Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   241 / 1680
(#) vicsys válasza cimopata hozzászólására (») Máj 31, 2008 /
 
:kalap:
Nagyon szép! A tranyókat is beforrasztod majd?
(#) Doncso válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Máj 31, 2008 /
 
Mindenképpen csak ajánlani tudom, piszok jó kis kapcsi.
Üdv: Doncso
(#) banyaiakos válasza zolee1209 hozzászólására (») Máj 31, 2008 /
 
Köszi!
Filcel rajzoltam. Sokat segített a vonalzó is...
Hát igen Frankye a NYÁKot én se igy akartam de ez lett belőle... cimopata nagyon szép lett!
Csináltam még aznap egy hangszóróvédő áramkört is de képeket majd csak később tudok mutatni.
(#) cimopata válasza vicsys hozzászólására (») Máj 31, 2008 /
 
Igen a tranyókat is beforasztom
Csak elötte még olcsóbb típusokkal lesz élesztve. Asztán ha minden rendben van akkor belekerül az eredeti.
(#) X Sügi X hozzászólása Jún 1, 2008 /
 
Na így néz ki működés közben a programozóm..
Ebéd után vmi dobozolásfélét kellene eszközölni, mert így nem igazán esztétikus..
(#) gtk válasza X Sügi X hozzászólására (») Jún 1, 2008 /
 
Jol nez ki
En pl. nem szeretek mindent bedobozolni, minek?Es legalabb latom is az alkotast, ez hangulatkelto.
(#) lamalas hozzászólása Jún 1, 2008 /
 
Sziasztok!

Keszitettem egy par 2 utas aktiv hangsugarzot Hivi hangszorokkal. Kis dobozokrol leven szo kis hely is van bennuk igy nem volt konnyu a szerelese annak amelyikben az erositok es a tapegysegek is vannak. A dobozokat nem en csinaltam, "csak" az egesz megtervezese, az elektronika megepitese, valtotervezes es epites illetve a teljes osszeszereles volt az en feladatom. Ahhoz kepest mennyibe kerult es milyen alkatreszekbol, hangszorokbol keszult egesz jo hangja van
(#) Doncso hozzászólása Jún 1, 2008 /
 
Sziasztok, itt vannak a képeg a funkció generátorról működés közben, de beszéljenek a képek magukért.
(#) Doncso válasza lamalas hozzászólására (») Jún 1, 2008 /
 
Nagyon ígényesre sikerült GRAT

Idézet:
„Ahhoz kepest mennyibe kerult”
meg szabad kérdezni mennyibe is?
(#) lamalas válasza Doncso hozzászólására (») Jún 1, 2008 /
 
Koszi Doncso!

Egeszen pontos arat nem tudok mondani, de 25-30eFt kozott van valahol a vegso ar. Ebben nincs munkadij (csak anyagár), mert ez abszolut barati alapon ment.
(#) Doncso válasza lamalas hozzászólására (») Jún 1, 2008 /
 
Hogy őszinte legyek azt mondanám ,hogy gyári, nem szeretek hajlongani de ez piszok szép lett, tényleg elismerésem és GRAT!!!!
(#) Rapidus válasza lamalas hozzászólására (») Jún 1, 2008 /
 
Nagyon profi kivitelezés, gratulálok!
(#) yagi válasza lamalas hozzászólására (») Jún 1, 2008 /
 
Valóban szép munka,Gratulálok én is!Azon viszont megdöbbentem hogy ilyen olcsón ki tudtad hozni, én a HiVI hangszórókat nem tudnám ilyen olcsón beszerezni!
(#) yagi válasza yagi hozzászólására (») Jún 1, 2008 /
 
Ui.:utánanéztem valóban ne túl drága hangszórók, de nagyon jó kivitel, biztos jól szólhat( a méretekhez képest!)
(#) lamalas hozzászólása Jún 1, 2008 /
 
Kosz mindenkinek! Majd atadom a gartulaciokat annak aki a dobozokat keszitette, a kulso megjelenes az Ő erdeme. En "csak" a belsejet szereltem ahogy korabban emlitettem illetve a vegen oszeszereltem.

A Hivi hangszorokat akcioban vasaroltam, olcsobban a szokasos bolti araknal igy lehetett kihozni azt az arat amit irtam.
(#) fureszk válasza lamalas hozzászólására (») Jún 1, 2008 /
 
Széép! :kalap:
(#) zolee1209 hozzászólása Jún 1, 2008 /
 
Hát most egy olyat mutatok, ami miatt lehet hogy megszólnak. Merthogy nagyon nincs köze az elektronikához, vagyis csak nagyon kis részben. Amúgy a barátnőmnek készítettem.
(#) sound.man válasza zolee1209 hozzászólására (») Jún 1, 2008 /
 
Ez nagyon jó lett
(#) huba válasza zolee1209 hozzászólására (») Jún 1, 2008 /
 
Tetszik. Az utolsó frame-et hagyhattad volna hosszabb ideig.
(#) zolee1209 válasza huba hozzászólására (») Jún 1, 2008 /
 
Pedig azt is vagy 5x raktam be...
(#) Attila86 válasza zolee1209 hozzászólására (») Jún 1, 2008 /
 
Én anno a ballagásomra kaptam többek közt egy olyan csokrot, aminek a leveleire egy halom elkó volt tűzdelve.
Keresztanyum elment a Lomexbe és mondta az eladónak hogy ő kondenzátorokat szeretne. Megkérdezte az eladó hogy milyet. A válasz ez volt: "Sok színeset, mert virágcsokorra lesz."
(#) littlejoe hozzászólása Jún 1, 2008 /
 
Sziasztok!
Elkészült az első nixicsöves órám tom025 leirása alapján.Az extra benne hogy nem 74114-el hanem a könnyen beszerezhető 4028 + kapcsolótranyókkal.
A nyák saját tervezésü.A táp a vicsys féle kapcsi táp+ 220 mikrós szürőkondi a végére (nélküle vibrált a nixi).
Utólag derült ki hogy az orabeállitó részt egy kicsit elrajzoltam.Másik tervezési hibám az mpsa tranyok bekötése, sikerült mindet forditva berakni ,ezért először nem is müködött az óra.A harmadik hiba:azt hittem hogy a 4028 ic q0 kimenete a 0 szám és igy tovább de nem ,q0-6,q1-5,q2-4,q3-3,q4-2,q5-1,q-6-0,q7-9.q8-8,q9-7.Bocs a hosszú leirásért de hátha más is szivna vele.Külön köszönet tom025-nek a programozott pic-ért.A végleges dobozolás még hátra van.Végül egy pár kép:
(#) littlejoe válasza littlejoe hozzászólására (») Jún 1, 2008 /
 
Még képek
(#) littlejoe válasza littlejoe hozzászólására (») Jún 1, 2008 /
 
videó
(#) DJ Szabcsa válasza littlejoe hozzászólására (») Jún 1, 2008 /
 
Nagyon szép lett,de vigyázz a papír dobozzal.Azok a csövek nem épp hidegek.
(#) Tom025 válasza littlejoe hozzászólására (») Jún 1, 2008 /
 
Priviben történt gratulációm után hadd adjak itt is hangot ennek. Szeretem visszalátni a megépített kapcsolásomat. A cipősdoboz tényleg merész próbálkozás, bár azon túl hogy ronda, felgyulladni nem fog, a glimmkisülés a csövekben minimális hőt kelt, kézzel simán fogható hőmérsékletűek. A 4028-as áramkörrészletet majd a modik engedélyével feliratozom, hogy más ne eshessen többet ebbe a hibába. Ezek a csövek nekem annyira nem a kedvenceim, de az áramkör nagyon szép munka...
(#) levii válasza littlejoe hozzászólására (») Jún 2, 2008 /
 
Szép munka de egy "rendes" fa dobozban még szebb lenne.

Tom25nek:ha beszélsz a modikkal és módosítod a cikket azt is beleírhatnád hogy a HqVideonál van 74141.
Bővebben: Link

Üdv!
(#) zoknee válasza levii hozzászólására (») Jún 2, 2008 /
 
Az Incomp BP-nél tizedannyiba kerül a 74141, ha még van náluk link
(#) levii válasza zoknee hozzászólására (») Jún 2, 2008 /
 
Igen látom!
Azért linkeltem a HQVideot mert én általában ott vásárolok és ott néztem először.

Üdv!
(#) kocsgab002 válasza levii hozzászólására (») Jún 2, 2008 /
 
Sziasztok!
Elkészült a párom leges legelső munkája, egy sötétedésérzékelő. A kocsimban fog működni, a világítást fogja kapcsolni.Egyébként baji elektronikás kit.
Teljesen önállóan csinálta, a felügyeletem mellett. (na jó, néha én hajlítottam meg az alkatrészlábakat.)
A második kép az első indítás a labortápegységemmel.
Egyébként kivállóan működik.

IM000973.JPG
    
Következő: »»   241 / 1680
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem