Fórum témák
» Több friss téma |
Ez egy Dolby áramkör, ami zajt csökkentett a kazettán. Felvételkor megemeli a magas hangokat, lejátszáskor meg visszaállítja az eredeti szintre, így jobb jel zaj arányt kapnak.
Ezt a panelt másra nem igazán lehet használni, ha csak ezzel tetszik a rendszered hangja, akkor ott bajok vannak. Tekerd fel a Treble (magas) feliratú gombot, ha van rajta hangszín, hátha jobb lesz a fülednek. Nem hinném, hogy sokunknak eszébe jutott volna egy ilyennel eltorzítani a hangképet.
Igen s ezzel nagyjából képben vagyok én is ,hogy mit is eszközöl a Dolby NR/B kazetta lejátszás illetve felvétel közben .Szó sincs itt a rendszerem hangján való javításról vagy bármi hasonlóról ,ez most kisérleti jellegű dolog lenne.Konkrét válaszra lenne szükségem az előző adatlap kapcsolásával kapcsolatban.
A Dolby B korrekciói, határesetben még elmennek egyoldalasan is, az az, ha csak felvételkor volt alkalmazva, és a lejátszási korrekció már nem, még mindig élvezhető a műsoranyag, bár már nem éppen az eredeti hangképpel. Ez semmiképpen sem ekvivalens egy sima hangszínszabályozással, mivel amplitúdó függő a kiemelés mértéke(a spektruma is ezáltal), kis hangerőnél erőteljesebb, nagyobbnál jelentéktelen! Szerintem korabeli időkből rengeteg kapcsolást tudsz találni erre a célra, ami összerakhatsz magad is...
Sziasztok! A dbx 266XL kompresszoránál 5Vrms bemenő jellel a kimenet 10Vrms(bypass módban). Ennél a pontnál már négyszöges a jel(úgy gondoltam hogy balanced, de sajnos nem). A keverőm is 9V kimenő jelnél kezd el torzítani, viszont valós szimmetrikus a kimenete. Mivel limiterként használnám, szeretném feltornázni a dbx maximum bemeneti határait, mert így csak egy plusz torzítási lehetőség a rendszerben. Már közvetlen a JRC4580(kapcsolási rajzon 5532) 1-es lábán is torzított a jel.
Megoldás lenne a felére venni a bemeneti erősítést és a VCA kimenetére építeni egy szimmetrikus kimenetet? A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2022
A kompresszorod +4dBu- ra van beállitva, ami kb 1,24 Vrms. Többet valoszinü nem is igen tud.
Sziasztok!
Épp egy limiter építése "tervezése" előtt állok. Mint "limiter" lényeges része a LED-LDR páros, ha ezen az elven alapúl. Sokszor futok olyan alap rajzokba "is" ahol meg van adva, milyet vegyél. De soknál már beszerezhetetlen némelyik!!! Az adott típus, vagy csillagászati árban mérik! Több 1-2000HUF! Sokszor láttam kiváltási (házi) lehetőségeket is. LDR-el szembefordított LED. De itt a lényeg!!!! Milyen LED az igazi, opcionális? Mert LED-ekbe is van millió meg 1 fajta! Ha esetleg a nyitófeszültséget tudom nagyjából..... Akkor is lehet még több tényező. A színhőmérséllet.... A fény intenzitása.... Diffúz vagy víztiszta.... Stb. Az LDR mely fényspektrumra érzékenyebb-érzéketlenebb? Vagy itt mindegy a szín, bármilyen LDR-t használok? Mint párosítás. Mire érdemes figyelni? Na itt fel is tettem a kérdést. Tapasztalat.... Egyebek. Kinek mi vált be, mint házi megoldások? Vagy eredetiek (nem beszerezhetőek) kiváltására? Köszönöm.
Mielött nekifogsz, nézd meg ezt. Közös munkával már majdnem tökéletes, és a srác nagyon jol el is magyarázza mit miért csinált.
Kompresszor Szerencsére az LDR müködése csak a fény abszolut intenzitásátol függ, legfeljebb más szineknél a munkapont változik. De ma már erre sincs szükség - lásd a videot. A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2023
Ha kadmiumos LDR-t használsz az a zöld fényre a legérzékenyeb:
http://lednique.com/wp/wp-content/uploads/2017/03/LDR-Sunram-CdS-sp...se.png |
Bejelentkezés
Hirdetés |