Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Castone erősítő javítás
 
Témaindító: xray, idő: Ápr 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   23 / 23
(#) jolly joker válasza djkcs7 hozzászólására (») Dec 25, 2023 /
 
Hello
Így a képek alapján 400 vagy 500B lesz.
Milyen tápfeszültségről üzemel?
(#) djkcs7 válasza jolly joker hozzászólására (») Dec 26, 2023 /
 
43.3V,-ot mértem, de az érdekes az, hogy a házon 200B szerepel. A mérete alapján is 200B-s a ház, de a trafó kissebb mint egy 300B-en... Átmérő: 12.5 cm, magasság: 5 cm
(#) jolly joker válasza djkcs7 hozzászólására (») Dec 29, 2023 /
 
Lehet már valaki javította egyszer, és azt rakott bele ami volt.......
Amúgy a 200 és 300-as ház méretben ugyan akkora, semmi különbség nincs csak a felirat.
(#) czefi hozzászólása Feb 22, 2024 /
 
Sziasztok!
Castone CPA400-zal (még a régi, nem a "B" típus) kapcsolatban szeretnék kérdezni. Tudja valaki, hogy hogyan vannak a csatornák és a bekötések? Zenekar erősítésénél azt szeretnénk elérni, hogy panorámázott hangot (jobbról-balról a két gitár, bassz is eltolva) kapjunk. A Castone előtt egy sztereó keverő van, összesen négy kimenettel (MAIN L-R + AUX1 + AUX2).
Segítségetek előre is köszönöm!
(#) dB_Thunder válasza czefi hozzászólására (») Feb 22, 2024 /
 
(#) Karesz 50 válasza czefi hozzászólására (») Feb 22, 2024 / 1
 
"A" csatorna bemenete megy az "A" csatorna kimenetére.
"B" csatorna bemenete megy a "B" csatorna kimenetére.
(#) czefi válasza Karesz 50 hozzászólására (») Feb 23, 2024 /
 
Igen, ez elvileg tiszta. Lerajzoltam, hogy mit szeretnénk elérni, a kékek a kontrollok, a fekete hangszórók szólnak kifelé. Mindkét hangszórópárt szeretnénk sztereóban hallani, és külön hangosítani az A és a B csatornáról. Ha így bekötjük, akkor nem tudunk panorámázni... Hogy van a baj...?

hangcucc.png
    
(#) dB_Thunder válasza czefi hozzászólására (») Feb 23, 2024 /
 
Az neked eddig nem tűnt fel, hogy az CPA400 egy sztereó, gyengébbek kedvéért 2x mono (csatornás) erősítő??
Amit te szeretnél ahhoz 2 sztereó erősítő kell...
(#) uniman válasza czefi hozzászólására (») Feb 23, 2024 /
 
Ez nem "tiszta" rajz. Rajzold le 2 vezetékkel a hangládák bekötését...
(#) Travolta válasza uniman hozzászólására (») Feb 23, 2024 /
 
Felesleges lerajzolni, a lényeg érthető. Egy végfokkal nem kivitelezhető.
Ahogy dB_Thunder ajánlotta, két sztereó végfok kell a megvalósításhoz, és a keverőnek
is támogatni kell a BOOT kimenetet.
(#) czefi válasza Travolta hozzászólására (») Feb 26, 2024 /
 
Köszi mindenkinek a felvilágosítást! Most már okosabb vagyok...
(#) Istyu97 hozzászólása Szept 1, 2024 / 1
 
Üdv!
Ebbe a topicba már korábban írtam a Castone CTA-2500P illetve a CTA-3500P kapcsán, szerettem volna kapcsolási rajzot kérni
vagy legalább két jó minőségű panelfotót.
Nos most ott tartok, hogy egy videó alapján sikerült visszarajzolnom ami szerintem jól is sikerült.
Viszont az alkatrészek értékei még kérdésesek és a tranzisztorok polaritásai.
A nyákra írt tranzisztor típusok sem egyeznek azokkal amik be vannak építve, ez a nagyobb tranzisztoroknál még látszik is mint pl.:
- Nyákra írt típusok: C2073, A940, 2SA1301, 2SC3280
- A beszerelt tranzisztorok: C5171, A1930, 2SA1943, 2SC5200.
Vélhtően a nyákra írt kisebb tranzisztorok típusai is eltérnek a ténylegesen beépített típusoktól.
Amely típusok a nyákon látszódnak a videóban azokat fel is tüntettem a visszarajzolt rajzon, ezek az alábbiak:
5551, 8550, 8050.
Tudna valaki segíteni a pontos értékek beazonosításában illetve a kis tranzisztorok megfelelő típusának a megválasztásában?
Megköszönném azt is, hogy ha a visszarajzolt rajz helyességét meg tudnátok erősíteni vagy hiba esetén korrigálni.
Ezekről a Castone típusokról sajnos nem találni semmit a neten.
A videó amely alapján visszarajzoltam itt található.
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) Istyu97 hozzászólása Szept 2, 2024 / 2
 
Készítettem egy szebb rajzot.
Úgy vélem a kis TO92-es tokozású tranzisztorokból jók azok a típusok amik a nyákon fel vannak tüntetve pl. az 5551-es 160V-os így alkalmas lehet a kapcsolásba, illetve mivel az 5551-es párja az 5401-es így arra jutottam, hogy a T3 és a T4 ezek a tranzisztorok lesznek. A T5, T6, T7, T8 tranzisztorok típusa és polaritása még mindig kérdéses valamint minden kérdöjellel ellátott alkatrész ezeken felül még az R20 bekötésére és a teljes kapcsolás helyességére szeretnék választ kapni.
Köszönöm!
(#) CIROKL hozzászólása Sze, 18:29 /
 
Sziasztok , van castone vég , egy kollégám vásárolta anno , egy egyszerű kérdés lenne , az erősitő tipusát kellene megállapitani , mi mekkora ?
Nincs hangulatom bemérni , saccolni tudjuk de ez kicsit kevés hisz ezekből rengeteg változat készült

. A tápfeszültsége +- 80 volt , trafó 1500va
Mj15003, Mj15004
Oldalanként 4 - 4 db
A hozzászólás módosítva: Sze, 18:32
(#) Alkotó válasza CIROKL hozzászólására (») Sze, 20:29 /
 
Az előlapon (vagy esetleg a hátlapon) nincs típusszám, évjárat, vagy egyéb olyan adat, amivel be lehetne azonosítani?
Ha ez meglenne, akkor kis keresgéléssel talán hozzá lehet jutni a gyári specifikációhoz.
(#) compozit válasza CIROKL hozzászólására (») Sze, 22:35 /
 
A Castone tulajdonosa a Kaszab Béla. Vagy 15 évig a nászuram volt... Nem olyan embernek ismertem meg, aki ne segítene. Szerintem kérdezz tőle.
(#) Karesz 50 válasza CIROKL hozzászólására (») Csü, 3:40 /
 
Ez szerintem a CPA1200B (oldalanként 4 pár végtranzisztorral, mert alul is van 4-4 db).
Csatornánként 300W/8R, hídban 1200W/8R.
Az előző oldalon a lap tetején a kapcsolási rajzát is megtalálod.
(#) CIROKL válasza Alkotó hozzászólására (») Csü, 5:48 /
 
Sajnos nincs semmi adat sehol nem található .
(#) CIROKL válasza compozit hozzászólására (») Csü, 5:49 /
 
Tudom a Béla segitene ismerem személyesen jártam hozzájuk anno ...
(#) CIROKL válasza Karesz 50 hozzászólására (») Csü, 5:51 /
 
Szerintem is ő lesz az a félvezető készletről itélve , aztán a kapcsolási rajz is árulkodik meg aztán az 1500va trafó is .
A hozzászólás módosítva: Csü, 5:51
(#) GyurikaBx válasza CIROKL hozzászólására (») Csü, 9:14 / 2
 
Ez 800 as vagy 1000 es, mert rövid a borda benne az 1200as ban pár centivel hosszabb a borda.
És az 1200 as 90volt fölött megy picivel.
(#) CIROKL válasza GyurikaBx hozzászólására (») Csü, 9:30 /
 
Ja igen ebben csak 80 a táp
(#) levaitamas válasza GyurikaBx hozzászólására (») Szo, 20:25 /
 
Valamint az 1200B 2kVA-es trafóval szerelt.
Szerintem is max 1000-es.
(#) jolly joker válasza Istyu97 hozzászólására (») Hé, 11:02 /
 
Hello
Nekem van kezelési útmutató, feltöltöm ide.
Következő: »»   23 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem