Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házilag panelfúrót
 
Témaindító: punkkazy, idő: Ápr 2, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   8 / 10
(#) satlokk válasza bukovary hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Űdv!
Szerintem is,ötletes és jól is néz ki.
(#) vladcepes hozzászólása Jan 21, 2013 /
 
Sziasztok! én is készítettem egy panelfúrót. Az első két kép hogy először milyenre sikeredett,aztán a 3-4 ik kép hogy most milyen. Vágódeszka,körző,12V motor stb. Üdv.
UI: a hangja egyenlő majdnem a 0-val akár éjszaka is fúrhatok,tényleg alig hallani a motor hangját.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2013
(#) satlokk válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Szia!
Igazán ötletes!Gratula!
(#) Medve válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Vicces-ötletes! Hogyan oldottad meg a szerszám és a motortengely egytengelyűségét?
(#) vladcepes hozzászólása Jan 21, 2013 /
 
Köszönöm. A szerszám ami még ugye a körző részét képezi felülről befúrtam hogy a motor tengely belemenjen épp hogy belement vagyis erőltetve de azért még pillanatragasztót is tettem a lukba. A többi meg szerintem látszik hogy mi micsoda akar lenni. A motor tetejére ragasztottam (rag.pisztollyal)abból a megmaradt kerek vékony fából. Amin keresztül megy ez a fa azt toll külső részéből vágtam. Nyomó gombot raktam,hogy csak akkor menjen amikor lenyomom a panelhoz a fúrót és csak akkor nyomom be a gombot. Kicsit Vicces-ötletes de szerintem célnak megfelel bőven. A lényeg az volt hogy kis helyen elférjen mivel nincs garázsom. Üdv. Majd rakok fel képet hogy Apum milyet csinált ,na az baba,de az nekem nagy helyet foglalna. Üdv.
(#) Ricsi96 hozzászólása Júl 24, 2013 /
 
Sziasztok!
Érdekelne , hogy kinek van dremmel furógépje???Mert nekem van dremmel furógépre tokmányom , de nem tudok vele mit csinálni , mert nem birom a menetett lemérni benne . Szükségem lenne csak a dremmel fúrógépek tengely átmérőjére és menetfajtályára és menetemelkedésére.
(#) p_istvan válasza Ricsi96 hozzászólására (») Júl 24, 2013 /
 
Szervusz!
Itt volt róla szó: Bővebben - Link
De nem sokra mész vele, mert nem szabványos a menet: M7x1/40" (metrikus átmérő, menetemelkedés collban... )
(#) Kari55 hozzászólása Jan 24, 2014 /
 
Szervusztok.
Vettem egy ilyen fúrót és tanácsot, ötleteket szeretnék kérni, hogy milyen, egyszerű, könnyen elkészíthető állványt lehetne hozzá készíteni.

Nem lényeges, hogy nagyon erős legyen, csak nyáklapokat fúni kellene vele.

Minden ötletet szívesen fogadok.
Köszönöm.
(#) kocsgab002 válasza Kari55 hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Ugyan ilyet vettem én is egy éve, nagyon jó kis gép, nem bántam meg.
Egy ILYEN állványt vettem hozzá. Tudom, sokba kerül, de szerintem megérte.

Üdv.
(#) Kari55 válasza kocsgab002 hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Már én is szemeztem vele anno, de a fúróra is lassan jött össze a pénz (kisnyugdíj)
Sok leírást, videót láttam már állványokról, csak a csúszkán (amin le/fel mozog a gép) nem tudok dönteni. Szerinted jó lenne egy olyan megoldás, hogy fióksín? Mekkora lötyögése lehet?
(#) nagym6 válasza Kari55 hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Idézet:
„Szerinted jó lenne egy olyan megoldás, hogy fióksín? Mekkora lötyögése lehet?”

Megnéztem most 2 féle fióksín lötyögését, egyiké hatalmas, másik keskenyebb kivitelűnél kisebb, de fúróállványnak alkalmatlan mindkettő. Esetleg más fajta, de gyanítom ezek nem precíz szerkezetek. Mivel nincs szükség kotyogásmentes megvezetésre a fióknál.
(#) szamóca válasza Kari55 hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
(#) Schnitt válasza Kari55 hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Én ezt javasolnám:
Bővebben: Link

Fával könnyebb dolgozni,mint fémmel, és mivel nincs csúszó eleme, kikopni sem fog egyhamar.
(#) efraim válasza Schnitt hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Ezt javasolom én is, megépítettem, semmi gond vele. Habár nálam van egy kis módosítás is.
(#) Kari55 válasza efraim hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Köszönöm Nektek az ötleteket, nagyon jók. Én ilyenre szeretném megcsinálni.
(#) tiggersoft hozzászólása Jan 25, 2014 / 1
 
Ha már szóba került akkor ötletadónak elmondom.
Nyák fúró állványhoz szinte minden hobbistánál ott hevernek a hozzávalók a fiók/szekrény, stb. alján!
Csúszó tengely persellyel: nyomtató, fénymásoló...köszörült-edzett tengely általában műanyag házba öntött vagy préselt bronz persellyel.
Fogasléc és hozzá fogaskerék: CD-DVD meghajtók... ugyan műanyag, de nagy terhelésnek nincs kitéve.
Valamikor régen én is ezekből raktam össze némi alu zártszelvény vázra. Sajnos képet már nem tudok csinálni róla, mert pár éve elajándékoztam. De, ha utolérem készítek vagy készíttetek párat.
(#) Kari55 válasza tiggersoft hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
A nyomtatófej tartóra én is gondoltam, de a fúrógép hozzáerősítésére még nem jöttem rá, hogy pontosan függőlegesen álljon, és a jobbra balra elfordulás megakadályozását kiküszöböljem.
(#) zoly15 válasza tiggersoft hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Bizony, mindenkinél van valami hasznos dolog, csak meg kell benne látni a fúró állványt.
Én a MÉH telepen barangoltam, és találtam 2Db méreg drága FESTO pneumatikus munkahengert két líneális tengellyel. A líneális tengelyek golyós csapágyazásúak.
Majd készítettem hozzá egy panelfúró tartót, föltettem egy talpra és megszületett.
A leg jobb benne, hogy levegőrugós (a munkahenger szívó észét ledugóztam, olyan jól működik hogy rendesen tetszik. Bővebben: Link
(#) Stynson hozzászólása Jún 21, 2014 /
 
Sziasztok!

Szeretnék egy állványt a fúrógépemhez, és ahogy így elnéztem a sok egyszerű megoldást, kérdezem, hogy a hestoros műanyag fúróállvány mennyire használható?

Igen kedvező áron hozzá lehet jutni, csak érdekelne, hogy lehet-e vele paneltfúrni.
(#) rockersrac hozzászólása Okt 29, 2014 /
 
Sziasztok! Olsan kérdésem lenne, hogy az akkus fúrók motorja kb mekkora fordulatszámmal ,,dolgozik"? Nyákfúrót akarok építeni egy rossz akkus fúró motorját felhasználva, egy gyorsító áttétellel megnövelve a fordulatszámát a tokmánynak.
(#) Kari55 válasza rockersrac hozzászólására (») Okt 29, 2014 /
 
Szia.

Én egyszer próbáltam az enyémet, és az áttételek nélkül - csak a motor - egész gyorsan forgott.
Persze terheléssel nem tudom mennyire lenne erős.
(#) tiggersoft válasza rockersrac hozzászólására (») Okt 29, 2014 /
 
Szia
Eddig amikkel találkoztam olyan 6500-10000 közötti fordulattal rendelkeztek.
Ha te bontod meg a szerkezetet könnyen utánna számolhatsz. Fúrásnál ezek nem nagyon tudnak csak 1000 fordulat körül(tokmányon). Ezt megszorzod az áttétel arányával és ott a motor fordulatszáma.
(#) rockersrac válasza tiggersoft hozzászólására (») Okt 29, 2014 /
 
Azt tudom hogy két sebességes a fúró: 1. Fokozat: 350rpm, 2. Fokozat: 900rpm
(#) tiggersoft válasza rockersrac hozzászólására (») Okt 29, 2014 /
 
Akkor nagy eséllyel olyan 6500-7500 közt lehet. 1/3-1/4 áttétellel kéne próbálkozni. Nyákhoz azzal már elegendő lehet a fordulatszám. Viszont csak nyák-hoz, és 1.5mm-ig. Persze kb.
(#) rockersrac válasza tiggersoft hozzászólására (») Okt 29, 2014 /
 
Kimondottan nyák fúráshoz akarom használni. Lesz hozzá egy pwm szabályzó is, hogy 1,5mm-nél nagyobb, max 3mm-ig.
(#) tiggersoft válasza rockersrac hozzászólására (») Okt 30, 2014 /
 
Az 1.5mm-nél vastagabbhoz szerintem áttétellel már kevés lesz a nyomaték...
(#) Kari55 hozzászólása Nov 2, 2014 /
 
Sziasztok.

Végre elkészült a panelfúróm. Alább néhány kép a végeredményről.

A forrás innen származik
(#) Kari55 válasza efraim hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Szia efraim.
Látom Neked is olyan a fúród mint az enyém. Megkérdezném, hogy a Tiéd is csak a kettes hármas kapcsolóállásban indul? Lassabb fordulat nálam nincs, pedig néha jó volna.
Továbbá a tengely forgásrögzítő gombja nem fogja meg rendesen amikor patront kell cserélni, kiugrik a horonybó, így nem tudom eléggé megszorítani a fúrót, Pl. a 2,5mm 3mm fúrókat.
(#) efraim válasza Kari55 hozzászólására (») Nov 11, 2014 /
 
Bocsi, véletlenül vettem észre, hogy kérdeztél, valamiért nem jelezte a rendszer. Nekem több panelfúróm is van, mindegyik indul minden fokozatban. De a forgatónyomaték gyalázatos módon lecsökken, ha alacsony a fordulat. Már gondolkodtam azon, hogy az erősebbiket kibelezem és csinálok egy tisztességes fordulatszám szabályozot, ha van hely akkor bele, ha nincs akkor elé.
(#) Kari55 válasza efraim hozzászólására (») Nov 11, 2014 /
 
Szia, köszi a választ. Amúgy ezen a kapcsolón nem lehetne valamit állítani, hogy alacsonyabb kapcsolóálláson is menjen? Például műanyaghoz jobb lenne.
Következő: »»   8 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem