Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Szünetmentes táp javítása, élesztése
Témaindító: Thomas10100, idő: Aug 13, 2006
Témakörök:
Elég gyakran jeleznek hasonló mérési problémát, ahelyett, hogy elolvasnák, amit már sokszor leírtunk itt. A négyszögjel kimenetű UPS-esek, amiket apró csúsztatással "Kváziszinusznak" vagy módosított szinusznak becéznek, a képen látható jelalakot adják le. Nem trapézt. !!!
Egyszerű digitális műszer mérését valódi szinuszhoz hangolták, az ilyen jelet csoda lenne, ha pontosan mérné. Ezt analóg műszerrel vagy TrueRMS műszerrel lehet elfogadhatóan mérni.
CSB HR1224W F2 12V, 6.4Ah akku helyettesítőt keresek.
151x51x94mm a méretei tehát keskenyebb mint a szokványos. Tud valaki lelőhelyet esetleg?
Köszönöm
Azt lehet tudni vagyis látom az adatokat hogy ezek között mi a különbség http://www.csb-battery.com/english/01_product/02_detail.php?fid=7&a...pid=28 http://www.csb-battery.com/english/01_product/02_detail.php?fid=5&a...pid=11 Mert van 2db 1234-es meg 1db 1272-es,ezeket lehet keverni? De közben valahol azt találtam hogy a1234-es 9ah a 1272-es meg 7.2 ez nem jó így együtt? A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2014
Szia!!
Bocsánat nem voltam itthon. A cellák száma. És emiatt a töltés(ideje és erőssége) a fizikai mérete és a kinyerhető energia változik. Ha párba akarod kötni nem ajánlom a különböző Ah aksikat. Ki fog az egyik halni hamar. Az egyik teljesen lemerül(károsodik) míg a másik meg még dolgozik. Ezen felül a töltésnél is változik az idő. Az egyik tele van míg a másik kb 70% töltöttségen áll. A kisebb meg túltöltésen lesz ha jól sejtem. A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2014
Sziasztok, az alábbi képen szereplő trafót szeretném bekötni 230-as hálózatra, melyik lábára kössem a fázist meg a nullát? Fekete és kék között 19 Ohm az ellenállás, a sárga fekete között 22 Ohm. Van benne vajon Klixon? Egy töltőt szeretnék belőle készíteni...
Sziasztok!
Van egy régi szünetmentes tápom. 600VA-es. A probléma vele az, hogy ha rákötöm egy asztali számítógépre, akkor áramszünet esetén vagy a hálózati feszültséget megszakítva a számítógép újraindul (laptop esetében nincs ilyen probléma (40W körül)). Az UPS gondolom offline üzemű. A kérdés az lenne, hogy a régebbi tápoknál a kapcsolási idő nagyobb határok között mozgott? Lazábban vették az átkapcsolási időt? Esetleg az évek múlásával nőhetett az átkapcsolási idő? Lehet, hogy az akkuk régiek és hirtelen leesik a feszültségük? Lehet ezen valahogy javítani?
Nézd meg a számítógép tápjának a pufferkondijait! Lehet, hogy jelentősen csökkent már a kapacitásuk. Át kellene vészelnie az átkapcsolást.
Inkább az UPS gyanús nekem. A lámpákat is eléggé megviseli az átkapcsolás, szinte teljesen lekapcsolnak egy pillanatra. Videót sajnos nem engedett feltölteni mert meghaladja a 2MB-ot
Akkor valóban beteg lehet. Relére gyanakszok. Beégett, nehezen, késleltetve ad át.
Rendben, ennek utánajárok. Azért küldök pár képet. Elég sok potméter van benne, lehet ezeken is lehetne vmit állítani.
Nézd meg, hogy az a fekete hasáb, amin piros keretes fekete cimke van, az kondi vagy relé! Az az egyetlen a dobozban, ami relé lehetne, ha nem az, akkor érdekesen oldották meg az átváltást. Léteznek online szünetmentesek, amiben nincs relé, de az nem produkálhat ilyen hibát (elvben).
Én is pont erre gondoltam, hogy csak ott lehet a relé. Viszont átkapcsoláskor nincs semmilyen relé hang (ami persze nem zárja ki a relés átkapcsolást). Ha nem relé van benne akkor esetleg valamelyik tranzisztor is átkapcsolhatja a tápot. A táp nagyon nagy valószínűséggel készenléti. Mert átkapcsolás után nagyon jellegzetes zörgő hangja van, ami pedig a négyszög jel miatt lehet. Ha line interactive lenne akkor kéne "zizeregnie" kicsit a tápnak, a töltés és kisütés miatt. A dupla konverziósról nem is beszélve, mert ott sorba van kötve az inverterrel. Vasárnap lesz időm szétszedni, akkor megírom mi volt a fekete hasábban. Az eddigi segítséget is köszönöm!
Nem dupla konverziós. Abban nincs nagy trafó. A zajokat a kivitel minősége adja (vagy nem ). Hálózatról triac tudja leválasztani. Az még lehet is az elején valamelyik kis hűtőbordán.
Egy apró tanács. Aksit és a 220 illendő leválasztani. Nem kis meglepetést tud okozni ha odavág. Mégiscsak kb 220v és jó néhány Amper szaladgál benne.
Az apró tanácsot a szünetmentesek gyártóinak kellene adni. Elég változatos megoldásokkal találkoztam már. Elég gyakran csak az egyik tápvonalat szakítják meg. Szünetmentest meg nem azért vesz az ember, hogy nekiálljon még néhány relét belebuherálni.
Értem. De hát nem csinálják. Jól sejtem hogy te értesz a szünetmentesekhez? Nekem az aksival van gond. Kicsit utána kellene tölteni csak nem tudom mennyi deszt. vizet kellene beletöltenem. Nem szeretném túlhígítani sem a dolgot. De a mostani ami benne van az elég gyéren szolgál. Olyan mintha nem a teljes kapacitással üzemelne 11 perc alatt lemerül. Ezt a régi 7 éves aksival is meg tudtam csinálni amíg el nem tört a burkolata és nagy örömömre elsavazta az asztalom. Formázás megtörtént kalibrálás megtörtént most már a rátöltés maradt. Van valami tipped?
Volt időm vizsgálgatni a tápot. Sajnos nem relé van benne. Mellékeltem a képet hogy mi van a fekete búra alatt. Műgyantába öntött elektronika van. A körülötte lévő alkatrészek TIC226N triak (1 dordára 2db van rakva) illetve feszültség stabilizátorok. Sajnos semmi ötletem nem maradt az átkapcsolási idővel kapcsolatba. Mellékelek 1-2 képet is a panelről.
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2014
Teljesen ismeretlen a szerkezet, nem tudok mit mondani. Gondolom, az átkapcsolás biztonsága érdekében hosszabb az idő a reléseknél megszokotthoz képest. A címke tanúsága szerint 1991-ben készült. El kell fogadni, olyan, amilyen!
Hacsak nem bukkan fel a típus igazi szakértője.
Idézet: „Formázás megtörtént kalibrálás megtörtént most már a rátöltés maradt.” UPS-ek akkujainál nem igazán szokásos műveletek. Mint ahogy a "felvizezés" sem. Megveszed, belerakod és megy. Jó esetben 7-8 évig. Sajnos, mostanában akadt már néhány, ami csupán 3 évet bírt. Hiába, még a sav is hígabb Kínában.
Én még régebbire gondoltam. Nagyon szeretem ezt a tápot és nem szeretnék megválni tőle. Akkor várok még, hátha jelentkezik egy igazi UPS specialista
Nagyon sok rajta a kézi javítás. Még a vezető sáv is meg van szakítva a 15,16. képen. A borda mellett a lamellák alatt. A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2014
Félvezetőkön, elkókon szokott lenni dátum. Pl. itt az IC-ken ..8710, ..8805, ..8923. Ezek alapján valószínűsíthető, hogy a 91... a címkén dátumot jelez.
A típusát még nem írtad. Nem lehet, hogy külföldről hozták be? Abban az időben itthon még nem sok típus volt gyakran látható (Trakis, egy-két ősi cseh, UP-SELEC, több ALBACOMP néven futó, APC, Silcon,..).
Ami kimaradt.: A kód az évszám utolsó két jegye és a hét. 88 ötödik hét...
Sajnos nem tudom az eredetét. Akitől vettem azt mondta, hogy egy gyárból lett leselejtezve. A márkáját sem sikerült kiderítenem pedig nagyon sokat keresgéltem interneten. Didyman azt mondta a képek alapján, hogy UP-SELEC. Mellékelek egy képet az elején lévő logóról.
Ez nem UP-SELEC. Néhány tucatot javítottam már (annak idején), de ez a logo teljesen ismeretlen. Hátulján semmi?
Tudom hogy nem szokványos. De mi történik akkor ha túlvizezem? Tönkre megy az aksi? Vagy csak nem úgy fogja a teljesítményt leadni? Azaz kevesebbet? Mert jelenleg 60-62% ugrik le a töltöttség ahogy ahogy nincs a hálózaton. Ezt még a régi aksival megértettem hogy igy van. De ez új. Arra gondoltam hogy nincs elég "folyadék" benne És rátöltenék. De nem merek mert sajnálnám ha el kellene vinnem az aksit amit januárban vettem. Cellánkén 2 részletben 10-10 ml akarok deszt. vízből beletölteni.
Ha januárban vetted, akkor még garanciális. Először ezen az úton indulj el!
Ennyi van a hátulján. Biztos az En-Chain lenne a márka, viszont ilyet nem találtam sehol.
Sziasztok! Új hozzászólóként köszöntök Mindenkit!
Visszaolvastam elég sok régebbi hsz-t, hátha találok a problémámra választ, de elsőre nem találtam (vagy nem elég figyelmesen olvastam!). Úgyhogy íme, a problémám: Van két hibás APC Back BR 800VA készülékem. Ilyen: https://www.apc.com/resource/include/techspec_index.cfm?base_sku=BR800I Az egyiknél mindhárom led egyszerre villog, ha 220V-os feszültséget kap a táp, de közben be sincs kapcsolva a készülék! Párszor így villog, majd szünet. 5-10mp. múlva ismét elkezd villogni, majd kb. 5-10 mp múlva ismét szünet. Ezt ciklikusan csinálja a végtelenségig. Sajnos közvetlen okozója voltam a meghibásodásnak. Ugyanis működés közben széthúztam a fogyasztóra menő vezetéket, majd a 220V-os bemenőjét is lekapcsoltam, de magát az UPS-t nem kapcsoltam ki (nem igazán hozzáférhető helyen volt!). Kb. egy fél óra múlva összedugtam a vezetéket, ráadtam a 220-at, de nem indult el. Ekkor megnéztem az UPS-t és észrevettem, hogy szokatlanul meleg. Pedig kb fél óráig nem volt rá kötve semmilyen fogyasztó és 220V áramot sem kapott! Úgyhogy belülről melegítette saját magát! Ennek ellenére tölti az akksit (ami egyébként mindössze pár hónapos), sőt 1-2 bekapcsolási próbálkozás után rendesen működik, amit egy 40W-os stekklámpával próbálgattam, miközben a kontaszet kapcsolójával hol elvettem a rámenő 220V-ot, hol rákapcsoltam. Itt tehát a problémám a villogás és hogy többször kell ki-be kapcsolni, hogy elinduljon a „rendes” működés. Emiatt nem is használom, mert egy áramszünet után valszeg nem kapcsolna vissza! A másik UPS-nél a 220V ráadása és a készülék bekapcsolása után először kigyullad a zöld, aztán mintha tesztelni akarná magát, kigyullad a sárga, majd rögtön továbbmegy a pirosra. Ott meg is állapodik! Vagyis a készülék használhatatlan! Ezt a készüléket kaptam az előéletét nem ismerem. Jó gazda gondosságával szervizbe adtam mindkét készüléket, javításra. A szerviz az első UPS-re mindössze annyit mondott, hogy akkumulátorcserés. Vagyis nem állapított meg hibát! A villogás nem zavarta őket! Ezen a ponton rögtön el is veszítettem a bizalmam az illető szerviz iránt. A másodikra pedig azt a megállapítást tették, hogy gazdaságosan nem javítható, elektronikai hibás, alaplapcsere szükséges, amit, ha kérem, elvégeznek + új akkut raknak bele bruttó 30.000 Ft-ért. Bevallom, inkább nem kértem a javítást, kifizettem a két készülék hibafeltárását (sokat tanultam belőle!) és ezzel egyelőre letettem arról, hogy szakszervizzel javíttassak! (Nem meglepő módon autós márkaszervizzel is volt már „hasonlóan jó” tapasztalatom. Ott többszöri visszavitel után is képtelenek voltak a klímát megjavítani. Aztán egy magánszervizbe bevittem reggel, ebédkor elhoztam az autót és azóta -három éve- hibátlan a klíma!) Én nem értek az elektrotechnikához, tehát gondos útmutatás alapján sem tudnám javítani! A kérdésem az, hogy vállalná-e valaki hozzáértő a fórumozók közül a valós hibafeltárást és javítást, ill. annak megállapítást, hogy a második UPS valóban csak alaplapcserével (vagyis nagyon drágán) javítható? Az a probléma, hogy a szervizek nem szeretnek alkatrészcserével bíbelődni. Inkább az egész panelt cserélnék (most jövök rá, akár én is elmehetnék szerelőnek, azt még talán meg tudnám csinálni!) ami gyorsan megvan és sok pénzt hoz. Rajzom természetesen nincs a készülékekhez! Ha valakinek volt ideje és türelme ezt a hosszú hsz-t elolvasni és netán még segíteni is tud, azt előre is köszönöm. Az email -em publikus! |
Bejelentkezés
Hirdetés |