Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Egy kis nyári *agymenés*
Lapozás: OK   2 / 2
(#) Norberto válasza oldman hozzászólására (») Máj 17, 2007 /
 
Ebből az adódik, hogy menet közben változtatható "kar"hosszú hintát kell eszkábálni...nemcsak ötletes lenne, még extra élményt is nyújtana a benne ülőknek az az érzés, amikor holtpontokban picit lejjebb "zuhanna" finoman pár centit a szerkezet
(#) lelkes amatőr hozzászólása Máj 17, 2007 /
 
Még nincs lefutva a *kényelmi funkció* kiépítése, de csak majd hétvégén tudok megint foglalkozni vele.
Az eddigiekben van néhány hasznos ötlet.
Addig kis türelmet kérek.
(#) mex válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Máj 17, 2007 /
 
Az embereket az ülés felfüggesztése tartja meg, ez áll ellent a röpitőerőnek (centripetális) a felfüggesztésben ébredő erő a centrifugális.
(#) mefi01 hozzászólása Máj 18, 2007 /
 
vagy lehetne olyat is hogy a motort felrakni a hintaágy lábainak összekötő vasára és a halytást pedig fogaskerekkekkel átadni mert azzal erősíteni tudjuk a meglévő erőt és az ágyon pedig 1 "fogassor" lenne ezért csak az ágy mozgó része lobogna de ehhez kéne építeni 1 áramkört vagy 1 ablaktörlőmotort rátenni

itt 1 "mórickarajz" remélem érthető

hintaágy.JPG
    
(#) Norberto válasza mefi01 hozzászólására (») Máj 18, 2007 /
 
Ez sztem elég életveszélyes dolog így

Képzeld el, valaki a hintaágyon elereszti magát, ellazul, és a kezét kiteszi a hintaágyon kívülre...

Picit odaér az ujja a fogaskerekekhez, s egyből berántja azt...kicsit mordib, de nem elképzelhetetlen...

Emiatt szerintem is a legjobb megoldás egy csinos rabszolganő lenne
(#) marcigas hozzászólása Máj 19, 2007 /
 
Helló mindenkinek!
Lehet én is bezizzentem a nyártól De nekem az az ötletem támadt, h nem lehetne-e megoldani lineáris motorral vagyis itt nem egészen lineáris, de egy csomó elektromágnes megfelelő időben kapcsolgatva, és egy másik ami az ágyon van esetleg mindkét oldalra feltenni elektromágneseket, h elférjen, ne zavarjon senkit és hogy egyenletesen terhelje a szerkezetet

Sztem ez lágy ringatást eredményezne főleg ha a holtpontnál vagy elötte elgenged a tekercs. Innentől meg ugye nem is kell bekapcsolni egyetlen mágnest se amíg át nem megy a hinta emelkedésbe de ott se kell már akkora erő.

Egy kis PWM szabályozás, egy jó időzítés és pár "mákos"tekercs
(#) raron hozzászólása Máj 20, 2007 /
 
A hintaágy mozgó része alá tegyél egy jó nagy mágnest, alá pedig szépen sorban tekercseket. Ha megfelelően kapcsolgatod a tekercseket, akkor működni fog.
(#) oldman válasza Norberto hozzászólására (») Máj 20, 2007 /
 
Voltaképpen egy alkalmas rugóval felfüggesztve tényleg változna a lengésidő a terheléstől és a pillanatnyi szögsebességtől függően, csak az a bökkenő hol van olyan rugó ami 40-300 kg terhelésnél legalább néhány 10 centimétert nyúlik?
(#) lelkes amatőr hozzászólása Máj 31, 2007 /
 
Sikerült megint kis időt áldoznom a szerkezetre.

A próbálkozások végül a mellékletben látható ketyerét találták az eddigi legjobbnak.

Kék: 4 tekercs (230 V. bazi erős)
Piros: Reed szenzor
Íves rész: lágyvasmag (ezzel még van gondom, hogy lehetne ívre hajtani...és mit?)

Sajnos az indítása manuális (meg kell lökni), utána ha a reed érzékeli a poziciót. bekapcsolja a megfelelő tekercset ami finoman húz egy kicsit (csak rövid impulzus). Tárolóval kapuzom ki a reed kettős működését (oda-vissza impulzusból csak az *oda* kell).
A két végén duplikált megoldás az egyenletes terhelés, na meg az erő növelése miatt van.

Valakinek osztanom kellene végre pontot is...na de kinek?
(nekem *sturbi* tippje tűnik a legközelebbinek, DE! tényleg volt sok okos -és kevésbé okos- ötlet, amit mindenkinek köszönök.)

hinta.jpg
    
(#) Moderátor hozzászólása lelkes amatőr hozzászólására (») Máj 31, 2007
 
Ha megmondod, kinek szeretnél pontot adni, megoldjuk a több pont kiosztását.
(#) Moderátor hozzászólása (») Máj 31, 2007
 
Lelkes amatőr ft.-sal egyeztetve kiosztottam a pontokat.
(#) berjoska hozzászólása Jún 1, 2007 /
 
Régebben templomokba készítettünk harangozó szerkezetet. Szerintem hasonlóan kell megközelíteni a feladatot. A mozgó harang szerkezeten volt egy higany kapcsoló. A kötelet egy 30 mm müanyag csöre tekercselt hosszú tekercs volt.Függölegesen. A csőbe csüszkált a vas fel-le rá volt kötve a harang kötél. A zárt áram kör elkezdte húzni a kötelet ami megbillenette a harangot és higanykapcsoló megszakitotta az áramkört. Pont úgy mint a csengő, csak nagyban. Szerntem a motor járását kell szinronizálni a billenéssel
(#) jankó válasza raron hozzászólására (») Szept 22, 2007 /
 
Én egy fémérzékelőt gondoltam fölszerelni fixen. A harang mozgó szerkezetére pedig egy fém lemezt. Mikor bekapcsolják a harangot a fémérzékelő egy monostabilt indít,ami késleltetve egy másikat. A késleltetést,és a második impulzus szélességét potival az igényeknek megfelelően tudnám állítani. A végén egy triak,vagy tirisztor kapcsolná a tekercset. Működése a következő lenne. Mikor feszültséget kap a dolog,a fémérzékelő elindítja az első monostabilt, ami egy pici idő mulva indítja a másodikat,a tekercs meghúz. A fémérzékelő elől elmozdul a fémlemez. Mikor a rövid inpulzus után a harang elindul vissza,a fémérzékelő ismét indítja az első monostabilt. Az idő letelte után a második,már a feső holtpont után adja az inpulzust. Ezután már szerintem a mozgás önszabályzó.
(#) Pulyka hozzászólása Jún 19, 2009 /
 
Sziasztok

Van egy adatrőgzítő/kézi vonalkód leolvasó szerűségem,amivel a TESCO-ban(és még lehet máshol is) szoktak rohangálni a dolgozók.
A "szerkezet" adatlapját csatolom pdf-ben
A kérdés az az,hogy mire tudnám én ezt a "kütyüt" használni azon kivűl,hogy bemegyek a TESCO-ba és úgy teszek,mintha ott dolgoznék
Van benne egy fain kijelző,de nem értek a programozáshoz(ezért nem tudom a kijelző fajtáját ),ezért nem tudom hasznosítani,csak a szerkentyű alaplapjával eggyüt
Lézer dióda is van benne,de annak szerintem annyi
és rengeteg IC
Egyébként betudom kapcsolni,de semmit nem érek vele,ha rendeltetésszerűen próbálnám használni,mert csak menük vannak benneleltár,rendelés,minőségellenőrzés stb)

Ötletek?

UI:Bontóban buheráltuk
Köszi,Tomi
(#) zenetom válasza Pulyka hozzászólására (») Jún 19, 2009 /
 
Nem infra lézer van benne? Nézd meg teló kamerájával, de Te ne nézz bele!
(#) SALáta válasza Pulyka hozzászólására (») Jún 19, 2009 /
 
Az adatlapon 680 nm ír tehát ez még látható fény,vörös.
(#) Ricsi89 válasza Pulyka hozzászólására (») Jún 19, 2009 /
 
Én tudok egy megoldást. Nekem adod és nem kell gondolkodnod, hogy mire használd. Na??
(#) Pulyka válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jún 20, 2009 /
 
Ha komolyan gondolod ,benne vagyok egy cserében,csak kéne tudnom,hogy Neked mid van,ami engem érdekelne
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem