Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Digitális forrasztóállomás
Nagyon köszönöm a segítséget! Jelentem elindult a fénycsőmeghajtós páka táp és szépen működik!
Most állok neki megtervezni a nyákot a páka vezérléshez. Ha készen vagyok, teszek fel képeket. Köszi a segítséget, mégegyszer!
Gratula, örülök!
A vezérlést már egy kicsit másképp oldanám meg, p_istván adott nagyon jó tanácsokat. Az offset és a drift ellen valahol olvastam, hogy egy relé rövidrezárja a bemenetet, a szoftver megméri az offset feszültséget, majd hozzáadja a mért eredményhez. Ez a legegyszerűbb. Poti helyett inkább enkódert használnék, mert a beállított érték nálam sokszor mocorgott. 7805-ös helyett is lehetne step-down tápot használni, akkor még az sem melegedne.
Én úgy érzem, hogy 200°C körüli pákánál nem fog sokat zavarni a kompenzálatlanság. Szerintem teljesen jó így. Az encoder jó dolog, de ide megint csak túlzásnak tűnik. A 7805 nem nagyon fog nálam melegedni, mert találtam 8V-os tekercset a PC trafón. Talán elég lesz neki.
Idézet: „Én úgy érzem, hogy 200°C körüli pákánál nem fog sokat zavarni a kompenzálatlanság” Szerintem is elég, ha+- néhány fokkal tartja a beállított értéket. Ami nagyon zavart, hogy a beállított érték sokszor oda-vissza váltott, a táp változása, vagy egyéb zavaró okok miatt. Ezt úgy próbáltam megszüntetni, hogy a beállítás csak öt voltonként változtatható. Viszont a progi a pontos beállított értékhez hasonlítja a páka hőmérsékletét, tehát rossz esetben akár 5 fok eltérés is lehet. Talán úgy lehetne ezt megoldani, hogy a progi figyeli a változást és csak akkor változtatja meg a beállított értéket, ha elég sokat, mondjuk +-2-3 fokot változtatunk a potival. Ha tudsz erre valami jó megoldást, akkor átírnám én is a programomat
5°C eltérés?? Jesszusom! Ne variálj már. Szerintem ez teljesen jó így.
Más. A kapcsolási rajzon hibásan van feltüntetve a FET? Idézet: „5°C eltérés?? Jesszusom! Ne variálj már. Szerintem ez teljesen jó így.” Hát ha meg lehet egyszerűen csinálni, akkor miért ne? Bocsánat, kösz, hogy szóltál: a típus jó, a rajz fordított.
Na, milyen lesz a kis panelom...?
Szokásos kis Vic féle remekmű! (nincs benne rejtvény? ) már gyakorlom, hogy kell ilyet csinálni.
SMD megoldással, ICSP nélkül jóval egyszerűbb, úgyis ki lehet szedni a PIC-et. Vagy van benne? A poti jól nézett volna ki a másik oldalon is, mert csak egyszer kell hozzányúlni.
Úgy-úgy! Jól mondod, a poti át lesz fordítva. ICSP nincs.
Szép lett ez a dolog. Bővebben: Link Ha az ujjlenyomatokat, meg a jelöléseket eltünteted elég lesz egy kis színtelen lakk is.
Köszi, de airbrush-al lesz készítve a festés. Volt már egy hasonló módon készített készülék házam: Bővebben: Link Most fekete/ezüst variációban gondolkodom...
Hali!
Én is hasonlót csinálok Annyit finomítgattam már rajta, hogy azon is elgondolkodtam, hogy egy kis csőbe rakom bele (a multkor azért is kérdeztem Tőled, hogy hol lehet kapni azokat a kis kijelzőket). Csak annyit kérdeznék, hogy, hogy oldod meg a hőmérséklet figyelést, mert, ha jól látom semmi se erősíti a jelet. U.i: épp írás közben kezdtem el szemezgetni egy pezsgőtablettás csővel.. azt hiszem ihletet adott. Tápnak én egy régi laptopom tápját használom (20V, 3A), az csak elég neki
Itt van leírva: Bővebben: Link
Pont így voltam én is. Elkezdtem tervezni és rájöttem, hogy T0bi kapcsolásában minden benne van ami kell és roppant ötletes a komparátor felhasználása. Itt vannak képek a kész remekműről: Bővebben: Link
Na ** szépen végigolvasgattam azokat a hsz-eket is. Aztán rájöttem, hogy olvastam már őket és az ellentmondások miatt nem vettem ki az erősítőt, de azt hiszem most kiveszem..
Üdv Mindenkinek.
Feltenné valaki Sprint Layout-ban a nyáktervet.
Helló!
Sajnos nekem Eagle-ben van meg, de az ingyenes verzióban szépen tudod kezelni. Ahogy vicsys is csinálta, már kihagynám az ICSP csatlikat és a 4-es kapcsolót, ha úgyis foglalatban van a PIC. Ekkor az áramkör és a panel is sokkal egyszerűbb lehet, átrajzolni is nagyon könnyű.
Weller pákához ugyanúgy alkalmazható?
Weller WSP80
Köszönöm
Van neked Eagle is, csak jobban szeretem a Sprint Layout tervezőt.
A Weller pákáknak más a hőfokszabályzása. Kár is lenne ennyit költeni, mikor olcsó kis Solomon pákával is tökéletes, ha megépíted a szabályzót.
Igen ez így igaz, de tehetek én arról, ha az van kéznél!
Kérésre felteszek egy kis dokumentációt. Ha valami nem tiszta, itt tudok válaszolni.
A panel és az LCD között szalagkábel van, a 2 egységet a sarokban lévő furatokon keresztül M3 csavarral lettek összefogatva. (Azért szalagkábel, hogy bármilyen LCD-t rá lehessen tenni.) A panelon be van számozva, hogy melyik láb hova megy az LCD-n. A kompakt fénycső elektronikáját t0bi leírása szerint alakítottam át. Kivettem a csövek közötti kondit. A kimenő vasmagos (kocka) tekercsről majdnem az összes huzalt letekertem úgy, hogy a vasat nem szedtem szét. 2,5 sor maradt fenn, így lett 53uH (55uH) az induktivitása. A gyűrű magos trafóról leszedtem a meneteket és rátettem 2x13 illetve 1x1 menetet az eredeti helyett. A gyári bipoláris tranyák helyett 2 db. IRL740 lett beszerelve. A panelra utólag még ráforrasztottam 2db 47n/400V-os kondit, a kapcsolási rajz szerint valamint egy 4A-os biztit is.. A FETek kaptak 1-1 hűtőzászlót mert melegnek éreztem. Ennek a kis panelnak a kimenetére ment a PC tápbból bontott gyári nagytrafó is. Ennek a kimenetein (szintén a PC tápbból bontott) egyenirányító diódák kerültek 1-1 lowres kondi kíséretében. Így kaptam meg a 26 és 10V DC-t. A fethez védő diódákat és zenereket nem tettem be.
Még egy apróság. A kapcsolást kiegészítettem egy tranyóval és piros leddel, ami fűtéskor világít. Ezt a potigombba terveztem beleépíteni. (végül is lemondtam róla) Teszek fel egy jobban nagyítható képet a belső elrendezésről.
Nagyon szuper, szellős összeállítás. Könnyebben hozzáférsz mindenhez, meg biztonságtechnikailag is jobban megfelel. A sok nyák nem kerül többe, mint egy méretes doboz?
A programot is sikerült tökéletesítened? (bocsánat, de még nem volt időm átrágni magam rajta)
Köszi
Nem, nem kerül többe. Le is írtam, hogy milyen előnyei vannak még a nyáknak, a gyárival szemben. A progihoz nem nyúltam. Minek kellene? Hidd el, hogy bőven jó ez így!
Hi
Kössz a csatolmányokat A tápot majd össze hekkelem egy nyákra, hogy az is szép legyen.
Azért használtam a gyári panelt, mert az biztos, kicsi és ráadásul készen is van. Egy lyukraszteres panel a hordozója, ami tartalmazza a PC táp trafót és sallangokat. Én is eljátszottam a gondolattal, hogy tervezek egy szép kis kompakt panelt, de.... van értelme?
Van bizony.
Szebb, és máskor, ha ilyen táp kell, ott lesz a kész terved. Amúgy meg sokszor azért csinálom meg, mert szeretek a SprintLayout-tal bíbelődni. Másoknak is hasznos lehet amikor közzé teszem. Ha időm engedi neki állok. Találtam itthon egy energia takarékos égő tápját. Ránézésre hasonlít a tiédre. Azzal fogok játszani.
Abban igazad van, hogy izgalmasabb az SL, de itt pont az volt a terv, hogy meglévő egységeket lehet felhasználni. Többfajta fénycső tápot lehet beépíteni, kis változtatásokkal. Üzembiztos, olcsó. Már vagy száz darabot kukáztam, csináltam LED tápot, fénycső tápot, stb, csak csirketápot nem. Így az egész alig kerül valamibe (a PC tápból is lehet nyerni egy csomó mindent), gyárilag kész, és így is szépen meg lehet építeni. Mások is ennek alapján utánaépíthetik minden probléma nélkül, a kész terv alapján. Forrasztóállomás céljára pedig szuperul megfelel. 50-500 Wattig a PC táp nagytrafóját kell beletenni, 10-20 Watt között a flybacket és semmi sem melegszik.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |