Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » 3D nyomtatás
Nem tudom. Cura esetében körkörös kitöltés és vastagabb falvastagságot állítok be, mint a valós.
A fotódat jobban megnézve a két kör között nem csak a "vonalnyi távolság" van hanem majd duplája, amiben cikázik...
Igen az érzéki csalódás. Fogalmam nincs, miért úgy jeleníti meg.
A falvastagsága 1.5mm, a fúvóka átmérője 0.5mm. Három tökéletes kört kellene egymásba húzni. A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2024
Curában én normálisnak látom a szeletelést. Bocs nem konfigoltam át, nálam 0.4mm fej 0.8 falvastagság, így nyilván 4 körben teszi meg, nem cakkozik, nem foglalkozik kitöltéssel...
Elfogyott a PLA vettem ugyan onnan két tekercset,fekete szürke.Elöször a szürkével kezdtem,nem változtattam semmi beállítást,csöpög gumokat rak le,dugul a düzni.a hatodik próbálkozásnál átraktam a feketét ugyan az.Már tizedjére próbálom kinyomtatni nem sikerül.200fokon nyomtam elötte minden tökéletes volt.Ennél már 220-180 között próbálom és nem sikerül.Vissza vettem az anyagon,gyorsitottam a gépen semmi.Lehet hogy ennyire szar lehet az anyag?Már komplett fejet bovden cseréltem és egyszerüen nem lehet vele nyomtatni.Mi a bánattól csöpög a fej?Elötte lévő anyagokkal tükörsima felületet nyomtam.Ugyan onnan vettem a szálat,de feltünt hogy nem a saját dobozában küldték.A cég a FREE DEE.Hát innen soha többé nem veszek semmit.Ráadásul fél év alatt 50% emeltek az áron.Elötte levő anyaggal 10-20-30 órás nyomtatásom volt semmi problémával.Szerintetek?
Már sík ideg vagyok 20000Ft ért és a két tekercsnek már a harmadát elszórtam. A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2024
Én is vettem valami feketét, nem tetszik, de inkább azért, mert utána sokáig belemaszatol a következő színbe. Furi hogy a többi szín csere esetén normálisan "kiürül", utána nem maszatol be.
Más bajom nem volt vele, de 3* meggondolom, biztos kell-e feketével nyomtatni
Lehetséges, hogy változtattak a formulán - előfordul máshol is sajnos. Én jártam úgy, hogy nem figyeltem és pla helyett pla+-t vettem, de van már eco változat is... Talán a címkén van valami erről...
A fontosabb viszont, hogy nem ugyanaz! Lehet akármilyen gyártó, a színek közt vannak különbségek! Gondolom, a színezék miatt, vagy nemtudom; de többen írják, hogy a fekete és fehér a legnehezebben nyomtatható. Nálam pl a piros úgy tapad, hogy "öröm" leszedni az asztalról, a fehéret meg ragasztgatni kell.. (A brim-et szoktam maszkolószalaggal odafogatni Régebben tettem képet is)
A szürke szivatott,tízszer álltam neki a nyomtatásnak,tízszer eldugult.Elment vele három napom a folyamatos tisztítással és beállítással.Már az furcsa volt hogy nem saját dobozában küldték és a szürke csévéje fekete szinű míg a többi áttetsző csévén volt.Rendeltem másikat a Variotól.Az ára is ráadásul,szürke+fekete 2x0.75, húsz kiló. A variónál most három szint vettem 1kilós csévék 19 kilóért.Még az ára is kétszer annyi volt a frédinél.Onnan soha többé semmit.
A Sunlu PLA-knál én nem vettem észre, hogy a színtől függően más lett volna a nyomtatás minősége.
Sziasztok!
"Műkedvelő amatőrként" szeretnék kérdezni a hozzáértőktől. Ha valaki szán rá időt és segít nekem azt megköszönném. B&O Beovox CX100 előlap kereteket kellene pótolni. A neten találtam egy linken terveket és rajzokat, amik letölthetőek. CX100 előlap keretek Ezek simán felhasználhatóak a gyártáshoz? (Van benne 2 db STL állomány is.) 2 db közép és 4 db szélső keret kellene, lehetőleg aluszürke színben, hogy passzoljon a dobozokhoz. Ha esetleg még arra is lenne tipp, hogy hol lehet érdemes próbálkozni vele (Bp. elsősorban), ha ezek alapján legyárthatóak és kb. milyen összegre számíthatok azt külön megköszönném. Egy képet csatolok a dobozokról, ezekre kell a pótlás. A peremezéssel és az előlap selyem ragasztással boldogulok, de ezzel a keret pótlással nyomtatás nélkül nagyon nem. (Mintának sincs eredeti hozzá, mind hiányzik.) Köszönöm előre is a hozzászólásokat. Köszönettel
Meg tudom mutatni mi van a szeletelőben 1 készletről.
Láthatók a méretek, anyagköltség munkaidő kb. Ki nyomtatnám, de én vidéki vagyok.
Az idő függ a nyomtatási sebességtől. Az én nyomtatómmal kb. 2.5 szeres lenne az idő.
Nem állítgattam az időkön, valószínűleg lassítani kel rajta mert sokat nyom a levegőbe támasz nélkül!
Csak egy abszolút laikusnak tájékoztatóként szántam a képet.
Szia!
Nagyon köszönöm, hogy foglalkoztál vele. Pü-ben jelentkezem ha nem probléma. Köszönettel
Helló! Tudja valaki a RepetierHostban van e olyan lehetőség, hogy a hirtelen irányváltások előtt lassítson a fej utána pedig gyorsítson vissza? Olyan helyzetekben, ahol nem íven vált irányt, hanem pl 45 vagy 90°-ban, mert elképesztő rántásokat csinál ilyenkor.
A nyomtatódnak, vagy a szeletelődnek kellene ezt megmondani.
A Slic3r szokott lenni abban az alap szeletelő Repetier Host-ban, (de a PrusaSlicerben is ugyanígy van kb.) Szóval jobboldalon az Objektum elhelyezése fül mellett van a Szeletelô fül, ott Konfiguráció gombra böksz. A kisvártatva elôbukkanó ablakban lesz egy Printer Settings fül, baloldalon lesz egy Speed sor, azon belül az Acceleration Control, és itt lehet felülbírálni a nyomtató alapértelmezett értékeit (amiket persze mi nem ismerünk, de szerintem te sem). Itt alapból jó pár 0 van ezért. Szóval a nyomtatód adatlapjából (neten kutatod) ezeket előbb meg kellene tudnod, és ezekhez képest egy alacsonyabb értéket beállítani.
Alapból a cura szeletelő van kiválasztva, azt használom, mert egyszerűbb.
De ebben nincs gyorsulási beállítás. Megnéztem a Slicert, abban valóban vannak ilyen beállítások is.
Szia. Cura-ban a "jerk"-ekkel tudsz játszani erre a célra. Én levettem 6-ra, úgy emlékszem.
Sziasztok!
Korábban már volt próbálkozásom 3D nyomtatással de kevés sikerrel, ezért abba is hagytam a dolgot. Most újra kedvet kaptam a dologhoz. Láttam elérhető áron PrusaI3-hoz színcserélős lehetőséget. Van valakinek tapasztalata ilyen többszínű géppel? Mennyire használható? Nem szeretnék több kudarcot.
Idézet: „Nem szeretnék több kudarcot.” Akkor hagyd a francba!! Akinek jó gépe van, és ismeri is évek óta, annak sem sikerül minden elsőre!
Nem is így értettem. A korábbi gépemmel bármit csináltam sosem volt jó. Használt gép volt, biztos volt valami baja, kopás vagy akármi miatt. Most újat vennék, azért kérdezem, hogy ez mennyire használható. Tisztában vagyok vele, hogy mindig lehetnek rontott darabok. Azt nem szeretném, ha megint nem sikerülne vele semmi.
Az új gép meg nincs beüzemelve, nincs tuningolva (Ami gyárilag ócska, azt még nem cserélte senki)...
Szia!
Milyen színcserére gondolsz? Dual extruder rendszer, 1 extruder, filament váltás automatikusan, vagy M600 macro? Prusa mk3/4? Egy gyors kereséssel nem találtam ilyen modellt, belinkelnéd? Idézet: Ez igaz, de nincs megkopva a Z tengely, nincsenek megnyúlva a bordásszíjak, nem lett össze-vissza forrasztgatva semmi. A típushibákra pedig vásárlás előtt rá lehet keresni, így "tiszta" lappal lehet indulni, tudni lehet, hogy mire kell számítani. „(Ami gyárilag ócska, azt még nem cserélte senki)”
Ez vicces:
Idézet: „Eladó egy új Fysetc Prusa i3 MK3S (MK3S+) Full kit és egy MMU2S Complete Kit 3D építő szett egyben. A készlet a nyomtatott műanyag alkatrészeket nem tartalmazza, (igény esetén, megegyezés szerint adom mellé a PET-G tekercseket, amiből kinyomtathatóak az alkatrészek).” A 'full kit', ami nem 'full', jo ha mar van egy 3D nyomtatod mielott ebbe belevagsz Amugy ez egy eleg elfogadhato printer de az MMU2-tol ne varj nagy bikaviadalt, az nem volt egy szerencses konstrukcio, sok vele a gond. Idézet: „'full kit', ami nem 'full', jo ha mar van egy 3D nyomtatod mielott ebbe belevagsz” Igen kicsit hülyén van megfogalmazva de ha jól értem maga a 3D nyomtató része teljes, csak a színcserélő részegységeit kell kinyomtatni. Már más is lebeszélt róla. Van esetleg alternatíva többszínű nyomtatásra ami nem mérhető össze egy autó árával és még használható is?
Köszönöm! Ez tetszik és úgy látom a vélemények is jók róla.
Szia.
Ez 4 színt tud: Bambulab A1 AMS Lite Combo Írok privit...
Kedves témalakó fórumtársak!
Nemrégen megkértek egy kábelleszorító 3D nyomtatóval elkészítésére. Megkértem egy megkértem egy ismerősömet erre, de eddig adódtak problémák ez ügyben. Először a rétegek miatt az elválasztók könnyen kitörtek, majd a HE-es tanácsokra 90 fokkal elfordítva a nyomtatási réteget már megfelelőnek látszott, ám most meg levelesen hámlik. Creality Ender 3 V2-t nyomtatóról lenne szó. Tudnátok e tanácsot adni, hogy hogyan lehetne e problémát kezelni? |
Bejelentkezés
Hirdetés |