Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   169 / 399
(#) reloop válasza ekkold hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
A két graetz akkor előnyös - bizonyos elvárások esetén szükséges - ha a két szekunder feszültsége és belső ellenállása eltérő. Ez leginkább párhuzamos tekercseléssel küszöbölhető ki. Más kialakításnál, esetleges szekunder menetszám eltérésnél jobb felvállalni a táp aszimmetriáját, mint elviselni a táp hullámosságát amiatt, hogy egy perióduson belül a puffer két eltérő intenzitású töltést kap.
(#) Gránátalma válasza Gelman hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Ja hogy a graetz bekötésre értetted, hogy a fenti. Oké! Értem!
Én a trafó részre koncentráltam amikor válaszoltam és annak bekötésére, nem az utóéletére
(#) Gelman válasza Gránátalma hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
No problem! A lényeg hogy mindenki a úgy köti be magának ahogy neki tetszik illetve ahogy az gond nélkül működik!További szép napot!
(#) zozz12 hozzászólása Márc 22, 2012 /
 
Sziasztok!
Érdeklődnék melyik a jelenlegi legjobb Quad 405 kapcsolás!

Köszi
(#) zsjkuki válasza zozz12 hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Tiszteletem
Szerintem a B.Ludwig altal modositott valtozat nagyon jo valtozat.
Itt nezd meg mit es miert valtoztatott
http://quad405.com/405mods4.pdf
Minden jot
(#) zozz12 hozzászólása Márc 22, 2012 /
 
Ennek a verziónak vannak ismert hátrányai/hibái? Érdemes ezt megépíteni, vagy másikat javasoltok?

Köszi
(#) Orbán József válasza zozz12 hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
Most ajánlották a legfrissebb módosított, az előző - leírt - hibáktól mentes változatát, tökéletesítését.
Akkor most nem értem a kérdésedet.
Az urbán csinált egy saját (eladható) projektet, különösebb tökéletesítés nélkül, csupán annyi újdonsággal, amit mindenki megcselekedett magától is az idők folyamán.
Szerintem.
A kérdésedre is reagálva, építsd meg az urbánt, egy csomóan elégedettek vele, minek küszködnél egy tökéletesebbel. Idő kell a fülvájódáshoz.
(#) Orbán József válasza Orbán József hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
[OFF]Jaj, majd feledtem...Az átdolgozás "indokai" - régen volt, de emlékszem: Valami kondenzátorok beszerzése, ami lehetetlen feladatok elé állítja az amatőröket. (ezen már akkor is be...röhögtem, persze...) Aztán a telefóliás, eredeti nyák"kifejezett gerjedékenysége". Azt hát... Nekem 8 db valamiért mégse gerjedt, amiből pedig 400m vezetéken egy gyárat hangosítottam vele 8x100W-al.
Később a modernizálás - jobb tranyók miatt aztán ezt a hangosítósdit kisebb távolságra már nem tudtam megoldani. Ennyit az újításaimról...
Mindenesetre egy szobai, kisebb teremhangosításnál továbbra is jól szuperált a gyári nyákos Quad is.
(#) Gránátalma válasza zozz12 hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
Szia!
A Quad 405 iss 4 (háromtekercses) Ami az urbán elektronikánál is kapható kitben, illetve a már említett Ludwigos módosítás, ami szintén 3tekercses. De annak a végtranyói drágábbak ha jól emlékszem.

Amit linkeltél egy az egyben az urbános.
Ismert hibája az, hogy a nyák kétoldalas verzióhoz méretezett forrszemekkel rendelkezik.
Azokon mindenképp javítani kellene, mert nálam zárlat után több elpárolgott a nagy áramtól. Ez nagyobb forrszemek esetében nem így történt volna. Nekem ez van és tökéletesen működik mióta megjavítottam.
Amit még módosíthatsz rajta az, hogy nem kompatibilis a nyák arra, hogy BD helyett MJE tranyókat tehess bele.
Ezt érdemes még átalakítani, hogy bármikor kicserélhesd.
(#) 769gregory válasza zozz12 hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
Szia !
Építettem ezt is, azt is, de ajánlom a Ludvig-os változatot, Alkotó féle nyáktervvel és kapcsrajzzal, amit itt a fórumon megtalálhatsz. Nagyon jól szól, a végtranzisztorok árát meg egyszer kell csak kifizetni, nem olyan nagy költségkülönbség, megéri. Csak a saját hibáimból adódóan volt vele hiba, amúgy egyből megy.
(#) zozz12 válasza 769gregory hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Köszi a válaszokat!
Először azért nem tetszett a ludwigos, mert nem találtam hozzá NYÁK -ot. De aztán megtaláltam a Alkotó féle (szokás szerint) nagyon igényes NYÁK -ot. (azok sztereóban vannak?)
Ami még aggaszt az a 1100Ft/db áru tranyók, az élesztés erejéig mivel lehetne helyettesíteni őket? (hogy nehogy elfüstöljenek, ha mégis hiba van)

Köszi
(#) zoly15 válasza zozz12 hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Nem kell semmivel sem helyettesíteni, az élesztést a tápágakkal soros ellenállás/izzókkal kell végezni.
Ha jól méretezett az ellenállás/izzó akkor annyira lekorlátozza az áramot hogy nem tud kárt tenni a végtranzisztorokban.
(#) Gránátalma válasza zozz12 hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Szia!
Az urbános panelhez a BD tranyókat azt hiszem 250Ft-ért vettem mikor elfüstölt az eredeti.

Az élesztést pedig, ahogy zoly15 is mondta izzóval csináld.
Azt hiszem a 60W-os izzó elég, de ha tutira mész 100ast teszel.
Amikor bekapcsolod a trafót az izzó egy pillanatra felvillan, aztán elalszik, ha minden jó.
Ha nem, világít tovább.
(#) zoly15 válasza Gránátalma hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
A primerköri izzó nem a leg jobb megoldás!
Mert a puffer elkókban még van annyi energia hogy kinyírja a végtranzisztorokat. Az izzókat a + és a - tápágakban kell elhelyezni sorosan!
(#) Gránátalma válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Én is a + - tápágakra értettem az izzókat, bocs ha félreérthető voltam

De az előző hozzászólásodban írtad, hogy tápágban, ezért nem írtam bele, mert arra hivatkoztam.
(#) 769gregory hozzászólása Márc 24, 2012 /
 
Sziasztok !

Egy régi kedves ismerősömtől elhoztam egy Quad-ot ,amit még a KFKI-s munkahelyén csinált.(Ő maga nem műszaki ember, irodában dolgozott szerbezőként.) Az ottani szakiktól kapott sok cuccot hozzá. Hiba: A bal oldali végfok kicsit torzít. Valóban középmagas tartományban torzított. Csak úgy megfogtam a BC107es fémtokját, hogy milyen meleg, és ahogy hozzáértem brummos lett a hang. Ezt kétszer megcsináltam, aztán elmúlt, többet nem brummolt. Cserébe megszűnt a hiba is. Teljesen tisztán szól.
Kérdés: van-e valakinek ötlete, hogy mi lehet a háttérben. A másik, hogy gondolom célszerű az elkókat kicserélni (?), hiszen a '80 -as évek második felében készült. Az ismerősöm az IC-re gyanakodott. Lehet esetleg az?
Küldök róla két képet.
Előre is köszi a segítséget !
(#) reloop válasza 769gregory hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Szia! A leírt jelenségből forrasztási hibára következtetek, nem árt friss ónnal átforrasztani a tranyó lábait.
Ha az erősítőnek nincs érzékelhető hibája, akkor az elkók még állják a helyüket. Esetleg a teljesítmény-ellenállások közé ékelt feszültségutánhúzó kondenzátort cserélném, mert az biztos sok meleget kapott.
(Kellemes látvány egy ilyen régi, akkurátus munka )
(#) 769gregory válasza reloop hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Köszi !
Azóta pihentettem, újra bekapcsoltam, és semmi hiba. Azért átbogarászom a forrasztást. Én is arra gondoltam előbb, pont mielőtt válaszod olvastam. a 47µF kondit mindenképp kicserélem, mert a másik oldalnál, ahol a kondi alatt fűt az ellenállás, már a kondi "huzata" szépen összezsugorodott. Biztos száradt már rendesen szegény.
A képen nem látszik a borda, de egy régi ősszámítógép hűtője volt, szintén KFKI-ból. Atombiztos. Nem is melegszik átlagos otthoni hangerő mellett.
(#) Orbán József hozzászólása Márc 24, 2012 /
 
Üdv!
Némi pakolászás közben találtam egy kapcsolási rajzot a "Mini-Quad405" címmel. Kicsit hasonlít a nagyra így első pillantásra, olyan 20-30W-ra kihegyezett, egyszerűsített kapcsolásnak tűnik. Valamikor megépítettem és szólt is, de milyet és mekkorát, már nem rémlik. 20-on év nagy idő...
Ha valakit érdekel, felrakom a képet róla.
(#) zoly15 válasza Orbán József hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Engem érdekelne a dolog!
(#) Orbán József válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Ok, holnap a kelő nap sugaránál lefotózom - A4-re van nyomtatva - és közkinccsé teszem.
(#) zoly15 válasza Orbán József hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Köszönöm szépen!
(#) Orbán József válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Uraim! Ki kedvét leli benne, próbálgassa... Valamikor, sok évvel ezelőtt egy elektrotechnikát árusító üzletben vettem a dokumenttel együtt vagy 20 panelt, hangosítási céllal. Már nem emlékszem a továbbiakra, egy megépített példányt őrizgettem még kb.10 évvel ezelőtt, mert a mellékelt doksi elkeveredett. Aztán kidobtam a 20 panelt, mert a minta panel is elkeveredett. Aztán most a rajz előkeveredett. Ebbe bármelyik amatőr méltán belekeveredett - volna... Fogyasszátok egészséggel.
(#) Gránátalma válasza 769gregory hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Szia!
Szerintem a forrasztás kidermedt. Ónszívóval vedd le az érintett tranyó lábairól az ónt, majd újat neki. Már csak azért is érdemes, mert az hogy most nem jelentkezik a hiba nem azt jelenti, hogy egy pakolászás után sem fog.
(#) qvik válasza Orbán József hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Nekem van a fiókomban két ilyen panel.
Működőképesek, olyan 40Wsinust bőven ki lehet belőle venni! Utoljára egy éve probáltam a ruszki 25-ös mélyekkel és tisztességesen meglengeti. Nem egy halott kapcsolás. Átviteli sávokat..... nem tudok írni, bár egyszer volt mérve.(de futnak az évek) Majd teszek fel képeket.
(#) 769gregory hozzászólása Márc 25, 2012 /
 
Kedves Fórumozók!
Saját magam részére elkészítettem a mini-quad beültetési rajzából "fotosopolva" a nyákrajzot sztereó verzióhoz (duplázva). Nem a legtökéletesebb, de szerintem használható.
Aki akarja, használja. Remélem, nincs semmi hiba rajta.
(#) Gránátalma válasza 769gregory hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Szia!
Ez mérethelyesen van elmentve PDF-be? Csak ki kell nyomtatni?
(#) reloop válasza Gránátalma hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Szia! Végezz egy sima nyomtatást és nézd meg az IC lábak távolsága jó-e. A többi alkatrésszel nagy gond nem lehet.
(#) 769gregory válasza Gránátalma hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Ha úgy kéred a nyomtatást, hogy ne méretezze át, akkor jó. Az IC lábaihoz méreteztem, elvileg jó, legalábbis nekem jó lett a nyomtatás.
(#) Alkotó válasza 769gregory hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Ez a nyákrajzolat, minőségileg erősen vitatható (konkrétan ronda). Szerintem ha ténylegesen meg akarja valaki építeni, akkor első lépés, hogy a meglévő terv alapján át kell rajzolni a panelt. Így elérhető a jó minőségű rézoldali kép, és esetleg lehet aktualizálni némely alkatrész méretét is.
Következő: »»   169 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem