Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   578 / 580
(#) moltam hozzászólása Feb 22, 2024 /
 
Helo.
Nem tudja valaki véletlen hogy az LG F4J6VG0W mosó szárítógépben hány lengéscsillapító van, 2 vagy 3? Tudom, nézzem meg de hátha nem kell ennyiért visszamennem és meg tudom rendelni
(#) Dino71 válasza moltam hozzászólására (») Feb 22, 2024 / 2
 
Szia! 2db 4901ER2003A
(#) moltam válasza Dino71 hozzászólására (») Feb 22, 2024 /
 
Köszönöm.
(#) granpa hozzászólása Feb 24, 2024 /
 
Valaki tud a LG mosógépekhez konyítani?
Van egy ~18 éves WD-10302TUP típusú gép, aminek egy mikrókapcsolója megnyekkent. Eddig kiválóan működött, ez az első hibája! Bele van öntve a vezérlőpanelbe, nem hozzáférhető, nem cserélhető. Ez egy 7 kg-os kapacitású gép, a LG lapokon csak 5 kg-osok lelhetők.
Kinek, mi a véleménye a vezérpanel cserélhetőségére?
Vagy van-é valami LG mosógépes csoport, ahol többet tudnának?
(#) moltam válasza granpa hozzászólására (») Feb 24, 2024 /
 
Ki kell kaparni a trutymót amivel be van öntve, cserélhető az. De amúgy a front panel nem külön van? A fő panelen meg nem nagyon van semmiféle kapcsoló, gondolom a nyomógombot érted mikrokapcsoló alatt.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2024
(#) granpa válasza moltam hozzászólására (») Feb 24, 2024 /
 
Megnézem mindjárt, hogy miről van szó (a hibajelenséget a szerelő mondta a szomszédban).
(#) zolika60 válasza granpa hozzászólására (») Feb 24, 2024 /
 
Talán fotózd is le, hátha okosabbak leszünk.
(#) granpa válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 24, 2024 /
 
Erről lenne szó!
(#) Gafly válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 24, 2024 /
 
És a "mikrokapcsolót" is.
(#) zolika60 válasza granpa hozzászólására (») Feb 24, 2024 /
 
Bocsánat én a kérdéses kapcsolóra gondoltam. Tudod, hogy én nem mosógépet javítok. Látom ez közben Gafly kollégának is feltűnt.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2024
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Feb 24, 2024 /
 
Nem én fotóztam, az illető nem ért hozzá. Ez csak típus pontosítás volt. Holnap meg tudom nézni.
(#) uniman válasza granpa hozzászólására (») Feb 24, 2024 / 2
 
A vezérlője "emeletes" nyákon van. Szét lehet szedni és kicserélni a mikrokapcsolót...
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Feb 25, 2024 /
 
Amúgy ez teljesen korrekt azonosítás, igazán nagyon boldogok lennénk, ha mindenki így kezdené.
(#) Dino71 válasza granpa hozzászólására (») Feb 25, 2024 / 2
 
Szia! Az elektronika két részből áll. A kezelő része simán kipattintható a házból és nincs kiöntve. Simán lehet cserélni a nyomógombokat de lehet csak vissza kell forrasztani a lábait a bekapcs.gombnak. Elég sűrű hiba ezeknél ez.
(#) granpa válasza Dino71 hozzászólására (») Feb 25, 2024 /
 
Bízzunk benne, de elmondás szerint ez a hiba (hozzáértő szerelő). Teljesen kiöntött valami lágyabb anyaggal. Du. meg tudom nézni.
Ha sűrű hiba, akkor így >18 évenként ez elég jó.
(#) granpa hozzászólása Feb 25, 2024 / 2
 
Drága véreim!
Aki nem elég erős, ne olvassa tovább.
A mikrókapocsló nyomópecekje volt eltörve. Az a kis görbe műanyag kar!
Persze ehhez ki kellett szedni előlapot, panelt. Úgyhogy nix kapirgálás. Megpatkol, ragaszt, örök élet.
A szerelő meglátta kiöntést, és vezérlőpanel cserét javasolt.
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Feb 25, 2024 /
 
Ügyes vagy.
(#) Imi68 hozzászólása Feb 27, 2024 /
 
Sziasztok! A kollégám anyukájának Electrolux EWT1266ESW mosógépe csapágy cserére szorul. A helyi mosógép szerelő szerint nem bontható az üst. A kollégám megnézte ,és azt mondja lehet látni a csavarjait. A kérdés, akkor mégis bontható? Esetleg néhány jó tanács, segítség képen. Előre is köszönöm a segítséget!
(#) pipi válasza Imi68 hozzászólására (») Feb 27, 2024 /
 
Nézz utána mit árulnak hozzá... A mi Whirlpool-unkban aggyal együtt kell cserélni (kapható)
(#) még1MbR válasza Imi68 hozzászólására (») Feb 27, 2024 /
 
Ez felültöltős Elektrolux sajna, mindnek leszakad a csapágyház, rossz konstrukció.
Tele van vele a jófogás. Szerintem kidobós.
(#) Imi68 válasza még1MbR hozzászólására (») Feb 27, 2024 /
 
Köszönöm a válaszokat! Végére fogunk járni a dolognak. Bár én inkább elektronikás vagyok, a kollégám lakatos. Majd kiderül mire jutunk.
(#) még1MbR válasza Imi68 hozzászólására (») Feb 27, 2024 / 1
 
Addig nem szabad venni semmi alkatrészt, amíg ki nem derül a pontos hiba. Apósom is ilyen géppel járt pórul, mondta, hogy csapágyas lett. Mondom neki a telefonba, szerintem a dob szakadt le. Áh, csak pár éves a gép!
Aztán nekem lett igazam
Vettem neki 10 ezerért egy elöltöltős Elektroluxot (az tényleg csapágyas volt), megcsináltam, most azt használják.
(#) ttindian hozzászólása Feb 28, 2024 /
 
Szép estét! Indesit mosógép a paciens. F01 hiba . Mellékeltem képet. A sárga pöttyös alkatrészek cserélve, a kék pöty kiszedve kipróbálva, a piros ( triak) lábai elégve, ( ajtózár). Motor csere is volt. Nem indul csak szivattyúzik pár másodperc után. A táp csak 6.3v , de a szivattyú rellét kapcsolja. Hogyan tovább?
"Mtester" miért nem tudja mérni a nagy triakot, csak a kis teljesítményüt?
(#) pipi válasza ttindian hozzászólására (») Feb 28, 2024 /
 
Miért gondolod hogy a 6V jó 12V helyett? És ha van még ott más elektronika, belső referencia, akármi, ami mind elmászik...
Faragd még a tápot, 6V a 12V-os relének nem tesz jót, lassan zár, kicsi az összenyomóerő, hamarabb beég, meg hol működik hol nem...
(#) ttindian válasza pipi hozzászólására (») Feb 28, 2024 /
 
Esetleg ötlet ,hogy hogyan? Azért vagyok itt mert kifogyttam.
(#) pipi válasza ttindian hozzászólására (») Feb 28, 2024 /
 
Azt ne várd hogy valaki megmondja a tutit, az R152 elenállást kell kicserélni... méricskélni kell... esetleg valami zabálja az áramot, azért esik le a fesz, gyengék a kondik bármi...
(#) ttindian válasza pipi hozzászólására (») Feb 28, 2024 /
 
Az akkor kéne melegedjen.
(#) Dino71 válasza ttindian hozzászólására (») Feb 29, 2024 /
 
Szia! A nagy elkot 400V os a primer részen miért nem cserélted? Diódákat nézted? Na meg a táp ic is cserélném. Induktivitások és a trafó is ellenőrizted?
(#) ttindian válasza Dino71 hozzászólására (») Feb 29, 2024 /
 
Diódákat néztem, elko cserélve.
Most már ha hálózatra dugom ég a piros, ha kikapcsolom gombról akkor is indítja a szivattyút és tolja a hiba kodot .
(#) Dino71 válasza ttindian hozzászólására (») Feb 29, 2024 /
 
Akkor már csak a motor triacot kellene cserélni és körbenézni körülötte, ha a relék rendben. A motorig a vezetékek jók?
Következő: »»   578 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem