Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítőhöz való hangsugárzó védelem (koppanásgátló)
Lapozás: OK   94 / 196
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Szia! Behúz a relé? AC-t adtál neki? A hangszóró felől érkező bemenetet kösd testre, ha nincs rajta erősítő.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Igen szepen behuz a rele, ac-t nem adtam neki.
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
A T2, T3 tranzisztorok körül zűr van. NYÁK-ot tudsz mutatni?
(#) Davidd hozzászólása Szept 7, 2012 /
 
Ha lentebb tekered a pdf-et ottvan a nyak, anyi van nekem elrontva hogy tukrozott de annak megfeleloen tettem bele a tranyokat,diodakat,kondikat is. Elnezest hogy nem valaszba irtam.
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2012
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Mekkora AC feszultseget adjak neki? Az ac-t adjak neki? a masik resze a trafonak a gndre menjen?
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Az említett tranzisztorokkal alapvető baj van. Ellenőrizd le újra a rajzhoz a lábkiosztásukat. T2 kollektor pozitív tápon, T3 emitter testen legyen.
AC hiányában a T3-nak nem volna szabad töltődni hagyni a C2 470µF-os kondenzátort, tehát a relének nem volna szabad behúzni. Az AC-nak a táp DC 0,7-szerese kell. C1-en testhez képest mínusz 2-3V a helyes üzemi feszültség.
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
A kísérletezéshez nem szükséges AC-t biztosítani. Elég a C1 2,2µF kondit rövidre zárni. A zárlat bontásakor a relének azonnal el kell engedni.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Ha rovidre zarom elenged,de ha kiveszem rovidzarbol,a kesleltetesi idovel megint behuz.
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Mi a T3 típusa? PNP-ként viselkedik.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Bc558, clip resznel bc174,relet behuzo bc107
(#) Davidd válasza Davidd hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Neztem adatlapot ott NPN-nek irta,es itt meg PNP,uhg eg a kepemrol a bor!
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Semmi gáz
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2012
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Kicsereltem,mindent amire kell mostmar nem huz be, csak vilagit a protect es a power led.
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Zárd össze C1 lábait. A relé meghúz, protect LED kialszik?
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Igen behuz a rele es kialszik a protect. De mostmar meg ha ujra bekapcsolom, egybol kesleltetessel eleg rovid ido, egybol huz a rele es elalaszik a led.
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2012
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Na ezért kéne az AC. A gyakorlatban az erősítő kikapcsolásakor először is megszűnik a szekunder tekercs feszültsége, de a pufferekben még van töltés. Pár tíz ms alatt T3 kisüti ilyenkor a 470µF-os kondenzátort. A következő bekapcsolás innen tud indulni.
A kísérlet során először old a C1 rövid zárat azután kapcsolj ki, vagy simán süsd ki C2-t a következő bekapcsolás előtt
(#) Davidd hozzászólása Szept 7, 2012 /
 
Koszonom a segitseget,minden ugy mukodik ahogyan mondtad,de majd a secunder melyk kijovetelet kothetem majd az AC oldalra?
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Az a szekunder kell, amelyikből ez az áramkör a tápfeszültséget nyeri. Ha éppen egy szimmetrikus tápod van középmegcsapolásos szekunderrel, akkor a megcsapoláson kívüli két kivezetés bármelyikét használhatod.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
De csak egy darab drotot kell rakotni?Nem kell valahova egy masik szalat is?
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Feltételezve, hogy az említett kialakítású tápegységed van az erősítőben, a szekunder megcsapolás össze lesz kapcsolva a védelem áramkör test pontjával.
Használd az erősítő tápját a további kísérletekhez.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Köszönöm szépen a segítséget.Amikor ott tartok írok a fórumba.
(#) Szabi1 hozzászólása Szept 12, 2012 /
 
Már fáradt vagyok valaki segitene gyorsan ezt holnapra megkell javítsam. Szóval van egy erősítő dc védelem és nem húz be a relé. A tranyó jó. Levettem E-rol es C-rol a huzalt és összeérintettem, az erősítőm nagyon is megy nincs AC a kimeneten. Nos leszedtem a védelmet az erosito kimeneterol akkor sem huz be a relé, hol a gond? Vagy valamenyik DC figyelo tranyo halt meg es gndt vezet a bazisra? Mert 47k es 10 K rendben vannak.
(#) proli007 válasza Szabi1 hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Hello!
Ha fáradt vagy, abba kell hagyni.. Nem tanács, tapasztalat. (Nem AC, hanem DC, Nem 10k hanem 1k..)
De ha kivetted volna egyik tranyót, megtudtad volna, egy perc alatt, vagy mialatt ezt leírtad..
üdv! proli007
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2012
(#) pisti89 hozzászólása Okt 3, 2012 /
 
Sziasztok
Az lenne a kérdésem +/-75V-os táppal ellátott 600W erősítőhöz kéne egy ilyet csinálnom
a 22k-s ellenállást mekkorára kell cserélnem, hogy ne szálljon el a tranyópár
(#) Lacko12 hozzászólása Okt 7, 2012 /
 
Sziasztok!
Átjöttem ebbe a topicba az erősítő mindig és mindig topicból és az a probléma hogy két lm3886-os ic-re alapuló sztereó erősítőt építek és a koppanásgátlónál akadtam el.
Az a probléma hogy a koppanásgátlónál amikor meghúz a relé akkor koppan egyet a hangfal.
Felrakom mind a két kapcsolást hogy könnyebb legyen a segítség vagy hogy merre lehet a probléma a koppanásgátlónál módosítanom kellett néhány értéket hogy megfelelő legyen az időzítés.
A koppanásgátló eredeti rajza.
Reloop ajánlotta hogy az alábbi módon kössek be két 100R értékű ellenállást a relé lábaira de észrevettem hogy amíg meg nem húz a relé addig zajt visz be.

A segítséget előre is köszönöm!
(#) reloop válasza Lacko12 hozzászólására (») Okt 7, 2012 /
 
Nézd meg, hogy a relé elengedett állapotában ez az áramkör valósul-e meg.
Nekem szokatlan az az érintkező kivezetés amit az Omron adatlapon találtam, de mivel azt a relét jelölted meg a NYÁK terven, alkalmazkodtam hozzá.

LM3886_2.JPG
    
(#) Lacko12 válasza reloop hozzászólására (») Okt 7, 2012 /
 
Fordítva volt rákötve a relé lábaira a kimenet most hogy felcseréltem el múlt az a zaj amit eddig a 100ohm-os ellenállás okozott teljes csend van amíg meg húz a relé.
Most már csak egy igen minimális zaj van amikor meghúz a relé abban a pillanatban csak, ez lehet hogy természetes is vagy még ennyinek sem szabadna lennie?
(#) reloop válasza Lacko12 hozzászólására (») Okt 7, 2012 /
 
A 100 ohm-mal jelzett ellenállás kapjon onnan testet ahonnan a hangszóró. Lehet egy kis feszültség eltérés a végfok és a koppanásgátló test között.
Ha ez nem teszi teljesen csendessé a bekapcsolást, akkor a 100 ohm értékét csökkenteni kell.
(#) Lacko12 válasza reloop hozzászólására (») Okt 7, 2012 /
 
Teljes siker
A test felcserélésére ugyanolyan zajos maradt ezért kicseréltem őket 10Ω-os ellenállásra az van itthon 5W-osba és teljes csend az egész bekapcsolás ideje alatt csendes mint az éjszaka semmi sistergés koppanás semmi.
Megnézem hogyha a 150K-os ellenállást visszacserélem az eredeti 100K-ra és hogy lejjebb tudok-e menni a 470µF-os kondenzátorral vagy maradjon ez bent.
Köszönöm neked a sok segítséget a koppanásgátlóval kapcsolatban nehéz szülés volt de csak-csak a világra jött
(#) reloop válasza Lacko12 hozzászólására (») Okt 8, 2012 /
 
Remek Az időzítés ideje azért csúszott el, mert a 8,2V-os zener diódád záróirányú letörési feszültsége ennél az áramerősségnél jóval a névleges 8,2V alatt marad.
A 10 ohm ellenállásnak nem kell nagy teljesítményűnek lennie, mert a terhelés nagyon rövid ideig áll fenn.
Következő: »»   94 / 196
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem