Fórum témák
» Több friss téma |
Most látom, hogy a DC bemenet min.120V-os. Akkor ez nem jó kérdés volt.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2017
Azon filózok, hogy milyen bemenet az, ahova 12VDC/24VDC vagy 230VAC kapcsolható(köthető), felváltva, tetszés szerint?
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2017
Nézz utána a szilárd test relének.. Bővebben: Link
Különböző már meglévő berendezések állapotát kellene összegyűjteni. Több telephelyre kell, különböző konfigurációban, így beállítástól függően a bemeneteknek más és más értelmük lenne.
Csak azt akartam megúszni, hogy minden egyes helyre, különböző relémagokat használjak, és azt adminisztrálni kelljen.
Szerintem az SSR vezérlője vagy AC vagy DC. Nem vagyok előrébb vele.
Például vannak a multifunkciós időrelék, amiknek a tápja 12-240VAC/DC-sek. Amit úgy érnek el, hogy van egy nagy teljesítményű ellenállás a bemenetükön, aztán egyenirányítanak egy greatzzel, gondolom pufferelnek stb.
Valami hasonlóra gondoltam. De ezt benéztem.
A biztonságtechnikai oldalát is át kellene gondolni a dolognak. Hálózati váltóáram esetén két ponton kell csatlakozni, leválasztott táppal. DC esetén a föld és egy vezeték elég lehet. Ha a DC bemenet rövid időre elviseli a hálózati feszültséget, akkor lehet megoldást találni, de megint jönnek az érintésvédelmi szempontok.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2017
Sziasztok!
Ha valaki le tudná fordítani a mellékelt aprócska mikroC programot, hálásan megköszönném! Én nem ismerem a C-t, de a HEX-ből tudnék ASM-et készíteni, ami nekem tökéletes volna. Egyébként a program erről az oldalról származik és a leírás szerint nem használ semmilyen könyvtárat. Előre is köszönöm!
Szerintem nem nagy teljesítményű ellenállást használnak, hanem szimplán tranzisztoros áramkorlátot (kép file imgurl-ről, nem tudom, mennyire stabil Bővebben: Link ). Az egyenirányítás csak sima diódahíd (azonnal a bemeneten), és utána a korlátozott áram átmegy egy optocsatolón, az van galvanikus leválasztásnak.
Szerintem létre kellene hozni egy topikot "PIC nagyon kezdők" ... nem is "PIC nagyon-nagyon kezdők" ... az se, inkább "PIC nagyon-nagyon-nagyon- ... -nagyon kezdők" ... áááááh .... "PIC elektronika és nyáktervezés nagyon-nagyon-nagyon- ... -nagyon kezdőknek" ... ááhhh megvan! Legyen egyszerűen "Zsombi topikja" Ígérem rendszeres látogatója leszek! Jobb mint a Showder klubb!
Zsombor! Te láttál már gyári, vagy itt a fórumon lévők álltal gyártott nyákokat? Szerinted a tiéd hasonlít bármelyikre is? Azt is hallottuk már ezerszer, hogy drótlábú a kijelződ mert elfelejtettél rendelni hozzá tüskesot, már rég pótolhattad volna a rendelésed! De amúgy meg miért is probléma ez? Az LCD-n ott sorakoznak a csatlakozási pontok, mindegyikbe beforrasztasz egy darab "drótot", a panelon elkészíted ugyan azt a kiosztást, és akár tüskesoral, akár "dróttal" be tudod kötni a kijelzőt! Tudomásom szerint a kijelzőn még nem sikerült egyetlen karaktert sem megjelenítened. Ehhez képest azt állítod, hogy jó a kontraszt poti bekötése úgy, ahogy Te kötötted, hiába mondják a többiek hogy kell oda az a +5V. Meg a bekötetlen adatlábak testelése is kérdéses. Honnan tudod, hogy jó az ahogy Te kötötted??? Mellesleg ugye a 100nF-os kondikról sem feledkeztél meg? ( Tudod! Fent a sárga rész!) A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2017
Szia! Van előttem egy Fi...r gyártmányú szétszedve. Sajnos a nagy teljesítményű ellenállás színei megmelegedtek, így nem tudom az értékét. Utána van egyenirányító, majd szerintem zénerek stb. Ha lesz türelmem visszafejtem.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2017
Köszönöm szépen válaszodat Először majdnem azt mondtam, hogy "ehhez nincs kapcsolási rajz", de azután rájöttem, hogy a három DEFINE sorban ott a megoldás. Megyek is, összerakom és kipróbálom
Most sincs a kontraszt poti harmadik lábán semmi, de így is prímán szabályoz. Amúgy a regulátort jól kötöttem be a felajánlott panel alapján?
Az ellenállás alkalmazásával van egy olyan probléma, hogy azt fix feszültséghez kell beállítani. Például remekül passzolni fog olyankor, amikor 230 váltó + szűrőkondi környezetében hajtanád meg az optoledet. Ha neked ugyan annak az áramkörnek kell működnie 24 volt egyen feszültség érzékelésére is, mint 230 váltóra (325 volt csúcsfeszültség), akkor dinamikusan szabályozott ellenállásra lesz szükséged, és annak az egyik módja a tranzisztoros áramkorlát.
Lehet lemaradtam valamiről de, hogy szabályoz neked akármi is ha a 7805-re azt hitted egyenirányító?
Miről táplálod a kijelződet ha még abban sem vagy biztos, hogy a 7805 jó van e bekötve? Ha 5 voltról járatod akkor csak jól van bekötve, vagy van egy stabil 5V-os tápod? Sok itt a kérdőjel, tegyél fel egy képet vagy egy videót arról amit eddig csináltál mert most már baromi kíváncsi vagyok, hogy hol is állsz. Vagy ezek mind csak elméletbe van a fejedbe összerakva és gyakorlatba még semmit nem próbáltál ki?
Valójában az egyetlen kérdés, hogy kötelező jellegűvé tesszük-e ezen a topikon, hogy aki segítséget kér, annak kötelező megtanulnia az ahhoz tartozó alapokat? Vajon kérdezzük meg a topik eredeti tulajdonosát a koncepcióról?
Idézet: Ez mekkora ötlet! Támogatom 100%ban És ott csak neki lennének a kérdései és válaszok! Ha indul, készítem a popcornt és a sört „"Zsombi topikja"”
Szerintem a válaszadás nincs kötelezővé téve, így is lehet moderálni !
Majd a végleges verzióban egy egyszerű 9V elemről szeretném használni az egészet, azért kellene a regulátor, mert amúgy minden 5V igényű. És addig, amíg nem égetem ki a kódot, addig nem tudok eredményt mutatni, bár már az IC foglalathoz bekötöttem a kijelzőt a próbapanelen...
Én már ezt is szívesen megnézném!
Nem akarlak elkeseríteni de egy sima 9 voltos elemről meg egy stabkockáról nem sokáig fog üzemelni, főleg úgy, hogy még a kijelző háttér világítása is megy.
Jobban járnál egy dugasztápról hajtanád, a telefontöltőket se nagyon ajánlom mert zavarokat okozhat. Idézet: „És addig, amíg nem égetem ki a kódot, addig nem tudok eredményt mutatni, bár már az IC foglalathoz bekötöttem a kijelzőt a próbapanelen...” Nem értelek, akkor eddig mit csináltál?? Jönnek itt sorba a kérdéseid de gyakorlatban semmit se csináltál még. Most teljesen őszintén írd már le légyszíves, hogy mire vársz?? Szerintem ne égesd ki a kódot, égesd ki az egész projektedet egy sütőben. A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2017
Szeretném megtudni, ha nem titok, hogy hány éves vagy, és mi a célod ezzel az áramkörrel?
Ezek a kérdések bennem is sokszor felmerültek már, de nem mertem megkérdezni. Őszintén szólva kicsit félek a választól.
Hűh, nem egy olcsóság... Drága egy projekt lesz.... De tény, hogy még mindig ez illik legjobban a feladathoz.
Majd azt szeretném, hogy hálózattól függetlenül hordozható legyen...
És ugye az is van, hogy ha a regulátor és az elem között nincs kapcsoló, akkor a regulátor folyamatosan lassan szívja az elemet, nem?
És az hogyan fog galvanikusan leválasztani? Ipari környezetben a földhurok nem vicces probléma. Nagyon keményen tud károkat okozni.
Talán ez okból üzemeltettem a videón bemutatott példányt 3db ceruzaelemről.
Nem kell regulátor, és jóval több az energia. |
Bejelentkezés
Hirdetés |