Fórum témák
» Több friss téma |
Sziasztok!
Egy kis segítségre van szükségem. Miért van szükség a preamble és sync kódokra, illetve milyen szabványnak felel meg a kódolása? ( szabvány alatt innen gondolom: Bővebben: Link )
Az ITU ajánlások azért vannak, hogy különböző berendezések együtt tudjanak működni.
Neked csak saját magaddal kell együttműködnöd. A rádiós kompatibilitást a gyártó elintézte, a termékei megfelelnek a megfelelő harmonizált szabványoknak, ajánlásoknak. Ha nem alakítod át, azzal neked nem kell foglalkoznod. Rádiós átvitelnek vannak specialitásai. Az adónak a vevővel közölnie kell, hogy ébredjen fel, és készüljön fel az adatok fogadására. Mivel az átvitel soros, és asszinkron szükséges némi előzetes jeleket küldeni. Ezt az átvitelt vezérlő processzornak kell megtenni. A vevő modul adatlapjából láthatod, hogy az első vett jel után mennyi idő múlva lesz vételkész. Ez ideig nem lehet hasznos adatokat küldeni a vevőnek, mert nem is fogja látni, és az utána kötött proci nem fogja tudni értelmezni. Erre az időre valamilyen kódot küldesz, pl 1010101, ennek már van bitmintája, és eltér az eddíg random módon a zajból gyártott bitmintától. A vevő is felébred, az adatlapon megadott időállandóval beáll az AGC -je, és a továbbiakban veszi a küldött biteket. Hogy a vételi oldalon a proci is tudja, hogy most már neki jönnek az adatok, egy címet kell neki küldeni, amiből azonosítja, hogy neki szólnak majd az utána következő adatok. Ezeket bepakolod egy csomagba, és ezt küldöd a vevőnek. Mivel tudod, hogy a csomagon bellül a szinkronjel, és a preambulum milyen hosszú, ki tudod válogatni a vevő oldalon.
Köszönöm a korrekt magyarázatot! Egy kis bemutatót kellene róla írnom és tudnom kellene, hogy melyik ITU ajánlás tartozik hozzá?
Ezt én így megmondani nem tudom, Mivel a szakmám rádiós, nagyjából az ITU-R ajánlásait ismerem, azt se mindet. Ami a nagyobb baj, hogy ezeket (nem kevés) pénzért árulják, és nyugdíjasan se szükségem, se pénzem nincs rá. Szerintem kerüld meg elegánsan a problémát, az adatlapok bővebb, magyarázó ismertetésével.
A vevő vár egy azonosító számra (2D D2 ) és a fifóba csak ezután kerül adat., tehát nem vesz a vevő felesleges zavart.
Attól függ, mit tekintesz vevőnek. A vevő RF része mindig vesz valami zavart, zajt, amiből a kimenetére kreál valamilyen jelsorozatot. Valamilyen ehhez kapcsolódó inteligenciának (processzornak) kell eldönteni, hogy meddig zavar, meddig jel, és milyen adatok szólnak neki, amit tehet a "fifóba".
Most hogy előkerült a topik, felteszek egy régebben irt példa progit assembly-ben programozóknak...
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2015
Sziasztok!
Látom jó rég nem írt ide senki... Nem tudja valaki, hogy ennek a modulnak milyen sebességen tud dolgozni az SPI?
Az adatlap azt írja, hogy 115,2 kbps max. külső szűrővel 256 kbps.
Az adónál belső adatregiszterrel 172 kbps, az FSK bemeneten 256 kbps. Bár a > 200 m távolságot, 1,2 kbps sebességnél garantálja.
Hmmm. Az nem a két modul közti átviteli sebesség?
Igen. Az 1,2 kbps lehet az amivel üzembiztosan számolhatsz. Sajnos ezeknek nincs nagy rendelkezésre álló sávszélességük, így a sebesség sem szédítő. Ha nagyobb sebesség kell, válassz 2,4 GHz -es modult.
Köszönöm, de a kérdés az lett volna, hogy a működtető mikrovezérlő SPI órajelét hány MHz-re lehet állítani?
Az adatlapon megtalálod a jelek időzítéseit.
Találtam egy kis irodalmat, nézd végig, választ kaphatsz a kérdéseidre, van tervezési segédlet is. Bővebben: Link |
Bejelentkezés
Hirdetés |