Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Végfokozat TDA2030-40-50-el
 
Témaindító: sasorr, idő: Jan 16, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   49 / 274
(#) fazksg válasza Peti_85 hozzászólására (») Júl 4, 2007 /
 
Kösz a gyors választ!
Fényképet majd lehet, hogy küldök, csak az elég bonyolult most, meg elég ronda is az áramkör, nem vagyok rá túl büszke... Már átnéztem a nyákot, de most azért mégegyszer nekirugaszkodom, hogy mondtad. A működővel nem az a baj, hogy torzít, azt én is sejtettem, hogy ez a nagy bemenő jelszint miatt van (le is írtam az elősző hozzászólásomban), hanem azzal, hogy nagyon zajos. van benne ssssss-zzzzzz-ssszzzszszszsz is, meg egy kis brrrrr is (de ez még elviselhető) szóval mindenféle zaj, és nem is állandóak, össze-vissza változnak... Ez vele a probléma...
(#) titi válasza fazksg hozzászólására (») Júl 4, 2007 /
 
Idézet:
„Az áramkör tesztelését úgy végeztem, hogy árnyékolt vezetékkel egy rádiósmagnóhoz kötöttem a bemenetet”

Egész pontosan hogyan? Milyen csatlakozójára?
Lehet, hogy a zajos csatorna ok, csak a rádiósmagnóhoz való kötés miatt zajos.
A másikon mérd ki a diódákat, ill ellenőrizd a kondikat.
És ahogy Peti írta, kép.
(#) titi válasza cooler15 hozzászólására (») Júl 4, 2007 /
 
kicsatolókondi polaritása ok?
(#) Peti_85 válasza fazksg hozzászólására (») Júl 4, 2007 /
 
Hát azok a magánhangzók lehetnek, a gizgazos, kesze-kusza huzalozás, illetve a kontár munka miatt is, amin persze mindenki átesett annó! Bár nem biztos!
De már én is gitároztam úgy az általam fabrikált erősítőn, hogy közbe a cucc befogott egy szlovák rádióadót!!! Elég vicces volt!
Jaah és nem kell itt szégyelni a munkát! Nem a futószalagról jönn le nálunk sem a kész áru!!!
(#) cooler15 válasza Peti_85 hozzászólására (») Júl 4, 2007 /
 
Én is köszi a gyors választ...
Nekem meg nincs mivel fényképezzek...
Max. egy sony ericcson k700i de az nem hiszem hogy normális képet adna...bár egy nagyítót elérakok egész szép képet produkál...próba cseresznye.. majd meglátom...
még1× köszi
(#) bancsi15 hozzászólása Júl 5, 2007 /
 
Sziasztok!

Én a Kapcsolásokban található Egyszerű 14W-os erősító TDA 2030-cal c. kapcsoláshoz keresnék Nyák rajzot. Ha valaki tudna hozzá készíteni v. szerezni nekem azt nagyon megköszönném.
Vagy nem tudom inkább a sasorr kapcsolását készítsem el ami a téma elején található? Mit gondoltok?

(10W 8Ohm-os hangszóróhoz menne)

Köszi!
(#) bancsi15 hozzászólása Júl 5, 2007 /
 
Bocsánat, az előbb(#99488) elírtam azt hogy melyiket építsem meg. A téma elején nem sasorr kapcsolása található , hanem Takee kapcsolása (zip fájl).
Ezzel a kis módosítással élnek tovább az előbb feltett kérdések(#99488).
(#) cooler15 hozzászólása Júl 5, 2007 /
 
sziasztok...
azt mondtátok, hogy nem kell szégyelni a munkánkat..
hát akkor felrakok 2 képet.. amit telóval csináltam ..előre szólok nagyon ratyi minőség...meg a panel is... kézzel rajzoltam mivel nincs lézernyomtatóm a fénymásolós néni meg spórol a festékkel (tapasztalat)
a csatoló kondikat sztem jól kötöttem be....
bye
(#) titi válasza cooler15 hozzászólására (») Júl 6, 2007 /
 
Amennyire a képekből ki tudom venni, a nyák jó, bár 1-2 helyen kicsit közel vannak egymáshoz.
(de gondolom azt leellenőrizted, hogy nincs zárlat)
Minden kondi polaritáshelyesen van berakva? (a képeken nem látszik)
(most sajna nem tudok többet mondani, majd holnap)
Mellesleg láttam már rosszabb kivitelü panelt is, ne szégyeld, majd lesz jobb!
(#) isamisa válasza cooler15 hozzászólására (») Júl 6, 2007 /
 
tegyél nagyobb hűtőt neki...
(#) titi válasza cooler15 hozzászólására (») Júl 6, 2007 /
 
A csatolt képek alapján nézd meg a kondik polaritáshelyes bekötését, ill. a fóliaoldalon a sárgával keretezett részen a fólia meglétét. (mintha nem lenne meg, de lehet, csak a képminőség miatt nem látszik)
(#) zoly15 válasza titi hozzászólására (») Júl 7, 2007 /
 
a nagy kondi biztos hogy jól van mert mindíg a - ot szokták jelölni
én legalábbis ilyenekkel taliztam eddig

üdv!
(#) fureszk válasza titi hozzászólására (») Júl 7, 2007 /
 
a nyákot tervezted? mert ha nem, és a topikban találtad, akkor szólok, hogy felkerült ide egy hibás nyákterv és később javították, de először a hibást találod meg.
Ez a 100.000. hozzászólás! :taps:
(#) titi válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 7, 2007 /
 
igen, azt én is látom, hogy jól van, csak biztos, ami biztos, mindegyiket feltüntettem.
Viszont a bemenetnél lévő (a 3 kicsi közzül az egyik, az ic-től a legtávolabbi) mintha fordítva lenne.
(#) titi válasza fureszk hozzászólására (») Júl 7, 2007 /
 
Én nem kerestem vissza, hogy a kolega innen vette-e a nyáktervet, vagy ő tervezte,(arra nincs időm) csak az általa megadott kapcsirajzzal hasonlítottam össze.
Viszont amit jelezem a rajzokon neki, mintha az ic nem kapna áramot a 3-as lábára, legalábbis a nyákról készült képen úgy látszik.
(#) bancsi15 hozzászólása Júl 7, 2007 /
 
Sziasztok!
Volna egy nagy problémám. Végerősítőt szeretnék építeni otthoni zenehallgatáshoz. A kapcsolás már meg van( Kapcsolások>Egyszerű 14W-os erősítő TDA2030-cal Szerző: Rasiel), csak Nyákrajzom nincs hozzá. Próbálkoztam megtervezni Eagle 4.16-tal, de egyszerűen nem tudok vele zöld ágra vergődni. Nem tudom megcsinálná-e nekem valaki a nyákrajzot és elküldené-e nekem (bancsi15@citromail.hu) ?
Nagyon örülnék neki. (Sajna még elég kezdő vagyok,de nagyon érdeklődöm a téma iránt
(Választhattam volna másik ilyen végerősítő IC-vell rendelkező kapcsolást is,csak az a baj,hogy max. 12V-os tápom van és általában ettől több kell más kapcsolásoknak,amit eddig láttam!!)
(#) Prinner válasza bancsi15 hozzászólására (») Júl 7, 2007 /
 
Az adatlapon is van nyákterv a gyakran alkalmazott bekötéshez a 6. oldalon: Bővebben: Link
Vagy esetleg valami más kapcsolási elrendezésben (hídba) akarod kötni?
De ha kell, nekem van nyáktervem hozzá, pdf-ben fel tudom rakni (nem olyan jó mint a gyári, de működik)
(#) Thomas10100 válasza bancsi15 hozzászólására (») Júl 7, 2007 /
 
Helló!

Itt találod a komplett kapcsolást és a NYÁK-ot is alul! ZIP-ben.
Bővebben: Link
De azért csatolom is!

pcb.pdf
    
(#) Peti_85 válasza bancsi15 hozzászólására (») Júl 7, 2007 /
 
Hát ha majd megérkeznek a modik, akkor bajba leszel...
Ezért tényleg kár volt új témát nyitni!!!!!
Ha már TDA, és azon belül 2030, akkor ott van rá a => Végfokozat TDA2030-cal
(#) Doky586 válasza bancsi15 hozzászólására (») Júl 7, 2007 /
 
Én csak azt nem értem minek ehez program..
Ennyire egyszerű kapcsoláshoz egy kockás papír és ceruza bőven elég..
Utána nyákfilcel kézzel felrajzolni a nyákra és lehet maratni..

Ha mégis programmal akarod akkor a Sprint Layout egyszerűbb.
(#) titi válasza bancsi15 hozzászólására (») Júl 7, 2007 /
 
Hali!
Ez is megy 12V-ról. 2*22W
Bővebben: Link
Ha érdekel írj, segítek, ha maradsz a 2030-as nál, akkor nézd át annak a topikját.
Üdv.
(#) Trash hozzászólása Júl 8, 2007 /
 
Hali!
Szeretnék egy erősítőt építeni ilyen icvel, és az lenne a kérdésem hogy egy EI vasmagos trafó max. secunderi áramát azt hogy lehet megmérni?
Tehát hogy 2*1 A-t tud-e?
A trafó secunder feszültsége huszon valahány volt, egyenirányítva kb 34, de most nem akarok utánaszámolni hogy pontosan mennyi.
A válaszokat előre is kösz!
(#) fazksg válasza Trash hozzászólására (») Júl 8, 2007 /
 
Hello!
Nem akarlak hülyének nézni, de a legegyszerűbb az, ha tudod a teljesítményt (P), meg a feszültséget, akkor a P=U(feszültség)xI(áramerősség) képlettel kiszámíthatod... A feszültségnél ha jól tudom a váltakozó feszültséget kell nézni, az ugye az egyenfeszültség osztve gyök 2-vel. De gondolom ezt Te is tudtad, csak ha mégsem... Sosem lehet tudni... Hátha tudtam segíteni (bár nem hiszem...)
(#) Trash válasza fazksg hozzászólására (») Júl 8, 2007 /
 
Na csinálok róla fotót!
Ezeket má tanultam suliba, de nem tom a teljesítményét se, ez a baj, pár dolog rá van írva ilyen típusszámok.
Amúgy egy videómagnóból operáltam ki , komplett táp, folytótekerccsel graetz-el pufferkondival biztosítékkel , meg persze a trafó...
Ezek vannak ráírva :
TPW-50DFD
57PV (áthuzott kör) 68 (áthuzott kör) 46
egy ilyen KTC embléma meg hogy 27P8ZP
Van egy 3 secunderoldali tekercse van , egy 50 voltos,
egy 2*4 voltos , meg egy 24 voltos.
Én a 24 voltosat akarom használni mert az 50 az ugye egyenirányítva már nagyon sok lenne az icnek(amúgy is szal... )
Mondjuk van amit nem értek, a 24 volt van egyenirányítva, a többi nem , és az egyenírányítás után 25 voltos elkó van Hogy ez hogy nem robban szét???
az graetz típusa : D3SBA20(talán mer' elég kopottas a felirat)
Amúgy köszönöm a gyors választ
(#) Trash válasza Trash hozzászólására (») Júl 8, 2007 /
 
A kép az lemaradt mer vmi nem jó a kamerámmal :S
amúgy a graetz 2,3 amperes, a biztosíték ami utána van meg 2 amperes
(#) Kovidivi hozzászólása Júl 9, 2007 /
 
Hello!
Szeretnék segítséget kérni abban, hogy ennek az ic-nek és egy tda7294-nek szeretnék építeni egy kapcsolást, mely jelez, ha a bemenő és a kimenő jel között "nagy" a különbség, tehát torzít (mint pl. a tda7293-ban van "diag" láb).Úgy tudom, valamilyen komparátorral kellene megoldani. Lécci mondjatok valamit, hogy hol tudok rákeresni, és főleg mivel (nem ismerem a szakkifejezést - talán torzítás jelző áramkör...??? ). Köszönöm szépen!
(#) Trash válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 9, 2007 /
 
Hát én egy kivezérlésmérőnek a 0db feletti részét kötném össze egy-egy diódával hogy az IC ne károsodjon , meg ellenállásokat raknék be , és akkor minél nagyobb a jel ( +3db,+6db) annál fényesebben világítana a led!
VAGY
A lent csatolt kapcsolást kiegészíted egy zenerrel, majd a többiek megmondják milyennel , hogy csak 1 voltos jel felett kapcsoljon be a led.
(#) lamalas válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 9, 2007 /
 
Szia Kovidivi,

Nezd meg ezt. Elvileg barmilyen diff.erositos bemenetu erositovel hasznalhato szoval az altalad emlitett TDA-khoz is meg lehet epiteni. En meg nem probaltam, majd ha kesz lesz az uj AB osztalyu erositom, lehet hogy kiprobalom.
(#) bancsi15 hozzászólása Júl 9, 2007 /
 
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
Thomas 10100 küldeménye tökéletes lesz!
Csak annyit szeretnék még kérdezni,hogy sokat láttam, hogy azt írják,hogy nem túl jó minőségűek a TDA 2030-cal készített végerősítők( nem olyan jó minőségű a hangjuk). Ez igaz?
És még 1 kérdés. Szeretném egy dobozba rakni a 2 hangszórót.Ezt úgy tudnám megvalósítani,hogy a 2 hangszóró egymással szemben lenne( persze a hátsó részük( mágnes) ,vagyis a doboz belsejéből nézve lennének egymással szemben. Ez az elrendezés mennyiben rontana a szeteró hatáson?

Köszi a válszokat mégegyszer!
(#) lamalas válasza bancsi15 hozzászólására (») Júl 9, 2007 /
 
Szia bancsi15,

Idézet:
„Csak annyit szeretnék még kérdezni,hogy sokat láttam, hogy azt írják,hogy nem túl jó minőségűek a TDA 2030-cal készített végerősítők( nem olyan jó minőségű a hangjuk). Ez igaz?”


Ez nagyon relativ es szubjektiv dolog. Attol fugg, hogy mire akarod hasznalni, milyen igenyeid vannak, milyen hangfalakon, milyen akusztikaju szobaban milyen korulmenyek kozott hallgatsz zenet. A TDA2030 egy olcso, ICs erosito igy biztos, hogy nem veheti fel a versenyt egy tobb 100e Ft-os komolyabb diszkret tranzisztoros vagy csoves erositovel, azonban nem hallgathatatlan a hangja. Nekem egy ideig csak ilyen volt itthon megsem mentem a falnak a hangjatol. Ma mar van egy jobb erositom, de a TDA2030 meg mindig ott van a polcon es TV-hez hasznalom ... ettol jobb erosito nem kell nekem erre a celra.

Egy dobozba a ket hangszoro? Marmint a 2 csatorna (bal, jobb) hangszoroja? Sztem nem jo otlet, ha ennyire kozel vannak egymashoz, akkor elvész a sztereo elmeny! Kulon dobozba kellene oket rakni!
Következő: »»   49 / 274
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem