Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » SIM-kártya olvasása, írása
Lapozás: OK   1 / 3
(#) Max Pack hozzászólása Feb 26, 2006 /
 
Valaki már foglalkozott hasonló dolgokkal?
Érdekelne a véleményetek erröl: Itt van!
Meg hozzá egy kis érdekesség: _i_t_t_

Szerintetek müködik a dolog?
(#) Takee válasza Max Pack hozzászólására (») Feb 26, 2006 /
 
szerintem a cseh oldalon levő az tuti műxik
(#) Tomee válasza Max Pack hozzászólására (») Feb 26, 2006 /
 
Én már foglalkoztam ezzel, de nekem sajan nem ment semmivel sem. Lehet, hogy én voltam a pancser...
Ha valamelyik megy akkor azt lécci ird le ide.
Köszi
(#) nyulbul válasza Tomee hozzászólására (») Feb 26, 2006 /
 
Idézet:
„Itt van!”
Ez kiolvas,átír,vagy klónoz.
(#) Tomee válasza nyulbul hozzászólására (») Feb 26, 2006 /
 
Próbáltad már?
(#) nyulbul válasza Tomee hozzászólására (») Feb 26, 2006 /
 
Elnézést én kérdeztem, csak balga módon lemaradt a ????? jel.
Szóval mégegyszer.
Idézet:
„Ez kiolvas,átír,vagy klónoz.”
????
(#) Max Pack válasza nyulbul hozzászólására (») Feb 27, 2006 /
 
Engem is érdekelnek a hasonló dolgok, remélem találunk valakit akinek müködött a dolog....
(#) gerry válasza Max Pack hozzászólására (») Feb 27, 2006 /
 
Sziasztok!

Bízvást állíthatom, hogy működik a dolog. A Dejan féle programmal olvastam ki a saját sim kártyámból a "KI" sorszámot. Ehhez hozzáírva az IMSI (kártya sorszámát) nekem müködött a kártyám klónja.
Régen még müködött a kártya egy regisztrált(eredeti) "KI" számmal és egy bármilyen generált IMSI számmal, de már sajna nem megy, igaz régen is csak telefonálni lehetett vele engem nemtudtak hívni.

Tehát a KI szám adja meg, melyik számlára fog menni a telefon számla terhelése, de kell hozzá egy oda tartozó IMSI szám is mert annélkül nem megy.

Ja és még valami, ha van két egyforma kártyád, akkor csak az egyik fog müködni, az amelyik elöbb megtalálja a szolgáltatót (elöbb bejelentkezik)

Volt régen egy web ahol a srác olyan pic programot írt, amibe 2 KI, és IMSI számot lehetett beütni és amilyen PIN kódot adtál meg az a kártya jelentkezett be, de sajna elég hamer megszünt az oldal. ÉN speciel 2002-ben folalkoztam ilyennel. Ma már nem megoldható a kalózkodás, habár van még nekem valahol egy "KI" generátor programom, de mire eltalálja az ember az IMSI számot.....gyakorlatilag lehetetlen, hacsak nincs valami rádió vevős cuccod ami dekódolja a GSM telcsiből kijövő jeleket.

Ja! Meg volt egy SEASON nevü kártyám amit belekellet dugni a régi nagykártyás MOTOROLA telcsikbe és egy DOS-os program szimulálta a kártyaszoftwarét, ez jó buli volt, de csak a saját kártyámmal tudtam kalózkodni.

Ennyit röviden.
(#) Tomee válasza nyulbul hozzászólására (») Feb 27, 2006 /
 
Nekem semmi sem ment. Még meg se látta a kártyát. Aztán annyira nem érdekelt a dolog és nem probálkoztam többet.
(#) source2 válasza gerry hozzászólására (») Feb 27, 2006 /
 
hi

az első fajtába (cseh), azaz m1 konenzátor (C5), az milyen ???
(#) gerry válasza source2 hozzászólására (») Feb 27, 2006 /
 
Mivel a VCC és föld közé esik én 100nF-re tippelek.

Nekem ment Fönix interfésszel is.
(#) Takee válasza gerry hozzászólására (») Feb 27, 2006 /
 
és az a 7404es ic azt nemtudod milyen?
(#) source2 válasza Takee hozzászólására (») Feb 27, 2006 /
 
de hex inverter, lehet kapni a lomexba:

7404N (MEV) HEX-INVERTER-BUFFER DIP-14
(#) source2 válasza gerry hozzászólására (») Feb 27, 2006 /
 
lehet hülye lesz a kérdés, de mi az a dejan és mi az főnix interfész ??
(#) gerry válasza source2 hozzászólására (») Feb 27, 2006 /
 
keress rá a neten: phoenix smart card reader.
(#) gerry válasza gerry hozzászólására (») Feb 27, 2006 /
 
Van rajta egy max232, meg egy 74hc04 el és 3,5Mhz kvarcal ellátott freki generátor és kész.
(#) Max Pack válasza gerry hozzászólására (») Feb 27, 2006 /
 
Látom sok embert érdekel ez a téma.

Amugy én is elkészitettem azt az áramkört amit az elsö hozzászólásomba irtam, de nekem sem ment....

Továbbra is várjuk a tapasztalataitokat...
(#) gerry válasza Max Pack hozzászólására (») Feb 28, 2006 /
 
Akkor legyen!

ime egy kis adalék a kísértetekhez

itten van he!!!!!
(#) Tomee válasza (») Szept 17, 2006 /
 
Lenne egy kis problémám...
Elrontottam a Pin kodóm 3x és a kártya letiltott. A puk kód meg sms-ben volt elmentve.
Tudom f@sz vagyok, de nincs mit tenni valahogy meg kéne nyitni a lelkét, de hogyan ez itt a kérdés?
Megcsináltam a csatolmányben lévő sim író/olvasó kütyüt és simán mükődik, de erre a célra nem jó.
Nekem valami olyan progi & hw kéne amivel a teljes sim tartalmat ki lehet olvasni. Valahol láttam, hogy icprogal ezt meg lehet csinálni, de nem tom, hogy hol látam...
Ha valaki tud valami segitséget akkor azt ne tartsa magában.
(#) MPi-c válasza Tomee hozzászólására (») Szept 17, 2006 /
 
Az ICprog-ost szerintem kettővel feljebb, gerry válaszában láttad, vagy nem?
(#) Tomee válasza MPi-c hozzászólására (») Szept 17, 2006 /
 
Tényleg!
Köszi. Ez fölőtt valahogy átsiklottam.
(#) MPi-c válasza Tomee hozzászólására (») Szept 17, 2006 /
 
OK!
Az a kérdés, hogy a Te kártya olvasóddal működik-e az ICprog? Ez engem is érdekelne, mert a napokban hasonló "baleset" érte lányom telefonját
(#) Tomee válasza MPi-c hozzászólására (») Szept 17, 2006 /
 
Az a baj, hogy a sim kártyán másolás védelem van (code protect) és nem lehet sehogysem kikerülni.
Próbáltam már JDM, ICD1 és az alább általam csatolt programozóval is. (+ rengeteg sim progit is kipróbáltam)
Mindig rengeteg nullát adott vissza és a code protect az egész mem. területre be volt kapcsolva.
Talán egy lehetséges út van...
Gerry linke alapján lehetne egy copy kártyát csinálni de kérdés, hogy ez mennyire megbizható.
Nekem sikerült megtalálnom itthon a PUK kodomat.
(#) MPi-c válasza Tomee hozzászólására (») Szept 17, 2006 /
 
Igen, azt hiszem nálunk is fel kell túrni a lakást!
(#) gerry válasza Tomee hozzászólására (») Szept 18, 2006 /
 
Üdv!

Sajna Pin és Puk kód nélkül nem fog a Simkártya válaszolni. Ez olyan,mint a számítógép Password védelme. Ha nincs Pass. nincs sz.gép használat .

Tessék feltúrni a lakást

üdv
(#) Frankye válasza gerry hozzászólására (») Szept 18, 2006 /
 
Próbáljátok meg a szolgáltatót megkeresni, elvben neki megvannak a PUK kódok, minden kártyához. Anno én is utólag kaptam meg.
Van egy Master PIN kód is, amit bepötyögve a PUK kód védelme "kikerülhető", bár ezzel soha nem volt még gondom.
(#) very hozzászólása Júl 10, 2007 /
 
hello!
az lenne a kérdésem.. hogy.. ha van egy simkártyám ami tökéletesen működik tudom az összes kódot (PIN1-2,PUK1,2)hozzá.. csak a memóriájából akarom kimenteni a telefonszámokat adatokat stb.. és elemnteni a gépen.. hogyha esetleg elhagynám a telefonom.. vele együtt a SIM kártyát is ugye..
akkor ez elmentett telefonszámokat visszatudjam másolni az új kártyámra ..
a dolog kivitelezhető??
köszi
(#) gerry válasza very hozzászólására (») Júl 10, 2007 /
 
Hi!

Tehát a telefonkártyáról sz.gépre lementett számokat szertnéd visszamásolni egy új telefonkártyára?
Ez természetesen lehetséges, még akkor is ha elhagyod a régi kártyát, vagy ha elfelejenéd a régi telefonkártya Pin,Puk kódjait.
Azt nem tudom milyen készülék a szenvedő alanya az elvesztésnek, de a mai modern telefonok megfelelő adatkábellel csodákra képesek. Mert a közelmultban amikor a telefoncsúcsteknológiát a Nokia 5110 és 6110 uralta, akkor azt mondtam volna, hogy (bonyolúlt)
(#) very válasza gerry hozzászólására (») Júl 10, 2007 /
 
tehát ha megépítem a kártya olvasót. akkor a doloog lehetséges??... milyen programot hassználjak hozzá?esetleg be tudnád linkelni.. köszi..
(#) gerry válasza very hozzászólására (») Júl 10, 2007 /
 
Építsd meg a kártya olvasót (phoenix interface)
és a mellékelt progival már menni fog a telkártya manipulálás

chipit.zip
    
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem