Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   139 / 139
(#) Honda130 hozzászólása Máj 8, 2024 /
 
Sziasztok hobbielektronikások!
Következő feladatom, a szüleim mikrohullámú sütője.
Egyik pillanatról a másikra, se kép, se hang. Húgom hozott nekik egy másik készüléket, de fater rühelli. Nincsenek fizikai gombjai, nem lehet látni rendesen és érezni sem, hogy hol kell megnyomni, hogy elinduljon.
Itt jöttem én. Megnézem majd én a régit. Nincs annak semmi baja, csak elromlott. Jót röhögtek rajtam. 10 perc volt elindítani, de a nagyfesz trafó 5kV/ 700mA-es biztije ki volt menve. Rendeltem egy újat. Kinyomja.
Kérdésem a következő. Meg lehet állapítani valahogy, hogy a nagyfesz trafó a zárlatos, vagy a magnetron fej? Oké, hogy a nagyfesz trafó biztosítéka olvad ki, de lehetséges hogy a magnetron rossz és azért terheli túl a nagyfesz trafót? A mi mikrónk magnetron fejét cseréĺtem már párszor, de azok úgy mentek tönkre, hogy simán csak nem melegített a keszülék. Ezért én a nagyfesz trafóra tippelnék. De jó lenne nem csak tippelgetni, hanem megállapítani. Ha lekötöm a magnetron fejet a nagyfesz trafóról egy próba erejéig, szerintetek jó megoldás lehet?

Köszönöm válaszaitokat!
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2024
(#) moltam válasza Honda130 hozzászólására (») Máj 8, 2024 / 1
 
(#) Honda130 válasza Honda130 hozzászólására (») Csü, 14:20 /
 
Sziasztok!
Méregettem, nézegettem a rossz mikró belsejében és arra jutottam, hogy a kondenzátor rossz benne. Picit elhúzódott a feladat, mert közben az autómat is csinálom hetek óta. Bementem egy Szombathelyi boltba, ahol ilyen készülékeket is javítanak. vettem ugyan egy másik kopndit 2000 forintért, de kérdés merült fel vele kapcsolatban. A gyári rossz kondenzátor 2100 volt/1µF-os. Amit adtak, az 2100V/0.9µF-os. Probléma ez?
Ez a kondi volt náluk és egy 1,05µF-os. Ez utóbbi új volt 4500 forint körüli összegért.
Volt ott annyi tébláboló ember, hogy nem tudtam nyugodtan eldönteni mi legyen.
Vegyek inkább egy 1µF-ost bele? Vagy jó bele ez a 0,9µF-os is? Mit befolyásol ez egyébként?
Köszönöm!
(#) kadarist válasza Honda130 hozzászólására (») Csü, 14:27 /
 
Szia!
Hogyan mérted ki azt a "rossz" kondenzátort? Van benne egy ellenállás is, ami meghamisítja a mérést.
(#) Honda130 válasza kadarist hozzászólására (») Csü, 15:33 /
 
Szakadásvizsgálattal azonnal sípol a műszer, Mohm-os méréssel és mindenféle ellenállás méréshatáron mérve 0 ellenállást mutat. Szerintem zárlatos.
Vagy tévedek?
(#) kadarist válasza Honda130 hozzászólására (») Csü, 16:41 /
 
Ha tényleg zárlatos, akkor valóban cserés lesz.
(#) Honda130 válasza kadarist hozzászólására (») Csü, 16:52 /
 
Tehát. Így most a kérdés megszaporodott.
Szerinted jól gondolom, hogy zárlatos abban az esetben, ha így mérem és nulla ellenállást mérek?
És ugye maradt az eredeti kérdés is megválkaszolatlanul: 1µF-os helyett pillanatnyilag 0,9µF-os kondenzátorom van. Baj, ha kisebb az értéke? Vagy inkább vegyek egy pont olyan értékűt?

Köszönöm!
(#) kadarist válasza Honda130 hozzászólására (») Csü, 17:05 /
 
Ha sípol a műszer és 0 ohm a kijelzés, akkor az tényleg nem jó. Az a kapacitás eltérés nem gond, úgy is jó lesz a szerkezet.
(#) Honda130 válasza kadarist hozzászólására (») Csü, 18:00 /
 
Köszönöm a segítséget! Holnap összerakom és kipróbálom.
(#) Honda130 hozzászólása Pé, 20:03 /
 
Köszönöm szépen a segítséget!

A szüleim mikrosütője szépen működik újra. Ki tudtam mérni a kondenzátort ami egyértelműen zárlatba ment át. Testzárlat nem volt, de a két kivezetés közt egyértelmű kapcsolat volt. Miután beszereztem egy másik kondenzátort és arra is rámértem, el is oszlatta a maradék kételyeket.
Még a csillámlemezt akarom újra cserélni és használatba is vehetik, ha akarják.

Kellemes hétvégét mindenkinek!
Következő: »»   139 / 139
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem