Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   1 / 1
(#) szucsistvan123 hozzászólása Jún 29, 2019
Heló!

Megépítettem az Alkotó féle labortápot, és az ICL7107-es panelműszert.
Az lenne a kérdésem, hogy áram mérésekor a 2-20A kapcsoló kapcsolásakor hol kell lennie a tizedes pontnak? Jól gondolom, hogy 2A-nál 1.999 20A-nál pedig 19.99 ? (tesztelni nem tudom egyenlőre, ezért inkább megkérdezem) (A műszer 200mV -os alapműszer.)

Köszi!
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2019
(#) szucsistvan123 válasza Sebi hozzászólására (») Nov 17, 2017
Szia!
Közben rájöttem én is hogy túlcsordulás!
8V AC megy a panelra amin rajta van az egyenirányítás, szűrés, és a 8V-os stab IC is. A táppal semmi gond nincsen! 0,5A-re van méretezve, annál csak nem eszik többet.
Majd cserélek IC-t és megnézem, hogy megszűnik e a halványodás.
Köszi a választ!
(#) Erick válasza guliver83 hozzászólására (») Jan 13, 2011
Helló!

Ezeket a terveket Alkotó kolléga készítette, és én is tőle kaptam, de felrakom neked ide egyben. Először a műszerekről nyák, és beültetési rajz.
(#) Alkotó hozzászólása Júl 7, 2009
Szükségem volt egy olyan változatra a digitális kijelzőből, ahol nagyon közel tudom egymás fölé rakni két modult.
Mivel kellett, megcsináltam. A két panelt, a rézszegmensek összeforrasztásával lehet egymáshoz rögzíteni, ami egyben az átvezetéseket is megoldja.
A részletek mellékelve.

Alkotó
(#) Alkotó válasza slogan hozzászólására (») Jún 30, 2009
Szia!
Ez ugyan nem TOPI féle, hanem Alkotó-s. Nem V/A mérő, hanem egy 200mv-os alapműszer (Topié is az, csak műszakilag elég vitatható módon bele van piszkálva egy kicsit). Végül nem EAGLe formátum, hanem pdf, de attól még lehet vasalni. Viszont garantálom neked, hogy kifogástalanul működik.
Itt találsz róla kicsivel többet.
Még egy rajzot mellékelek.
Alkotó
(#) Alkotó válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jún 24, 2009
Ha az alapműszer trimmerére, és ellenállásra gondolsz, akkor amit mondasz az egy ostobaság (rajzot mellékeltem).
Annak a trimmernek az a dolga, hogy a 36-os lábon PONTOSAN 100mv-ot állítson be, azaz a felét a mérendő 200mV-nak. Ha 1,5k-ra cseréled a 22k-t akkor azt nem tudom beállítani.

Egy ilyen "modul", a beállítás után már semmilyen piszkálást nem igényel. Neki csak annyi dolga van, hogy kijelezze a bemenetére jutott feszültséget 200mV-ig. Aztán, hogy ezt a bemeneti feszültséget mi honnan adjuk neki, attól függ, hogy áramot, feszültséget, hőfokot, vagy bármi mást fog kijelezni.

Gery! ne hagyd magad szédíteni.
Alkotó
(#) Alkotó hozzászólása Jan 12, 2008
Sziasztok!

Nem pont ebbe a fórumtémába illik, de talán itt foglalkoztak vele a legtöbbet.
Az univerzálisan felhasználható, 200mv-os, ICL7107-el felépített műszernek, egy másik lehetséges megvalósulását szeretném figyelmetekbe ajánlani. Remélem sikerült kiküszöbölnöm a korábbi hiányosságokat.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem