Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Androidos okos telefonok
Pontosan ahogy majkimester mutatja.
Akkor nincs otletem a kikapcsolasra. Nekem a regi j3-asom kezdte el egy ido utan, de ahogy irtad az szenzorhibas volt. A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2024
Jaa, hogy ott! Miért nem ezzel kezdtétek...
... Csakhogy nekem ott nincs ilyen.
Sziasztok, van valakinek ötlete-tapasztalata, hogy mit kellene beállítani ehhez: töltéskor (töltő USB-C rádugásakor) valamint töltés befejezésekor is csippanjon a telefon? Mint lejjebb már írtam, van két egyforma telefon (Samu A52s) családban, az egyik csippan, a másik meg nem, és elvben minden beállítás azonos. Érdekesség: a tökrégi S7e is csippan, de ott is csak az egyik a kettőből.
Telefon vagy tablet, most lényegtelen. A töltöttségi szint mint olyan, kicsit szívat.
Megbuheráltam egy tabletet, 3,5V-on tartom az akku kapocsfeszültségét egy külső tápegység segítsével. Így az egyetlen USB csatlakozót nem kell töltésre használnom, mivel oda Otg kábellel külső Dac csatlakozik. Így tisztességesen szól a veszteségmentes zenei anyag róla. Csak! Hiába állandó az akku feszültsége (50% a töltöttség szint), a nap végére jelzi, hogy 10% alatt van, töltsem fel. Újraindítom, 54% a töltöttség. Vélhetően nem feszültség szintet néz, hanem matekolja az értéket. Valahol volt erről szó korábban, majd rákeresek. Szeretném folyamatosan használni babrálás nélkül. Ismer valaki megoldást rá? Előre is köszönöm.
Persze, az OTG kábelt hackeled meg, úgy hogy a GND és + szálat kivezeted, és oda kötöd a tápfeszültséget.
A készülék méri a fogyasztást, de a töltést nem, mivel megkerülted a töltő áramkört. A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2024
Nem az Otg kábelt hekkeltem, hanem az akkumulátor két pólusához csináltam hozzáférést. Az Otg kábel ilyen hekkelése amúgy sem működik, mert ha a "sense" láb a GND-n van, akkor csak kifelé jön az 5V, befelé nem.
Még arra gondoltam hogy csinálok egy gyári visszaállítást úgy, hogy az akkut a hekkelt ponton 50%-os kondícióban tartom, az android nagy kapacitású akkunak láthatná, ezért másképpen számolná a merülést.
Ha hagyod emelkedni az akku feszültségét egy kicsit, az sem veszi töltésnek? Tehát pl. ha hagyod 3,4...3,6V között ingadozni.
Értem én, hogy mit csináltál, meg le is írtam, hogy miért nem érzékel töltést a telefonod/tableted...
Én pár éve akku mentesítettem egy Lenovo A2010 okostelefont a csatolt ábrán látható módon:
‒ 16V 1000µF és 10V 2200µF kondenzátor egymással párhuzamosan a tápfesz két pólusa közé, hamis "akku kapacitás" ‒ 10K ellenállás kell a negatívról a középső pinre, ami átveri az akku hőfok figyelést ‒ a + ággal sorosan kell egy dióda, hogy az eszköz ne tudja tölteni a nemlétező akkut (enélkül melegedett az eszköz) ‒ tápfesz: 4,5V (dugasztáp) Az USB töltésnek is csatlakoztatva kell lennie, mert a szoftver szerint idővel lemerül az "akku"! Vagyis az OTG csatlakozásod mellett az USB felől "töltést" is kell biztosítani az eszközödnek.
Ki fogom próbálni.
Elméletileg van megoldás ami működik, csak szereznem kell egy valódi 5 pólusú mikro usb dugót. Ez a megoldás akkor lehet jó, ha nem akarom, vagy nem tudom szétszedni a táblagépet. A gyári OTG adapterben úgy vannak kisajtolva a lábak, hogy a GND és a sense láb nem választható szét. Az adat és töltő kábelben meg hiányzik a sense hozzáférés. Ha az erősítőt arra a csatornára kapcsolom ahol a táblagép van, akkor meg lehet oldani, hogy akár egy optocsatoló rövidre zárja a sense lábat a GND-vel. Így OTG módba kerül, jön a DAC felé a jel. Minden más esetben amikor az erősítő nem a táblagépre van kapcsolva, vagy nincs bekapcsolva, az usb csatlakozó töltés üzemben marad. Az állandó magas töltöttségi szint elkerülése céljából meg fogom mérni mekkora áramot vesz fel a töltőből a táblagép. Gondolom nem állandó ez az áram, hanem a vége felé csökken. Talán meg tudom találni a megfelelő értéket, ami után le tudom kapcsolni a töltést. Puffadt már fel netrádióként használt telefon akkuja az állandó töltőn maradástól.
OTG üzemmódban nem tudok az USB aljzaton keresztül bepumpálni töltőáramot, mert ilyenkor befelé inaktív az áramirány.
Ez jó megoldás akku mentesítésnek, csak nem oldja meg a problémát.
Elvileg a netet böngészve van olyan készülék, ami ilyenkor is fogadja a töltést, de úgy néz ki, hogy ez erősen eszköz függő...
Persze, hogy létezik erre rendes megoldás: Bővebben: Link Évek óta használok egy ilyet.
Ui.: Hopsz, ez lemaradt...
Na ezt megnézem. Találtam itthon 5 pólusú mikro USB csatlakozó fejet, bekötöm próbaképpen. Van olyan tabletem, aminek már nem tudok ártani, azon kipróbálom.
Valahogyan USB töltést is kellene biztosítanod az eszközödnek, mert vannak olyan Androidos eszközök, amik enélkül idővel "lemerülnek". Ahogy uniman is írja, olyan OTG hub kell neked, ami közben tölti is az eszközödet.
Uniman rávilágított a lényegre. Rákerestem a mikró usb "ID" lábának funkciójával kapcsolatos témára, ahol az általam két ismert állapottól eltérően több állapot is van.
Az, hogy ez egy hub vagy sem, az jelen esetben mindegy. Lényeg az "ID" láb kezelése. Alap állapotban sehova nem kötik, ez a normál adat és töltőkábel esete. Összekötik a GND-vel, ez az Otg funkció. Ilyenkor felismeri a csatlakoztatott perifériát és pozitív lábon kiad felé 5V-ot. A töltés funkció persze ilyenkor nem működik. Harmadik esetben az "ID" lábat nam direktben, hanem egy 100-125 kOhm közötti ellenállással kötik a GND-re. Ilyenkor ugyanúgy felismeri a csatlakoztatott perifériát mint Otg módban, csak nem ad ki neki 5V-ot, mert a pozitív láb megmarad a töltő bemenetnek. A perifériát is a töltő látja el ilyenkor árammal. Ez így már majdnem korrekt, már csak a folyamatos 100%-on tartás elkerülését kell megoldani. Erre a problémára lenne az a tervem, hogy mérem a töltőáramot a töltöttség szint figyelés mellett és ha van valami összefüggés, akkor az áram értékéből lehet következtetni a töltöttség szintre. Amennyiben ez működne, akkor néhány óránként bekapcsol a töltés és ha az áram leesik egy szint alá, le is kapcsol. Bár az áramfelvétel alkalmazásfüggő, jelen esetben csak egyetlen alkalmazás fut, ezért vélhetőleg reprodukálható az állapot. Így ott maradhat a tablet tartón állandóan. A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2024
Kipróbáltam, csináltam normál usb hub-ból ilyen hubot. Tehát nem sima Otg ahol az "ID" láb a GND-n van, hanem 100-125kOhm közötti (jelen esetben 110 kOhm) ellenálláson keresztül csatlakozik a GND-re.
Nos valóban készülékfüggő. Először egy kidobásra ítélt táblagépen néztem meg. Ha esetleg baj lenne, ezért nem kár. Nem lett baj, de nem műkött. Utána egy Lenovo tábla következett, ezen sem. A Samsung tab természetesen elfogadta, majd a linken is olvastam, hogy ilyenhez ajánlották. Szerencsére a Samu lesz a végleges zenelejátszó, így minden rendben. Köszönöm a tanácsot! A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2024
"Készülékfüggő"...lehet csak azon múlik, hogy OTG képes legyen a cucc. Régen nem mindegyik volt az ..
Csak Otg képes táblákkal teszteltem. Az működik nálam mindegyiken. Ez a töltés közbeni periféria kezelés csak a samunál megy. Pedig a 110 kOhmmal is játszottam, nem történt változás. Talán ez a funkció újabb mint az Otg.
Akkor lehet, hogy már meg is találtad a megoldást: 100-125kΩ ellenállással GND-re kötöd az ID lábat, a két tápfesz lábat külön kivezeted és folyamatos 5V-ot adsz neki. Viszont az akkuhoz való becsatlakozásodhoz lehet, hogy kell tenned egy diódát a pozitív ágba, hogy a töltés ne juthasson rá a táplálásodra.
A Samsung tabot nem szedtem szét, az egyben van. Azt összerakták rendesen, nem is tudom szétszedni. Egy olcsó Lenovo tablet hátát fúrtam ki és hekkeltem rá direkt akku hozzáférést. Ez a tablet a kísérleti nyúl, ezen tesztelek. Csak hát ő nem ismeri a 100kOhmos trükköt.
Szóval a Samsung marad. A töltőáram figyelése viszont nem ad segítséget. A Lenovo stsbilan 837mA-t vesz vel az 5V-os töltőről. Ezt 50%-tól 78%-ig (töltöttség szint) változatlanul teszi, tehát eddig nincs esés. A töltés még folyik, még várok. 90% felett abbahagyom és áttétek a Samsungra.
Éppen 90%-nál kezd esni a töltőáram a Lenovonál. Ez még elfogadható. Most a Samu van töltőn, figyelem.
Üdv. Telefonvásárlással kapcsolatban kérdeznék. Samsung telefonok adatait nézve A05, A15, A25, A35 ugyanazokat tudják kb. 50000Ft.-tól 15000Ft.-ig. Gondolom proci sebességben más, kamera jobb, de ezen kívül mi a különbség, amiért érdemes a drágát venni? Adatlapból más nem derül ki.
Köszönöm.
Tényleg nincs sok különbség:
Bővebben: Link A05 nagyon alap (Nem Amoled kijelző, nincs fingerprint szenzor?) Ezen kívül a A15-25-35 közel azonos, nagyobb szám kicsit erősebb proci. A35-ön már nincs 3,5-ös Jack, ha az számít. Esetleg az akkuidőt nézd meg, ott a sorrend A15, A35, A25 (leghosszabb->legrövidebb) A15 gyengébb fényerő mint az A25,35 A35 wifi 6, de gondolom ez nem kell annyira A35-nél képernyő alatt az ujjlenyomat olvasó, ami nagyon kényelmes
Köszönöm szépen, ennyi elég is amit leírtál.
Egy furcsaság, hátha találkozott ilyennel valaki.
Android telefonon a Telekom app kb. 1 perc alatt indul, ha wifit használok. Kikapcsolt wifivel, mobilneten 1-2 másodperc alatt. Letöröltem, újra telepítettem - ugyanez az eredmény. Wifin minden egyéb app indul 1-2 másodperc alatt. A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2024
Nem te vagy az egyetlen, másnál is hallottam ilyenről.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |