Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1389 / 2508
(#) Csongi_ válasza Beringer 600 hozzászólására (») Aug 3, 2013 /
 
Nem tudom. Allitolag ennek az erositonek a terve, nem ellenoriztem.
(#) Beringer 600 válasza Csongi_ hozzászólására (») Aug 3, 2013 /
 
Akkor jól sejtettem
(#) kanocos hozzászólása Aug 3, 2013 /
 
Üdv! Megépitettem a következő kapcsolást, (tranzisztortokozásokra odafigyelve) de sajnos egyenfesz van (nem féltápfesz) a kimeneten és a Tip42c másodpercek alatt felforrósodik. http://www.thompdale.com/bash_amplifier/2-1/2-1_hf_amp_712x523.gif Van javaslatotok, egyáltalán működő kapcsolás lehet ez?
(#) Beringer 600 válasza Csongi_ hozzászólására (») Aug 3, 2013 /
 
(#) dannu válasza reloop hozzászólására (») Aug 3, 2013 /
 
Szerinted érdemes lenne megépíteni ? Mert szeretnék építeni egy olyan végfokot ami ténylegesen le adja a 350W 8 ohmon .
(#) Buvarruha válasza dannu hozzászólására (») Aug 3, 2013 /
 
Mindegyik leadja, ha megvan hozzá a tápfesz, ami +-90V környékén kell legyen hozzá nyugalomban.
(#) gery1212 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Aug 3, 2013 /
 
Szia! De igen azok vannak benne. Az egyik oldal biztosítékát kivágta azt kicseréltem akkor meg a trafónál a folyto ellenállás elfüstölgött (68ohm) .
(#) reloop válasza dannu hozzászólására (») Aug 3, 2013 /
 
Most faragom a Crown XLS NYÁK-ját, az talán egyszerűbb és jobb is. Érzékeltetésül mellékelem hol tartok.

Crown_5.JPG
    
(#) dannu válasza reloop hozzászólására (») Aug 3, 2013 /
 
Írd már le légyszíves hogy ez hány wattos és milyen trafó kell hozzá?
(#) kokozo válasza reloop hozzászólására (») Aug 3, 2013 /
 
Szia!
Kapcsi rajza publikus?
(#) reloop válasza kokozo hozzászólására (») Aug 3, 2013 /
 
Már kétszer is feltöltötték a kollégák ebbe a fórumba, link.
A pozíciószám nélküli 1N4004 és 47µF a tápból lett becsempészve.
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2013
(#) reloop válasza dannu hozzászólására (») Aug 3, 2013 /
 
Ez egy Castone CPA1200 trafójára lesz kötve, Koncsar kolléga unszolására készítem. A 8 ohm 350W kényelmesen kiballag belőle.
(#) dannu válasza reloop hozzászólására (») Aug 3, 2013 /
 
Egy kérdés az a CN1 és CN2 az mi lenne?
(#) reloop válasza dannu hozzászólására (») Aug 3, 2013 /
 
Csatlakozók a további panelekhez: Bővebben: Link
(#) dannu válasza reloop hozzászólására (») Aug 3, 2013 /
 
Sejtettem , nekem egy bajom van vele de baromira tetszik . Hogy drága bele a mj15024 .
Ugye én meg szeretném csinálni a 2 oldalt mert jelenleg 2 omitronic mély ládát hajtanák vele (max terhelhetőség 800w) .
Azért is gondoltam a castone 1200b kapcsolási rajzra mert az olcsóbban jönne ki .
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2013
(#) reloop válasza dannu hozzászólására (») Aug 3, 2013 /
 
Ebbe a NYÁK.-ba MJL21193/4 kerül majd - nem mint ha az olcsóbb lenne.
Nézd meg a +/-90V-os VF2-őt!
(#) dannu válasza reloop hozzászólására (») Aug 3, 2013 /
 
Ugyan annyiba kerül kb . A castoneba ilyen kell egy oldalra 8 darab MJE 15032
(#) dannu hozzászólása Aug 3, 2013 /
 
Igazából egy the t.amp e 800 szeretnék venni az felelne meg ár/érték kategóriába nekem .
A kapcsolási rajzát meg is találtam de az a gond hogy hozzá egy megfelelő nyák tervet még el készítem és egy jó trafót szerzek kb 10 év .
(#) etm hozzászólása Aug 3, 2013 /
 
Sziasztok!Meg tudná valaki mondani hogy a mellékelt kapcsolási rajzon a kimeneten miért 200 volt van? Komparátor nem a tápfeszt kapcsolja a kimenetre?

Dok1.docx
    
(#) kadarist válasza etm hozzászólására (») Aug 3, 2013 /
 
Szia!
Ezt meg tudnád mutatni valami képformátumban is?
(#) Ge Lee válasza dannu hozzászólására (») Aug 3, 2013 /
 
Ár/érték arányban a VF2-nél jobbat nem nagyon fogsz találni, vesd össze az IRFP és az MJ vagy MJE árát. Mondjuk azt sem érdemes 3-400W-nál nagyobbra megcsinálni, mert felette már olcsóbb és jobb a D osztály.
(#) reloop válasza dannu hozzászólására (») Aug 3, 2013 /
 
Ebben a teljesítménykategóriában különösen drága mulatság az amatőr építés, mert a trafó és végtranzisztorok megvásárlása után még bőven lehet rá költeni.
Kis szerencsével olcsón juthatsz hibás készülékhez, melynek reparálásában bizton számíthatsz a fórum támogatására.
(#) vicsys válasza kadarist hozzászólására (») Aug 3, 2013 /
 

Kép1.pdf
    
(#) reloop válasza etm hozzászólására (») Aug 3, 2013 /
 
Szia! Eltévedt az áram a dzsungelben amit rajzoltál.
Tina-ban az áramkörnek testet kell adni, de ezzel egy külön topic foglalkozik.
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2013
(#) etm válasza reloop hozzászólására (») Aug 3, 2013 /
 
Köszi
(#) dannu válasza reloop hozzászólására (») Aug 4, 2013 /
 
Sejtettem , de az a baj hogy szerencse ami nekem nincs. Akkor veszek egyet használtan . Tekercs az éppen van itthon azzal nem lenne gond csak a többivel .
(#) Robi85 hozzászólása Aug 4, 2013 /
 
Sziasztok.

Hoztak nekem tegnap egy orosz erősítőt. Nagyon szép gyári állapotban van a gép javítva még nemvolt. Olyan problémám van vele, hogy ha húzom a hangerőt akkor egy idő után közbe lép a védelem és lekapcsolgatja a hangszórókat a kimenetről. Van két piros led amik gondolom a CLIP jelzők és mielőtt tiltana a védelem ezek már elég jól világitanak. Ha a loudnesst bekapcsolom akkor jóval elöbb mint amikor kikapcsolt állapotban van. Mellékelek egy képet róla (netes kép, de ugyanez az erősítőm van) és egy kapcsolási rajzot hátha tudtok mondani valamit nekem erre a dologra. 8 Ohm-os hangsugárzók vannak rákötve.
(#) Doncso válasza Robi85 hozzászólására (») Aug 4, 2013 /
 
Egyenfesz van a kimeneten, ha tekered felfelé?
(#) fecameca válasza Robi85 hozzászólására (») Aug 4, 2013 /
 
Szia! Mérjél rajta mielőbb nyugalmi áramot, és azokkal a trimmerekkel, amiket bekarikáztam, vedd vissza 20 mA alá, sőt, ha meg tudod nézni a keresztezési torzítás hol jelenik meg nála, azt hiszem, kevesebb is elég lehet neki. Inkább kevesebb legyen a nygalmi áram, mint több, mert egy ponton megindul a lavinaszerű melegedés, és a tranzisztorok megszaladnak.
(#) fecameca válasza Doncso hozzászólására (») Aug 4, 2013 /
 
Erre én azért nem gondoltam, mert egy idő után jelentkezik a hiba, tehát melegszik. (Sőt lehet, hogy felforr.)
Következő: »»   1389 / 2508
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem