Fórum témák
» Több friss téma |
Nem lenne érdemes megépíteni állandóra, mert a kondenzátorok nem tolerálják az ilyesmit túl sokáig.
Amúgy: Link A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2015
Sziasztok. Végre elkészültem az órámmal, még egy szép festés és kész.
Gondoltam megmutatom nektek.
Na ez tetszik... Fából fogaskerék. Mintha magamat látnám.
Akkor már inkább áram impulzusokkal,mintha hegesztenél.
Nagy hohonak elkészült az első késszára. 12x12 es anyag, tnmg 08 lapka. Adatai: 5 fokban döntött a lapka két irányba, 15 fokba áll a lapka homlokra és palástra is. Homloknál azért el kell dönteni a befogót mert annyira nincs alászedve, oldalazni lehet vele. Kis gépen 900 as fordulaton 0.3 mm fordulatonkénti előtolással (0.8-1 mm fogás) munkáltam a testvérével CrMo-s anyagot, műanyagot 0.3-0.6 f/min között, dobja a forgácsot műanyagnál rendesen fölfelé. Mivel műanyagnál kis fogás volt így oda nem tudok írni technológiát. Vagyis inkább így : "amíg nem repül szét a műanyag, nem esik ki a tokmányból, nem ugrik el az ember" .
A testvére sokkal ütött kopottabb, sikerült már gyorsjáratba anyag közepébe is bemenni, szóval a lapkatörést már megélte. A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2015
Nagyon jó az ötlet, de a motor az nem kellene oda!
De egyébként szép munka!
Szia. Szívesen veszem az ötleteket. Ha nem léptető motorral, akkor mivel hajtsam meg?
Természetesen gravitációval, azaz egy súllyal. Ettől persze majd minden nap fel kell húzni, de nekem nagyon hozzáillő lenne.
Korábban minden "toronyóra" így kapott meghajtást, sőt volt ennek kakukkos falióra változata is.
Na a kakukkos az szép kis darab volt!
Valahol még van belőle a szomszédomnak.
Beletetted a "bogarat" a fejembe, agyalok ezen a gravitációs megoldáson.
Köszi az ötletet.
Szép munka! Gratula.
Látom, hogy nem vagyok egyedül a rossz világitással ( már lecseréltem ) a LEDek pontosan a marokés helyét nem világitották meg ( nálad is ott árnyék van). Most már az én LEDjeim oldalrol világitanak, igy nincs árnyék a marotünél az anyagon.
Megépítettem a szegény ember lézerét 8000FT-ba került, 1W-os kék színű, eddig fába gravíroztam csak, sajnos a baltát még nem kell a múzeumba vinni tőle.
Ennyit kellett vennem hozzá a többi ami volt éppen. Bővebben: kolimátor Bővebben: Alig használt 1W lézer dióda A hűtés egy 30x30 alu profil abba van belehelyezve hővezető pasztával egy CD író lézer tartó foglalata kireszelve, egy ekkora lézer diódát akkora tokba kell tenni mint a 10mW-ost nehogy rendesen már hűteni lehessen, kb 4W-ot disszipál. Az elektronika egy saját trevezésű UC3845 IC ből kialakított kapcsolóüzemű tiltható vagy vezérelhető áramgenerátor, a kapcsolást ha valakit érdekel lerajzolhatom, ez szintén alu profilba van elhelyezve a könnyű felfogatás miatt. Szeretném kérdezni hogy a füstöt egy ventilátorral el kellene fújni mert szerintem kormozódik majd a lencse. Idézet: „Szeretném kérdezni hogy a füstöt egy ventilátorral el kellene fújni mert szerintem kormozódik majd a lencse.” Illik...
Érdekes... A füstöt mindenképp fújd el.
A képről nehéz megmondani, hogy a felirat homályos vagy pedig a kép (esetleg mindkettő). Nincs valami jobb fényképezőgéped?
Szia!
Az én gépem még messze van a működéstől, de majd szeretném megoldani, hogy lézert is tudjak használni. Szóval engem érdekelnének a részletek. Plexihez vajon használható? Köszi!
Balza fába készült a gravir, fókusz jó lett kb 0.3mm átmérőt éget, de csak pontos távolsága az anyagtól amúgy a sugár széttartó lett. Szerintem gyenge valamiért az 1W erősebb kell legyen, a lencsét messze tettem a diódától kb 4cm re lehet a sugár annyira széttartó hogy nem hasznosul a fény.
Plexit ugy olvastam infra lézerrel lehet inkább vágni, van az ebay-en 5W os TO3 tokban. A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2015
Szia. Köszönöm szépen elfogadom. Egyébként honnét szerezted?
A tegnap alkottam egy kicsit.
Már több éve van CNC gépem, de soha nem csináltam még reliefet ez az első. A pácolás meg festés dolgot még külön tanulni kell, de ez egy gyors megoldás akril lakkal lefújtam és kész. Mach3 csináltam 1500mm/min a gyorsulás megállás 700mm's/sec ez a legfontosabb beállítás, hogy egy kicsit hamarabb végezünk a munkával a gépünk . Mérete 60x100mm az idő azt hiszem 2:30 lehetett A főorsó fordulata 15000 egy kicsit kevés, de ez a max. Szerszám egy gravírtű , amit köszörültem a hegye 0,30mm körülbelül.
A lakk helyett inkább itasd meg olajjal és száradás után dörzsöld be méhviasszal.
Fél óra múlva töröld át egy puha ronggyal. Sokkal szebb. Ezt egyébként az USBCNC controllerrel csináltad? Mármint a marópályát? A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2015
Egy gravír-körvonalmarás próba 30fokos 0,1m es gravírtűvel plexire.
Én azt a programot nem használom.
PhotoVCarve
Szép nagy gravírtűvel csináltad, ez ám a tudás!
Jól néz ki. Én is akarok ilyen skyrim-os kulcstartót
Most már nem erőltetem szegény gravírtűt vettem 2mm es 4 élű marót ő vele fogom az ilyen cuccokat körbemarni
Ahhoz előbb gravírozót kéne magamnak csinálnom, arra meg nincs időm
De majd egyszer...
Azt hittem "szakmabeli" vagy (hobbi cnc-s) de a következőt csinálhatom neked ...
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2015
|
Bejelentkezés
Hirdetés |