Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szúnyogriasztó készítése
Lapozás: OK   35 / 53
(#) Hilo válasza Bell hozzászólására (») Júl 13, 2013 /
 
HP41C programját nem néztem még át, de a 12f675 adatait ismerve a belső oszcillátora max 4MHz. Ezt keveslem, de nem rég óta foglalkozom PIC el, így nem tudom...
Merre felé laksz? Az alkatrész rendelés miatt kérdezem csak.
(#) whalaky válasza Bell hozzászólására (») Júl 13, 2013 /
 
Idézet:
„Az R3 tényleg nem csinál semmit, csak a helyet foglalja.”

Ez azért így nem igaz. Ha nincs ott meg sem szólal(hatna).
(#) Bell válasza Hilo hozzászólására (») Júl 13, 2013 /
 
Arra gondoltam, szimulátorban futtatva megnézem mit csinál és átírom a meglévő PIC-ek valamelyikére. (Jászberényben lakom.)
(#) daniel.freeman válasza Hilo hozzászólására (») Júl 13, 2013 /
 
óóóóó frászkarika! Nem Neked akartam válaszolni hanem Bellnek. Bell belinkelte Hp41 csomagját amit feltöltött. Ezer bocs
(#) Hilo válasza daniel.freeman hozzászólására (») Júl 13, 2013 /
 
Nem gond. Azt a csomagot én is szeretném majd áttanulmányozni, sajnos nem volt még rá időm.
(#) Hp41C válasza Hilo hozzászólására (») Júl 13, 2013 /
 
Szia!
12F683, 16F684, 16F627(A) illetve 16F628(A) -ra lehet fordítani. Ide is leírtam már hogyan működik: Kihasználja, hogy van Timer 1, Timer 2 és CCP modul. 4 MHz belső órajelről jár.
Ha valakinek kell, lehetne Advanced Midrange változatot is csinálni 12F1822, 16F1823, 16F1824, 16F1826 -ra is. Ezek egy kicsit olcsóbbak.
Ez itt már a le - fel lépkedő változat - csak 12F683 -mal tesztelt.
(#) Bell válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 13, 2013 /
 
Szia!
Próbálok eligazodni. Lehet hogy elnézek valamit, de a bBuzzer lábon nem lesz jel. Hová kell kötni a piezót, a bLed-re?
(#) Kovabe hozzászólása Júl 14, 2013 /
 
Sziasztok
Nekem is elkészült az eredeti whalaky féle kapcsolás csak épp 250Ft-os piezzoval viszont az önkormányzat kiszurt velem mert addig irtották a szunyogokat hogy elfogyott az összes. Esetleg van valami tesztmegoldás a szunyogon kivül?
(#) Huppancs111 válasza Kovabe hozzászólására (») Júl 14, 2013 /
 
Szia!
Postázd el nekem! A lajosmizsei "Füzes" horgásztónál vállalom a tesztelését!!!
Érkezik hamarosan Kemo piezó azzal is kipróbálom.
Ha OK privátban meg adom a postacímem. Természetesen utána visszapostázom.
(#) Hp41C válasza Bell hozzászólására (») Júl 14, 2013 /
 
Milyen típussal próbálod?
(#) Bell válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 14, 2013 /
 
Figyelmetlen voltam, bocsánat. A CCP modul adja a kimenetet. A GPIO-n kerestem.
Tegnap még át akartam írni valamelyik fiókban lévő PIC-re, de ez annyira tökéletes, hogy marad az alkatrészrendelés. A Chipc@dnál vannak FET meghajtók, ki lehetne esetleg váltani valamelyikkel a meghajtó 4 db FET-et?
(#) Hp41C válasza Bell hozzászólására (») Júl 14, 2013 /
 
Mi van a fiókodban? 16F87x(A), 16F88x szóbajöhet... Ha nem kellenek a jumperek, akkor a 10F320 vagy 10F322 (SOT-23-6 tok!) is, vele az ellenfázisú vezérlés is megoldható.
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2013
(#) Bell válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 14, 2013 /
 
Ilyenek nincsenek, de ha már úgyis veszek, a 12F683 mellé teszek MCP14E8-at, ami jó lenne a 4 FET helyett. Így két tok és kész. Vélemény?
(#) rockersrac hozzászólása Júl 14, 2013 /
 
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek az Atmega88 alkalmas lehet szúnyog riasztó készítéséhez? (nyilván a pic-be való programot lefordítva) Nem nagyon értek a uC-khez, és így gondoltam megkérdezem, mert van két példányom ebből az ic-ből, és gondoltam felhasználnám az egyiket(a másikat meg óra építéshez tervezem használni )
(#) johny999 válasza rockersrac hozzászólására (») Júl 14, 2013 /
 
Valószínűleg jó, de én mar próbáltam Atmega328p meg Attiny45-el is de semmi eredmény. Fogalmam sincs miért.
(#) apac válasza Hilo hozzászólására (») Júl 14, 2013 /
 
Tetszik a programod. működik is szépen, csak pár perc után olyan mintha eltolódna a hang a hallható frekvenciák felé. Elég hangosan lehet hallani a sípolást. Nem kattog és ez a jó benne.

Esetleg meg tudnád nézni hogy mi lehet a baja, vagy csak nálam jön ez a probléma elő.
(#) Hilo válasza apac hozzászólására (») Júl 14, 2013 /
 
A programom 60 kHz ről indul úgy megy lefelé majd vissza. Jó hallással az alsóbb frekvenciákat már hallani lehet. Állítsd az össze frekvencia szabályozót jumpert "high"-re, és indítsd újra a PIC et. Ha még így is hallod szólj, és foglalkozom vele.
(#) szdavid_96 hozzászólása Júl 14, 2013 /
 
Sziasztok!

Hétvégén tudtam tesztelni tóparton.
És hát akármelyik programot raktam bele, akármelyik pic-et használtam, eredeti 4017-es kapcsolást is próbáltam. Az eredmény semmi. Max idegesítő kattogás egyes programoknál.

Szerintem selejtes a piezom.
(#) johny999 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 14, 2013 /
 
Már próbáltam 20-60kHz oda vissza, de nem volt semmilyen hatással a szúnydogokra ugyanígy 2lábról hajtattam.

Te ezt már tesztelted?
(#) johny999 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 14, 2013 /
 


Amint megtalálom a módját hogy hogyan töröljem az Arduino bootloadert róla kipróbálom.
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2013
(#) johny999 hozzászólása Júl 14, 2013 /
 
Ha a piezo ilyen súgó hangot ad ki az jelent valamit?
(#) apac válasza Hilo hozzászólására (») Júl 15, 2013 /
 
Igy is csinálja. Kb 4-5 perc és elkezd a frekvencia lefelé csúszni.
Már nem annyira annyira hallható de még mindig zavaró. (vagy csak a hallásom túl jó )
A piezo jó mert régebbi programmal nem csinálja.
(#) Hilo válasza apac hozzászólására (») Júl 15, 2013 /
 
Este ha haza értem melóból megnézem akkor.
(#) vottokar hozzászólása Júl 15, 2013 /
 
Rég voltam itt, mert el voltam havazva egy kis lakásfelújítás miatt. Kedves nejem és gyerkőcöm kipróbálta a múlt héten a mobil verziómat. Elég jól teljesített. Ablakba rakva és tőle cca. 6-8 méterre tartózkodva fél délután egy szúnyoggal találkoztak, pedig a tujasorok között szokott lenni jó néhány példány.
Már csak növelem az R3-at és valami újabbfajta kattogásmentesebb programot töltök bele és mehet. (Ja, és a conrados piezót is ki kellene élesben próbálnom.)
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2013
(#) Hilo válasza apac hozzászólására (») Júl 15, 2013 /
 
Ki tudnád fejteni bővebben kicsit hogy mit tapasztaltál? Úgy utána lehetne járni.
A programban a frekvencia váltások ciklikusan ismétlik magukat, illetve ha mindhárom frekvencia szabályozó jumper "fel van húzva" akkor semmit nem hallhatsz. ~38 kHz felett kizárt hogy halj bármit is.
(#) vladcepes válasza vottokar hozzászólására (») Júl 15, 2013 /
 
Szia! És így mekkora volt az R3? Meg melyik program? Üdv!
(#) johny999 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 15, 2013 /
 
Ez a hex akkor a külső 16MHz-es oszcillátorhoz való. Mindjárt keresek egyet és megpróbálom. Ha 2 portot hajtatsz ellen fázisban akkor 2db timert használsz a frekvencia előállítására?

//
Közben sikerült Attiny45-re is megcsinálnom a programot, kapu45 az AVR-es topicban rámutatott hogy a belső 8as osztó nem volt kikapcsolva azért nem ültek a frekvenciák. Meg szereztem frekvenciamérőt is, most már jó. Már csak a 4428-as fet driverre várok aztán mehet ennek is a tesztelése.
(#) apac válasza Hilo hozzászólására (») Júl 15, 2013 /
 
Este megprobalom ujra begetni a picbe a programot.

Ha ugysem javul akkor meg kiprobalom egy masik kemoval.
(#) Hilo válasza apac hozzászólására (») Júl 15, 2013 /
 
Mérd majd meg hogy mennyi idő után tapasztalod ezt? Este én is tesztelem akkor, nálam csinál e ilyet.
(#) vottokar válasza vladcepes hozzászólására (») Júl 15, 2013 /
 
Szia! program:Whalaky eredeti programja, R3 75R (ekkor még nem volt errefele dedikálva érték), kapcsolás eredeti rajz pár védőellenállással.
Következő: »»   35 / 53
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem