Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2143 / 3961
(#) nedudgi válasza Tarbur hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
Ha álcafényt akarsz, akkor egy 3W LED sok lesz. A meghajtórészt kellene kicserélni kisebbre, vagy többfokozatúra. Jobban jársz, ha kínai piacon veszel egy sokLEDes lámpát. és abba raksz kék LED-et a szükséges darabszámban.
(#) kérdező hozzászólása Okt 26, 2013 /
 
Sziasztok!
Egy elektroncső élettartamát befolyásolja az, hogy fektetve, vagy állítva üzemel? Rendszerint állni szoktak, de van olyan TV amiben fektetve üzemelnek. Azért kérdezem, mert pl. van olyan lámpa (HMLI) ami ha fektetve üzemel, hamar tönkremegy. A csöveknél van ilyen?
(#) rockkate hozzászólása Okt 26, 2013 /
 
Helló Mindenki!

Nem igazán értek az elektronikához, de van egy LG LHT6740-es 5.1-es dvd lejátszóm... imádom, pár éve a gépemhez kötve használom, eléggé megszoktam a hangminőségét, meg a hangosságát is... ebből a lejátszóból lehet autóerősítőt csinálni? mert szívesen felszerelném az ebből készült erősítővel a kisbuszomat... tudtok konkrétat, hogy megoldható-e, vagy Miskolc és vonzáskörzetében olyan helyet ahol megnéznék, vagy meg is csinálnák?LG LHT 6740
(#) proli007 válasza kérdező hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
Hello! Erre nem a pozíció, hanem a belső konstrukció a válasz. Egy ipari cső belül sokkal masszívabb és túlméretezett. Élettartama is 8..10-szer több. De ennek nem elvi, hanem technológiai okai, gyártói megfontolásai vannak.
A sima meg "szétfűti magát". Minden estre egyszerű válaszként, talán a függőleges működés a jobb megoldás, belső statikai belső felépítése is erre mutat. üdv!
(#) mikrokapcsolo hozzászólása Okt 26, 2013 /
 
Sziasztok, most fejeztem be a switch packem építését, itt egy pár kép, a problémám az, hogy hiába csinálok bármit, nem működik. A vezérlő panel hibátlan, feldolgozza a DMX jelet, és a programnak megfelelően ki is adja az 5V-ot, de a triakra kötött izzó nem világít. A nyolc csatornából egy sem. Valaki segítsen legyen szíves.
(#) kadarist válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
Szia!
Ha összekötöd a triak két főelektródáját, akkor világít a lámpa? MT1-MT2 nincs megcserélve?
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2013
(#) mikrokapcsolo válasza kadarist hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
A lámpa működik ha közvetlen dugom be, adatlap szerint a tic206 ugyanaz mint a bta16, és láb kompatibilis.
(#) kadarist válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
Nem azt kérdeztem, hanem, hogy ha a nyákon összekötöd a triak két lábát, akkor mi lesz. Akkor is világítania kell a lámpának, ha az optotriakot zárod rövidre.
(#) mikrokapcsolo válasza kadarist hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
Simán zárjam rövidre az optot?
(#) kadarist válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
A triak lábait összezártad már egyszer, próbából? Ha úgy világított a lámpa, akkor vedd szét ezt az összekötést és zárd össze az optó triakját.
(#) mikrokapcsolo válasza kadarist hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
Igen, mind a két módon világít.
(#) kadarist válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
Most hajts át áramot az optocsatoló LED-jén. Így is világítania kell a lámpának. Az áram nagyságát az adatlap ajánlásához igazítsd.
(#) mikrokapcsolo válasza kadarist hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
Ha jól olvastam ki az adatlapjából, akkor 1,8V 15mA, viszont nincs áramgenerátoros tápom, de ha jól számolom, 5V-hoz 220 ohm kell.
(#) mikrokapcsolo válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
JAJ Ekkora szarvashibát! Az összes optó fordított tápot kap Na jó, köszönöm a segítséget, megyek és megfordítok mindent.
(#) laszlo raduj válasza rockkate hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
Szia!
Megoldhato, de erdekes lesz, a busz hatuljaban halhato a mely hang az elejeben a magas hangok, vagy nem tudom hogyan gondoltad a hangszoro elosztast.
Mivel nem ertesz az elektronikahoz , veszel egy eleg nagy invertert, amely 12Vdc-bol 220Vac csinal.
(#) dave500 hozzászólása Okt 26, 2013 /
 
Sziasztok! Hogyan tudnám egy 12v-os PC ventillátor által keltett "tüskéket" csillapítani? Van egy kapcsolóüzemű tápom amiben van 5 V (erről megy a ventillátor) és +/- 15V-om. Ha nincs rádugva a ventillátor az erősítő néma, viszont ha rádugom, tisztán hallatszik, ahogyan felpörög, és elég hangos zajt kelt az erősítőben.
Valami megoldás erre? (Van puffer mindenhol, bőven, + 100nF is!)
(#) kadarist válasza dave500 hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
Szia!
A földhurok miatt van ez a zavar. A ventilátor testét (- pólus) ne az erősítőről vagy a fémházról vedd, hanem külön hozd el a tápegységtől.
(#) dave500 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
Készítek egy rajzot!
(#) dave500 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
Nagyon mórickás rajz. A lényeg az, hogy az erősítő GND-je nincs összekötve a táp GND-jével.
A GND-t a 2 kondi közös pontjáról vettem+

Névtelen.png
    
(#) kadarist válasza dave500 hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
És gondolom, hogy hosszú, kusza vagy összesodort vezetékeket használsz. Egy kép is jól jönne.
(#) dave500 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
Össze van sodorva, de külön a ventillátornak, külön az erősítőnek! És ezek messze vannak egymástól! Most nem tudok képet csinálni mert szervízbe van a telóm.
Max 25 centi a vezeték!
(#) kadarist válasza dave500 hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
Vastag, rövid vezetékek kellenek. Rövidre zárt erősítő-bemenet mellett is hallani a zúgást?
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2013
(#) dave500 válasza dave500 hozzászólására (») Okt 26, 2013 /
 
Rövidre zárva nem!
Ha erre az 5V-ra más áramkört is kapcsolnék (zavarra érzékeny, pl egy 555-s) azt mennyire zavarná?
(#) kérdező hozzászólása Okt 27, 2013 /
 
Sziasztok!
Egy egyenirányítós fogyasztó (TV, rádió, számítógép és a többi kapcsolóüzemű táppal szerelt készülék) fázistényezője milyen? Az egyutas egyenirányítás, pl. csöves tv, milyennek számít?
(#) vladcepes hozzászólása Okt 27, 2013 /
 
Sziasztok! Meghalt egy LCD Monitor(átnéztem a kondikat,ellenállás,stb) nem találtam hibásat benne. (lehet valami komolyabb dolog purcant ki benne). A kérdésem a következő? Maga az LCD képernyő-panel (feltételezzük hogy az még jó) azt lehet még felhasználni valamire? vagy akkor az is kuka? Remélem jól tettem fel a kérdést.
(#) pucuka válasza kérdező hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Miért fontos a fázistényező? Nincsen semmi jelentősége. De nem a fázistényezővel van a gond, hanem a jelalakkal. De ha működnek a szerkezetek kapcdolóüzemű tápokkal is, akkor azzal sincs semmi gond. Gond a zavarsugárzással van.
(#) Szirty válasza laszlo raduj hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Üdv laszlo raduj!

Idézet:
„Megoldhato, de erdekes lesz, a busz hatuljaban halhato a mely hang az elejeben a magas hangok”


Nem biztos hogy ez lesz a legnagyobb probléma vele. A mély hangokra (a hullámhossz miatt) nincs irány hallás.
(#) kérdező válasza pucuka hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Csak kíváncsi voltam rá. Akkor végül is durván Ohm-os fogyasztónak lehet tekinteni?
(#) pucuka válasza kérdező hozzászólására (») Okt 27, 2013 /
 
Nem tudom, sohasem mértem. De ha kíváncsi vagy rá, mérd meg. A mérést elvégezheted a háromvoltmérős impedancia mérés módszerével. Csak arra ügyelj, hogy a voltmérőknek valódi effektív érték mérőknek kell lenniük. Vagy egyszerűen egy lágyvasas fázisszög mérővel.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2013
(#) cross51 hozzászólása Okt 27, 2013 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy ez a multiplexer amit beszúrtam elérhető 1 db IC-ben is vagy marad az, hogy 4066, 4017

mux.png
    
Következő: »»   2143 / 3961
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem