Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   35 / 607
(#) pucer888 válasza (») Szept 25, 2008 /
 
igazad van. elnézést kérek
(#) promise válasza KD mester hozzászólására (») Szept 25, 2008 /
 
Ráadásul még működik is!
Régi szép Elektor-os nyák...
(#) szabi83 hozzászólása Szept 25, 2008 /
 
(#) vasutasrics válasza Dióda hozzászólására (») Okt 11, 2008 /
 
hello
Hogy nehogy olyat mutassak ami már volt ezért 3-mat is csatoltam először is egy gyári ST + hid aztán egy 170w (általunk még ki nem próbált változat) és egy bár Kinai vagy Japán vagy mi, de a lényeget érteni DC servo változat. Egyébként én eddig csak jót tudok mondani róla!

Viszont nekem is lenne 1 kérdésem nem -e tud valaki véletlenül TDA7294 HID DC SERVO -t egyben???? Már nagyon sok helyen kerestem, de sikertelenül A segitséget előre is köszönöm!
(#) hans24 hozzászólása Okt 12, 2008 /
 
Sziasztok naon új vagyok kérdés lenne a következő ezt a tde7294 10A vesz fel :eek2: ami azt jelenti hogy négy db hidalt ichez egy 8*10=80A-es trafót kell csinálnom? ami ha mondjuk +-30v?????? ez egy kissebb hegesztő trafó
(#) lapose válasza hans24 hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Szia! Honnan veszed ezt a 10A-t?
4 ohmos terhelés esetén max. 5A, 8 ohmos terhelés esetén max. 2.5A az áramfelvétele!
(#) hans24 válasza lapose hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
valamelyik kitet áruló honlapon olvastam de akkor ezek szerint egy hidaltra vagyis két ic-re vonatkozik a 10A
tehát 4 hidalthoz vagyis 8 ic-hez akkor egy 40A táp kell?
ja és köszöntem szépen a válaszod királyok vagytok
(#) lapose válasza hans24 hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Majdnem!
Mivel ez az erősítő szimmetrikus tápot igényel a kimeneti jel két félperiódusát más-más tápágból nyeri, így az átlagáram tápáganként a fele lesz!
Tehát 4 ohm esetén 2.5A 8 ohm esetén 1.25A lesz a tápágankénti áramfelvétel!
Ezekszerint 8 csatornára 4 ohmra olyan táp kell ami tápáganként 20A tud!
De szerintem jobban jársz ha teljesítménnyel számolsz, úgy egyszerűbb.
Egy ilyen erősítőhöz kb. 1000-1200W-os trafó kell kb. 2*22V-os szekunder tekerccsel!
(#) hans24 válasza lapose hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
ok vágom akkor puffer után lessz 31V ezek szerint ill szerinted a +-40v puffer után amit olvastam az sok?
(#) lapose válasza hans24 hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Ha 8 ohmon járatod +-40V kell neki, hogy ki tudd venni belőle a teljesítményt!
(#) hans24 hozzászólása Okt 13, 2008 /
 
sziasztok két hidalt 7294-et lehet még párhuzamosítani másik hidalttal ?
(#) lapose válasza hans24 hozzászólására (») Okt 13, 2008 /
 
Ha jól emlékszem a TDA7294S-nek és a TDA7293-nak van master-slave bemenete, ezeket lehet párhuzamosan kötni!

TDA7293.pdf
    
(#) kefe13 hozzászólása Okt 22, 2008 /
 
KÉSZ !!!


IMG_0105.JPG
    
(#) WaRL0 válasza kefe13 hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
Szep munka !! Nagyon Szep !! . En is keszitettem gy TDA72974 es erolkodot csak nem todum hogy miert te tonkre ment :}( kiadta a negaitv tapfeszt a kimeneten tobszor is !! IC csere utann mukodott egy darabig utana megint fel adta !! ezert nem hasznalom mar ezt az IC-t most VF3 mal probalkozok de az se akar menni !! nem jartam elektrora de akkor is elegge ertek az elkrohoz !! nem megy legkozelebb csinalok uj nyakot es megprobalom ujbol !!
(#) niedziela válasza WaRL0 hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Szép, csak mi lehet a dobozban ?
(#) kefe13 válasza niedziela hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Ez :

IMG_0106.JPG
    
(#) Beatmaster hozzászólása Okt 25, 2008 /
 
UDV! most építettem meg ezt az erositot. 2x20V (6,5A tekercsenként) táplálom (nemtudom mennyi egyenirányítás után, mert kitben vettem, és a panelen rajtavan az egyenirányító és stabilizátor is). eddig csak egy gyengébb (15W, 8OHM) hangszóróval próbáltam, a panel pedig 4 ohmra van tervezve (egy ellenállás más)
egészen érdekes hangja van, nemtudom eldonteni, hogy az erosito nembirja, vagy a hangszóró... ha lesz alkalmam, kipróbálom a subwooferemen is. egy oreg TESLA sávelosztót használok, ami két sima LC tag. Nemtunik igy sokkal erosebbnek, mint a multkor megépített TDA1562Q!
(#) huhuu válasza Beatmaster hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Szia!

Mivel kitben vetted a cuccot, valószínűnek tartom, hogy az rendben van, illetve jól raktad össze.
Szerintem a hangszóróval lehet gond. Elég kicsi az a 15 watt, csak óvatosan, nehogy elszáljon.


(#) Beatmaster válasza huhuu hozzászólására (») Okt 25, 2008 1 /
 
remélem nem a tápfeszultség zavarja, tudom, hogy +-36V lenne a legjobb, de igy nemtudom mennyi V-ra puffereli. de láttam a jelleggorbéjét, és legrosszabb esetben is +-25V-on (szerintem ennyit csinál a pufferelés minimum(tanárom szerint is)) is lead legalább 60W-ot 0,01% THD mellett. Remélem azt is hogy a hangszóró miatt csinálja ezt. Namajd koleszon rákotom a 350W-os 4 ohmos hangszóróra
(#) lapose válasza Beatmaster hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Szia!
Gyök kettővel nő a feszültség pufferelés hatására!
Ha 2*20V váltót ad le a trafód kb. +-28V egyened lesz.
4 ohm-os terhelésre majdnem ideális.
(#) fongab válasza Beatmaster hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
TDA 7294 –nek +/- 32V kell. (4ohm/90W kimenetnél, kezdeti vágás látható ) max +/-50V ( itt nekem melegszik ) Nekem a +/-32-35V közötti feszültség vált be.
A 2x20V kevésnek találom. Pufferelve csak 2x25V. És ha még, szabályozva is van, csak kevesebb, lehet.
A +/- 6.3A egy oldalnak jó, de ha két erősítőt hajtasz meg, akkor kevés ez is.
Ha a 15W/8ohm -os hangszóróval üzemelteted, hamar megtanulsz, hangszórót tekercselni.
Erősítő kimenő teljesítményének, legalább kétszerese legyen, a hangszóró.
üdv.
(#) fongab válasza lapose hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Szerintem a kondi feszültségét határozza meg a gyök2. Min 28V vagy nagyobb kondi kell.
A puffer feszültség, a egyenirányítás után mért feszültség 1,25 szerese. (50Hz -en ) 25V lesz, az egyenfeszültség középértéke.
Ha rosszul tudom, bocs. De ezt szoktam, mérni is.

üdv.
(#) fongab válasza fongab hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Helyesbítenék. A trafóról lejövő váltó feszültség, 1.25 szeresét, kapod egyenirányítás és puffer kondi után.
(#) Beatmaster hozzászólása Okt 25, 2008 /
 
nem arról a hangszóróról uzemeltetem én...csak kipróbáltam, nemvolt itthon más. A trafo igyis egy dog...350VA-s és nem toroid!
(#) sound.man hozzászólása Okt 25, 2008 /
 
Teszek fel egy nyáktervet a hidalt verzióhoz. Szerintem elég jó, hátha hasznát veszi valaki.

TDA7294b.pdf
    
(#) lapose válasza fongab hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Szia!
Rosszul tudod!
Szinuszos feszültség esetén gyök kettővel nő a feszültség
a pufferelés hatására, mivel a kondi csúcsértékre töltődik fel! Persze ebből lejön a diódahíd feszültsége, de azt nem lehet szorzó alapon számolni, mert az kb 1V akkor is ha 20V-ot egyenirányít az ember, akkor is ha 5V-ot!
A +-28V szűken elég 4 Ohmra főleg, hogy nincs is rendes hangfala, a cserén majd ráér gondolkozni akkor ha kész lesz a rendszere!

A TDA7294-nek +-40V a maximális tápfesze, a +-50V csak arra az esetre érvényes, ha nincs rajta kivezérlés!
Át kell böngészni a datasheet-jét, abban részletesen benne van minden!
Ha +-50V-od van akkor TDA7293-at kell használni az birja ezt a feszt üzem közben is!
(#) Gyimate hozzászólása Okt 25, 2008 /
 
Én ehhez az erőlködőhöz 2x17V-os trafót vettem, akkor aszerint amit fongab leÍrt ez kevés lesz hozzá? Ha jól számolok ez pufferelve 2x24V, 300W. Amúgy én is 4 ohm-os hangfalat akarok vele járatni.
(#) lapose válasza Beatmaster hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
A trafód teljesítménye elég, csak a feszültsége egy kicsit kicsi, de kb. 2*70W-ot ki tudsz belőle szedni!
Csak óvatosan megfelelő hangfalak híján!
(#) lapose válasza Gyimate hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Kb. 2*50W-ra elég ez a feszültség 4-ohmon!
Vagy pedig építesz 4 darab TDA-t, hidalva pont kijön a 100w, igaz 4 ohmon!
(#) Gyimate válasza lapose hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
akkor ennek az IC-nek 4 ohm-on adhatok +/- 32V-ot is? Amúgy erre a trafóra amivel meg akartam hajtani, éppen lenne egy vevőm, és akkor vehetnék egy másikat, csak most már nem vagyok biztos benne, hogy mekkora feszültséget adhatok neki max (nem szeretném elégetni az IC-t ).
Következő: »»   35 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem