Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autórádió (fejegység) problémák, kérdések, válaszok
Lapozás: OK   59 / 212
(#) Jakszy válasza Gyu hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Nem nem irt ki.
És minden müködik rajta csak hang nem jön ki.
(#) Gyu válasza Jakszy hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Igazából méregetni kéne, hogy kapnak e tápfeszt ezek az IC-k bekapcsolt állapotban stb.Esetleg a forrasztásokat átnézni.
(#) Jakszy hozzászólása Jan 9, 2011 /
 
Köszönöm szépen a segítséget.
Márcsak egy kapcsolási rajzot kell szerválnom valahonan.
(#) Gyu válasza Jakszy hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Itt van.
(#) Inhouse válasza Jakszy hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Gondolom véletlenül nincs némítva...?
Ez lehet az előlapról, vagy esetleg az ISO csatlakozó telefon némítás vezetéke testen...

Üdv
Inhouse
(#) koboraram1221 hozzászólása Jan 10, 2011 /
 
hello
nekem van egy Philips autórádióm de sajnos nem szól csak melegszik az oldala lehet hogy halott az ic?
(#) Inhouse válasza koboraram1221 hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Nagy a sansz rá, hogy igen. Ha hidalt a kimenet, akkor mérj feszültségeket a hangszóró kimeneteken a testhez képest. Féltáp körüli értékeket kell kapnod, ha jó.

Üdv
Inhouse
(#) koboraram1221 válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Gyorsan bele néztem gondolom, egy repedés az ic közepén az nem jo jel
(#) 1zolee hozzászólása Jan 10, 2011 /
 
Sziasztok, egy kis segítséget szeretnék kérni a hozzáértőktől. Ha valaki tudna nekem csinálni egy kapcsolási rajzot egy anyagszükséglettel, egy külső 12V ról megtáplált antenna erősítőről , azt nagyon megköszönném. Autóba kellene, mert a rádió tuner egy kicsit nagyon érzéketlen , és ez hátha javítana rajta valamit. Olyasmire gondoltam ami a zajszintet nem erősíti fel nagyon, csak a jelet. Lehetséges ilyet csinálni? Köszi
(#) Iwory hozzászólása Jan 10, 2011 /
 
Sziasztok!
Mi okozhatja azt ,hogy a digitális tuneren csak az AM adók jönnek be?
Üdw
(#) koboraram1221 válasza Iwory hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
milyen típusú autó rádio?
(#) koboraram1221 válasza 1zolee hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
nem lehet hogy csak antenna gond? probáld meg egy darab dróttal. hátha.
(#) 1zolee válasza koboraram1221 hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Hali, nem antenna gond, hanem tuner ( ***) már azokon túl vagyok, ezért kéne valami erősítős cucc..
(#) koboraram1221 válasza 1zolee hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
na rá gugliztam hátha. esetleg ez? vagy ez de itt van a találati lista is
üdv
(#) 1zolee válasza koboraram1221 hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Hali, köszi, de sajna nekem nem sokat mondanak a számok, betűk, mert nem értek hozzá, esetleg ki tudnád gyűjteni, h mi micsoda, Köszi
(#) 1zolee válasza koboraram1221 hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Meg valami egyszerű, kis zajú, de jó kellene...
(#) koboraram1221 válasza 1zolee hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
ez egy próbát megérne szerintem.
(#) koboraram1221 válasza koboraram1221 hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
az L1 az 20uH az lemaradt.
(#) koboraram1221 válasza (») Jan 11, 2011 /
 
Meg hát.
(#) karika200 hozzászólása Jan 13, 2011 /
 
Üdv!

Ezzel az autórádióval már foglalkoztunk itt a fórumon, de nem oldódott meg a probléma. Adott egy Sonashi ZX-382. Nem egy mai darab, de rádiót hallgatni nekem tökéletesen megfelelne. Azonban van egy kis probléma a tunerrel. Ez még az a fajta, amiben egy potmétert csavargat a user a fedlapon és az egy gumiszalagon keresztül vezérel egy forgó(szerintem) kondit. Ha bekapcsolom a rádiót sé elkezdem tekergetni a potmétert(akár a fedlapon, akár a gumiszalagot leszerelve direktbe a kondit) a freki össze-vissza ugrál. Egyszer 8x Mhz egyszer 103 Mhz egyszer bármi más és nem nagyon jellemző az sem, h beállna valahova, bár 100 esetből egyszer előfordul. Kérdésem az volna, hogy ezt mégis mi okozza... Csináltam néhány képet a szóban forgó alkatrészről(bocsi a rossz minőségért). Ez egy 6 lábú jószág egyébként. Ennek a cseréje vajon megoldaná a problémát?

Köszi, karika200
(#) Inhouse válasza karika200 hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Nem potméter, forgókondenzátor. Nem gumiszalag, hanem skálahúr.
A forgókondiban lesz valami bibi, azt lehetne cserélni...

Üdv
Inhouse
(#) karika200 válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Bocsánat a pontatlan fogalmazásért. Szóval akkor azt javaslod érdemes lehet cserélni a forgókondit. A méretét(vagy inkább tartományát?) honnan tudom meg? Mert egy betű sincs rajta. Kapcsolási rajzot meg nem igen találtam eddig ehhez a rádióhoz. Köszönöm a segítségedet!
(#) mindenes válasza karika200 hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Üdv!
Nem feltétlen a forgó kondi a hibás. Nézd át a forrasztásokat, főleg a tekercsek körül, lehet hogy a valamelyik láb engedett el rázkódástól.
(#) karika200 válasza mindenes hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Megnézegettem mindent, van amit kétszer is, azon a panelen de semminek sem lóg a lába. Egy ilyen forgókondi egyébként kb. milyen árfekvés. Mert ha pár forintos dologról van szó akkor mindenképp tennék egy próbát annak a cseréjével... Ha csak nincs további ötlet, hogy még mit érdemes megnézni, kipróbálni.
(#) karika200 válasza karika200 hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Ok, közben kaptam választ itt. Köszönöm! Majd visszajelzek, hogy mire jutottam vele.
(#) mindenes válasza karika200 hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Valószínűleg jó lessz bele.
De bontani is lehet,ha van egy olcsó piaci rádiód (bóvli kategória) , azokban is ilyen található.
(#) karika200 válasza mindenes hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Igen, ez lesz az első köröm majd ha hazamegyek hétfőn. Van otthon egy rakat rádió, aztán kitúrom valamelyikből. Bár ilyenkor szokott az lenni, hogy egyet sem találok.... ;]
(#) Inhouse válasza karika200 hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Egyébként a normális autórádiókban nem ilyen szokott lenni, ez a zsebrádiókra jellemző. Olyat fogsz inkább találni, hogy 6db rúd megy ki-be a hüvelyébe...

A hangolás variométeres, vagyis nem forgókondenzátor van a rádióban...gokat.

Üdv
Inhouse
(#) titi válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Ezek szerint te szinte csak normális autórádiókkal találkoztál eddig.
(#) oregtamas0202 válasza karika200 hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Üdv ! Szívesen küldök . Öreg T
Következő: »»   59 / 212
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem