Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vicces - mókás történetek
 
Témaindító: Topi, idő: Dec 28, 2005
Témakörök:
Tisztelt felhasználók! Kéretik a politikai és egyéb felekezeti ill, obszcén viccek bemásolását mellőzni szíveskedjetek.
Lapozás: OK   721 / 976
(#) nagym6 válasza Csupasz hozzászólására (») Máj 26, 2016 /
 
Befőzve cseresznye formájában.
(#) granpa válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 26, 2016 /
 
Mármint 2× lefőzve a cseresznye!
(#) zsoltee0001 hozzászólása Máj 26, 2016 / 1
 
Mai alkotásom inkább siralmas mint vicces, de mindegy elmondom.
Szóval villámos kapunyitó vezérlést hoztak javításra, na mondom 1 próbát megér, kimértem, hogy zárlat az 5 voltos körbe, egy uln2004 gnd lábát lekötve áram alá helyezve beindult a processzor Jééééééé, hát ilyen nincs, megúszta a mázlista.
Gyorsan kiforrasztottam (smd), majd csere, erre se kép se hang.
Mondom mi van
? 50 ohm körüli zárlat az 5 voltos körbe (lehúzza a dc-dc konvertert.
Nagy valószínűség szerint a 6800µF-os kondiba volt annyi kraft, hogy mikor kiforrasztottam az uln2004-et és ónszívó harisnyával fölitattam a maradék ónt szépen ráküldtem a 24vlotot a proci felé
Nem azért, mert biztosító fizeti, hanem tök *** esik, hogy amit a villám nem nyírt ki, azt elintézte Zsoltee bácsi
//10 miatyánk ki a forrasztópákák istene vagy.....
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2016
(#) icserny válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 26, 2016 /
 
Idézet:
„Mai alkotásom inkább siralmas mint vicces”
Melódráma...
(#) Buvarruha válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 26, 2016 /
 
Na igen ez ilyen hajtépős dolog, viszont szerintem bárkire igaz, hogy hazudna, ha azt mondaná, hogy nem tett még tönkre valamit hasonló módon.
(#) nagym6 válasza Buvarruha hozzászólására (») Máj 26, 2016 /
 
Ismerős öreg bicóján hagyományos dinamós világítást javítottam. Nagyon rozsdás fémvázon nem volt kontaktus több összecsavarozott helyen. Sárvédő-váz között 10-50ohm ellenállást mértem, szétszedni csiszolni felületet nem egyszerű összerohadt csavarok miatt, sarokköszörű sem fér oda. Fogtam kis 12V 1.2Ah akkut, rákötöttem a váz és sárvédő közé, összehegesztendő a gyenge átvezetést. Ez be szokott válni, most egy nagy villanás, 3V égőknek vége, azokon záródott az akku. Ismerős örült micsoda fénnyel világított, fél óráig könyörgött, hagyjam úgy. Azt hitte, szándékosan nem akarom, hogy akkora fénye maradjon lámpájának.
A 12V hegesztés ismételve bevált, ismerős nehézkes meggyőzése után projekt zárult.
(#) Buvarruha válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 26, 2016 /
 
Erről nekem a komár világítása ugrik be. Gyárilag 6V-os, de 6V 10W-os égőkkel kb. 5V volt a plafom amit bírtak, ha elöl hátul volt égő, viszont feltűnt, hogy terhelés nélkül 40V is lehet benne. Gondoltam teszek előre 12V 20W égőt, hát nyél gáznál 16V feszt kapott az izzó, ha hátra beraktam még egy 12V 5W izzót, akkor a maximális feszültség 14V-nál megált és máris rendesen világított. Szóval most kérdés, hogy ilyenkor mivan? Először azt hittem, hogy már variáltak rajta valamit, de később kapott másik tekercseket, amik lényegesen jobb álapotban voltak és azok is ugyanígy viselkedtek. Úgy tűnik elszámoltak valamit az öreg szakik annó
(#) Zoli_bácsi válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 27, 2016 /
 
Igen... Az emberek nagy többsége minden bizonnyal fapofával hallgatta volna a videót. Ugyan már... Szerintem meg baromi vicces. Ez a fórum átesett a ló túloldalára. (Ezt nem szabad, azt nem szabad, nem illik, stb.) Persze a nagy részével egyet értek, ne káromkodjunk itt leírva, de egy belinkelt videó azért teljesen más. Én nagyon tudok káromkodni, és nem szégyellem, egyáltalán. Nem hiszem, hogy a való életben is ilyenek lennének a fórum tagjai. Nem hiszem, hogy ha valami nem úgy jön össze, ahogy szeretnék, akkor annyit mondanak hogy: a macska rúgja meg, vagy a kutya fáját! Most nagyon türtőztettem magam, hogy le ne írjak valami csúnya szót
(#) Orbán József válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Máj 27, 2016 /
 
Egy katolikus lelkész barátom mesélte: Ő kicserélte a behúzótekercset egy mágneskapcsolón a harangmozgató villanymotorét. Közben jól, nagyon "jól" megrázta az áram...Ezt mesélte a villanyszerelő ismerősének, aki egyébként dolgozott már neki.
A villanyász azt mondta erre: "De szerettem volna akkor ott lenni!"
Kérdé az öreg pap: Miért?
"Kíváncsi vagyok, egy pap a templomban mit mond ilyenkor?"- felelé a villanyos ember...
Aztán én sem nevelkedtem az apácáknál, tudom hova tenni az inkriminált vidót és a szöveget.
Amúgy tudtátok, hogy a magyar hosszú percekig képes folyamatosan úgy káromkodni, hogy nincs közben szóismétlés? A német...? 1-2 szó. Nem tudnak azok élni...
(#) Buvarruha válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 27, 2016 /
 
Igen, káromkodásban jók vagyunk, én is büszkén képviselem a magyarokat.
(#) konyak6 hozzászólása Máj 27, 2016 /
 
Az én pap ismerösöm dugulás elhárítással foglalkozik másodállásban.
(#) Buvarruha válasza konyak6 hozzászólására (») Máj 27, 2016 /
 
10 éve volt nálunk egy fiatal pap, aki autós töréstesztekkel foglalkozott valószínűleg, mert rengeteg autót bezúzott, végül nem kapott már autót és összedobtak neki egy robogóra, de képes volt azt is totálkárra törni, viszont soha nem lett baja.

Hmm... Lehet, hogy mégis hinnem kellene.
(#) nagym6 válasza Buvarruha hozzászólására (») Máj 27, 2016 /
 
A "dugulás elhárítás" szerintem virágnyelven van.
(#) granpa válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 27, 2016 /
 
Az a rossz, aki rosszra gondol. Persze amúgy jó.
(#) Frankye válasza Buvarruha hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
Idézet:
„Hmm... Lehet, hogy mégis hinnem kellene.”

De akkor miért van a templomtornyon villámhárító?
(#) Frankye válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
Jóvanna, ne kötekedj!
(#) dokidoki válasza konyak6 hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
G. Tiborc bá, áldott ember.
(#) Buvarruha válasza Frankye hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
Hát ez az, ezért nem hiszek. Egyébként a történet vége az lett, hogy besétált a dunába és nem is jött ki többé...
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2016
(#) nagym6 válasza Frankye hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
Mert nincs mindig ott a pap.
(#) teodor hozzászólása Jún 1, 2016 /
 
Mindig tanul az ember.
(#) Csupasz válasza teodor hozzászólására (») Jún 1, 2016 /
 
Na, ha ezt nem olvasom el, hülyén halok meg!
(#) kiborg válasza teodor hozzászólására (») Jún 1, 2016 /
 
Csak az a baj, hogy sajnos néha butaságot.
A ferrit az nem szénporból van.
Lásd kommentek a cikk alatt, ott is sérelmezik.
(#) zolika60 válasza kiborg hozzászólására (») Jún 1, 2016 /
 
Gondolom ezért a viccesbe tette.
(#) zsoltee0001 válasza teodor hozzászólására (») Jún 1, 2016 /
 
Kb. mint amikor Morgan Freeman magyarázza a kvantumfizikát a Natgeon, ő maga se tudja, miről beszél.
(#) BEMcorp válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 1, 2016 /
 
Hát hógyne tudná, Isten mindent tud...
(#) nagym6 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 2, 2016 /
 
Idézet:
„ő maga se tudja, miről beszél.”

De a hallgatóság megeszi. Sokan élnek ebből.
Ez vicc, de mégis komoly.
(#) BEMcorp válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 2, 2016 /
 
Szerintem - mint például az említett Freeman esetében is - nem a szócső (színész, narrátor) hibája, hogy komolytalan a szöveg tartalma, vagy szakmailag teljesen rossz a fordítás (állandó irritációm: a Hogyan készült sorozatban, talán egyszer SEM tudták jól a hegesztést/forrasztást).
Neki nem kell tudnia, értenie a betanult/felolvasott témát, ő 'csak' azért van, hogy jól (szórakoztatóan) leadja az anyagot.
Szerintem.
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2016
(#) Hp41C válasza BEMcorp hozzászólására (») Jún 2, 2016 /
 
Modern kori csodák sorozatben a kerékkel foglalkozó részben állandóan "üllős kereket" emlegetnek. Itt már a narrátor nyelvérzéke is jelezhetne, hogy az üllőt a kovács használja, egyes kerekek pedig küllőkkel rendelkeznek. Milyen lenne egy kerékpárboltban mondjuk 50 darab üllőt kérni?
(#) zsoltee0001 válasza BEMcorp hozzászólására (») Jún 2, 2016 /
 
1-2 nulla ide vagy oda, ahogy észre vettem az se számít, sajnos gyakran még a wikipédia is hitelesebb.
(#) SALáta válasza BEMcorp hozzászólására (») Jún 4, 2016 /
 
Nekem a vágás a marásra. Vicces hogy levágtuk/kivágtuk mikor martuk. Múltkor az autókereskedőkben ültettek le egy kocsit és a hátsó lap rúgóhoz távtartót kellett készíteni. Ilyen fejlett olyan fejlett emlegették aztán meg sárga hűtővizes gépen (bizalomgerjesztő a víz színe, és ilyenkor áldom hogy nincs szagos tv) csinálta az emberke gyorsacéllal, meg persze mindent azzal mart , ennél csak a végösszeg volt nevetségesebb.

Amúgy a gépek megnevezése kötött fordításban talán takarják a vágást is.
Következő: »»   721 / 976
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem