Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   259 / 259
(#) wincso válasza Remci hozzászólására (») Márc 28, 2024 /
 
Még egy kérdés, ha 12v-ot betáplálok külső transzformátorról az ic kimenetére, működhet?
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2024
(#) Remci válasza wincso hozzászólására (») Márc 28, 2024 /
 
Szinte biztos. Meg mintha látszana a lyuk is a tetején. Ja, azt elfelejtettem írni,hogy a 2db 400v-os elkót is érdemes megmérni. Meg az induktivitást. Bár az nem mindig megy tönkre.
(#) még1MbR válasza még1MbR hozzászólására (») Márc 28, 2024 /
 
No utánanéztem, az aquastop egység szétszedhetetlen, ki van öntve az egész. De kiszereltem, vízkőoldóval megöntöztem a cső belsejét, kocogtattam, stb.
Most már nyit-zár a szelep, de túl nagy átfolyása nincsen, kb. 10mp alatt tölt meg egy 3 dl-es poharat.
Visszarakom aztán meglátjuk, meddig megy.
(#) mlaci989 válasza még1MbR hozzászólására (») Márc 28, 2024 / 2
 
Elnézést hogy beleugatok..
Nemrég egy Bosch mosogatogép aquastopos beeresztö szelep ellenállása megszakadt. Uj horror áron van. Ismerös az uzletben-szervizben ajánlotta épitsek be egy egyszerü egyutas mosogép mágnesszelepet, még a helye is szinte ki volt alakitva a gép also részénél. Na azotais megy a gép..
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2024
(#) még1MbR válasza mlaci989 hozzászólására (») Márc 28, 2024 /
 
Persze, ezt én is meg tudnám csinálni, van hozzá minden
Azért nem akarom, mert az a tuti, ha rögtön a csapnál van elzárva.
Ezek a műanyag bekötőcsövek nem feltétlenül megbízhatók.
Ha megreped, vége a konyhabútornak, rommá ázik.
Az meg még nagyobb költség.

De egyelőre a vízkő pucolás és megjáratás úgy tűnik megoldotta a dolgot, működik a gép.
Más kérdés, hogy az alsó ajtó tömítést cserélnem kellett, majdnem 12eFt volt.
Pedig jó kis gép, nagycsaládos használat mellett 6 évente kér 10-12eFt anyagköltséget.
Korábban a motor szimmering és csapágy lett cserélve.
(#) Itibi56 hozzászólása Ápr 2, 2024 /
 
Sziasztok!
Ariston hotpoint LST329 gépről van szó, a viz be eresztès után egyből kiszivatyuzza a vizet. 5-ös hibakóddal leál.
Ezt csinálja egy ideje de töbszöri inditásra elindult és végig csinálta a programot.De már nem hajlandó.
Én töbször megcsinálta már a gépet akkor vízszint probléma volt rid relét cseréltem benne aztán fütés problémája volt cseréltem benne szivatyut fűtőbetéttel eggyütt.
Most mi lehet?
(#) Bluger hozzászólása Ápr 9, 2024 /
 
Sziasztok
Adot egy Whirlpool weic 3c26f mosogatógép. A probléma az, hogy nem akar eltünni az öblítő hiány jel. Hiába töltöm újra nem tünik el, egy napos áramtalanítás után sem. Elvileg teszi a dolgát, de az észrevétel, hogy bezárás után már nem sípol elindítás előtt, az ajtót meg kinyitja az egyes program után, holott a hatos program után kéne. 1.5 éve használjuk. Garancia már lejárt mert több évre rá lett beüzemelve.
(#) Tompug hozzászólása Ápr 12, 2024 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék. Siemens SN 55E505EU mosogatógép mosogatás közben, szivattyúzásnál egyre gyakrabban megállt. Ilyenkor a kijelző is kikapcsolt 1-2 percre, majd folytatta tovább a programot, aztán teljesen megállt, most már be sem lehet kapcsolni.
Ezeket cseréltem ki, de továbbra sincs benne élet. Mi lehet a hiba?

Köszönöm

IMG_6374.jpeg
    
(#) zolika60 válasza Tompug hozzászólására (») Ápr 12, 2024 /
 
Tudjuk, hogy a kondenzátorok cseréje nevű varázslat sokszor hatékony, de nem mindenható. Először is megvizsgálnám meddig jut a tápfeszültség.
(#) Tompug válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 12, 2024 /
 
Bekapcsoló gombig eljut, ha ezzel nem mondtam nagy hülyeséget
(#) Remci válasza Tompug hozzászólására (») Ápr 12, 2024 / 1
 
Ha jól látom, akkor a TNY 26x táp Ic kipukkadt, meg érdemes lenne megvizsgálni a 100Ω-os ellenállást is.
(#) Tompug válasza Remci hozzászólására (») Ápr 13, 2024 /
 
Megpróbálom kicserélni, köszönöm
(#) feremba hozzászólása Ápr 16, 2024 /
 
Szervusztok!
Whirlpool ADP 5310 WH mosogatógéppel küzdök. Korábbi jelenség volt néha, h vízbeeresztés végén mindjárt ki is szivattyúzta, majd off-ra állt. Áramtalanítás után már működött és végig ment a program.
Ennél a gépnél nincsen kijelző, csak LED-ek. A ki-be kapcsolgatásnak hála bezárlatosodott a szokásos 400 voltos táp IC. Kondik és védőellenállás csere után már működne, de a korábbi hiba állandósult.
Most kezdem megérteni, h miért nem akarnak a szerelők mosogatógépet javítani....
Tavaly a fűtőbetét reléje égett be, azzal még boldogultam valahogy....miután egy szerelő megsúgta, h le kell futtatni egy szervizprogramot a javítás után.
Ráadásul a lányunk gépe, itt van 70 km-re.
Tudna valaki súgni, mi lehet? Ez a többször említett Reed relé hiba talán?
Köszönet előre is!!
(#) Dino71 válasza feremba hozzászólására (») Ápr 16, 2024 /
 
Szia! Keringető szivattyú motor perselyei elkoptak.
Orczy ban ezen a cikkszámon keresd MSI731
Ha ügyes vagy meg is lehet perselyezni. A perselyt POM ból, vagy fehér teflonból kell csinálni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2024
(#) feremba válasza Dino71 hozzászólására (») Ápr 16, 2024 /
 
Nagy köszönet, erre nem gondoltam volna magamtól...
(#) vladcepes hozzászólása Máj 18, 2024 /
 
Sziasztok!
Van egy WhirlpoolADP-750 IX mosogatógépem, ma vettem észre ,hogy a "Mosogatógép felsőkosár-cső Rögzítő anya" tömítésének fele hiányzik, gondolom így a víz sem kerül bele rendesen a csőbe.
A kérdésem az hogy lehet ilyen tömítést venni, vagy meg kell venni az egész anyát tömítéstől.
Ezt megfogom fogóval és letekerem? Vagy van erre valami más megoldás, mert kézzel nem megy.
Válaszokat köszönöm!

m gép.jpg
    
(#) Dino71 válasza vladcepes hozzászólására (») Máj 21, 2024 /
 
Szia!
Igen simán letekered, jobb menetes. orczyban kapsz.
(#) vladcepes válasza Dino71 hozzászólására (») Máj 21, 2024 /
 
Szia!
Rendben ,köszönöm!
Következő: »»   259 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem