Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   429 / 1319
(#) watt válasza trudnai hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Igen, és én örülök a dolognak! Remélem a fejlesztő gárdát nem vágták ki, és megmaradt a munkájuk!
(#) watt válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Ez jó hír! Had kérdezzem meg, hogy a WLPT is működik? Csak azért, hogy statisztikát tudjak készíteni, mert sajnos van olyan PC, aminek az LPT portja sem szabványos!
(#) icserny válasza trudnai hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Most akkor mi lesz a nem PIC-es Hi-Tech fordítókkal?
Leáll a fejlesztésük?
(#) szigetivan hozzászólása Márc 10, 2009 /
 
sziasztok!

hogy kell megmondani egy PIC16F690-nek,h.ne kapcsolja be az EUSART-ját, és így azokat lábakat sima I/O-ként kezelje??
Köszi
(#) potyo válasza szigetivan hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Nem kell neki azt mondani, hogy kapcsolja be az EUSART-ját...
(#) benjami hozzászólása Márc 10, 2009 /
 
Ha valaki netán a Microchip C18 v3.16 -ot használ 18f14k50 vagy 18f13k50 procival és kevésnek tűnne a program memória az nyugodtan átírhatja a linker scriptben a program memória végét 0x1FFF-ről 0x3FFF-re, ill. 13k50 esetén 0xFFF-ről 0x1FFF-re, mert ez el van rontva. Nem tudom az újabb verziókban javították-e ezt.
(#) szigetivan válasza potyo hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
értem, akkor ha nem mondom neki,h.legyen soros akkor nem is sorosként kezeli?
(#) trudnai válasza szigetivan hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Igy van, altalaban az analog modulok szoktak alapertelmezettek lenni es a tobbi meg nem - de mindig at kell nezni a DataSheetet az idevonatkozo fejezeteknel. Az a biblia, mindenki mas is csak onnan tudna megmondani biztosra...
(#) kiskacsa2009 hozzászólása Márc 11, 2009 /
 
Sziasztok!
Én PIC-t szeretnék égetni, de a legegyszerűbb (számomra) égetőhöz 15V kell, és én 24V-ból szeretném előállítani. tudom, hogy valami áramkör kell hozzá, de nem vagyok benne biztos, hogy milyen, miből.
és egy rajzot szeretnék kérni tőletek, vagy pedig egy olyan egyszerűbb égetőt, amihez csak 12V kell
(#) kiskacsa2009 válasza kiskacsa2009 hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
Jujj ezt elfelejtettem odaírni :
Előre is köszi szépen
(#) icserny válasza kiskacsa2009 hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
Ha az ábrán látható kapcsolásból a C3-tól balra eső részt (egyenirányító és 12 V-os stabilizátor) elhagyod, akkor egy 12 V-ról működő programozót kapsz.

Természetesen csak megbízható, stabil 12 V-ról járasd, tehát ne 12 V névleges feszültségű dugasztápról!

Bővebb információ itt.
(#) spagi1 hozzászólása Márc 11, 2009 /
 


Sziasztok,

PIC16F627 -hez keresek égető panelt.
Ha valakinek volna készen megvenném, de ha valaki tudna küldeni nyáktervet és kapcsolási rajzot az is jó lenne.

köszi
spagi

(#) icserny válasza spagi1 hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
Ha legalább az előtted levő hozzászólást elolvasnád!!!
(#) spagi1 válasza icserny hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 


Szia,

Köszi a segítséget.
Elkezdem, majd talán jővőre befejezem a 859 hozzászólás átolvasását.
(#) trudnai válasza spagi1 hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
Idézet:
„Köszi a segítséget.
Elkezdem, majd talán jővőre befejezem a 859 hozzászólás átolvasását.”


...ez 859 oldal, hozzaszolas ennel nagysagrendekkel tobb van! (859*15)

Icserny arra utalt, hogy meg ugyanezen az oldalon volt szo egy egyszeru egetorol, es hogy azt kellene megkukkantanod...

Amugy mit ertesz 'egeto panel' alatt? Egy olyan programozot amiben van egy DIL vagy ZIF foglalat es ki-be dugdoshatod a PIC-et?
(#) skeletornb válasza spagi1 hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
Csupán az egyel előtted lévőt kellett volna elolvasni, nem pedig az egész topicot. De ha neked több kell, mégcsak az egészet elolvasni sem kell, csupán a keresőt használni. Kemény dió, én is nehezen szoktam rá a használatára.
(#) Syn7h37ic válasza watt hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
Működik. De a portot át kellett állítani. Egy hülye Dell PC, és elég idióta LPT beállítások vannak benne. Konkrétan: PS/2, EPP, ECP, AT. AT-n működik jelenleg, gond, probléma nélkül, WinMe oprendszer alatt. XP alatt hamarosan tesztelni fogom.
(#) icserny válasza spagi1 hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
Idézet:
„Elkezdem, majd talán jővőre befejezem a 859 hozzászólás átolvasását.”


Dícséretes igyekezet, de csak
ezt az egyet kellett volna elolvasni, amit pont előtted raktam be, s benne van a Watt oldalára vezető link, ahol mindent megtalálsz, amire vágytál - legalábbis a PIC16F727 programozását illetően...
(#) kiskacsa2009 válasza icserny hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
Én erre az égetőre gondoltam, mert ez egyszerűnek tűnik.
csak 15V kell hozzá
a többi meg mind meg van
(#) watt válasza kiskacsa2009 hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
Ez nem jó. Ha érdekel miért, olvasd el az oldalamon az erről szóló cikket.
(#) kiskacsa2009 válasza watt hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
mi az oldalad címe???
(#) potyo válasza kiskacsa2009 hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
Most őszintén, megpróbáltál egyáltalán utánanézni? Mert csak annyiból áll, hogy rákattintasz a nevére...
(#) kiskacsa2009 válasza potyo hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
igen??
Én a :google:-t használtam, de amikor megtaláltam, már nem tudtam törölni az üzit

Booocsi
(#) PLaci hozzászólása Márc 11, 2009 /
 
Sziasztok!
Valaki hátha tudja csípőből. Lehet-e simulálni az MPLab 8.14 es verzióval a PWM kimenetet?
A történet a következő.Írtam 16F616-ra egy pici PWM progit, nem bővített módban, tehát a RC5 (CCP1) kimeneten szeretném látni a kijövő impulzus sorozatot.
Sajna nem jó. A tmr2 szépen nulláz amikor eléri a PR2-be írt értéket, de a port nem vált H-ba. Természetesen a CCPR1L-be be van írva az 50%-os kitöltéshez való érték. És a port is kimenetnek van állítva a TRSC.5 nullába írásával.
Tudja ezt az üzemmódót az mplab simulátora?
Köszi előre is a választ! Laci

(#) potyo válasza PLaci hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
Tudja. Nem akar most bejönni a microchip oldala, de nincs azon a lábon véletlenül letiltatlan komparátor, A/D átalakító, vagy ilyesmi?

Ha nem menne, akkor csatold a kódot, és megnézzük. Lehet az MPLAB-ban is hiba, esetleg tedd fel a legújabb verziót, hátha.
(#) watt válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
Ez jó hír, köszi!
(#) skeletornb hozzászólása Márc 11, 2009 /
 
Mától kapható a PIC Mikrovezérlők Alkalmazástechnikája című könyv harmadik kiadása a ChipCAD-nél. Részletek a könyvről itt. Gondolom párótokat még érdekel rajtam kívül.
(#) trudnai válasza skeletornb hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
Ez jo hir, de hat ezt a ChipCAD-et nem ertem miert nem enged kartyas fizetest es miert nincs EU-n beluli szallitsi opcioja - nyilvan aki nem Mo-n el nem tud a csomagert hozzajuk beugrani... grrr...
(#) PLaci válasza potyo hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
Szia!
Köszi a választ és a segítséget! Most hogy tudom, hogy tudja tüzetesebben átnézem azokat a dolgokat amit írtál.
Majd megírom az eredményt. Laci
(#) icserny válasza potyo hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
Idézet:
„nincs azon a lábon véletlenül letiltatlan komparátor, A/D átalakító, vagy ilyesmi?”

Nem lehet, nincs analóg funkciója.
Következő: »»   429 / 1319
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem