Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RIAA korrektor
 
Témaindító: Ghost Rider, idő: Aug 25, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   56 / 148
(#) CHZ válasza elektrorudi hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
PU közötti eltérések miatt is lehet brumm , tapasztaltam , hogy sok fej érzékeny a közelében lévő trafók szórására .
Nincs ilyen zavarforrás a lemezjátszó közelében , mert nem mindegyik tolerálja .
(#) scooby_ válasza CHZ hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
CHZ!
Te hallottál már az ActidAmp korrektorokról? Elég sokféle készült belőle,én speciel az MK2-es típust hallottam szólni youtube-on közvetlen ganggal egy NAD lemezjátszóval,de engem nagyon megfogott a hangja.
Csatolok egy PDF-et az ActidAmp MK4-ről,szerintem jobb lehet mint az MK2.

ActidAmp MK IV
ActidAmp MKII-videó
(#) scooby_ válasza elektrorudi hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Ha CHZ megoldása sem jó,próbáld meg LM1036-os hangszín nélkül! Nekem volt olyan előfokom de minden sz..ra érzékeny volt! Én is próbáltam quad405 elé,de iszonyatosan labilis volt vele. Volt olyan végfok aminek tönkretette a végtranzisztorait(B8).
(#) Moszkvai válasza kettler hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
A jelvezeték árnyékolását jól kötötted be? Azt általában elég csak az egyik oldalon bekötni és a bemenetről közvetlen elvinni a végfokra.
(#) elektrorudi válasza CHZ hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Idézet:
„- hangszedőket cserélgettem (keresztbe)”

Köszi, az ötletet, de túl vagyok rajta.
Amikkel próbálkoztam:
- Tesla VM2103
- JVC DT-60
- AT 3600
- Ortofon M20S
Az eredmény mindenhol ugyan az: a PL200-ban egyik sem, az összes többiben mindegyik brummos. A lemezjátszók mindíg ugyan azon a helyen voltak (kábelhossz), tehát az eltérő környezet sem lehet az ok.
Ez már valami negyedik dimenziós probléma lehet.
(#) CIROKL válasza elektrorudi hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Nálam hasonló problémára a csatlakozó RCA cseréje hozott megoldást , más gyártmányú csatlakozó és a brumm máris eltünt !
(#) elektrorudi válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Hááát... ebben még lehet valami. A PL200 -ból saját kábele jön ki, az összes többinek csak aljzata van, amihez külön (gyári, árnyékolt) kábelelel tudok csatlakozni. Sőt, a Tesláknál össze is van kötve a két csatorna árnyékolása (Tuchel). Igazából még nem tudom milyen kábellel próbálkozzak, de ez még egy jó, új irány lehet...
Köszi.

De azért mégiscsak furcsa, hogy egy RCA dugó ennyit számítson !? Miért ?
(#) CIROKL válasza elektrorudi hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Nem special az RCA dugó a problémás , annál inkább a kábel ami van rajt! Keress jó minőségű gyári RCA csatlakozót vagy akár maszek gyártmány is lehet és azzal teszteld , nálam ez volt a gond és gyorsan rájöttem hogy nem mindegy milyen kábel az ami megy a lemezjátszóból a RIAA -hoz onnan a kimenet már nem annyira érzékeny oda már ok a gyengébb kábel is minőségben .
(#) elektrorudi válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Szuper !
Ki is néztem magamnak az AVX-en egy pár, 90 centis IC kábelt 30.000,- ért...
Jajjjj, csak le ne maradjak róla! :kalap:

Viccet félretéve...
Kétfélét próbáltam:
- gyári 2x1 eres hangfrekis RCA-RCA kábelt (Talán Tecsós...)
- házi gyártmányú 1x5 eres tuchel ---> átmenet 2db RCA-ra.
Mindkettő kb. ugyan akkora brummot okozott. Egyre jobban izgat a dolog. Holnap csinálok egy egyeres RCA-RCA kábelt egy (szerintem) jóminőségű kábelből. Kíváncsi vagyok...
Sajnos kettler problémáját kezdjük elfelejteni, pedig neki nagyobb a gondja. :yes:
(#) CIROKL válasza elektrorudi hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
No nem olyan kábelre gondolta ám ,olyan nekem sem nincs és nem is lesz !
Nálam is a 80 -as években vásárolt kazettás deck és CD játszó eredeti még talán Japan kábel ami bevált és használom .
(#) elektrorudi válasza scooby_ hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Rendkívül izgalmas kapcsolás.
Talán érdemes lenne egészen a hangszóróig végigvinni ezt a DC szabályzást/csatolást. Egy másik fórumon olvastam egy előttem nagy respekttel bíró ember tollából, hogy pár évtizede készített egy ugyan ilyen erősítőt (kiegészítve egy -természetesen- DC csatolt MC előerősítővel) és azóta sem hallott attól sokkal jobbat szólni... Biztosan nem kis munka ezt a rendszert összehozni (lengések, gerjedések problémaköre) de egy lelkes, fiatal kollégának szerintem igen nemes cél lehetne.
(#) scooby_ válasza elektrorudi hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Nekem is tetszik! Épp most rajzoltam át a nyákját LayOutban. Amikor meghallottam én csak figyeltem hogy jobb mint pl. Moszkvai Hiragája. MC hangszedővel meg különösen jó lehet!
(#) CHZ válasza scooby_ hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Ismerem a kapcsolást , megvan az eredeti cseh lap , de bonyolultsága miatt nem volt kedvem kipróbálni .
Hangját megítélni csak megépített példányon tudnám , ilyen feltöltött hanganyagok nem mutatnak semmit számomra .
(#) scooby_ válasza CHZ hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Megépítés után Én is csak hang alapján tudom megítélni. Mert hogy tudod,nekem nincsenek műszereim egy multin kívül,de eddig még nem is volt rá szükség. Azt hozzá kell tennem,hogy a youtube-os videó hangja mindig rosszabb mint az eredeti,vagy mint ha egy MP3-at hallgatnánk./Idáig még normális dinamikával rendelkező zenét nem hallottam youtube-on./
(#) cruisher válasza scooby_ hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Ezt csak így Youtube-ról sikerült eldöntened?
Épp a lényeg veszik el ekkor.
(#) scooby_ válasza cruisher hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Igen,mert hogy Moszkvai Hiragája is fent van!
Egyébként Ő is csak nézte. Első szava:"Nem látok csöveket" Én is csak 3 IC-t láttam a kapcsolásában.
(#) cruisher válasza scooby_ hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Azért ez a Pioneer és a NAD lemezjátszó nagyon nincsenek egy súlycsoportba!
(#) scooby_ válasza cruisher hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Az igaz. A pioneer az Japán gyártmány,nekem is pioneer-om van,nem volt rá soha gondom. A NAD meg nem tudom milyen gyártmány. Számomra gyakorlatilag ismeretlen márka. 1-2 hónapja ismertem meg.
(#) scooby_ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Nem azt mondtam hogy a Youtube-nak semmi dinamikája? Halgass meg egy zenét MP3-ban,utána ugyan azt youtube-on. Ég és föld különbség,az MP3 győz./Az MP3-at meg az EREDETI zenei CD vagy egy LP tudja felülmúlni.
(#) scooby_ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Jó ötlet! Kész vagyok az ActidAmp-Mk IV nyákjának másolásával. Tegnap egész este elvoltam vele,ma meg leellenőriztem. Nem találtam benne hibát,ha valaki még is találna szóljon! És az MK II-nek is másoltam egy nyákot.
(#) cruisher válasza scooby_ hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Én kíváncsian várom az eredményt!
(#) lpcollector válasza CHZ hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Idézet:
„...ilyen feltöltött hanganyagok nem mutatnak semmit számomra.”


Nem csak számodra. Pedig hányan próbálkoztak vele itt ezen a fórumon, hogy alátámasszák milyen jó hangú az Ő korrektoruk... (Csak ha jó az MP3, akkor minek "szenvednek" az LP-vel )
(#) kettler hozzászólása Aug 30, 2010 /
 
Nagyon szépen köszönöm a segítséget, sikerült megoldanom a dolgot, egyszer földelési probléma volt, másszor pedig forrasztottam a bemenetére 33pf kondi mert az egyik ismerősömnek így van a quad -jában,
de még neki a régebbi Revox, van beleépítve és neki 30-éve már működik! Na mindegy az a lényeg hogy szépen szol bakelittal is.
(#) scooby_ válasza kettler hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
A 33pF-ot a quadba forrasztottad,ugye? Mert mint ha az RT-ben lévő írna valamiről hogy evvel küszöbölhető.
(#) kettler válasza scooby_ hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
A bemenetre forrasztottam a Riaa korrektor elé hogy ne szedjen össze zajt de nem volt jó vele, Mi az a Rt?
(#) scooby_ válasza kettler hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
RT= RádióTechnika. Ez egy évkönyv,a quad405 "honosított" változata is megjelent benne. Még most 2010-ben is adják. PDF-ben valahol le lehet tölteni őket. Nézz utána,megéri!
(#) cruisher hozzászólása Szept 2, 2010 /
 
Sziasztok!

Megépítettem a Hiraga féle elő-előerősítőt, pontosabban most ott tartok, hogy minden beültetve, és a tranyókat szeretném párbaválogatni.
HQ-tól rendeltem 10db 2SC1775AE tipusú tranyót, sima hfe méréssel szeretném válogatni,de nemsikerül.
10db tranzisztorból 3db ot sikerült kimérnem, de ilyen értékekkel hogy 22, 27, 340. 7db tranzisztort viszont egyszerűen nem tudok kimérni mert a műszerek vagy kiakadnak vagy nem mér rajtuk semmit.
3 különböző tip. műszert is próbáltam.
Mitől lehet ez? Aki már használt ilyen tranzisztorokat, hogy válogatta?
(#) cruisher válasza cruisher hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Közbe nekiálltam dióda vizsgálóval is kiméregetni. A 10tranyó közül 1db totál zárlatos(mind3 kivezetés), 2darab túl alacsony bétájú, 1db ami talán jó és a többi 6 pedig szakadt.
Hamisak lennének talán? Mit lehet ilyenkor tenni? Vállal szerintetek a hq valamiféle garanciát erre? Most rendeltem először tőlük...
(#) lpcollector válasza cruisher hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Nem kerülte el a figyelmedet, hogy a megszokottól eltérő a lábkiosztása? Nekem jó tapasztalatom volt a céggel, és úgy emlékszem elég kicsi szórással találkoztam az E-s tranyók között. Ketten is építettek azokból, amiket Tőlük rendeltem...

2SC1775A.pdf
    
(#) cruisher válasza lpcollector hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Ugyanezzel a lábkiosztással vizsgáltam. Sajnos akkor úgynézki belenyultam egy hamis csomagba
Valakinek lenne eladósorba 4 darab? Nagyon fontos lenne! Sajnos más boltot nemis látok ahonnan lehetne rendelni, és a nyák pedig már ittvan beültetve
Következő: »»   56 / 148
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem