Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD kijelző vezérlése, életre keltése
Lapozás: OK   24 / 71
(#) kaqkk válasza peze hozzászólására (») Okt 24, 2011 /
 
Ez csak külső kvarccal indul ,de itt van a kvarc nélküli változat , elvileg működnie kell
(#) peze válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 24, 2011 /
 
Köszönöm,akkor holnap megveszem....
(#) peze válasza zenetom hozzászólására (») Okt 24, 2011 /
 
Esetleg tudnál segíteni?
(#) kaqkk válasza peze hozzászólására (») Okt 24, 2011 /
 
Próbáld ki azt a hex et amit az előző hsz be tettem
(#) peze válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 24, 2011 /
 
Ok,de ma már nem forrasztom át.
Mondjuk az a hozzá értésemről sokat elárul,hogy nem tudom közvetlenül hex-ben beégetni..
(#) PIC válasza zenetom hozzászólására (») Okt 24, 2011 /
 
Végre sikerült inicializálnom a kijelzőt
Csak még nem oldottam meg a pergésmentesítést és vagy 8 karaktert ír egy gombnyomásra.
De az a helyzet, hogy inkább feljebb lépnék egy szintet és nem a pergésmentesítést készíteném el hanem egy PIC-kel szeretném vezérelni a kijelzőt.
A kérdésem az lenne még, (remélem bele fér még ebbe a témakörbe), hogy valaki tudna e-egy "C" kódot küldeni ami azt csinálná, hogy ha egy gombot megnyomok kiír egy szót. Aztán tanulmányoznám a kódot és remélhetőleg ha megértettem tudnék sajátot írni. Egy PIC16F629-em van itthon ezzel szeretném kipróbálni. A "Két lábon járó LCD" című cikket elolvastam már, de kezdésnek nekem az bonyolult.

Előre is köszönöm, István
(#) zenetom válasza peze hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
Szia!
Az LCD R/W lábát kösd közvetlenül földre!
A PIC MCLR lábát pedig 10kohmmal tápra!
kaqukk hex-ét visszafordítottam MPLAB-ban, itt a project: Bővebben: Link Bár még nem volt időm kipróbálni.
(#) peze válasza zenetom hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
Köszönöm a gyors segítséget!
A program elejére már csak a szokásos,PIC-re vonatkozó beállításokat kell tennem,ugye?
(#) zenetom válasza peze hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
Gondolom a konfig bitekre gondolsz. Azokat beállíthatod a Configure--> Configuration Bits menüből is.
(#) röntgen válasza peze hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
Szia,
Közvetlen hex file-t is tudsz leprogramozni. Már ha jól értelmezem., hogy mivel nem boldogultál.
A FILE/IMPORT menüponttal megteheted. Természetesen a config bitek úgy lesznek alapból definiálva ahogy a hex file-ban van.
(#) mazso1988 hozzászólása Okt 25, 2011 /
 
Sziasztok
Nekem meg olyan problémám van hogy egyszerűen nem tudok ékezetes karaktereket íratni vele.
Esetleg ebben valaki tudna nekem segíteni?
CG ramnál kell valamit változtatni ahhoz hogy ékezetesek legyenek a karakterek?
Előre is köszönöm
Üdv
(#) zenetom válasza mazso1988 hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
Szia!
Milyen típusú LCD kijelződ van??
Először írasd ki az LCD karakterkészletét (részekben 0-255-ig küldj neki számokat, és közbe nézd a kijelzőt).
(#) kaqkk válasza mazso1988 hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
A legtöbb kijelzőben nincs ékezetes karakter, de CG ramban lehet 8 egyéni karaktert kreálni bele
(#) sooty válasza mazso1988 hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
Itt van egy program, ahol ékezetes karakterek kerültek a programozható karakterekbe olyan kijelzőhöz, ahol csak japán (?) karakterek vannak a rom-ban.
(#) mazso1988 válasza zenetom hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
Eadogm 162B-A
(#) zenetom válasza mazso1988 hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
Ha elküldöd neki decimálisan a 130-at (adatként), akkor mit ír ki?
(#) mazso1988 válasza zenetom hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
Felrakom a forrást talán nem kapok ki Topi kollégától ez itt már egyszer közzé volt téve, és én ebben a programban szeretném elérni az ékezetes karaktereket.

m_lcd.c
    
(#) zenetom válasza mazso1988 hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
Ez egy LCD kezelő unit, a "lcd_send_byte(address,n)" eljárással tudsz adatot küldeni az LCD-nek. Jelen esetünkben
  1. lcd_send_byte(1,130);
így kell a 130-at adatként elküldeni.
De ezt a főprogramba kell leírni, ... van főpgrogramod?
Szerk.: itt a kijelző adatlapja: Bővebben: Link
Elvileg vannak benne ékezetes betűk, a betűk mellett a kódjuk szerepel decimálisan:

á: 224
é: 130
í: 225
ó: 226
ő: 237
ü: 129
ű: 150
ú: 227

Á: 234
É: 144
Ö: 153
Ő: 236
Ü: 154
(#) mazso1988 válasza zenetom hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
Igen megvan a főprogram is csak én azt hittem hogy ebben az LCD kezelő rutinban kell változtatnom.
(#) zenetom válasza mazso1988 hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
Az adatlap szerint igen. De próbáld ki!
Szerk.: nem, ebben az LCD kezelő unitban nem kell változtatnod (feltéve, hogy Topi jól írta meg).
(#) peze válasza zenetom hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
Szia!
Meg is van,köszönöm!
Az MCLR-t hova állítsam? ( A 10K-s ellenállást betettem).
Mi ennek a lábnak a szerepe? A PIC könyvében láttam a leírását,de a demo panelom az ellenállás nélkül is működött eddig..
A másik kérdésem pedig,hogy betettem a kvarcot a két kondival az X1-es helyre.A confignál ő melyik lehetőségnek számít? XT oscillatornak?
Jaj,és a panelon a kvarccal párhuzamosan írnak egy 1Mohm-os ellenállást,de az itt látott kapcsolási rajzokon azt senki sem tette be.Lehet,hogy nem fontos?
Szóval,előre is köszönöm..
(#) peze válasza röntgen hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
Szia!
Köszönöm,megtaláltam,amit írtál,de amikor kiválasztom a hex-et,és rányomok,akkor az MPLAB-on semmi sem történik,minden üresen marad...
(#) zenetom válasza peze hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
Szia!
Bekapcsolt MCLR (MasterCLearReset) esetén újraindítja a PIC-et (vagyis a programszámláló az 1. utasításra ugrik), ha az a láb testet kap. Ha ki van kapcsolva, akkor (csak!) bemenetként működik. De ajánlatos mindig felhúzni tápra egy 10k ohmos ellenállással.
Ha belső (internal) oszcillátort állítasz be, akkor nem kell külső kvarc, mert a PIC a belső (RC) oszcillátorát használja órajel előállításra.
8MHz-ig általában XT beállításnak hívjuk.
De ez már PIC-es téma. Kicsit olvasgass utána ezeknek a dolgoknak! Itt az oldalon a cikkek közt van Topinak egy 3 részes cikksorozata, azt olvasd át.
(#) mazso1988 válasza zenetom hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
itt a forrás

main.c
    
(#) peze válasza zenetom hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
Értem,köszönöm.Igen,azt tudom,hogy a belsőnél nem kell,de ma vettem egy 4MHz-es kvarcot,és azt szeretném konfigurálni.De így már értem,8MHz-ig XT...
(#) zenetom válasza mazso1988 hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
Csatoltam a módosított fájlt, elvileg a "Hetfo" át van írva "Hétfő"-re.
(#) zenetom válasza peze hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
Illetve nem biztos, hogy 8MHz-ig XT, meg kell nézni az adatlapban, valahol a 66. oldal környékén: Bővebben: Link
Ha írja egyáltalán...
(#) zenetom válasza zenetom hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
Na, most már csatoltam.

main.c
    
(#) mazso1988 válasza zenetom hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
Köszi
És akkor most melyik karakterek módosultak?
(#) mazso1988 válasza zenetom hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
Köszönöm ott a pont
Működik akkor ez alapján amit módosítottál már tudom a többi karaktereket is ékezetesre módosítani!
Még egyszer köszönöm
Következő: »»   24 / 71
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem