Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLH erősítő
Lapozás: OK   108 / 221
(#) reloop válasza puffed hozzászólására (») Szept 11, 2012 /
 
Így már világos. A 220pF mérete elbizonytalanított. Erre a rajzra számítottam.
(#) puffed válasza reloop hozzászólására (») Szept 11, 2012 /
 
Akkor elméletileg jó lehet?
(#) reloop válasza puffed hozzászólására (») Szept 11, 2012 /
 
Jó az a rajz is, és megfelel neki a NYÁK-rajzolat.
(#) puffed válasza reloop hozzászólására (») Szept 11, 2012 /
 
Akkor lehet maratni!Hálás vagyok! Köszi az ellenőrzést!
(#) TomikaXZY válasza hapro hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
Helo!
Azt szeretném kérdezni hogy a kapcsolásban szereplő tranzisztorok helyettesíthetőek-e TIP3055-el?
(#) reloop válasza TomikaXZY hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
Szia! A T3, T4 helyettesíthető vele. Rajz.
(#) lamalas válasza TomikaXZY hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
Igen, megepitheto a kapcsolas TIP3055-os vegtranzisztorokkal is.
(#) puffed válasza reloop hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
Ezt a rajzot még nem láttam... Ezek szerint ha 4ohm-al terhelem elég lehet neki egy 12V-os trafó?
(#) reloop válasza puffed hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
Szia! Ha nem rémíszt egy kis matek, olvasd el ezt az írásom. Eddig 14V volt a legalacsonyabb feszültség amiről próbáltam, de ez nem jelenti azt, hogy kevesebbről ne lehetne egy kis utánállítással működtetni. Természetes a tápfeszültség négyzetének arányában csökken a kivehető teljesítmény. Nem dől össze a világ akkor sem, ha 5W lesz a plafon.
(#) puffed hozzászólása Szept 16, 2012 /
 
Sziasztok!
Elkészültek a panellek + hirtelen összedobtam belőle egy teszt deszka modellt.A táp az kevéske de a próbáknak megfelel. Most a nyugalmi árammal kísérletezgetek. Ezzel a táppal sajnos elég szűkösek a keretek .0,6A csatornánként amit még elviselget de egy óra után már izzadósra veszi a figurát...Szépen erőteljesen szól viszont van egy kis hálózati brummom azt kéne valahogy kiküszöbölni.
(#) Gery78 válasza puffed hozzászólására (») Szept 16, 2012 /
 
Szia!

Szép munka! A táp miatt van a brumimaci, nem bírja ezt az áramterhelést, gondolom leesik a fesz, és egy szép kövér macit visz a rendszerbe. Megfelelő terhelhetőségű trafóval és 20-30.000µF szűréssel a maci elmegy téli álmot aludni, és nem jön elő többet a barlangjából. Még a horkolását sem fogod hallani.
(#) puffed válasza Gery78 hozzászólására (») Szept 16, 2012 /
 
Köszi! Ez biztató!Azért arra kíváncsi vagyok ,hogy mit fog mutatni normális táppal mert már így is felülmúlta azt amire számítottam.
(#) Gery78 válasza puffed hozzászólására (») Szept 16, 2012 /
 
Maximálisan meg leszel vele elégedve, főleg, ha jó minőségű alkatrészekből építed.
(#) puffed hozzászólása Szept 16, 2012 /
 
Hangerő szabályzó potméternek mekkorát és milyen típusút ajánlatok?
(#) Orbán József válasza puffed hozzászólására (») Szept 16, 2012 /
 
10-50-100K, amit csak lelsz, szerintem. Jól kivitelezett földelési rendszer tesz még csodát csend ügyben, valamint elképzelhető, hogy a zenei konzerveidet szelektálni fogja a kis erőlködő, egyszerűen kínosan előkerülnek a minőségi hibák...
Potméter lelőhelynek nagyon jók az olcsón beszerezhető, elavult, vagy hibás asztali lejátszók, erősítők alkatrészei, én egy NAD kazettásból bányásztam csőtengelyes, szépen megfogott forgású kettős potit, gyönyörű forgatógombbal.
Dobozolni is lehet jót kifogni a használtpijarcon...
A kivezérlésjelző műszerek is a kaziból lettek kiműtve.
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2012

DSC_0063.JPG
    
(#) Gery78 válasza puffed hozzászólására (») Szept 16, 2012 /
 
Én 100 kOhmossal használom, de jó a 47k-s is. Mindenképpen "B"-s karakterisztikájút azaz logaritmikusat vegyél. Ha igazi ínyenc vagy akkor építesz egy sztereó hangerőszabályzót egy 24 állású Yaxley-vel. Mondjuk egy ilyet...

IMG_1096.JPG
    
(#) Orbán József válasza Gery78 hozzászólására (») Szept 16, 2012 /
 
Vagy, ha még ínyencebb vagy, csinálhatsz yaxley-s hangosság szabályozót.
A Fletcher-Munson féle hangosság kutatások ajánlásai alapján.
Aztán van még a műveleti erősítő visszacsatoló ágába kötött erősítés szabályozós módszer, ahol Szerző szerint csak mechanikusan kell együtt futniuk a sztereó potiknak - ez általában sikerülni szokott - amúgy nem érzékeny az ellenállás eltérésekre.
Ezt magam sem értettem már akkor sem, de állítólag így van, egy régi RT. újságcikk szerint.
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2012

P1150052.JPG
    
(#) puffed válasza Orbán József hozzászólására (») Szept 16, 2012 /
 
Akkor tág határok között választhatok.Majd rápróbálok.
Szépen megcsináltad! Én a sajt készítésű dobozoknak hódolok.Ott minden az én ötleteim alapján készül.Nagy vonalakban már megvan hogy miként fog kinézni.Nálam az extra egy digitális kijelzős termosztát lesz ez fogja vezérelni a hűtő ventillátorokat ha szükség lesz rájuk.
(#) puffed válasza Gery78 hozzászólására (») Szept 16, 2012 /
 
Ez azért egy kicsit erős. Ennyire nem akarok belemászni.
(#) Orbán József válasza puffed hozzászólására (») Szept 16, 2012 /
 
Egy szép és jó dobozolás kicsivel több idő, mint az erősítő építés... ma már kerülöm, ha lehet. Olyan 20 éve épített erősítőm a parkolópályán mellékelve. Volt azon minden és érintőkapcsolós volt az eszemadta. Sajnálom kidobni, eladni meg mégúgyse - lehet. Ezen is már átrepült az idő vasfoga.

P1150054.JPG
    
(#) puffed válasza Orbán József hozzászólására (») Szept 16, 2012 /
 
Igazad van az biztos hogy több idő de én személy szerint szeretek dobozolni a műhelyem is megvan hozzá és szerencsére ötletek is vannak bőségesen csak idő nem mindig...
Látszik hogy nem nagyon szereted szegénykét...
(#) luluzulu hozzászólása Szept 19, 2012 /
 
Sziasztok!
Van valakinek PDF-ben egy méret arányos nyákja? Az erősítőhöz? Az első oldalon van egy cikk azt szeretném után építeni 2n3055 tranyókal.
(#) puffed válasza reloop hozzászólására (») Szept 19, 2012 /
 
Kipróbáltam amit mondtál. Levettem a tápról az egyik oldalt.Rámértem az áramra nem változott semmit a brumm viszont sokkal halkabb lett de zavaróan nagy így is.Mivel tudnék ezen javítani?Van itt még valami a nyugalmi áramot nem bírom 1,3A-nél nagyobbra állítani pedig már kicseréltem az ellenállásokat R6 ;30ohm R7;121ohm P2 ;4,7K /ez volt/.
(#) reloop válasza puffed hozzászólására (») Szept 19, 2012 /
 
Növelni kell a pufferkapacitást, mert jelentős áram folyik.
Az 1,3A elég lesz, nagyobb bétájú végtranzisztorokkal tudnál látványos eredményt elérni.
(#) puffed válasza reloop hozzászólására (») Szept 19, 2012 /
 
Mekkora puffer kellene?
(#) reloop válasza puffed hozzászólására (») Szept 19, 2012 /
 
Még 10000µF jó lenne. A szűrés javítása érdekében 0,47 ohm-on keresztül csatold. (CRC szűrés) Az ellenállás I2*R hőt ad le, 5-10W-os legyen.
(#) puffed válasza reloop hozzászólására (») Szept 19, 2012 /
 
Ez nekem új...hogy néz ki egy ilyen CRC szűrő?
(#) reloop válasza puffed hozzászólására (») Szept 19, 2012 /
 
Görgess a link aljára, 6. ábra. Bővebben: Link
(#) luluzulu hozzászólása Szept 20, 2012 /
 
Kicsit át terveztem egy nyákot amit itt találtam. Meg nézné valaki hogy így működne-e? Előre is köszönöm

jhl.lay].pdf
    
(#) reloop válasza luluzulu hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Szia! Alkatrészek nélkül hogyan győződjek meg róla? Még a tranzisztor típusa is érdekes a lábkiosztás végett Szerk.: egy kapcsolási rajzot is linkelj a biztonság kedvéért, mert a bemeneti részen több változat is létezik.
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2012
Következő: »»   108 / 221
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem