Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Időzítő
 
Témaindító: Mekkmester, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   35 / 75
(#) Remci hozzászólása Jún 12, 2013 /
 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ebben kapcsolásban hová kell tenni, vagy lehet-e foto ellenállást, hogy csak éjszaka működjön? Valamint hogy a fogyasztót ne relén keresztül, hanem fet-el, vagy tranzisztorral hajtanám meg( Kb 3A). Előre is köszönöm.
(#) proli007 válasza Remci hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Hello!
Pld. az U3 13-as lába és az U1 12-es lába közé, egy 100kohm-ot teszel, és a fotoellenállást az U1 12-es lába és a VDD tápfesz közé. Ekkor ha a bekapcsolási idő letelt, a kikapcsolási idő nem telik le, vagy is nem kapcsolja be a valamit. Ha éjszaka lesz, akkor először letelik a kikapcsolási idő, majd ez után kapcsolódik be.
Tranyó-relé helyett pld. IRFZ44-es Fet-et teszel bele. (Mondjuk a működtető feszültséget nem írtad..)
üdv!
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2013
(#) Remci válasza proli007 hozzászólására (») Jún 13, 2013 /
 
Szia!

Köszi a választ. Igaz, nem írtam hogy 12v-os szirénákat ( 2-3 db) működtetnék róla. A kukoricásba bejárnak a vadak, azok elriasztására szerelném fel. Vagy beválik, vagy nem. Közelben nincs másik tanya, csak a miénk, így az éjszakai sziréna szó nem igazán zavar mást. Azért esett erre az időzítőre a választásom, mert tág határok között lehet állítani a szünet és a működési időt is, ha jól olvastam. Még egy kérdés ha nem tűnök pofátlannak . Ha viszont nappali üzemben használnám, akkor a fotó ellenállást hová kössem hogy éjszakára kikapcsoljon?
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2013
(#) proli007 válasza Remci hozzászólására (») Jún 13, 2013 /
 
Hello! Akkor meg kel cserélni az ellenállást a CDS-t. De ha most azt kérdezed, hogy "és ha csak este? Akkor megkaparom magam. üdv!
(#) Remci válasza proli007 hozzászólására (») Jún 14, 2013 /
 
Szia!

Akkor jól gondoltam, csak biztos ami biztos alapon kérdeztem.
Idézet:
„De ha most azt kérdezed, hogy "és ha csak este?”

Nem kérdezem, ez a két véglet bőven elég . Még egyszer köszönöm.
(#) gemini5 hozzászólása Jún 25, 2013 /
 
Sziasztok ! Egy olyan kapcsolásra lenne szükségem ami 3 darab relét kapcsolgat egymás után folyamatosan min 10 max 60 percenként.Ezt az időt potival lehessen szabályozni . Ez a ciklus addig ismétlődjön míg a kapcsoló be van kapcsolva. Az áramkör lehet 12 vagy 24 voltra a relék fügvényében . Köszönöm !
(#) proli007 válasza gemini5 hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Hello! Egy 4060-al,és egy 4017-el megoldható, ha a beállított idő, minden relénél azonos. A 10..60perc egy relé idejére, vagy a ciklusidőre vonatkozik? üdv!
(#) gemini5 válasza proli007 hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Üdv minden idő azonos ! Nemtudnál valami kapcsolási rajzot esetleg mert nem ismerem ezeket az ic ket ?
(#) proli007 válasza gemini5 hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Hello! Megrajzoltam, remélem erre gondoltál.. üdv!
(#) gemini5 válasza proli007 hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Szuper köszönöm szépen !
(#) laszlo raduj válasza proli007 hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Segits nekem legyszives , ebol a rajzbol tudok olyan idozitot csinalni ami ,3 orankent 10 percre nyitt egy magnes szelepet? Esetleg modositanom kene valamit?
Bocsi a rajz abban a hozaszolasban van amire hivatkoztam.
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2013
(#) laszlo raduj válasza proli007 hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Az RL024n tranyora nem kapok adatot, persze a boltban sem kapok,honan bonthatok.
Van sf126d , vagy Mn20A (n az orosz betu), mindketo relle vezerlesre szolgalt edig (bontott) , teheteme azokat, esetleg ellenalasal a bazisukon?
A rajz azon a hozaszolason amelyre hivatkozom .
(#) proli007 válasza laszlo raduj hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Hello! Ha a tápfesz 12V lesz, akkor "bárminemű" Fet alkalmas ami elbírja a terhelést. Az IRLR024N csak azért kellett, mert az "logikai szinttel" is vezérelhető, vagy is be tud kapcsolni 3,6V-ról is. Az SF sima tranyó, annak bázisáram kell, azt egy CMOS nem sokkal tudja meghajtani. (Főleg így hogy az egyik a másik tápját adja.) Gondolom a másik is tranyó.
De ha lehet ne a gombhoz keressünk kabátot.. Egyébként meg kipróbálhatod, kiszámolhatod, hogy számodra megfelelő-e. üdv!
(#) laszlo raduj hozzászólása Júl 23, 2013 /
 
Szia , Koszi a valszt , ezek szerint tehetek egy energia takarekos egobol bontott fetett.
(#) dajdaj hozzászólása Júl 25, 2013 /
 
Üdv kedves Hobbieletronika felhasználók.
A következőre lenne szükségem, adott 230v erről üzemel az egész kapcsolás. Egy időrelének kell 1ms-re zárt kontaktust adnom egy lábkapcsolóval, a lényeg az egészben: pedál lenyom, lenyomva tartom 1-25ms(ez idő alatt végzi a dolgát az időrelé), a csavar az egészben az, hogy csak egy impulzusra van szükségem egy pedál lenyomása és tartása alatt, a folyamat újra indul a köv pedál nyomásakor.
Köszönöm a segítségeteket!
Üdv.
(#) kaqkk válasza dajdaj hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
(#) vargaf válasza dajdaj hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Szia!
A legegyszerűbb megoldás:
Monostabil multivibrátor
A BE és a GND közé kell kötni a pedált. A Ki és a GND közé kell kötni egy relét. A relé adja az impulzust. Az alkatrészek értékét a linkelt oldalon ki lehet számolni.
Üdv.: Feri
(#) dajdaj válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Szia!
Igen néztem már, sajnos 230v-ról szeretném üzemeltetni, ezért nem jött szóba ez a megoldás.
Üdv.
(#) vargaf válasza dajdaj hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Szia!

Ha az 555-ös kapcsolást egy kis dugasztápról üzemelteted, akkor a kapcsolás kimenetén lévő relé érintkezője kapcsolhatja az időrelére az impulzust. De az 1 ms időt nagyon rövidnek találom, biztosan 1 milliszekundum kell?
Üdv.: Feri
(#) proli007 válasza dajdaj hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Hello! Leírhattad volna mi ez. Milyen az időrelé, gondolom azért kell 230V-ot kapcsolni, mert az időrelé ezt kívánja meg. De az idővel valóban valami gond van. A hálózati 50Hz félperiódusának ideje 10ms. Vagy is hiába nyomkodnád a pedált, (ami ehhez képest lassú mint a csiga) ha épp a hálózat nullpontja körül van a feszültség. Az időrelé észre sem venné. Meg aztán mi kapcsolhatná a hálózati feszültséget? De nem ragozom, mert ha ezt a feladatot nem látod át, akkor vélhetően nem tudod miről beszélünk. Vagy is több infó kell, hogy legyen is belőle valami.. üdv!
(#) proli007 válasza vargaf hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Hello!
Azt csendben megsúgom neked, hogy ha ajánlatod szerint jár el, akkor nem fog működni a dolog.
- Mert a 2-es láb és a táp közé, egy felhúzó ellenállás kell.
- Mert ha oda kötöd a kapcsolót, annak nyomva tartása alatt a kimenet állandó magas szinten lesz. Vagy is nem teljesül a kívánt feltétel, csak akkor, ha egy differenciálódó RC tagot iktatunk be A kapcsoló és az 555 bemenete közé.
- Egy relé nem képes 1ms ideig behúzni. De még csak meghúzni is szüksége lesz 5..20ms-ra.
üdv!
(#) dajdaj válasza vargaf hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Szia!
Igen 1ms kell. Nem szeretnék semmilyen kiegészítőt (dugasztáp, stb) beleépíteni, kevés a hely a dobozban.
Üdv.
(#) dajdaj válasza proli007 hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Szia!
Az időrelé típusa, fúú, a bánat tudja nincs semmi adat már rajta, egy régi gépből szereztem. Legyen 10ms az idő amíg zárt kontakt kell. Legyen inkább 1s, az időrelé sem tud kevesebbet, viszont ha több időre van zárt kontakt mint 1s újra indul az időrelé ideje amit el kell kerülnöm. Üdv.
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2013
(#) proli007 válasza dajdaj hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
De ahhoz, hogy bárki bármit ajánljon ismerni kell az időrelé bementi feszültség igényét! Mert ha pld. egyenáram is megfelel, akkor lehet egyenirányítani 230V-ot, és ebből egy kondin keresztül adni az indítójelet. stb..
(#) dajdaj válasza proli007 hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Az időrelé 230v-os. Teljesen mindegy mekkora a feszültség, zárt kontaktus kell az időrelének, nem pedig feszültség. Ha pedig feszültség kell azt meg egy relé megoldja. Arra gondoltam: 230v valamekkora kondi (275v) graetz híd ellenállás, 10/25v kondi relét behúz 10ms-1s időre, zárt kontaktus létrejön és kész.
Ez kivitelezhető valahogy?
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2013
(#) proli007 válasza dajdaj hozzászólására (») Júl 25, 2013 / 1
 
Hello! Akkor valami ilyesmit próbálj ki. A kapcsolás akkor működik jól, ha a kondi kapacitása elég ahhoz, hogy meghúzzon a relé, de az ellenállás kisebb áramot ad, mint a tartóárama de fel tud töltődni a kondi két kapcsoló nyomás között.. üdv!
ui. Egyébként kívülről a relé kontaktussal indul, de minden áramkörnek feszültség kell a vezérléséhez, bármily fura is..
(#) dajdaj válasza proli007 hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Köszönöm szépen! Holnap megépítem.
Valószínű feszültség kell, nem mértem meg, ezért nem akartam hülyeséget írni.
Üdv.
(#) dajdaj válasza proli007 hozzászólására (») Júl 29, 2013 /
 
Helló! Elkészült, működik, teszi a dolgát, köszönöm szépen!
Üdv.
(#) TOM5555 hozzászólása Aug 1, 2013 /
 
Üdv
Teljesen új vagyok az elektronikában ezért a segitségeteket szeretném kérni egy 9v-os időzitő épitéséhez; ami kb percenként 1mp-re ad áramot. Várom az ötleteket javaslatokat és mindenféle hozzászólást. Köszönöm
(#) proli007 válasza TOM5555 hozzászólására (») Aug 2, 2013 /
 
Hello! Nem írtad, mihez használnád, mihez adjon áramot, és főleg mekkora áramot kapcsoljon. De legyen, hátha jó ez is.. A várakozást az R1-el, az 1sec-ot az R2-vel lehet beállítani. üdv!
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2013
Következő: »»   35 / 75
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem