Fórum témák
» Több friss téma |
Fontos: PICKit2 klón építése tanácsok
Idézet: „anyagköltsége” Na ez a lényeg, és még a panel meg munka? Csinálsz nekem 3800-ért egy ilyet? Jó lesz a felület szerelt is. A linkekkel meg az volt a célom, hogy van még egyszerűbb megoldás is minta Szilva klón. Ami működik , 3v-s PIC-et is kezel, és olcsóbb az anyag költsége akármelyiknél.
Helló! Szerintem simán meg lehet csinálni: most kb. bruttó 1300 HUF a PIC ára, a többi alkatrész meg nagyon simán kijön 1500 HUF-ból, és még hol vagyunk 3800-tól? Belefér doboz is, kávé, üditő. (Akkor teljes értékű a klón, minek szórakozni ilyenekkel, bárki kitalálhat mindenféle lite verziót ha akar, én is ötvöztem egy két dolgot szilva és watt klónjából.)
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2013
Sziasztok!
AVR programozása PICkIt2 -vel, kiegészítő program (Com0Com) nélkül: A mellékletben megadott csomagban található egy AVRispMk2 firmware a PICkit2 -re, amivel a megszokott fejlesztőrendszerből lehet közvetlenül programozni. A cseréhez egy programot is mellékeltek...
Szia!
Én kipróbáltam mindkettő megoldást és sikerrel. A com0com féle jobban bejött, mivel csak egyetlen pickit2-m van és a másiknál ennek a firmware-je lesz lecserélve, így többet nem tudom csak akkor használni pickit2-ként, ha visszatöltöm rá az eredeti programot egy másik programozóból (még szerencse, hogy kollégámnak is építettünk annakidején egyet).
Sziasztok.
Összeraktam egy újabb klónt. Funkcionalitását tekintve minden funkciója működni fog (még nincs EEPROM IC-m), ráadásul egy 5 V 1A-es kiegészítő táppal is rá lehet segíteni, ha az USB energiája kevés lenne. A fényképeket nem akartam újra feltölteni, ezért linket teszek be helyettük. PICKit 2 klón
Sziasztok
Végre elkészültem a PK2 doksijával is, gondoltam ezt is megosztom veletek. A doboznak nem találtam hivatalos nevet, de ha az "ÁRWILL" boltban szétnéztek, akkor megtaláljátok, gyári mérete 78*38*20 mm, faragott mérete 78*38*13 mm.
Szia!
Ez már nem semmi! A pdf-ben lévő kapcsirajzot painttel csináltad?
Értem. Csak olyan furcsának tűnt a GND jel.
De szépen ki lett dolgozva.
Köszi.
Pár munkaórám van benne . Tudod, ha az ember ráér és unatkozik, akkor sok dologra képes. A GND jel azért olyan, mert megszokásból (lustaságból ) ezt használom. Már egy ideje ezt a progit használom, mert (nekem) egyszerű és gyors a használata. A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2013
Én még eddig nem találtam meg a számomra tökéletes programot, általában Proteust használok, mert nagyon jó a szimulációban, de komplett áramkör, illetve NyÁK tervezéshez túl bonyolult. Az eaglet meg a többit sok idő lenne megszokni. Így általában maradok a MSPaint és SprintLayout-nál.
Én a Protel 98-as verzióját próbáltam használni, de nekem az túl bonyolult volt akkor, a Proteusról nem hallottam, az Eagle-t meg azért nem próbáltam ki, mert az sPlan már bevált. Persze az sPlan alkatrész bázisát is mindig ki kell egészítenem egy-egy újabb alkatrésszel, de az pofonegyszerű, mert megszerkesztem amit akarok, és elmentem alkatrésznek (mintha csak rajzolnék. Sajnos szimulációra nem képes, csak és kizárólag kapcsolási rajz készítésére, de ennek ellenére én nagyon tudom neked ajánlani.
NYÁK-hoz én is a Sprint Layout 5.0-t használom. Ha azt meg tudtad tanulni, akkor szerintem az sPlan 6.0-t is kedvelnéd. A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2013
Kipróbáltam az MSpaint-t is kapcs. rajzhoz, de nekem nagyon macerás volt.
Nincs mit. A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2013
Majdnem elfelejtettem, amikor az sPlan-el dolgozol, akkor célszerű odafigyelni a "grid" (négyzetháló) felbontására, hogy az összekötő vonalak ne legyenek ferdék (ez a Sprint Layout-nál is igaz). Ez az egyetlen hátránya.
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2013
Szia!
Szép terv, a kivitelezés lehetne egy cseppet szebb. A réz felületet valahogy védeni kell a korrózió ellen. De már annyiszor írtam, hogy legalább a Vpp pumpa fet -jéhez erősen ajánlott egy G - S ellenállás beültetése. Ahogy látom be is illeszthető. Mivel az eredeti terven bipoláris tranzisztor van, a gyári kapcsolás nem taratalmazza. Ha egy kb 1 nF gate kapacitással rendelkező MOS-FET -et teszünk ide, akkor a méréskor rákerülő töltéstől jó soká kinyithat - a drain körében csak az ellenállás van - biztos halál. A csere nem küönnyű. Már a bootloader sem állítja kimenetnek a CCP lábakat. Hasonló alapvető hiba a MCLR - USB 5V közül az ellenállás kihagyása. A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2013
Szia.
Ha a kivitelezés alatt a forrasztást érted, sajnos az én kezeimmel, szemeimmel és gyakorlatommal csak ezt tudom kihozni, a nyák felülete viszont védve van TN-180 lakkal és ez a fotón is látszik (2 rétegben lett fújva). Az említett Vpp fet és MCLR ellenállásokat pótolni fogom, mert teljesen igazad van, szerencsére mindkettőnek akad hely. (Nekem is eszembe juthatott volna ) Köszönöm
Helló!
Megépítettem a Hp41C féle pickit2 klónt, a problémám a következő: az élesztésnél a táp szabályozását akartam kipróbálni, de ha tekergetem a poti a táp kimenete 4,8v-ig meg fel lefele pedig 4,6V-nál leugrik 0,9V-ra. A bemeneten ott van szépen a poti feszültsége. Mi lehet a gond? A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2013
A kimenetre betetted az 1K felhúzót R42? Az osztón mit mérsz? Az ellenállások értéke rendben van?
Igen az 1K bent van, az ellenállások is jók sztem. Az osztón 2,5V körül van, bár attól függ hova csavarom a potit és emiatt hogy változik az irf7314 kimenete.
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2013
Ha a potin 1,65V-ot álítasz be akkor az erősítő másik két kivezetésnén is annyit kell mérned. Az ellenállásokat mérd, ne csak szerinted legyen jó!
A gyantát ugye lemostad?
Az ellenállások kicsit nehéz mérni beültetve, de színkód alapján annyi amennyinek lennie kell. Gyantamaradvány nincs rajta.
Ha 1,65V-ot állítok be a potival az erősítő 6. lábára akkor az 5.-en 1,7V van a kimenete pedig 4,9V lesz. Amikor a 6. bemenetre a potival 2,55V-ot állítok be akkor változik a kimenet 0,92V-ra ekkor az 5. lábon kb 2,53V van.
Vedd ki a 100Ohm egyik végét, mérd meg úgy a feszültséget a 7. lábon.
A panelra tetted az irf-t? Ha igen akkor az átkötéseket a két oldal közé beraktad? Mellékesen: az IC foglalatban van? A múlt héten kergetett az őrületbe egy kontakhiba, igaz az azt csinálta, hogy hol jó volt hol nem, kicsit széthúztam a lábakat azóta jó.
Üresen poti nélkül: a 7. lábon: 0,93V 5. láb: 0V 6.láb: 0,9V.
Az irf-nek kis nyákot csináltam és foglalattal tettem be, néztem a foglalatokat szerintem nincs gond az érintkezéssel amúgy is mindig a lábakon mérek nem a panelon. A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2013
Csak a 100Ohm-ot vedd ki ami a gate re megy, annak is elég az egyik lábát, mondjuk a fet felé menőt. Nézd meg így, potival.
Az IC-t cserélted már amúgy?
Pontosan azt vettem ki: potival tekergetem a kimenet 3,3V ha abemenet 0V, ha ettől eltérő a bemenet akkor beáll 0,93V-ra. Tehát a 6. lábon 0V-van mindig. U5P nincs bent.
Ic-t nem cseréltem még, nem is tudom van e itthon most ilyen.
OK.Akkor még azt próbáld ki, hogy a fet gate-re teszed a poti csusziját. Természetesen az erősítő kimenetét ne tedd vissza.
Várj csak! Először is, a 6. lábon miért van mindig 0V? Oda kellene menni a poti csúszkájáról a feszültségnek. Az 5.re az osztó megy ott ha kiveszed a 7. lábat akkor kb 0,7-0,7V-nak kell mennie. Ha ez alá tekered a potit akkor a kimenet felugrik, ha fölé akkor meg le. |
Bejelentkezés
Hirdetés |