Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   582 / 588
(#) Tomi111 válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 17, 2024 /
 
Szia! Nem fogsz jó minőségűt kapni, mert már tiltott a gyártása/forgalmazása az EU-ban, néhány speciális izzót kivéve. Neves gyártók már nem is gyártják. Amit kapsz itt-ott "sumákban" árulva, mind ócska. Lefogadom, hogy amit most veszel előbb kiég, mint a még bent lévő 5db régi, márkás! Ha mindenáron ilyet akarsz, akkor pl. a jófogáson, itt az apróban, stb keress! Néha hirdetnek eladó régi-új izzókat, amik még jó minőségűek voltak ( Tungsram, Osram , Philips, stb.) Kanluxot, Landlite-t, stb ne vegyél!
(#) Massawa válasza Tomi111 hozzászólására (») Ápr 17, 2024 /
 
A halogén izzo nincs a tiltott listán.
Semmi gond. Az e-shopokban van amennyi kell. Pontosan erre akartam rámutatni, hogy mig a hatalmas áruházakbol egyre többször jövök haza üres kézzel, addig a sokkal kényelmesebb meg olcsobb e-shopokban mindent be lehet szerezni az otthoni fotelböl. Ez az embert le fogja szoktatni, hogy egyáltalán vegye a fáradságot és elmenjen még a sarki boltba is, ha fennáll a veszélye, hogy még egy izzot sem tud venni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2024
(#) Skori válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 17, 2024 /
 
Valamilyen hasonló, 12V-os autó(gépjármű)izzóval nem váltható ki? Gondolom azokat még lehet kapni...
(#) Skori válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 17, 2024 /
 
Jaaa... na igen, sokszor még kiszállítással együtt is olcsóbb webshopból vásárolni, mint boltból...
(#) Massawa válasza Skori hozzászólására (») Ápr 17, 2024 /
 
Nem, mert ezek azok a tipikus tükrös parabola izzok GU5,3 foglalattal. Semmi gond már uton vannak. Nem tudom miért nincsenek a boltokban, a 230V-s verzio van mindenhol, de 12V-s nincs. Az e-schopban több mint egy tucat gyártotol találtam.
(#) granpa válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 17, 2024 /
 
Lehet, hogy ebből van nekem egy tucat? Hirtelen nem találom, de van és nem használom.
(#) Massawa válasza granpa hozzászólására (») Ápr 17, 2024 /
 
Attol félek, hogy a postaköltség nagyobb lenne mint amibe az izzok kerülnek…
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Ápr 17, 2024 / 1
 
ELBAFTA jó alkalom hogy odaadjad, egyben a szent kehely is meg lészen ugyanott "wood" fémezve.
(#) granpa válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 17, 2024 /
 
Budapesten is sűrűn járok. Az se jó?
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 17, 2024 /
 
Még azt sem találtam meg.
(#) Massawa válasza granpa hozzászólására (») Ápr 17, 2024 /
 
Kösz szépen, én már régen nem jártam arra. ( talán majd nyáron).
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2024
(#) Udvari Zsombor válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 18, 2024 / 2
 
Megjött a válasz és (elvileg) helyreállt a rend.
Idézet:
„Hello Udvari Zsombor!

Nem tudom, hogy ezt mi okozhatja, de mindenképpen eléggé furcsa.

Költözött a szerver, és a DNS szerverekben nem lettek javítva
az elérési utak. Szóltam a rendszergazdának, már jó.
Köszönöm, hogy szóltál!

Géza”
(#) Gafly hozzászólása Ápr 19, 2024 /
 
Nem mindig jön össze.
De tutira lesz folytatás, mert erre megy a világ...
(#) Epu2 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 19, 2024 /
 
Nem ennek a robinak szűnt meg gyártása?
(#) Gafly válasza Epu2 hozzászólására (») Ápr 19, 2024 /
 
De.
Ugyanakkor szerintem ez nem azt jelenti, hogy soha nem lészen követője.
Multkoriban linkeltem olyat, ami már nem hidraulikus, hanem elektromos szervóval működik.
Biztos vagyok benne, hogy az újgazdagok már ezzel fognak "villantani" pár év múlva, mint harminc éve a mobillal. Például sétálgatnak vele a Körúton, stb...
(#) img válasza Epu2 hozzászólására (») Ápr 19, 2024 / 1
 
Másnap bejelentették a modernebb, elektromotoros verzióját a hidraulikus helyett, így nem szűnt meg, csak verziófrissítés volt.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2024
(#) proba hozzászólása Ápr 19, 2024 /
 
A mai spórolós világban... Alul középen egy "zárlatos" dióda. Vajon mire gondolt a tervező....
Amúgy tökéletesen működik nélküle is...
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2024

tuya_wifi.jpg
    
(#) img válasza proba hozzászólására (») Ápr 19, 2024 /
 
Az egy TVS dióda, ami túlfeszültség ellen véd (zárlatba megy, azzal védi meg az áramkört mert utána az SMPS nem indul el).
(#) proba válasza img hozzászólására (») Ápr 19, 2024 /
 
Értem én a kérdést, de alatta egy masszív 3cm2 teliföld van a panel mindkét oldalán. ( és csak kétoldalas a panel.) Valamint kiforrasztás után is teliföld volt alatta. Azért volt a "zárlat" idézőjelben.A diódának semmi baja. Csodálkoztam volna rajta ha rossz, egy vadi új eszközben egy rövidzárra ráforrasztva. ( kellett az a csatlakozóhely jelfogó érintő kivezetéshez, azért bontottam szét / forrasztottam ki. A dióda meg pont útban volt...)
Illetve utólag egy értelmet találtam neki, a felette lévő csatlakozót ez akadályozta meg, hogy a panel szintjére le lehessen tolni, mint rendes panelek esetén szokás...
(#) img válasza proba hozzászólására (») Ápr 19, 2024 /
 
Tankönyvi példa ez arra, hogy miért nem lehet fórumos hozzászólások alapján diagnosztizélni.
(#) kameleon2 válasza proba hozzászólására (») Ápr 19, 2024 /
 
Elszúrt tervezés. Amikor rajzolja az ember, nem mindig azonnal csapódik le, hogy melyik oldal az az oldal. Látta ugyan a csatlakozó kontúrját gondolom, csak ő a másik oldalra gondolt közben... Persze én is biztos elhagytam volna a teliföldet - szigetként izolációs távolságnyira. De nem vagyunk egyformák. Biztos Lee a főnök csapkodta az ostort közben, hogy le kéne már gyártani azt a 100.000db-ot, hogy legyen pénz a tál rizsre.
(#) lazsi válasza proba hozzászólására (») Ápr 19, 2024 / 1
 
Szerintem egyértelmű a megoldás! (Különös tekintettel a válaszokra...)
Az ott egy tartalék alkatrész!
Mivel a Img kolléga megállapította, hogy túlfeszvédő díóda, ami adott esetben megvédi az áramkört. Ha ez bekövetkezik a felette lévő diódák valamelyikével, akkor egyszerűen ezt kell átforrasztani a helyére! Milyen előrelátó gyártás!!!
(#) majkimester válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 19, 2024 /
 
Feltételezem a másik oldalon nincs semmi alkatrész, viszont itt van 3 dióda is a csatlakozó alatt. A másik kettő is sorban van, egy is elég lenne (polaritás védelem a tápnak?). Ez tudatosan lett ide távtartónak betervezve. (M7 egyébként lehet TVS is, de itt inkább 1N4007)
(#) proba válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 19, 2024 /
 
A másik oldal teljesen alkatrész mentes, a felette lévő 2 és a jobb oldali csatlakozópont a nulla sorkapcsok helye ( bemenet N, kimenet N, gomb N ) azért van teliföld.
Tartalék alkatrésznek jó lehet, mert a felette lévőkkel azonos típusú, és rendes diódának látszik.

elolap.jpg
    
(#) Bakman válasza img hozzászólására (») Ápr 19, 2024 /
 
Már videó is van róla: YouTube.
(#) Udvari Zsombor válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 19, 2024 / 1
 
Forradalmi fejlődés a Boston Dynamics új humanoid robotja
Idézet:
„Nyugdíjazta Atlas nevű humanoid robotja hidraulikus verzióját a Boston Dynamics. Az új verzió teljesen elektromos, és a mozgása is megváltozott: attól még hogy úgy néz ki, mint egy ember, a mozgása teljesen eltérő.”
(#) Inhouse válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 20, 2024 /
 
Ha már humanoid alakú, akkor ennek van értelme, hogy ki kell terjeszteni a képességeit. Maga a humanoid alak, inkább hátrány, mint előny, az inkább az emberekkel való elfogadtatás miatt lehet...
Nekem a Val Kilmeres Marsos film (Vörös bolygó) robotja jutott eszembe erről a felállásról, na pl. az akkor elég menő volt, nekem nagyon tetszett. Az akkori filmes robotok inkább a humanoid alakra mentek rá, legtöbbször csak bénáztam, dűlöngéltek, szánalmasak voltak.
(#) Hp41C hozzászólása Ápr 20, 2024 /
 
Fejlesztetek még CMOS Z80 -ra?
End Of Life Z80C00.
(#) Gafly válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 20, 2024 /
 
Pedig mekkora királyság volt annó, az egyetlen 5 v-os tápjával, meg minden.
Fú, a CMOS aztán meg minden(ben) volt...
Következő: »»   582 / 588
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem