Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NUMITRON 6 csöves óra
 
Témaindító: nox72, idő: Jan 12, 2014
Lapozás: OK   5 / 8
(#) nox72 válasza nemerei hozzászólására (») Márc 11, 2014 /
 
Szia!
Nézd meg a első csőhöz menő "D" szegmens forrasztását és diódáját. Ott lesz a kontakt hiba. Ha az átvezetés lenne akkor egyik csövön sem világítana, mert multiplexeres vezérlésű.
Az SW3 gombod prellezik, tehát kicsit pattog belül az érintkező amikor benyomod. Az IC úgy érzékeli, mintha többször megnyomnád. Ha nagyon zavaró, mert olyan a kapcsolód, akkor tegyél a gombbal párhuzamosan egy kisértékű kondit.
Az elválasztó lámpák valóban halványak. Zárd rövidre az ellenállásukat. Ha az a fény tetszik akkor vedd ki az ellenállást és tegyél be átkötést. Ha túl nagy akkor a mostani értéknél kisebbet használj.
A P1 poti a numitron fényerejét állítja be. 10-12V között az ideális. Ez akkor jó, ha a tápod feszültsége magas (13-14V), ezzel tudod visszaszabályozni és vigyázni a csövekre. Azért mérd meg a tápodat, és ha több mint 12V akkor állítsd lejjebb.
(#) jenebala hozzászólása Márc 13, 2014 /
 
Sziasztok, valaki leírná nekem a Numitron csö átmérőjét? köszönöm!
(#) nik válasza jenebala hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
Szia!
Egy picikével vastagabb csak, mint egy AAA-s rúdelem. Egészen pontosan 10,8 mm az IV-9 ruszki cső.
Íme.
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2014
(#) jenebala válasza nik hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
Köszi, de egy pontos méretre lenne szükségem a dobozolás végett.
(#) jenebala válasza nik hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
Köszi!
(#) nik hozzászólása Márc 14, 2014 /
 
Sziasztok!

Nagyjából kész lettem. Elvetettem korábbi elképzeléseimet az előlapot illetően. Kókányolás lett belőle csak, nem tetszett. Itthon csak lyukakat tudok fúrni, más famunkához nincs célszerszámom, így egyszerűbb megoldást választottam. A fadarabokat még a barkácsáruházban méretre vágtam, mivel még fűrészem sincs itthon. Egyszerű és nagyszerű lett így is szerintem.
(#) nox72 válasza nik hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
Az a sötétbarna rácsozat az elején, marha jó lett! Gratulálok!
(#) kisgeri válasza nik hozzászólására (») Márc 15, 2014 /
 
Amilyen egyszerű a dobozolása, olyan jó lett! Nekem tetszik!
(#) gyimesi.sandor válasza nik hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
Szia! Csak gratulálni tudok! Szép munka.
Egyszerü, s talán pont ezért ilyen szép. Személyszerint engem a gombos oldal is érdekelne, hogy az hogy sikerült.
Az én dobozom még várat magára. A múlt héten teljes fűrdőszoba felújítás volt a program.
(#) nemerei válasza nox72 hozzászólására (») Márc 20, 2014 /
 
Lehet megvan a hiba, ha elkezdem körömmel kocogtatni a csövet akkor egyszer működik, egyszer nem. Úgyhogy szerintem az első csőnek a szegmense a rossz.
(#) nox72 válasza nemerei hozzászólására (») Márc 21, 2014 /
 
Akkor valószínű, sajnos. De azért műszerrel is mérd ki. Sima ellenállás mérővel a közös ponthoz képest.
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2014
(#) gyimesi.sandor hozzászólása Ápr 2, 2014 /
 
Sziasztok! Nem tudom figyeli-e még valaki ezt a fórumot, de lassan készülget az órám doboza.
Van munka vele bőven, íme néhány kép:
(#) nik válasza gyimesi.sandor hozzászólására (») Ápr 2, 2014 /
 
Figyeljük bizony! Már alig várom, hogy lássam a kész műved. Ez bizony nem kicsit néz ki jól, már most is. Szép, pontos munka. Mivel fűrészelted, kézzel, géppel?
(#) gyimesi.sandor válasza nik hozzászólására (») Ápr 2, 2014 /
 
Szia! Géppel, de megszenvedtem vele így is. Sorra szaggatta a fűrészlapokat. Csak nagy nehezen találtam olyan lapot ami bírta a kiképzést. Ami végül bevált azt is össze vissza kellett köszörülni, hogy befogható legyen. A képek még szombaton készültek, s azóta haladtam rendesen. Ma "esztergáltam" egy jó marék távtartót M3-as anyából. Még a színén tipródok. Hajlok a fényes feketére, mert vannak azért apró hibák amiket javítanom kellett, s ezek látszanak. Tehát pác vagy lazúr nem mutatna jól.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2014
(#) nox72 válasza gyimesi.sandor hozzászólására (») Ápr 7, 2014 /
 
Sikerült lefestened? Milyen lett a végleges színe?
(#) gyimesi.sandor válasza nox72 hozzászólására (») Ápr 9, 2014 /
 
A felső része már le van festve, az alsó részét holnap, azaz az már ma lesz lefestve.
Fekete lesz a színe, mert van rajta pár javítás, ami nem nézne ki jól ha pácolnám.
A távtartók viszont ezüst színűek lesznek. Remélem jó lesz az összkép.
Majd bemutatom, amint készen vagyok.
(#) gyimesi.sandor válasza nox72 hozzászólására (») Ápr 9, 2014 /
 
Íme pár kép. Haladok a festéssel, bár kicsit lassabban mint szeretném. Sok a száradási idő, annak ellenére, hogy kazánházban szárítom. Remélem, hogy a hétvégén összeálhat az óra.
(#) nik válasza gyimesi.sandor hozzászólására (») Ápr 9, 2014 /
 
Így szétszedve látszik csak igazán, hogy nem csekély fűrészmunka van mögötte.
(#) gyimesi.sandor hozzászólása Ápr 12, 2014 /
 
Sziasztok!
Ezennel befejezettnek nyilvánítom a Numitron órámat. Rengeteg munka volt vele, de megérte.
Apróságok persze még maradtak, de egyenlőre jó így, most élvezem ahogy működik.
Az előlap rögzítését sajnos nem tudtam rejtve megoldani, tehát még (majd) dolgozom a csavarok eltüntetésének módján. Az akril festék is megtréfált, nagyon nehezen akart normálisan megszáradni. A végén így is meggyűrődött, és pont az előlapon. A fekete szín talán túl erős, egy kevésbé sötét árnyalat talán jobb lett volna. (hát majd legközelebb) És a forgatógombok is elég nagyok, de kisebbet nem találtam. Talán majd ráveszem magam, hogy esztergáljak valami mütyür gombot. Hát ennyi.
Külön köszönöm nox72 kolléga segítségét.
(#) nox72 válasza gyimesi.sandor hozzászólására (») Ápr 12, 2014 /
 
Őszintén gratulálok! Csodás munka!
(#) gyimesi.sandor válasza nox72 hozzászólására (») Ápr 12, 2014 /
 
Köszi. Jó sokat tanultam miközben készült a mű.
Az már biztos, hogy ha még egyet építenék, akkor szinte mindent másképpen csinálnék.
Na de pont ez a szép és izgalmas ebben az után-építésben.
Bátran bíztatok mindenkit, tessék építeni!
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2014
(#) Csupasz válasza gyimesi.sandor hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Gratulálok, szép munka! ( a nejed fog örülni, portalanításkor! )
(#) gyimesi.sandor válasza Csupasz hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Köszi szépen.
A nejem nem nyúlhat hozzá (), amúgy is vitrinben van, így talán kevésbé porosodik, remélem. Majd én elbíbelődök vele ha kell.
(#) gyimesi.sandor válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Köszi, sajnos nem megoldás amit ajánlottál. Az a csavartakaró sapka csak a 3,5 mm és 4 mm-es gyors-építő csavarokba jó. Én 2,5 mm-rel dolgoztam. Arra gondoltam, hogy a gombokat lehúzom, s kap egy fekete öntapadós fóliát az egész előlap. Reményeim szerint ritkán kell majd szerelni.
(#) csigacsoki hozzászólása Ápr 14, 2014 /
 
De tehetnél rozsdamentes csavarokat is. valami szép fejűt..
(#) gyimesi.sandor válasza csigacsoki hozzászólására (») Ápr 16, 2014 /
 
Ez igaz, és az ötlet is jó. Majd nézek rozsdamentes csavart, hátha lesz olyan ami tetszik.
Köszi.
(#) Csupasz válasza gyimesi.sandor hozzászólására (») Ápr 17, 2014 /
 
Vagy fordítva a csavar, és krómozott zártanyát rá!
(#) gyimesi.sandor válasza Csupasz hozzászólására (») Ápr 17, 2014 /
 
Az megint nem jó, mert facsavarral van most is rögzítve.
Tehát csak fa vagy lemezcsavar jöhet szóba.
Vagy leragasztom az egészet fekete fóliával.
(#) sooty válasza gyimesi.sandor hozzászólására (») Ápr 17, 2014 /
 
Miért is? Kifúr, menetes szárat beleragaszt (kétkomponenses ragasztóval), zárt anyát rátesz... örül Most vettem 3-as belső kulcsnyílású csavarokat a baumax-ban azok is szépek, de ahhoz anyát kéne beragasztani...
(#) csigacsoki válasza gyimesi.sandor hozzászólására (») Ápr 17, 2014 /
 
Mekkorára lenne szükséged? mert lehet h tudok neked szolgálni würth rozsdamentes van elfekvőben. link1
esetleg másféle, teszek fel róla képet holnap
Következő: »»   5 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem