú BT chip, a lényege, hogy ultra alacsony fogyasztás mellett is jól működjön. (ez a chip már az új low energy szabvány)
Amivel gond lehet az a teli föld közelsége, talán kissé árnyékolhatja..

Zsora: ezt az OFF-os sort nem értem, de amúgy köszi

Szammer: körültekintően járok el minden nyáklap készítésénél, főképpen azért mert nem akarok utána javítgatni, de persze majdnem mindig becsúszik egy kis hiba.. Ez egy teszt panel arra meg tökéletes...

ui: az ne zavarjon meg senkit, hogy a nyákon lévő részfelület mattos, ettől még nem hiányos, csak valamiért borvirágos lett vagy mi a szösz (lehet megcsípte a marató anyag)
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2015
(#) Szárnyas válasza don_peter hozzászólására (») Jan 13, 2015 / 2
 
Idézet:
„Zsora: ezt az OFF-os sort nem értem, de amúgy köszi”

Bővebben: Link
(#) CIROKL hozzászólása Jan 13, 2015 / 3
 
Dobozba került a legujjabb labortápom , ez egy háromcsatornás táp ,
0-30Volt 5 A
0-150Volt 100mA / negatív /
0-400Volt 200mA
Nem régen már mutattam az építés folyamatáról képeket :
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
most probáltam egy két képet de a fényviszonyok nem igazán engedték .
Még több kép
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2015
(#) don_peter válasza Szárnyas hozzászólására (») Jan 13, 2015 /
 
.... nagyon nagy
(#) zenetom válasza don_peter hozzászólására (») Jan 13, 2015 /
 
Szia!
Én inkább a BT spec. megértésében gratulálok.
Megnyitottam az adatlapot, elszörnyülködtem, és bezártam.
(#) Istvanpisti hozzászólása Jan 13, 2015 / 4
 
Készülget a bluetooth-os távirányítóm - a szintén saját gyártású - MP3 lejátszómhoz. A lejátszót autóban használom, a könyöklő alatt lakik, emiatt nehézkes menet közben bármilyen üzemmód váltás (érintő képernyős). A távirányítóban egy 128x64-es OLED modul kapott helyet, 5 gombbal, és egy mobil telefonból bontott joystick-kal. Ez utóbbival lehet vezérelni a következő/előző zeneszámot, következő/előző könyvtárat, az MP3 kikapcsolását és a menüben való mozgást. Ezen kívül a nyomógombokkal a hangerőt, mély és magas hangszínt, lejátszás, állj, pillanat állj funkciókat.
Ha a távirányító átküld egy parancsot, akkor az MP3 a végrehajtás után visszaigazolja, illetve 1másodpercenként életjelet ad, amennyiben ez elmarad 10 mp-ig, akkor a távirányító kikapcsol.
Az MP3-ba is bele kellett erőltetni (mechanikailag és szoftverileg) még egy BT egységet, ami nem volt egyszerű, de nehézségek árán sikerült.
A távirányító doboza még nem végleges, a kijelző elé még egy fóliát szeretnék elhelyezni, ami takarná a hézagot a kijelző és a doboz között. A feliratozás megoldására minden ötletet szívesen fogadok... ( a doboz 6 mm-es rétegelt lemez, 2 db)
(#) Atys67 válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 13, 2015 /
 
Szép lett, grat!
(#) zenetom válasza Istvanpisti hozzászólására (») Jan 13, 2015 /
 
Szia!
Egy ilyen project megérdemelne szerintem valamilyen műanyag dobozt, az sokkal jobban nézne ki. De ez persze szubjektív.
Egyébként gratula!
(#) don_peter válasza zenetom hozzászólására (») Jan 13, 2015 /
 
Köszi... Kevesen veszik csak észre mi munka van egy ilyenben..
A setup... hát az egy rémálom...
Még most is van bőven homályos folt, de a lényegek már kezdenek körvonalazódni.
Nagyon sokat tud a chip én jelenleg olyan 10-20%-át ha használom.
Külön program van a setup parancsok generálásához az kicsit megkönnyíti a helyzetet, de így is nagyon sok az infó és sok mindent kell beállítani.
Csak az alap konfiguráció kb. 1kb ami 32bájtos csomagokban kerül kiküldésre.
Az alap ACI rutin az hamar, pár óra alatt megvolt, az adatlap jól van dokumentálva, így szinte soronként haladva meg tudtam írni és szinte elsőre csont nélkül meg is ette
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2015
Következő: »»   1270 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem