Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   1 / 61
(#) Atis57 válasza acoustic hozzászólására (») Csü, 22:52
Szia!
Mennyire vagy jártas a javitásokban? Vannak-e műszereid.?

1 lépés ; A bal oldali 3x2 FET ből mennyi rossz? Ha ezeket kiszeded, elindul-e? mikor szünik meg a 12V oldal zárlata?
megjelenik a 300V DC ? Ha igen pótolod .. s nyert!

"2lépés ; A H hid 4db FETjét kiszedni, mennyi rossz belőle? Az előtte lévő kis panel ad-e meghajtó jelet? ( oszcilloszkóppal megnézni ) Sokszor ez is tönkre megy!

Na itt még lehetnek zárlatos alkatrészek....Innen már annyira nem éri meg javitani.
De nem lehetetlen!
A hozzászólás módosítva: Csü, 22:54
(#) cross51 válasza pajti2 hozzászólására (») Szept 3, 2024
Én annak idején a PIC16f1455-tel játszott USB-hid-el és már meg nem mondom, mi volt a framework/tool neve, de nem volt bonyolult beállítani.

Meg MZ-hez használtam Harmony v2.x-et és ott CDC-ztem, és bár bármennyire is csak utálatott halottam a "harmmóníáról", én szerettem, bár elsőre komplex volt nagyon, utána belejöttem, már nem volt vele semmi gáz, én utólag jobban bírtam a harmony-t mint a cubemx-et.
(Bár nekem ebben benne volt az is, hogy a cube api-jai nem jöttek át, az MCP sokkal logikusabb volt nekem, de az EFM-é, igazándiból azok az amerikai kontrollrek amikkel én találkoztam mindig "szebb" stack-et kaptak)

A 1455-öt hoz van valami kódóm, "de semmilyen felelősséget nem tudok érte vállani" 10 éve írtam , de ha segít csatoltam.
(ha jól emlékszem hid-ről lehett írni a flash-t és egy soros vezérőröl kitolta a textet egy hd44780-ra)
(#) Massawa válasza gozi hozzászólására (») Aug 30, 2024
Erröl irtam, ahol az a gond, hogy nincs mágnes (sem) söt arra is extra adokat meg vámokat vetnek ki, és szinte egyetelen forrás Kina. Ràadàsul a mérete már sokszor a lehetöségek feletti. Egy ir telepre egy vasuti hid alatt egy teflonszönyegen kellett ázhuzni. Ráadásul valoszinüleg joval drágább mint a másik A kis sebesség miatt nagyobb lapátok is kellenek. Szoval nem olyen egyszerü a dolog mint az a prospektusokban mondják. A hétvégén az osztrák parkban a sok száz szélkerék között csak 3 ilyent láttam.
Azt nem tudom mi alapján irod, hogy halkabbak amikor sokkal masszivabbak a lapátjai és alacsonyabb oszlopokon forognak. Még az autoban is hallani a suhogást mig a többit alig.
(#) szendi001 válasza firstman hozzászólására (») Aug 14, 2024
Nem lattam ra utalo jelet hogy ez hid lenne. De minden alkatresz, kiveve a munkaponti ledeket azonos, meg tipusra is. Az a baj ezekkel a nyakokkal, hogy semmilyen doksi nem jon hozzajuk. Mindenesetre ahogy hazaerek mar forrasztom is bele a kincseket, amik mar megjottek.
(#) Hp41C válasza pajti2 hozzászólására (») Aug 10, 2024
Potyo fórumtársunk 2007 -ben készült hid egér és billentyűzet programja. Természetesen a régi MpLab -hoz való.
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2024
(#) pajti2 válasza tcs52 hozzászólására (») Aug 9, 2024
A Pic16(L)F14xx-hez egy kérdés. Gyanítom, jobban ismered a platformot nálam. Létezik vele breakout board bit whacker célokra? Usb-s kellene.

Amire fentebb a pic32-t akartam használni, az belefért egy ATmega32U4-be 7110 byte flash + 264 byte ram + 512 byte dpram. Kompozit hid device. Nem használhatatlan éppen, de vid/pid értéket átírni benne nem igazán támogatott, és így nem tudom "elrejteni" kíváncsi szemek elől. Ha létezik ahhoz a pic családhoz usb device stack (asm jó lesz), örülnék linkeknek.
(#) pajti2 hozzászólása Aug 4, 2024
Sziasztok!

Usb device hid / mouse, keyboard - van ezekkel valakinek projekt elrakva saját kód raktárban?

Néztem legacy mla, mla 2018, harmony help weben, és finoman szólva kicsit üresek a példa projektek. Például egér kurzor mozgatásra van példa, de gomb lenyomás / felengedésről semmi. Billentyűzetnél status led kezelés van, billentyű lenyomás / felengedés nincs. Ha valakinek van ilyesmi saját kód raktárban, és nem túl félénk megosztani, sok kotorászástól tudna engem megkímélni.

Bármilyen tippet előre is köszönök.
(#) Massawa válasza Aubete hozzászólására (») Júl 28, 2024
Ez ugyanaz mint az enyém, csak nekem ki kellett venni egy csatlakozot. És nagyon kell vigyázni a bemenetekre, mert ott egy meglehetösen ocska procira megy minden láb. Annak a feladata védeni a FETes hidat, azt védi is, de a legkisebb sztatikus elektromosság megöli a procit. Én minden használt egy elötét meghajtot épitettem ( egy - egy NPN tranyot), igy már megbizhato. A cuccnak két bemete van, azaz azokra felváltva adhatsz jeleket és a FET hid kapcsolja a kimenetet. Azaz a kimeneten potenciálmentes AC-kaphatsz. Nekem is az kellett, mert amihez kellett abban nem lehetett DC tartalom. A bemeneti DC 0-40 voltig a FET H hidra megy, a kimenet meg a H hid vizszintes ága, azaz a kapcsolt AC feszültség is a DC-kb 2 V lesz. Megbizhatoan müködik beépitett védelemmel én kb 14 V 20 A-ig használom.
(#) Massawa válasza Aubete hozzászólására (») Júl 25, 2024
Én ilyen modullal gyártok 24V AC-t. Ha más nem kell, akkor egy 555-sel csinálsz 50 Hzet meghajthatod
Ez egy BTS 7960 FET hid max kb 40At bir ki, a bemenetei TTL szintüek.

IMG_7337.jpeg
    
(#) Massawa hozzászólása Jún 6, 2024
KoblogPerGyok kolléga segitségével már müködik egy matuzsálemi (>80 éves) amerikai modellvasut. Évtizedekig csak a vitrinekben kallodott, mert nagyon kacifántos a vezérlése és europai verzioja a vezérlésnek soha nem volt. Csak egy korabeli kapcsolási rajz létezett, de nagyon kacifántos elemekkel ráadásul szinte mindegyiknek több funkcioja volt. A gyárral is több honapig leveleztem, de nem voltak hajlandok kiadni azt az informáciot ami nekem kellett, lehet, hogy akivel leveleztem, azt sem tudta, hogy a gyár már akkor ilyesmit gyártott. Teljesen más filozofia szerint voltak a Lionel mozdonyok tervezve mint az europai rokonaik, igy egy idevalosi vezérlövel nem igen lehetett mit kezdeni.
Tavaly nyáron egy kaliforniai modellbolt turkálojában rátaláltam egy korabeli vezérlönek az utánnagyártott verziojára, el is vittem, pedig komoly dolog majdnem a koffer harmadát megtöltötte.
Egy komoly bakelit gépházban egy elképesztö mechanizmus van a 2 (4) poti kezelésére ( ehhez jön még egy mechanikus „sebességválto“ ami egy másik potit hajt ( azaz oldalanként 3 fogaskerék és azzal lehet meghatározni mechanikusan a vezérlési tartományt).
A mozdonyokban egy elektromechanikus szürö van, ami csak akkor kapcsol, ha DC komponens van a váltoáramu sin betápban. A mozdony motorja természetesen univerzális, azaz egyen- meg váltoáramra is megy. Az irányváltást egy 4 állásu relé kezeli, ami ellentétben az europai korabeli modellekkel az áram megszünésére ugrik. A mozdonyok még rendelkeznek egy elektromos sippal, azaz egy motorral ami egy focibiro sipjához hasonlito, de komoly hangra hangolt hangkamarába fujja a levegöt. Ezt a motort is egy elektromechanikus szürö kezeli, azaz egy váltoáramu relé ami csak akkor huz meg, ha a váltoáramban van kb 5 V DC komponens. Az eredeti vezérlés nagyon raffinált volt 2-3 csuszka szedte az áramot egy komoly pantográfra emlékeztetö szerkezet segitségével a trafo felsö meneteiröl.
A sipot meg a mozdony kapcsoloját az alul láthatö vezérlöröl lehetett távirányitani.
Nos ezeket a funkciokat kellett modern áramkörrel megvalositani. Azt se felejtsem el, hogy egy-egy motor üresen is kb 3-4 A vesz fel 14-18V körüli feszültségen. Azaz ha sip is van akkor az már akár 6-8 A is lehet.
A tavalyi dobozt kibeleztem, ami még volt benne, csak a vezérlökarokat meg a csatlakozokat hagytam meg.
A valamikori trafo terében ( ebben a vezérlöben trafo sohasem volt, mert már ök sem gyártanak vagy 40 éve olyan trafokat mint az eredeti) van a mostani elektronika 2 darab BTS7960 43 Amperes FETes H hid, a saját procival ( az a legveszélysebb része, mert az védi a FETeket, de a bementeket nem védi semmi, igy egy meg is halt menet közben. ).
A 2 hidat egy Arduino hajtja ami a bemeneti egyenárambol elöállitja PWM vezérelt váltoáramot valamint a DC offsetet ha meg van nyomva a gomb. A vezerlést az eredeti potikbol veszem, valamint a 2 mikrokapcsolobol, amikkel a sipot vagy a kupplungot lehet vezérelni.

Most már semmi akadálya a történelmi modelleket üzem közben is bemutatni.
(#) juicy73 hozzászólása Máj 19, 2024
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni egy 24 v os generátor dioda hid felujításában.
Adott egy 180 A generátor es meghibásodott a dioda híd.
A dióda tipusa már nem leolvasható.
De találtam egy adatlapot és innen kellene kiválasztani a diódát.
70HF 120 tipust néztem ki.
Ha nem jó írjátok a ti véleményeiteket.
(#) Massawa válasza nickname hozzászólására (») Ápr 16, 2024
Én is valami hasonlon dolgozok.
Elvben nekem külön megy a negativ meg a pozitiv jel ( a hid miatt) alapbol egyforma frekin, de bizonyos feltételek mellett DC tartalmat kell elöállitani azaz a pozitiv meg a negativ impulzusok szélességét kell arányosan változtatni ( azaz amivel szélesebb a pozitiv annyival keskenyebb a negativ.
Alapbol semmi gond az egésszel, csak idözités kérdése ( nekem meg az alapfrekit is be kell tartani,
Azaz 3 idöparameter van:
a pozitiv,
a negativ idö meg
a maradék idö a periodus végéig.
A DC eltolás egy delta ami a pozitiv impulzust hosszabbitja ( szorozza) a negativat (osztja) meg szükiti.
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2024
(#) Massawa válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Márc 19, 2024
A H hiddal ne nagyon foglalkozz annak van a bemenetén egy proci ami kezeli a H hid müködését ( védelmét is stb) utovégre 40 A 50V-ra lett tervezve.
Csak 2 TTL bemenete van az egésznek.
Azt hiszem van ott valami késleltetési beállitás is, de eddig nem kellett vele foglakoznom.
Kösz szépen a segitséget. Mint irtam sima 555 meg 2 TTL áramkörrel már müködik részben, de ott nem lehet a DC tartományt kialakitani meg nem stabil a frekije. ( valtozik a PWM-mel). Az nem baj ha a hid mindkét fele egy szinten van, söt az ki is használom mert söntöli/fékezi a motort.
Mindenképen microst kell használnom mert a DELAY csak ms felbontást tud azaz a 10 ms-s félperiodusban csak 10 lépést tudna ami egy kicsit kevés.
(#) Massawa hozzászólása Márc 19, 2024
Szakik, egy programozási eljárásra kérnék ötleteket.
2 kimenetet kell meghajtani D4 és D5, amik egy nagyteljesitmenyü H hid két bemenetet hajtják.
Kb 50 Herzes (20ms) váltoáramot kell egyenáramból elöállitanom. A képen az elsö két piros és kék vonal.
A teljesitményt kell szabályozni, de megtartani az alapfrekit, azaz csökkenteni kell a két aktiv állapotot.
A megszakitás 20 ms-ként inditja a folyamatot [az IRQ 1 kHz és minden 20.-ra indul)).
A második 2 rajzon kb 1/5 teljesitményt ad ki.
A kérdés mivel jobb az impulzusszélességet kezelni egy delay funkcioval vagy azt is az eredeti megszakitásbol számoljam.
Azaz ha az IRQ hivja a makrot ( bal oldali függöleges vonal) a t legyen valamilyen Delay.

A következö kihivás ( also két grafika), a kimeneti váltoáramhoz bizonyos esetekben némi DC komponenst kell adnom ( 5-10%), de közben meg kell tartani a váltoáram teljesitményét. Ezt ugy gondoltam elérni, hogy egy w koeficienssel megváltoztatom a két kimenet ( piros meg kék ) arányát - pirosat megnyujtom a kéket meg ugyanolyan arányban röviditem .
A két kimenet összegezve max 20 ms lehet, akkor amugy is a megszakitás ujra inditja.

Kösz az ötleteket meg a segitséget.

IMG_7171.jpeg
    
(#) stra57 válasza Gafly hozzászólására (») Feb 26, 2024
Tisztelt Uraim, segitség kellene motor szabályzás témakörében.

33 és 45 fordulaton nagy inditó nyomatékkal kellen ezt a képen látható motort szabályozni. Digit kijelzés a tényleges ford ról.

A lemezjátszó tányérra akár Hall vagy a tengelyre encoder jeladó tárcsa fogazattal felrakható.
Bármilyen használható megoldás érdekelne.
Ardunio vagy Raspbery jó lennne H hid végfokkal ami 3 trafot hajtana a motor elé.

Megköszönném a segítséget!!!
(#) Massawa válasza Massawa hozzászólására (») Feb 14, 2024
Megjött a hid, elvben minden jonak néz ki. A PWM müködik, azzal nincs is baj, a baj azzal a két relével van. Az egyik DC - re reagál, ez az egyik probléma, mert ha a PWM kitöltési tényezöje nem 50% akkor természetesen megjelenik benne a DC komponens és aktiválja a DC relét.
Ezek szerint mégis kénytelen leszek az 50% PWM jelszintjét változtani, hogy a motor sebessége változzon.
Eddig igyekeztem az eredeti 60 Hz-s AC-t utánozni, megprobálok valami nagobb frekit, lehet, higy az segit.
(#) Massawa válasza oibacsi hozzászólására (») Feb 11, 2024
Kösz, találtam jobbat. Egy BTS7960 (Komplett 40 A- s -FET hid, beépitett meghajtoval, védelemmel és táppal) blokk tökéletesen megfelel. Még mérlegelem, hogy procival vagy hagyományos 555-sel meg néhány diszkrét alkatrésszel oldjam meg a feladatot.
Meg még agyalok, hogyan tudom pár volttal eltolni az AC jel szimmetriáját. Remélem egy diodás összegezö elég lesz.
Ha a beépitett védelem csakis a gyári értékeket tudja ( sajnos nem igen irnak rola, vagy nem értem pontosan mit is jelent amit irnak. A hid mindkét oldalához tartozik egy aktiv védelmet jelzö kimenet) , akkor külsö áramvédelemre lesz szükség.
Ha minden igaz, holnap megjönnek a hidak, s akkor a mühelyben letesztelem. A 40A egy kicsit sok a célra, a trafoban van biztositék, de az nem elektronikus, és nem helyben jelzi a gondokat.
(#) Massawa válasza david87 hozzászólására (») Jan 11, 2024
Pedig az is ott van az adatlapon a hid modra, ha jol emlekszem BTL vagy valami hasonlo jelzéssel.
A hid bekötesben a teljesitmeny duplázodik a terhelést meg a felére lehet csökkenteni ugyanolyan tápnál.Azaz 100W-hoz 2 Ohm terhelés tartozik.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2024
(#) Baxi válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Dec 10, 2023
Rendben, köszönöm mindenkinek!
Sok pénzt s energiát nem fogok akkor belefecölni. Hsz -ek úton (2eFt), H-hid van a "fiokban" és mcu is akadt. Mokolok vele egy kicsit. Akkor maradt az óvatosság illetve a jó szerencsére hagyatkozás az utakon az őzzel kapcsolatba.
(#) blasz válasza Karesz 50 hozzászólására (») Okt 31, 2023
Szia a tranziszrorok bordán vannak,nem melegednek túl.Kondikat cseréltem már,mindet,a védelmet még nem piszkáltam,de kifogom kötni időlegesen,kiveszem a tranzisztort hogy úgy produkálja e a hibát.A Végtranyók bétáját nem mértem bevallom,MJ21193-94 van benne 4 pár oldalanként,85vDc ről üzemelnek.A táp maga a toroid egy 2Kw darab,csatornánként 10db 2200uf kondi van szürésnek.A graetz hid hütve 50A.A nyugalmi 5mv az emmitereken mérve.
De rákötöm majd szkópra ha lesz amin hallgassam mert ahogy irtam kivégezte a preludiumokat.És nem volt szét hajtva.Ha 30w amit kaphattak talán.
(#) Hp41C válasza nurseboy hozzászólására (») Jún 1, 2023
Szia!
Idézet:
„Rádugtam a gépre usb-n keresztül. Nem találja. Nem tudom mi lehet az oka.”

Ugye 18F2550 van benne, usb base programmal felprogramozva. Adtál neki tápot is?
hid eszköznek kellene lennie. Megjelenik, mint fel nem ismert eszköz? Megmutatja a VID-PID értékeket. Sajnos egyedi VID és PIC lefoglalásához regisztrálni kell (fizetős) az USB -nél. Nem tettem meg. Többek között ezért sem publikáltam.
18F2550 -nel és 16F886-nel soros vonallal is csatlakoztatható a PC egyik COM portjához (USB konverter is lehet).
Idézet:
„Nézd meg légyszíves, a bázis kapcsolási rajzán az MBR10100 nem fordítva van bekötve?”

Ha nem az anódja lenne a +táp felé, nem tudna áram folyni egyáltalán.

Ötletek a beméréshez:
Gombokkal is le lehet indítani a rotort. Nem kell a PC-s kapcsolat és a távirányító sem.
A tekercs (forgó trafó) és a motor helyére is lehet kötni LED -et előtét ellenállással. Így látható, hogy bekapcsolódik a trafó vezéslése és a motor.
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2023
(#) Massawa válasza andyka hozzászólására (») Máj 9, 2023
Ezt elvégzi számodra az a modul. Ha bekötöd a potit, akkor egy hidkapcsolást kapsz, azaz kiküldesz egy bizonyos poziciot. ( szöget 0-270 fok között, kevesebb mindig lehet) a motor pontosan annyit fordit a potin, mint amennyi szöget kiküldtél. Ehhez nem kell semmi visszajelzés.
A végállásokhoz meg ott a két trimmer.
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2023
(#) Tibo 23 hozzászólása Ápr 15, 2023
Valoszinu a Trakis Nagykorosi gyarban keszult a gep,allitolag Amerika reszere gyartottak ,de ott nem jellemzo a 3x380V.Viszont a frekvencia 60 Hz.A Trakis Budapesti szervizeben nem ismerik ezt a gepet.Valoszinu haromfazisu hid vezerelheto felvezetos az egyeniranyito.Koszonom a hozzaszolasokat.
(#) Hp41C válasza Gafly hozzászólására (») Márc 8, 2023
PIC16F145x + USB hid firmware + nyomógomb
PIC18F13K50 + USB hid firmware + nyomógomb
PIC18F14K50 + USB hid firmware + nyomógomb
...
AR-TINY85-USB modul + USB hid firmware + nyomógomb
AR-TINY85-MICROUSB modul + USB hid firmware + nyomógomb
(#) sargarigo válasza Massawa hozzászólására (») Jan 24, 2023
Numpadnál gyorsabban nem lehet számokat bevinni, az a billentyűzeteten alapból rajta van. Ha.a kezelőfelület amúgy mindig ugyanúgy néz ki, akkor kell emulálni egy egeret, csak nem mozgatni kell hanem fix pozíciókba ugrani és katt. Ezt lehet egy gomb megnyomására indítani. Szerintem hagyományos billentyűzettel is meg lehet ezt így oldani (programozással). Az én elgondolásom pedig egy külső eszköz, ami elhiteti magáról hogy ő egy egér, a tobbi ugyanaz. Ez viszonylag egyszerű, az usb hid irányába kell keresni, arduval is megoldható.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2023
(#) Baxi válasza Baxi hozzászólására (») Jan 20, 2023
Na szét borítottam, képen latszik a vezérlő panel "teteje" másik oldalt ott figyel egy mcu. Amit találtam, hogy a nem forgó motor dc-s, már 12V-rol is forog lassan, de forog.37V feltoltam amit tudod a labortap, szerintem a motor jó. A dióda hid amiről a villanyt kapja a motor, annak a bemeneti AC lábán lévő soros NTC szakadt meg. Kérdés kap egy 5-omhos 2-3W ellent nagy hibát követetek el? Van létjogosultsága az NTC-nek, vagy ez is a fogyasztói társadalom "terméke" miatt van ott?
Segítséget válaszokat előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2023
(#) villámkéz hozzászólása Dec 22, 2022
Szeretnék építeni egy hid jellegű kontrollert, ami videovágó programokat, 3D aimációs, zenei vagy más szoftvereket tud vezérelni, akár keypress-szimulációval, akár MIDI jelekkel.

Ennek a kulcs-alkatrésze egy végtelenített, csavarató tárcsa lenne, azaz egy rotary encoder, ami impulzusokat ad le, amikor tekerik, ismerve a tekerés irányát is. Sok eszközben láttam ilyet már, de egyszerűen sehol nem látom, hogy ilyet lehetne készen kapni. Olyanok vannak, amik kb. 10-20 impulzust adnak le egy körbefordulás alatt, és kb. 10-20ezer ciklust bírnak ki, de ezek nem alkalmasak erre a célra.

Már azon vagyok, hogy házilag barkácsolok egy ilyet, 3D nyomtatással, két IR kapuból, amiben egy perforált tárcsa forog, de azért az komoly meló, hogy tényleg jól működjön, elég finoman mozogjon, és legyen egy kis "kattanása" minden impulzusnál.

Nem tud valaki olyan helyet, ahol ilyesmit árulnak, és lehetőleg nem egy vagyonért?
(#) Bakman válasza sonajkniz hozzászólására (») Nov 28, 2022
A leírás szerin nem fog menni: Bővebben: Link. A távirányító hid protokollal rendelkezik, a HC-05 modul pedig csak a Serial protokollt ismri.
(#) Udvari Zsombor válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 30, 2022
Ne mondj ilyeneket... Gondolom, hogy van valami eljárásuk visszaküldésnél, de hogy nem zúzzák be, abban biztos vagyok.
Az az érdekes, hogy ha be van dugva, akkor egyszerre kettő "hid billentyűzet eszköz" látszik az eszközkezelőben! (De csak az egyik törlésének esetén hagyja abba a működést a billentyűzet.)
Hardverazonosító kell?
A második képen látható üzenetet adja, mikor bedugom egy olyan portba, ahova még addig nem volt dugva. Az a furcsa, hogy "Gaming KB"-nak nevezi, de ezen a néven az "Eszközök és nyomtatók" vezérlőpult ablakban látszik, az eszközkezelőben csak a fentebb leírt állapot látható.
Felsorol egy rakat "hid-kompatibilis, gyártó által definiált eszköz"-t, valamint van "hid-kompatibilis rendszervezérlő", "hid-szabványnak megfelelő fogyasztói vezérlőeszköz", két "USB beviteli eszköz" és egy "USB kompozit eszköz" is. Igazán rejtélyes... Ennyi eszköznél pedig nem lehet tudni, hogy egyáltalán minek a mijére lenne szükség a probléma elhárításához...
Viszont a szoftvere továbbra sem látja.
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2022
Következő: »»   1 / 61
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem