Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   327 / 489
(#) KKobra válasza KKobra hozzászólására (») Ápr 28, 2014 /
 
Jó a 4148 helyett a BAT85 Most úgy nézki a az áramkör
a két FET IRFP250N a két dióda BAT85 a kondik 8db 6,8nF 1600V (Stiro) A FET-ek gyufásdoboz nagyságú bordán ~45fok meleg a kondik ~35fok a tekercs ~35-40fok Ateljes áramfelvétel üzem közben 12V 2,2A
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
A kondik nem halnak el? Nem melegszenek? Valószínű "megszalad" valamiért.
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
A ferritgyűrűs tekercs is lehet a hiba forrása. Lehet gyenge vagy a mag vagy a huzal keresztmetszet. Gondolkoztam én is kicsit ezen a tápon. Kéne valami visszacsatolás ne legyen kontroll nélküli a "szabadonfutó" a primér oldal.Kéne a primér tekercs vagy antenna ki,hogy nevezi mellé egy tekercs mi visszacsatolást biztosít a fetek irányába.
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2014
(#) patexati válasza patexati hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
Valami ilyesmi lenne mint a mellékletben.
(#) kly válasza KKobra hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
Idézet:
„vevő oldalon 12V 1,6A vettem le azért csak 1,6A mert nagyobb (21W) égőm nincs pillanatnyilag”

Mi van? Ezt nem is értem! Ne csodálkozz hogy melegszik......Ez nem Paks! Mit akarsz róla hajtani betonkeverőt? A 64 ledes órának elég 5V 1A ami 5W, te meg leveszel róla közel 20W ott, tök felesleges ennyire terhelni mivel úgysem ez az üzemi körülmény. Ha csak 5W lesz a terhelés rajta nem is fog melegedni. Szóval ne szögeld tovább mert már kész vagy , hajrá
(#) KKobra válasza kly hozzászólására (») Ápr 29, 2014 /
 
Nem is rossz ötlet betonkeverőt így hajtani. Nem kéne a hosszabbítót össze vissza húzkodni az építkezésen. Már én is késznek értékeltem a projektet.
Most már kovácsolom bele a hátlapba és a forgórészre. így első nekifutásból egy 20 LED-es hibrid rotort fog ellátni energiával.
(#) HERC hozzászólása Ápr 29, 2014 /
 
Üdv!
Bocs hogy közbevágok.Van olyasvalaki itt aki meg is írta a programot?
Mert úgy veszem mintha főleg utánépítésről menne itt a szó.
Én egy képen láthatóba vágtam bele a bicskámat.
20 darab RGB LED qvázi "mátrixban".
Ne tudom ti hogy vagytok vele de én azt számolgattam hogy, egy 80x80 as
ventit akarok beáldozni a célra amit pwm tekernék meg ha lehet minnél pontosabban
1440 fordulat/perc-el. De csak azért mert a 24 képkockára való tekintettel.
Lehet ennél elég sokkal kevesebb is? Mert ha 5 mm es ledeket számolva a kör kerületére.
kb 2 fokonként kéne egyet frissíteni a mátrixon ami azt jeleni hogy, 24 fps/180= kb 23 us egy
frissítésre ami nem valami sok parancsot enged. Meg főleg az hogy amire ezt tervezem
parallax propeller procira jó hogy 80Mhz is lehet az órajel és 8 különálló proci van benne de
1Mhz nél gyorsabban nem tudom váltani az i/o lábakat. Ez elég lehet?
petaxi séma linkje a légmagos traforól ezt már probálta valaki?
Vevő oldalon suppresszor diódát használtok vagy csak zénert a levágásra?
(#) kly válasza HERC hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Szia
Én 192 db ledet vezérelek (64RGB) egy PIC32MX el ami 40MIPS. 240 részre osztom a kört.
Ez a teljesítményű MCU kb ezzel el is érte a határát. Most ezt tudja:

Bővebben: Link

Jelenleg várom az új pic32mz családot hogy tovább tudjak lépni.

Régebben én is akartam parallax propeller -re írni de maradtam a PIC nél végül de márnem tudom miért,volt valami komoly oka ami miatt nem vágtam bele....rég volt....


Sok sikert a fejlesztéshez!
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2014
(#) Hp41C válasza HERC hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Amikről itt írtunk (Patexat, Janocsi és jómagam) mind megépítettük, felprogramoztuk, bemértük. A Soubry Henk féle 16F628 verzió programját átírtam, hibáit kijavítottam. Rengeteg féle bázis és rotor verziót készítettem el és sokukat fel is töltöttem ide. Mind a Microchip 16F és 18F 8 bites kontrollereire készültek.
(#) HERC válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Igen én ezt gondoltam hogy itt pic a menő..
Csak az a kérdés nagy vonalakban jó úton járok e.
PIC programokat nem nagyon néztem még.
kly: 240 rész? Miért mekkora az átmérő?
Mátrixot közvetlen vezérled vagy soros a kapcsolat?
(#) KKobra válasza KKobra hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
össze raktam a 16F886 hibrid rotor alá a wireles pówert.
Motor indít (HDD) és mikor felpörgött bekapcsoltam az energia ellátás. És lőn világosság működik a rotor! Azt hittem! Kb fél percig működött és leállt A rotoron van a graetz és arra van forrasztva szekunder tekercs és hát annyira felmelegedett hogy levált a forrasztásnál a lábról a vezeték.
Miért lett annyira forró??
Kivettem mértem nem találtam rossznak. (Nem bírja a frekit?)
Próbáltam az asztalon a graetz-re egy 12V 4W -os égőt tettem és azonnal felforrósodott a graetz
És hogyan tovább?
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2014
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
A Greatz elemeket a hálózati frekvenciára készítik, de azért vannak kivételek. Rakj össze egy hidat gyors diódákból. Ekkora frekvencián elég az egyutas egyenirányítás is egy gyors diódával, ha a feszültséged nem megy 30 - 40 V fölé, akkor egy Schottky doóda is jó.
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
Így van egyutas egyenirányítás kell!Pufferkondi nem melegszik??
(#) KKobra válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
Hát a feszültség (még a graetz-en mértem) egyenirányítás után 19V depréz műszerrel mérve
Az 1N5352B kibírja a nagyfrekit? A puffer kondit nem volt időm megnézni melegszik-e vagy sem.
Akkor egy Dióda és mehet is ?
(#) Pali79 hozzászólása Máj 2, 2014 /
 
Sziasztok!
Végre nekiláttam én is a munkának és most vettem észre egy-két apróságot az alkatrészeket illetően. A Patexati féle pc venti tápról van szó:
- az LM ic környékén van 3 db egyforma kondi ami a lay rajzon 6V/100uF, viszont a feltöltött képeken mind a 3 különböző. Az egyik egy elkó, a másik ránézésre tantál, a harmadik meg csak 10µF ha jól látom. Itt mi a helyes megoldás?
- az 5V-os stab. ic-nek milyen terhelhetőséget kell tudnia?

Egyenlőre ennyit vettem észre, de lehet, hogy lesz még ahogy haladok.
(#) patexati válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 3, 2014 /
 
Szia! Ami az LM2941 kimenete és a GND közt van az 22µF/16V legyen a másik kettő az 100µF/6V. A kondik tantálok mert kisebb mint az elkó de ha te tudsz helyette elkót beszerelni úgy,hogy elfér az is jó.Ennek a bázisnak az a jó ha stabil jól szűrt 12V tápról üzemel. Ha lehet kapcsolóüzemű legyen az stabil.(modem,router,stb tápja jó mi tud legalább 1A áramot.Ez a 16f sorozatú rotorokhoz elég)
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Máj 3, 2014 /
 
Háát a puffer kondi nem melegszik (egyenlőre) de az 1N5352B nagyon hamar forró lesz
Ő sem kedveli a nagyfrekit ?
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Máj 3, 2014 /
 
Van a pufferrel párhuzamosan 13 .. 15V Zéner? Mint írtad, a mérésnél volt rajta terhelés. Lehet, hogy túl nagy a kitöltési tényező.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2014
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 3, 2014 /
 
Igen ez el is felejtettem írni,hogy a zener nem tudja megfogni a wireless power-t. Nincsenek nagy tüskék a zenert úgy kell méretezni,hogy a ne nyisson ki üzemi körülmények közt csak védelmi célt szolgáljon. Kisebb feszültséggel tápláld a power vagy tégy 15 V zenert.
(#) KKobra válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 3, 2014 /
 
Rajta van a rotor de nem forog és nem világítanak a ledek sem. Kitöltési tényező ?
Bázis nincsen. Ez van megépítve
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Máj 3, 2014 /
 
Na hát eljutottam idáig is! össze raktam a wireles pówert egy 16F886-os hibrid rotor alá amit egy HDD motor pörget A wireles Pówer primer oldalon 8,5V-ot kap és a hdd motor is. Rotor szerint 14,2V jut a rotorra át, a fordulatszáma 1420 a teljes áramfelvétel 1,5A
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Máj 3, 2014 /
 
Gratulálok.
(#) KKobra válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 3, 2014 /
 
Köszönöm
Az zéner miatt vissza vettem a feszültséget a labortápon 8,8V ez az egyetlen biztos pont.
Depréz műszerrel méregettem a feszültségeket azt mértem egyenirányítás után mint amit a rotor mutat, picit többet mint 14V
Lehetséges hogy nagyobb feszültség lesz a szekunder oldalon mint a primer feszültség?
kb 1 órája megy és nem melegszik semmi wireles Power kondija-i langyosak a FET-ek nem melegszenek a rotoron sem melegszik semmi. Úgy tűnik stabil a működése.
A teljes áramfelvétel 1,5A ebből a HDD motor 440mA
(#) Tomi666 hozzászólása Máj 3, 2014 /
 
Na újra itt vagyok. Kicseréltem a bázis PIC-jét ujraprogamoztam mindent, vettem uj lm 2941 est es mosfetet is. A motor már forog, az index led vilagit, a forgoreszen egyeniranyitott 7V és a stabilizatorbol 5V jon ki. Egyedüli problémám már csak az hogy a forgó részen a ledek nem akarnak menni. A kapcsolasok.hu-n irtak hogy lehet hogy a fototranzisztor és az indexled nem tud kommunikálni, probaltam valahogy ezt letesztelni de nemigazán sikerült. Nincs valami ötletetek mivel lehetne ezt leellenorizni??
(#) KKobra válasza Tomi666 hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Ott lehet a hiba valóban első lépésként nézd meg világít-e az infra led. majd ellenőrizd a foto tranzisztor és az infra led helyzetét Pontosan szemben legyenek egymással amennyire lehet legyenek közel egymáshoz. a foto tranzisztorra tegyél zsugor csőből egy karikát vagy filctollal festd le az oldalát hogy oldalról ne érhesse fény. A foto tranzisztor collektorán határozott változást kell mérned ha megvilágítod 5V körüli értéket ha nincs megvilágítva akkor nullát
7V nem lessz az kevés ?
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2014
(#) Tomi666 válasza KKobra hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Hát ahogy néztem az egyeniranyitas utan rogton a stabilzátorra megy es abbol van taplalva minden, az pedig 5Vnal nagyob feszt nem tud adni, szoval szerintem elégnek kell lennie.
(#) Pali79 hozzászólása Máj 4, 2014 /
 
A táp panel és a rotor közt mivel kell átvezetni az átvezetni valót?
(#) KKobra válasza Tomi666 hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Úgy legyen !Most terhelés nélkül 7V és mi lesz ha rajta van a teljes terhelés?
ha emlékeim nem csalnak az enyém olyan 9-10 volt körül ment megy
(#) KKobra válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
A három távtartó gondolom az a negatív és középen valami rugós akármi vagy össze kötheted kanóccal is
(#) patexati válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 5, 2014 /
 
Rézből hajtott rugóval! Sima acélrugót ne tegyél mert azzal már én futottam egy kört mert majd fél voltot elvett terhelésen és állandóan resetelt .) A GND az meg a csavarok felfogatási helyén megy át.
Következő: »»   327 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem