Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kaputelefon
 
Témaindító: Pere, idő: Jan 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   34 / 34
(#) somitomi hozzászólása Márc 31, 2024 /
 
Sziaztok!
Testvérem beköltözött egy kétszintes lakásba, ahol régen mindkét szinten volt egy kaputelefon készülék, aztán az alsó szinten lévő elromlott és javítás gyanánt egyszerűen leszedték. A fenti lakáskészülékbe (Codefon) két vezeték megy és jumperekkel lehet beállítani a lakásszámot. Jól képzelem, hogy lent egy ugyanolyan lakáskészüléket párhuzamosan ráköthetek a két vezetékre és ha ugyanarra a számra állítom, akkor mindkettő működni fog, vagy ez ennél bonyolultabb?
(#) Gafly válasza somitomi hozzászólására (») Márc 31, 2024 /
 
Az lenne a kérdés, hogy mivel mindkét szinten ők laknak, és akkor visszaszerelve minden gomb mindenhol csörögjön?
(#) somitomi válasza Gafly hozzászólására (») Márc 31, 2024 /
 
Csak egy gombnak/számnak kell mindkét helyen csörögnie (nem utólag nyitottak össze két lakást, hanem már így épült), de amúgy igen, az lenne a cél, hogy mindkét szinten fel lehessen venni a kaputelefont.
(#) dehogyisnem válasza somitomi hozzászólására (») Ápr 2, 2024 /
 
Üdv! 2 db készülék egy számon lehetséges. Codefon kültérivel legalábbis. DP3000 központtal állitólag több is sikerült már.
(#) halacs45 hozzászólása Kedd, 21:32 /
 
Sziasztok! Társasházban digitális Codefon kaputelefon okosítását tervezem. Láttam pár projektet rá neten, de én most másik irányból közelítenék a lehetőségek felé mint az általam látott megoldások. Ha jól tudom, akkor itt a központ és a lakásban lévő telefon digitálisan (is?) beszélgetnek egymással. Ennek a pontos részleteiről tudunk valamit? Mi a fizikai protokoll? (RS485?) Milyen üzenetek mennek rajta? Köszi előre is!
(#) somitomi válasza halacs45 hozzászólására (») Sze, 11:02 / 2
 
Tudtommal ennél jóval egyszerűbb a dolog, a központ csengetéskor kiküld a lakásszámnak megfelelő számú impulzust a vonalra és amelyik készülékben a megfelelő szám van beállítva jumperrel, az erre csönget (a többiek ignorálják). Amikor beemel a készülék, akkor a központ átvált beszédáramkörre és analóg módon megy át a hang.
(#) halacs45 válasza somitomi hozzászólására (») Sze, 11:41 /
 
Király! Köszönöm! Azt honnan tudja, hogy a készüléket mikor vették fel a lakásban? Illetve feszültség szintekről tudunk valamit? 40 V rémlik tápnak. Meg még az jutott az eszembe, hogy mikor a telefont egy utólag rászerelt kapcsolóval kikapcsolom akkor ha lépcsőházból próbáljuk hívni akkor kiírja hogy OFF. Ez alapján valamit gondolom visszaszól a telefon ha vette a keresést.

Semmi meglepő nincs a dologban, de ezek alapján nem a kaputelefonon kell megbeszélni a szuper titkos süti recepteket
A hozzászólás módosítva: Sze, 11:49
(#) somitomi válasza halacs45 hozzászólására (») Sze, 12:48 /
 
Ha jól emlékszem, akkor az analóg telefonvonalhoz hasonló a dolog, egyenáramúlag zárja az áramkört. Valamikor itt a topikban találtam egy pdf leírást a működéséről, de sajnos a részletekre nem emlékszem és nem mentettem el
(#) kalmi.kalmi válasza halacs45 hozzászólására (») Sze, 16:03 /
 
Én bizonyos szint felett már nem piszkálnám. Mert ha rosszul sül ki a süti akkor fizetheted a központot.
(#) proba válasza halacs45 hozzászólására (») Sze, 17:56 /
 
A feszültségszintnek a 12V bőven elég...( 40V a letett vezetékes telefon feszültsége)
Amire vigyázz, a te készüléked még véletlenül se vigyen földet a vezetékre. ( az adapterek 99%-a kapcsolatban van a földdel, ha másként nem, egy kondenzátoron keresztül, tehát kiestek. Még a testet sem lehet közösíteni). Marad az optocsatolós transzformátoros illesztés.
(#) halacs45 válasza proba hozzászólására (») Sze, 18:54 /
 
A kaputelefon központtól jövő feszültségre gondoltam ami adottság csak nem tudom mennyi az annyi.

Mindent úgy akarok csinálni ahogy az "igazi" lakás készülék is csinálja annyi különbséggel hogy az én "lakáskészülékem" kagylója helyett valami IP kapcsolat lesz (valószínűleg MQTT; hangot még nem tudom lekezelem e valahogy, szabad idő függő).

Arra gondoltam, hogy a kaputelefonnak a saját tápjára ülnék rá. Mennyire terhelhető vajon? Nagy valószínűséggel valami ESP32 lesz amit rárakok a kaputelefonnal párhuzamosan.

Méréseim szerint egy Wemos S3 mini max 150 mA-t vesz fel 5V-on, azt is induláskor amikor wifire is kapcsolódik meg minden, utána már jóval alább adja az igényeit.
(#) proba válasza halacs45 hozzászólására (») Sze, 20:35 / 1
 
Mint írtam 12V környéki a táp és egy cmos ic, meg egy pic csücsül rajta.
Amúgy, ha van ilyen készüléked a fogyasztását simán lemérheted. Gyanúsan a 10mA alatt marad. Tovább megyek, ha egy feszültség és egy árammérőt ráteszel a vonalra a készülék elé, pillanatok alatt megtudsz szinte mindent. A picnek van egy kimenete, amin a csengőhangot kiadja, a készüléknek egy önműködő átkapcsolója, mindkettő csak egy optocsatolóra vár. Ha a te elgondolásod mindenki megvalósítaná, amperek közlekednének a központ max 1A-s tápjából a 0.5mm2 közös akár 100m vezetékén..... Azt felejtsd el hogy te onnét 5-10mA-nál többet kapsz következmények nélkül. Ha a jelzéseket a vonali áram váltakozásával viszi át ( valószínű) akkor abba is igencsak bele fog szólni a plusz fogyasztás. ( és nem csak a tiédbe, mert minden lakás párhuzamosan lóg ugyan azon a két vezetéken.)
Következő: »»   34 / 34
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem