Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztópákák - melyik miért jó
Lapozás: OK   23 / 193
(#) joetaylor válasza ememem hozzászólására (») Júl 5, 2010 /
 
Ok, lent a jobb alsó sarokban megjelenik egy "lakat" ikon ?
(#) ememem válasza joetaylor hozzászólására (») Júl 5, 2010 /
 
Most nem vagyok a trafó közelében, mert az lent maradt a mühelyben, de valami rémlik, hogy a jobb alsó sarokban volt egy lezárt lakat jel, csak azt nem tudom, az off-al együtt, vagy amikor elkezdtem a menük között "mászkálni".
(#) joetaylor válasza ememem hozzászólására (») Júl 5, 2010 /
 
Ha van "lakat" akkor az állomás le van zárolva. Be kell írni a háromjegyű jelszót és a hármas gombot megnyomni.
Ha nem tudod a kódot akkor PC-re kötve tudod csak kikapcsolni a zárolást. Ha jól emlékszem zárolt állapotban is kell a három előre beállított hőmérsékletnek működnie kivéve ha valaki 150 fok alá állította be azokat, mert akkor nem kapcsol be az állomás. Vagy valaki elkalibrálta az állomást pár száz fokkal és ezért nem fűt. A páka hibáját nem tudom megerősíteni, mert WSP80-am nincs rossz, de a WMRP/WMRT-nél "TIP" hibaüzenetet ad. Illetve a "---" jelenik meg a kijelzőn egyéb hibánál.
(#) ememem válasza joetaylor hozzászólására (») Júl 5, 2010 /
 
Monitor programhoz hogyan lehet hozzájutni?
(#) joetaylor válasza ememem hozzászólására (») Júl 5, 2010 /
 
Nem tudom. Vagy írsz a Wellernek és küldenek neked vagy felrakom valahová ahonnan le tudod tölteni. Adják az állomáshoz egy CD-n szóval az akitől vetted az lenyúlta vagy már neki sem volt meg. Bár a pákatartóból ítélve az utóbbi.
(#) joetaylor válasza ememem hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
Megtaláltam honnan lehet letölteni!

Weller Monitor 3.5
(#) ememem válasza joetaylor hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
Kösz a programot. Letöltöttem, sajna a kapcsolódási portot nem hajlandó felismerni.
Viszont.
Vannak még csodák.
A forrasztó állomás elindult. Müködik mind a három előre beállítható hőmérséklet, lehet változtani a hőfokokat, valamennyi funkció elérhető.
Az egészben csak az a bökkenő, hogy tegnap akármit is csináltam, nem reagált semmire. Most az első bekapcsolás után elindult minden.
Na megyek a templomba....
(#) Eticsiga hozzászólása Júl 6, 2010 /
 
Sziasztok!
Nagyon kezdő vagyok milyen pákát vegyek??
azért nem árt ha minné ocssób
(#) Stefan válasza Eticsiga hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
Én ezzel kezdtem, a mai napig ezt forgatom, persze kellene már egy új, jobb de eddig nem hagyott cserben, és persze ha vennék akkor már sokkal jobbat, és annak ára is van....
(#) joetaylor válasza ememem hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
Ha nem ismeri fel akkor kell az USB Driver is:

CP2102 USB Driver
(#) ememem válasza joetaylor hozzászólására (») Júl 6, 2010 /
 
Kösz, most már minden müködik.
(#) erikabanhidi válasza Eticsiga hozzászólására (») Júl 8, 2010 /
 
é píccsé egyet! Szerecsés esetben 15-16 000 Ft cakli pakli.
(#) vzoole válasza erikabanhidi hozzászólására (») Júl 8, 2010 /
 
j ó páka: 2000, panel+alkatrészek: 1500, trafó: 1000
Ez 4500Ft, ennyiből kijön egy ilyen forrasztó álomás. Max még rájön 2000Ft postaköltség.
(#) maestro válasza Alafa hozzászólására (») Júl 9, 2010 /
 
Szia!
Ha 30W teljesítményű a pákád, akkor 70W-osat biztos nem fogsz belőle kihozni, viszont ha csinálsz hozzá egy 230V-os teljesítmény szabályozót, akkor lejjebb viheted a teljesítményét. Feljebb semmiképp! Bár 30W alatt nem hiszem, hogy sok értelme lenne egy pákának.
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) maestro válasza vzoole hozzászólására (») Júl 9, 2010 /
 
Trafót 1000Ft-ból?? Hol lehet ennyiért kapni?
A 24V/50W-os trafókat azt hiszem olyan 4-5000Ft-ért lehet kapni. Plusz a páka is inkább 2200.
(#) c27 hozzászólása Júl 25, 2010 /
 
Sziasztok.
Van itthon egy páka, amiben a fűtőszál elégett. Sajnos a típusát nem ismerem, de ha valaki felismerné vagy tudná, hol lehet ilyen fűtőbetétet kapni az legyen szíves írja meg nekem. Néhány kép csatolva.
(#) c27 válasza c27 hozzászólására (») Júl 25, 2010 /
 
Azt lehagytam, hogy 220V-os és olyan 100-200W között lehet a teljesítménye (lehet 150W).
(#) edison14 válasza c27 hozzászólására (») Júl 25, 2010 /
 
Hát ehhez a forrasztópákához aligha fogsz tudni vásárolni fűtőbetétet. Szerintem vegyél egy egyszerű pontforrasztót. Nem drágák és lehet bennük cserélni fűtőbetétet is. Nekem is egyszerű hálózati feszültségről üzemeltethető pontforrasztóm van és már 4 éve nyúzom. Megéri az árát. ITT van ez a forrasztópáka. Ez megfelelne neked. Olcsó, van hozzá vékony és vastag hegy is valamint betétet is tudsz hozzá venni nagyon olcsón.
(#) c27 válasza edison14 hozzászólására (») Júl 25, 2010 /
 
Szia.
Hát ez hm.. elég gyenge. Van ilyen pákám, de ez csak smd hez meg kisebb forrasztáshoz jó. Nagy felülettel nem bír ez pedig nagyon jó volt a nagy felületű dolgok cínezésére. Nem hiszem, hogy nem lehet hozzá kapni fűtőszálat, csak elég nehéz rájönni milyen is kell bele. A fűtőbetét olyan ennél, hogy csillámba van tekerve a fűtőszál így így van kialakítva pár réteg egymáson.
(#) c27 válasza c27 hozzászólására (») Júl 25, 2010 /
 
Hát szegény elég régi már, de nagyon jó és nem 4 éve van hajtva hanem kb. 24 éve.
(#) c27 hozzászólása Júl 25, 2010 /
 
Eddig ez hasonlított a legjobban rá, csak sztem kéne vagy 120-150W-os.
(#) edison14 válasza c27 hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
Hát elég durva lesz találni egy 120-150W-os forrasztóbetétet. És ha tennél bele egy kisebbet pl 80W. Meg kéne mérni pontosan a betét méretét és elmenni egy elektros boltba és megkérdezni, hogy nem-e árulnak külön betétet abban a méretben vagy formában.
(#) c27 válasza edison14 hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
Ha más nem lesz akkor lehet megpróbálok egy 80W-osat. Azt azt nem tudom hol lehet ilyeneket kapni. (Debrecenben kéne keresni egy boltot, majd szétnézek.)
(#) lsilent hozzászólása Aug 15, 2010 /
 
Halihó

Esetleg vkinek nincs elfekvőben, egy LR-21-es pákaja, amitől szívesen megválna, mert amiket találok, az nagyon nem fér bele a költségvetésemben. WS81 forrasztó állomásom az van, csak a páka részére lenne szükségem. Ha vkinek lenne írjon rám pls.

Lehet hibás is, amiben nem jó a fűtőbetét, vagy egyéb baja van, csak legyen meg kompletten, arra is vevő lennék.

Köszi
(#) SzervízMacska válasza lsilent hozzászólására (») Aug 15, 2010 /
 
Szia. Gondolom tudod, hogy - bár kompatibilis vele - a WS81-hez nem az LR21 való. Kár elrontani ezzel a "durung" pákával. Nyilván spórolós megoldás, de hosszú távra...
Idézet:
„Lehet hibás is, amiben nem jó a fűtőbetét, vagy egyéb baja van”

Ezzel óvatosan! Előbb tudd meg a hibás alkatrész árát is.
(#) lsilent válasza SzervízMacska hozzászólására (») Aug 16, 2010 /
 
Nekem az ET-BB hegy kell, és amiatt kell az LR21-es páka.
(#) m.joco hozzászólása Aug 19, 2010 /
 
Hello
Mi a véleményetek erről a forrasztóállomásról? Eddig csak egy sima 230V-os pákával forrasztottam, mitől jobb a forrasztóállomás?
Üdv.
(#) lsilent hozzászólása Aug 19, 2010 /
 
Sziasztok.

Egy olyan kérdésem lenne, hogy ha a wellerem folyamatosan fűt, tehát nem tart szinten, akkor mi lehet a hunyó, a pákában keressem a hibát, vagy az állomásban?

Köszi a válaszokat.
(#) joetaylor válasza lsilent hozzászólására (») Aug 20, 2010 /
 
Milyen páka milyen állomással?
(#) lsilent válasza joetaylor hozzászólására (») Aug 20, 2010 /
 
Egy WS50 vagy WS81 pontosan nem tudom, és LR-21-es páka az elkövető.
Következő: »»   23 / 193
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem