Ebben a lépésben fogunk először PIC-et programozni, így egy kicsit részletesebben írom le a programozás folyamatát.
Ugye adott a programozónk PGD, PGC, MCLR, GND, Vdd kimenete. Ezeket csak simán össze kell kötnünk a PIC-el. A lábak itt találhatók:
Bekarikáztam azokat, amikre szükséged van. Ha úgy csinálod ahogy mondtam, és nem veszed ki a PIC-et az áramkörből, hanem egyszerűen csak oda vezetsz pár drótot a megfelelő helyre, akkor a VDD-t elhagyhatod, vagyis azt nem kell rákötni az IC-re. Pontosabban a programozó VDD kimenetét nem kell rákötni. Akkor elég csak az MCLR, GND, PGC és PGD lábak. Az ne zavarjon, hogy az MCLR lábon van egy dióda és egy ellenállás a tesztelés végett, a programozást nem fogja zavarni a dióda miatt.
Az, hogy a PIC futásához le kell-e venni a programozó MCLR drótot, az programozó áramkör függő. Ha beégetted és nem indul el egyből, akkor kapcsold le a PIC-ről a programozó MCLR-jét.
PIC-nek a másik oldalán is van még Vdd és Vss vagyis GND láb, nem kell mindkét oldalit bekötni. Ennél a típusnál elég csak egyik oldalon a Vss és Vdd lábat bekötni. De vannak olyan típusok melyeknél nincs belül összekötve, olyankor a különböző táp részeket mind be kell kötni!
Most égessük be a következő teszt fájlt: teszt.hex
Végeredményül ezt fogjuk kapni (ha működik az áramkörünk):
(Kattints a képre, és töltsd le a videót)
Most nézzünk meg ezt a programot assembly nyelven, majd annak továbbfejlesztését...
A cikk még nem ért véget, lapozz!
Értékeléshez bejelentkezés szükséges!