Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es világítás
 
Témaindító: xodak, idő: Aug 6, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   83 / 180
(#) ernő22 hozzászólása Jan 17, 2016 /
 
Tudod én már csak annak hiszek amit a műszer mutat, mer találkoztam már - több területen - csodákkal.
és meglepetésekkel
(#) nedudgi válasza ernő22 hozzászólására (») Jan 17, 2016 /
 
Mit mért ki?
Egy kapcsolóüzemű tápegység tartalmaz egy pufferkondenzátort a bemenetén, ami bekapcsoláskor feltöltődik. Ennek az áramnak a legnagyobb értékét írják a készülékekre maximális bemeneti áramként. Maximális feszültségként pedig az elviselt, megengedhető legnagyobb hálózati (effektív) feszültséget. Ezeknek az értékeknek nincs köze a hatásfokhoz.
(#) Bakman válasza ernő22 hozzászólására (») Jan 17, 2016 /
 
Csodák nincsenek, csak fizika. Ha nem lenne jó a hatásfoka, nem használnák.
(#) ernő22 hozzászólása Jan 17, 2016 /
 
Én arra gondoltam kimérésen, hogy mérem, vagy tudom a szekunder terhelést és ezzel párhuzamosan mérem a primer áramfelvételt. A csodákat meg úgy értettem hogy messze nem igaz sok eseteben amit a specifikációkban leírnak,( persze nem pozitív értelemben).

Megértettem amit nedudgi írt, köszönöm
(#) Dudus válasza ernő22 hozzászólására (») Jan 17, 2016 /
 
A primer áramot valódi effektív értéket mérő műszerrel mérd különben becsapós lesz amit mérsz!
(#) ernő22 hozzászólása Jan 17, 2016 /
 
köszi az ötletet erre nem gondoltam.

majd jelentkezem az eredménnyel, bármi is lesz.
(#) Dudus válasza ernő22 hozzászólására (») Jan 17, 2016 /
 
Használd a válasz gombot! Segít értelmezni, mire is válaszolsz.
(#) ernő22 válasza Dudus hozzászólására (») Jan 17, 2016 /
 
Ha sikerült majd jelentkezem de ha valaki megelőzne örülnék ha leírná nekem
(#) Dudus válasza ernő22 hozzászólására (») Jan 18, 2016 /
 
A 2m szalag 8W

Igazi kínai LED driver,16VA / 9W pf=0,56

Látszik, hogy PFC az nincs benne

A hatásfok (8/9)x100=89%

A mérés pontatlanságát az okozza, hogy a teljesítménymérőm ilyen kis teljesítménynél picit pontatlanabb, de nagyságrendileg stimmel.

Egyszóval nyugodj meg, takarékosak.
(#) gabilow válasza mtomihun hozzászólására (») Jan 18, 2016 /
 
Üdv!
Megjött az alábbi led panel.Képen is látszik igénytelen forrasztás. 18w-os, induláskor majd csökken a teljesítmény felvétel ahogy melegszik(hűtőbordára lesz rakva majd úgy tesztelem tovább).Hálózati zavar nincs (fm rádiót mellé tettem).
Víbrálást én mem vettem észre 100Hz-en mehet az IC FM3082 azt írják 5 és 60 mA között állítható az ellenállással. Szerintem ez egy állítható áramkorlátozó dióda. Ahol nagyobb áram kell ott párhuzamosítják. Fénye kb. mint a 10w-os melegfehér led. Ha nagyob fény kell teszek kettőt.
72db leddel kb 450 Ft-ot megért. Jó hűtés mellet örök élet meg egy nap - is lehet.
(#) ernő22 hozzászólása Jan 18, 2016 /
 
Köszi Dudus
(#) mtomihun válasza gabilow hozzászólására (») Jan 18, 2016 /
 
Szia
Köszi az infót. Milyen bordát raksz rá? Arról is rakj majd fel képet, ha kész lesz.
Aldis fogyasztásmérő? Nekem is ilyen van
(#) gabilow válasza mtomihun hozzászólására (») Jan 21, 2016 /
 
Üdv!
Ilyen hűtőbordám van. Kb. 10.5x10.5 cm. Egy idő után ez is eléggé átmelegszik de a teljesítmény beáll úgy 16-17 W- ra. Ugyanis az IC hőfok védett és ahogy melegszik a panel úgy veszi vissza a teljesítményt. Az IC-e így is rá lehet keresni, több a találat: SM2082C. Nem is olyan gagyi. A graetz után van kihagyva kondinak hely én beforrasztottam oda egy 3,3µF 400v (kompakt fénycső) kondit és úgy vettem észre, hogy megszűnt a stroboszkóp hatás (fúrógépet pörgettem mellette a kondi beforrasztása előtt és láttam megállni, a kondi után már nem.
(#) killbill válasza ernő22 hozzászólására (») Jan 21, 2016 /
 
Szerinted ez a 20 dekas vacak mennyire melegedne fel, ha el kellene disszipalnia 768W-ot??? Amugy a legegyszerubb megnezni az adatlapjat. Abban benne van a hatasfok, az indulo aram, minden.
(#) killbill válasza Dudus hozzászólására (») Jan 21, 2016 /
 
Akkor is becsapas lesz, ha effektiv arammerovel meri, mert nem 1 a cos fi-je ezeknek a tapoknak, nincs fazisban a felvett aram a halozati feszultseggel. Valos teljesitmenymerovel kell merni, kulonben hamis lesz a meres.
(#) Dudus válasza killbill hozzászólására (») Jan 22, 2016 /
 
Igazad van! Ha megnézed a mérésem nem éri el a 0,6-ot a PF.
(#) haragati válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 22, 2016 /
 
A LED lámpákban IC van és ez késleltetett/lágy indítással indít. Ez az idő a gyártási szórástól és az alkalmazott passzív alkatrészek szórásától is függhetl. A lágyindítás a LED-eknek direkt hasznos.
Egy négyes falikarnál látszik, hogy nem egyszerre gyulladnak fel. Ez mondjuk áramlökés szempontból nem is baj....
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2016
(#) pjg válasza haragati hozzászólására (») Jan 22, 2016 / 2
 
Höhöhö! 4 x 3W nagyot lök.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2016
(#) jdani hozzászólása Jan 23, 2016 /
 
Üdv. 4-5 led szalagot egymás után kötve ( természetesen ezek párhuzamosan vannak kötve) hogy tudnék fényerőszabályozni? Egy led szalag olyan 1,5A körül vesz fel. Vagy jobban járok ha sorba kötném, így nem venné fel sok ampert, csak nagyobb lenne a meghajtófeszültség?
A szoba sarkába fentre gondoltam led szalagot körbe hangulatvilágításnak.
(#) gerleimarci válasza jdani hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Kell valami pwm vezérlő(pic/avr/555 stb) és egy izmos fet alacsony Rds(on)-al.
(#) jdani válasza gerleimarci hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Az mennyire hülye megoldás hogy mondjuk 2 led szalag párhuzamosan, a másik kettő is párhuzamosan, ezt a két párhuzamost sorba, vennék egy 24V trafót, egyeniranyito, puffer, és trafót egy 230Vos regulátorral regulálnám..?
(#) gerleimarci válasza jdani hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
A 24VAC-ból egyenirányítva nem 24VDC lesz, hanem több.
Szerintem te a 230V-os fényerőszabályzóra (angolul dimmer) gondolsz. Azzal is megvalósítható, csak ha olyan trafót fogsz ki, ami eleve zúg, azzal elviselhetetlen lesz.

Amúgy nem olyan nagy dolog azt a nagyobb áramerősséget szabályzni.
(#) V8engines hozzászólása Jan 23, 2016 /
 
Sziasztok!

Hűha! Olvasgattam itt egy picit, de be kell valljam, ha ezt a topic-ot átolvasnám, a negyedét nem érteném.

Na én igazából LED kérdéssel jövök, remélem nem rossz helyre.

Adott egy ilyen Bővebben: Link , és 1 órát se ment, az egyik LED az összes közül, elkezdett pislákolni. Ilyet én még nem tapasztaltam, nem is tudtam hogy tudnak ilyet.
Karácsony időszakon túl vagyunk, még mindig működik, de az az 1 db szerencsétlen végképp feladta a harcot, már halványan sem világít, ahogy az első két napban. Onnantól vége.

Lényeg a lényeg. Tudom én ezt cserélni? (Persze hogy nem szokás. )Mert megtenném, ha tudnám az értékeit. Hogy mérjem ki? Hogy álljak neki?

Az egészben azt nem értem még, ha sorba vannak kötve, hogy világít a többi azon az 1 függőleges soron?

Kíváncsian várom a válaszokat.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2016
(#) Gafly válasza V8engines hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Értem a kérdésedet. Jó válasz nincs rá
Vettem 12W led "izzót" márkaboltban is meg börzén is.
Mindkettő pár nap után pislogott...
Tanulópézként szétvágom mindkettőt
(#) V8engines válasza Gafly hozzászólására (») Jan 24, 2016 /
 
Szia!
Örülök ha már v.ki megérti a gondolatmenetem.

Akkor most lehet befürdök, épp a postázást várom, hogy megérkezzen pár LED-es cucc érkezése (izzó és neon "utánzatok"). Nem leszek túl boldog ha hasonlóképp járok mint Te, hiába a 2 és 3 év gari.

Választ, illetve a bontás utáni állapotfelmérés utáni közzétételt szívesen veszem azért itt.
Köszönet!
Jahhh, a tegezésért elnézést, ha baj!
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2016
(#) killbill válasza V8engines hozzászólására (») Jan 24, 2016 /
 
Idézet:
„Jahhh, a tegezésért elnézést, ha baj!”
Ez egy fórum. Itt a jah a baj, de az nagyon nagy.
(#) V8engines válasza killbill hozzászólására (») Jan 25, 2016 /
 
Az tiszta volt hogy ez egy fórum, de hogy a "jahhh" (értsd: Ja!) nagyobb baj, azt nem mertem gondolni sem.

Majd próbálom kerülni. Bár, szoktam használni, így nehéz lesz.
(#) Pixi hozzászólása Jan 31, 2016 /
 
Sziasztok,
Olyan kérdésem lenne, hogy az ilyen 5630-as LED-del szerelet LEDes égők esetén, hogy tudom megállíptani, hogy mekkora mehajtó kell hozzájuk? Ugye van több izzóm, de egyik másikban nem a PWM-es meghajtó van, hanem a sima kondi és graetz párosítás. Ezekben jó lenne kicserélni a meghajtót, mert ezek a fajták kiégetnek 1-1 LEDet. Most egy 98 LED-es a konkrét problémás "izzó". van benne 12 7 LED-es csík és egy 14 LED-es kör. A kötés úgy néz ki, hogy a 14 LEDes sorba van kötve a 6-6 7 LED-essel.
Valaki tudna segíteni, hogy milyen mehajtó lenne jó hozzá, és esetleg hogy kössem át?
üdv
PIXI
(#) Pulyka hozzászólása Jan 31, 2016 / 1
 
Sziasztok.
Kész lettem(már karácsonykor) a legújabb saját "fejlesztésű" LED-es izzóimmal.
Első "projectben" 40db sorba kötött LED-et szereltem fólia kondis előtéttel, OPTOFLASH diódákkal, 4 éve világít már kb minden nap 2-3 órát.
Másodiknál már annyi LED-et kapcsoltam sorba, hogy legyen elég fény is, másodszor, hogy normálisan üzemeljenek 340V-ról, egyenirányított 100µF-es kondival.
Ezekben foryard gyártmányú ledek "világítanak", (a legolcsóbb!) ..már az első rendeltetés szerű használat melett úgy villogtak, mintha feszültségesés lenne itthon egy vasmagos hegesztőtrafó használata miatt.. Nem tudom, hogy a ledek pocsék minősége miatt, vagy az áramlökés nyírta ki őket.(de ez is már 2 éve világít napi 2-3 órás használat melett.(megszoktuk a villogást. )
A legújabb, harmadik fejlesztésnél a másodikat másoltam, de más LEDeket használtam(optosupply), és kapott egy kis hűtést is a nyák. Ez is villog, de nem annyira, mint a foryard LEDes lámpa.
Egyébként mindegyik lámpát 10mA-re állítottam be, és mindegyiknek van minimum 20µF-es, 400V-os szűrőkondija.
Mindegyik LED panelt egy használt, kibelezett kompakt csöves lámpa házába álmodtam meg.
Itt jön a kérdésem:

Vannak ilyen speciális készülék házak, amik tetszés szerint beépíthetőek.
Esetleg találkozott valaki ilyen fajta E27-es izzó forma üres házával?
Köszi.
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2016
(#) nedudgi válasza Pulyka hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
Következő: »»   83 / 180
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem