Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   19 / 2499
(#) proksa1 hozzászólása Júl 28, 2007 /
 
Hello!

A kondikat nyugodtan helyettesítheted. Ittvan egy kapcsolás, nagyon megbízhato, MJ tranyos. +-60V a rajzon, de +-50Vról is elmegy csak kevesebb power ad le, 100W 8 ohm 200W 4 ohm kb.

300PAmos.gif
    
(#) proksa1 hozzászólása Júl 28, 2007 /
 
Itt van még 1 egyszerűbb tranyós, a kimeneten az MJk helyett mást is használhatsz, aminek a paraméterei hasonlok.(ha érdekel nézek neked ilyet). A második egy MOSFET-es végfok, azok helyett a mosfetek helyett használhatsz IRFP240/9240 párost.
(#) Doncso válasza proksa1 hozzászólására (») Júl 29, 2007 /
 
Kedves proksa!
Nagyon köszi a segitséget, a második az egész jónak tünik. gondolod elég lennehozzá 2x10000uF? Bár a rajzon ez szerepel,ezt lehet meg is építem! Ja még valami, az rx500-on valami nem tetszik nekem, lehet hogy hülye vok hozzá de a két végfoktranyónek egyforma tipusunak kell lennie?? Ja és igen, az mj2119x- hejett nézhetnél vmi könnyebben beszerezhető tipust.
Előre is kösz
(#) maTaKee válasza proksa1 hozzászólására (») Júl 29, 2007 /
 
Hello proksa1!
Nincsen neked ezek közül a kapcs. rajzok közül valamelyikhez NYÁK rajzod??

(#) Doncso válasza proksa1 hozzászólására (») Júl 29, 2007 /
 
Ja és még annyit szeretnék kérdezni hogy mi külömbség van az MJ21193 és a MJL21193 között, jó tudom az ára
(467Ft, 2640Ft) azért kérdem mert akkor az MJ-set tudnám használni a 300w-os rajzhoz THX!
(#) saca200 hozzászólása Júl 29, 2007 /
 
sziasztok
ne lepödj meg doncso hogy egyforma tipusu tranyo van benne gondolj a QUAD405-ös erösitőre ott is két NPN-es végfok tranyo van. Vannak olyan erösitők amik komplementer párral dolgoznak vannak olyanok amik szimpla NPN-essel nekem meg van az RX-500 nyákterve ha kell fel teszem
(#) Doncso válasza saca200 hozzászólására (») Júl 29, 2007 /
 
Télleg! pedig már épitettem quadot, na jó kb 8 éve de köszi, az RX nyáktervét naon megköszönném ha feltennéd.
Köszi
(#) sound.man válasza saca200 hozzászólására (») Júl 29, 2007 /
 
Az nekem is jól jönne a nyákterv. De ugye nem a kézzelrajzolt? Mert az megvan és nem a legjobb a minősége. De ha az akko is jól jön mivel említettem hogy megvan csak nemtudom hol
(#) proksa1 hozzászólása Júl 29, 2007 /
 
Igen elég a 2x10000uF, még akár sztereohoz is elég lehet.(tudom ajánlott több, de azzal is lazán elmegy) Az MJL/MJ21193 csak tokozásban különbözik, az MJ TO3 az MJL meg az a nagy lapos TO-247hez hasonlo. Használhastz helyettük még pl 2SA1302,2SC3281 párost. De egyébként MJL-t kapsz a lomexbe. Nyákrajzom sajnos nincs hozzájuk. De az MJL-es tranyósnál teljesen jó ha a kapcsolási rajz alapján tervezel egyet (ugy helyezed el az alkatrészeket helyileg ahogy a kapcsolási rajzon is van, csak a végtranyókat igazítod a hűtőbordához)
(#) Doncso válasza sound.man hozzászólására (») Júl 29, 2007 /
 
Kedves soundman, a kézzelrajzolttal tudok szogálni ha kell, csatolom

reflex_n.pdf
    
(#) Doncso válasza proksa1 hozzászólására (») Júl 29, 2007 /
 
Kedves Proksa!
Akkor ha jól értelmezem az elkangzottakat, csak hogy jól gondolom-e :
Adott a 300W-os rajz, kell neki AC40-V x2 300VA +2x10000uF
Nekem a tápom 2db 36V AC 400W/db és jo hozzá az olcsobb MJ tipus is ugye jo mondom? Szerinted tekerjen 1 pár menetet a trafora még hogy meglegyen a 40V (könnyen megoldom mert hipersil) vagy hagyjam a fenébe az a pár V nem számít? Ja és a 2 trafohoz 2db Graetz kell ugyi?
Válaszodat előre is THX
(#) saca200 hozzászólása Júl 29, 2007 /
 
hello nincs valakinek 400W-os fetes erösitő rajza nyáktervvel nagyon megköszönném ha valaki tenne fel
(#) proksa1 hozzászólása Júl 29, 2007 /
 
Igen jó hozzá az MJ is.(sőt jobb is mert strapabíróbb) Ha könnyen megy akkor tekerj rá még pár menetet hogy meglegyen a 40V AC, de egyébként szerintem 50V-ról is jól müködne. Indításnál a + és - tápágba is tegyél be egy egy 22 Ohmos ellenállást, hogyha akármi hiba van ne füstöljön el minden. " db greatzel is meglehet oldani és egy greatz-el is, a 2 greatz jobban kihasználja a trafo teljesítményét. A trafod 230/36V vagy 230V/2x36V-os? mert ez nem derül ki egyértelműen.

transf.JPG
    
(#) sound.man válasza Doncso hozzászólására (») Júl 29, 2007 /
 
Kössz
(#) mp3maker válasza saca200 hozzászólására (») Júl 29, 2007 /
 

400W FET.jpg
    
(#) proksa1 hozzászólása Júl 29, 2007 /
 
Itt egy erősítő amely tápfesztől és terheléstől függően 200W....600Wig használható, 400Whoz elég 4-4 IRFP, de talán 3-3 is bár akkor nagyon határon van. Az IRFPk nagyon strapák egyébként. 400Whoz olyan 70-75V kell. Ha ráér pár napot akkor tervezek neked NYÁKot hozzá(Protelben, az kitudom exportálni méretarányos TIFFbe).
(#) proksa1 hozzászólása Júl 29, 2007 /
 
Amit belinkeltél az 200...250W maximum. 4 FET nagyon gyorsan megdöglene 400W-tól.
(#) mp3maker válasza proksa1 hozzászólására (») Júl 29, 2007 /
 
Nem tudom nem ismerem a paramétereit. böngészés közben találtam
(#) saca200 hozzászólása Júl 29, 2007 /
 
nem feltétlen biztos hogy megdöglene honnan tudod
(#) proksa1 hozzászólása Júl 29, 2007 /
 
Nézd meg akármeik 400W-os erősítő rajzát, hogy hány végtranyo vagy végfet van rajta. Hát nem 4 darab, egyszerűen kevés ekkora teljesítményhez azért mondom hogy megdöglene. Persze nem azonnal. Hajtástol függ, ha szobába használod biztos menne, de egy bulit 100% hogy nem bírna ki. nemtudom ismered e sixtek ST151 nevű 100W-ps erősítőjét, na abban van 4 darab végtranyo. és az csak 100W, az egy nagyon korrekt méretezés, 4 darabra rászoktak azért bízni 200Wot is, de 400W az már durva túlhajtás.
(#) djloui válasza proksa1 hozzászólására (») Júl 30, 2007 /
 
igen ám csak hogy a sixtek ST151 erösítő +-40 vagy 50v-ról megy mert többet nagyon a végtranyok sem bírnak az a fetes pedig mehet +-80Vról abbol azért már lehet teljesítményt kicsalni, én már láttam azt az erösítőt készen és hallotam is jó a hangja és nagyon alacsany a torzitása THD=0,05% az azért nem rossz. aktív hütéssel minden kibír 1 bulit ha tul hajtod akkor meg lehet bármi.
(#) djloui válasza saca200 hozzászólására (») Júl 30, 2007 /
 
Hy itt van egy jo kis 400W-os fetes végfok kapcsolása nyák pedig saját,
(#) (Felhasználó 5837) válasza djloui hozzászólására (») Júl 30, 2007 /
 
Hy!

Ezt már kipróbáltad?

Üdv: D. Márk
(#) djloui válasza (Felhasználó 5837) hozzászólására (») Júl 30, 2007 /
 
igen mivel én terveztem a nyákot, és müködik is.
(#) djloui hozzászólása Júl 30, 2007 /
 
Valaki tett föl ide egy RX500 kézzel rajzolt nyákot és probléma volt a kézi rajz, probáltam vele valamit kezdeni és megcsináltam SPRINT-ben, de a beültetés az nem a legjobb ha valaki esetleg mégis neki ugrik akkor sok sikert hozzá, nem leszkönnyü az tuti.
(#) proksa1 válasza djloui hozzászólására (») Júl 30, 2007 /
 
Lehet kibírni 1 bulit, de gondolom ha már vki ekkora teljesítményt akar akkor nem 1 bulira tervezi. Ez a 400W-os fetes amit linkeltél nyákkal együtt ezt már egyik haverom megépítette, és nagyon jól müködik, jó a hangja, és bírja a strapát. +-50Vrol indítottuk akkor és azt viszont nem szerette, +-60Vtol müködik rendesen(legalábbis nálunk, gondolom a munkapont eltolodik már nagyon +-50Von). Ha ezt akarod megépíteni akkor mindenképp tekerj még rá a trafodra hogy legalább +-60V DC legyen, de inkább picit több.
(#) (Felhasználó 5837) válasza djloui hozzászólására (») Júl 30, 2007 /
 
Hy!

Ha megépítetted, és működött is akkor nem nagy kérés, hogy rakjál fel pár képet ról.

(#) sound.man válasza (Felhasználó 5837) hozzászólására (») Júl 30, 2007 /
 
Már tett fel róla képet :yes: Ebbe a fórumba Ha megtalálom akko elinkelem
(#) maTaKee válasza djloui hozzászólására (») Júl 30, 2007 /
 
Bocsánat, de nekem ez sok! A kék vonal azt "jelenti" hogy a NYÁK lemez 2 oldalas? Ha igen, akkor az alkatrészeket mind a 2 oldalról be kell forrasztani?

(#) Doncso válasza saca200 hozzászólására (») Júl 30, 2007 /
 
Kedves Saca!
Ezzel tudok szolgálni hátha tudsz vele kezdeni vmit
Szia!
Következő: »»   19 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem