Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1755 / 2208
(#) ticseboy válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 1, 2015
Be van öntve a trafó. 1,6 ohm 20w jó lenne, ejteni azt a 3 voltot oldalanként?
(#) mofesa válasza ticseboy hozzászólására (») Júl 1, 2015
Ha a fűtőáramot, és az ejteni kívánt feszültséget ismered, akkor ohm törvényével kiszámítható, de a soros fűtés is segíthet olykor.
(#) bakos13gab válasza ticseboy hozzászólására (») Júl 2, 2015
Ellenállás: fűt
Step down converter: nem egyszerű de nem fűt (annyira)
Fojtó: ekkora áramra gazdaságtalan, akár egy kapacitív előtét. Szóval le kellene tekerni, de mivel ez nem megy, hát szerintem a soros ellenállás.
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2015
(#) ticseboy válasza bakos13gab hozzászólására (») Júl 2, 2015
Akkor úgy látom el lesz fűtve az a pár volt, de asszem folyékony nitrogénen fogom átvezetni
Na de viccet félretéve, a 36 fokos "sufniba" ne hallgass, és ne tesztelj csöves véget!
De milyen jó hogy nulla és fázis bemeneten volt üvegbisztositék, minkettő elengedett.
(#) CIROKL válasza ticseboy hozzászólására (») Júl 2, 2015
Special én több fokozatban füteném el azt a kis maradék feszültséget .
Minden cső egy tekercsről megy ?
(#) ticseboy válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 2, 2015
igy már nem. Van 2x10v akkor a bal -jobb oldal külön. Az EZ-k eddig is külön mentek.
(#) bakos13gab válasza ticseboy hozzászólására (») Júl 2, 2015
Ha nem idegenkedsz tőle, én azért megpróbálkoznék egy step-down konverterrel.
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2015
(#) ticseboy válasza bakos13gab hozzászólására (») Júl 2, 2015
Számotokra nem, de nekem ez kinai. Mire gondolsz? Rajz vagy valami utmutató???
(#) bakos13gab válasza ticseboy hozzászólására (») Júl 2, 2015
Kis kapcsolóüzemű táp. Egyenirányítod és ez egy tekercsen elkapcsolgatja a feszültséget. Nem mindenki rajong érte egy csöves cuccban, de cserébe jó a hatásfoka, viszont nagyfrekis zajt termelhet, ami vagy beleszól az erősítő működésébe vagy nem. Lehet kapni pár száz forintokért kész kis paneleket 1-3A-es terhelhetőséggel, de nagyobb áramerősséget tudó isl létezik előre csomagoltan.
Bővebben: Link
Bővebben: Link

Általában LM2576-os IC-re épülnek, de van másféle is. Nekem is van 2 ilyen modulom. Csövesben még nem használtam, de máshol már igen és teljesen jól megy.
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2015
(#) gerleimarci válasza ticseboy hozzászólására (») Júl 2, 2015
Én az ebayről rendelnék. Olcsó, készen van és működik
Bővebben: Link 500Ft 5A
Bővebben: Link 1300Ft 9A
A posta ingyenes, csak várni kell rá kb. 2 hetet
(#) Csillagnyee hozzászólása Júl 3, 2015
Sziasztok, nem tudjátok, hogy hol tudnék EI transzformátort készíttetni magamnak? A hibrid erősítőmbe egy egyedi darab kellene 2X15V,12V,140V feszültségekkel és 47VA körüli, de hetek óta hiába keresgélek a neten
(#) Orbán József válasza Csillagnyee hozzászólására (») Júl 3, 2015
Szervusz! Van itt a fórumon, aki tud ilyet, csak elképzelhető, hogy mivel toroidokat gyárt, éppen nincs neki ilyen méretű E I vasa. Azonban, ha szerzel egy szétszedhetőt és elküldöd neki a csévét, adatokat, előállítja a kívánt menetszámokkal.
Ügyes és megbízható.
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2015
(#) ticseboy válasza bakos13gab hozzászólására (») Júl 3, 2015
Köszönöm a linket, meg fogom épiteni, de nem ide fogom használni, szeeintem egy plusz zajlehetőség. Marad az elfűtés
(#) gerleimarci hozzászólása Júl 3, 2015
Megjöttek az alkatrészek HEstore-ból rendeltem, bár bevallom a TME-től szerettem volna, csak ott legalább 100db-ot kell minden értékű ellenállásból
Lassan el is kezdem a panel maratását.
(#) q765 válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 3, 2015
Mi készül? Lemaradtam..
Nekem is megjöttek a jantzen audio csatolókondik a duophonhoz. : )
(#) gerleimarci válasza q765 hozzászólására (») Júl 3, 2015
GU 50 PP. Ez alapján.
(#) joco63 hozzászólása Júl 3, 2015
Sziasztok! Egy kis segítség kellene. 5U4G illetve 5C3SZ csővel akarok egyenirányítást csinálni. Az erősítőnek kb 400V 200mA kellene. Ha valaki meg tudná mondani hány voltosra méretezzem a trafó tekercsét megköszönném.

5C3SZ.jpg
    
(#) q765 válasza q765 hozzászólására (») Júl 4, 2015
Kiméregettem, egészen kerek mind. Nagyon kiváncsi vagyok rájuk üzem közben. Valahol aztolvastam, hogy minél nagyobb a fizikai mérete annál jobb csatolókondinak. Ezekről ez nem mondható el. Amúgy hangváltókban használják őket.
Adatlap

Amit nemértek az adatlapon az ez a két sor:
Loss factor at 1 kHz (maximum)
Insulation resistance at 1 kHz
Mit jelent ez?
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2015
(#) kristikoma válasza q765 hozzászólására (») Júl 4, 2015
Loss factor: valószínűleg veszteségi tényező 1kHz frekvencián.
Insulation resistance: szigetelési ellenállás 1kHz-en.
(#) q765 válasza kristikoma hozzászólására (») Júl 4, 2015
Igen, de a számok mit takarnak? 5*104? Nemtudom értelmezni, mégha tudnám is mihez viszonyítani.
(#) CIROKL válasza q765 hozzászólására (») Júl 4, 2015
Idézet:
„aztolvastam, hogy minél nagyobb a fizikai mérete annál jobb csatolókondinak”

Ez így ebben a formában hülyeség !
(#) q765 válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 4, 2015
Előkerestem a régebbi bejegyzéseket, válaszaitokat a forumból. Egyszer már beszéltünk róla. Írtatok egy képletet is hozzá, hogyan lehet kiszámítani az értékét. MIből készül azis fontos.

Idézet:
„Ez így ebben a formában hülyeség !”

Azonos fóliából (pl. ezüst) a nagyobb méretű az ideálisabb, ugyanakkora kapacitáson.
Ezis lehet sületlenség, csak feldobtam a labdát.
(#) CIROKL válasza q765 hozzászólására (») Júl 4, 2015
Ennek semmi köze a csöves erősítő készítéséhez ! Egyéb iránt lerágott csont ez a dolog !
(#) q765 válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 4, 2015
A csöves erősítő készítése csont már levan rágva 50 éve.. Az idős szakik eltűntek (tisztelet a kivételnek), a fiatalok meg próbálják megtanulni maguktól.
(#) CIROKL válasza q765 hozzászólására (») Júl 4, 2015
Félre beszélsz én special a kondenzátor kérdésre értettem ! Na én sem vagy már 18 meg szaki sem !
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2015
(#) mayky válasza joco63 hozzászólására (») Júl 4, 2015
Úgy 2 x 360 V-ra
Audio ae 258
(#) pucuka válasza q765 hozzászólására (») Júl 4, 2015
Általánosságban nem igaz, hogy a nagyobb az jobb. A méretnek (is) passzolnia kell. A méret, ugyanakkora kapacitásnál, és minőségnél annál nagyobb, minél nagyobb a feszültség tűrése.
Pl. 400 V -os kondi, amit max 250 V anódfeszültségig érdemes használni. de, egy 630 V -os kényelmesebb, kisebbek a veszteségei ugyanakkora táp, anódfeszültség esetén, kevésbé lesz gond a szivárgási árammal, vagy a hangfrekvenciás terheléssel. A csatoló kondikat érdemes feszültségben túlméretezni. Csöves erősítők esetén különösen, mert könnyebb elmenni a tűréshatárig.
(#) szili83 válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 4, 2015
A teliföldes tervezés jó csövesnél?
(#) pucuka válasza szili83 hozzászólására (») Júl 4, 2015
Egyáltalán a csöves erősítőknél a nyomtatott áramkör alkalmazásának erős korlátai vannak. Csökkenti a természetes szellőzést, az alkalmazott feszültségek miatt megnő az átütés veszélye, nagyobbak a szórt kapacitások.
A szükséges viszonylag nagy vezeték távolságok miatt nem a legnyerőbb megoldás a teleföld alkalmazása. Két vezeték között minél nagyobb a távolság, annál nagyobb a köztük levő kapacitás, amin ellenőrizhetetlen csatolások jöhetnek létre. A földhurok kialakulásának veszélye is nagyobb teleföld esetén.
(#) joco63 válasza mayky hozzászólására (») Júl 4, 2015
Köszi! Én is valami hasonlóra gondoltam vagy még többre.
Következő: »»   1755 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem