Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   681 / 1163
(#) fater0827 válasza Sebi hozzászólására (») Aug 1, 2015 /
 
Üdv Sebi
Kutattam találtam némi infót , most fotót nem tudok készíteni.
Azért leírom a típusát is : Q1342-60001 vagy APFM-0001 .
Küsz az infót .
(#) trefasnyul hozzászólása Aug 2, 2015 /
 
Sziasztok!

Kezdeném azzal, hogy teljesen sükebóka vagyok az elektronikához és arról lenne szó, hogy van egy fordulatszámmérőm, amin lehet választani 4-6-8 hengeres üzemmódot, de nekem kispolskiba kéne, ami ugye 2 hengeres, szóval át kell alakítanom. Erről annyit tudok, hogy elég kicserélni egy ellenállást fele annyira és már jó is lesz nekem, szóval szétkaptam, de nem sok információt tudtam meg az ellenállásokról, valaki csak felismeri, csináltam képeket elvileg ezt a kör alakú izét kell kicserélnem (azért van 3 mert ugye a 3 módhoz kell) a 4 hengeres részre csak ennyi van ráírva: 4 7 OR. Ha valaki tud rá megoldást kérem segítsen, ha nem, akkor úgy tudom, hogy egy "jelkétszerezővel" is megoldható, de erről fogalmam sincs, hogy micsoda, szóval, ha valakinek van tippje, akkor adhat segítséget.
(#) Meszizoli válasza trefasnyul hozzászólására (») Aug 2, 2015 /
 
Szia!
Ne csinálj vele semmit. Kösd be, indítsd el. Ha működik akkor alapjáraton állítsd addig a kör alakú tárgyakat / potencióméter, állítható ellenállás/, amíg kb. jó értéket mutat. Ha jól sejtem ez egy ledes műszer. 500 fordulatonként plussz egy led világít. Vagy látványosabb ha úgy állítod hogy kihúzatva világít az összes. Csak mert 4000 fölött úgysem használja senki.. A kérdésedre pedig: 470 Ohm-os ellenállású potencióméter. Tekergetéssel 0 és 470 Ohm között változtatható az ellenállása. A műszer pontosságával ne foglalkozz! Az nincs neki..
(#) trefasnyul válasza Meszizoli hozzászólására (») Aug 2, 2015 /
 
Szia!
Köszönöm a választ, nem ledes, hanem analóg, de, akkor megnézem, hogy ez akkor tényleg állítgatható-e Ha esetleg nem, akkor jelkétszerezésben tudsz segíteni?
(#) waterbear válasza Sebi hozzászólására (») Aug 2, 2015 /
 
Sebi, vagy Simpi tudsz-e szerezni nekem egy programozott ST62T10-et?

Nagyon hálás lennék érte
(#) waterbear válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 2, 2015 /
 
Minden mást már kicseréltem, ez maradt egyedül ami rossz
(#) Sebi válasza waterbear hozzászólására (») Aug 2, 2015 /
 
Ilyet csak bontott készülékből lehetne, szerviz is legfeljebb komplett panelt cserél (ha van).
(#) sunside hozzászólása Aug 3, 2015 /
 
A fórumtársak segítségét szeretném kérni.

A képen látható step-down konverter eddig hibátlanul ment, viszont tegnap délután kijött belőle a működtető füst.

A többi rész megy most is, a FET se szállt el, csak a második képen (nem) látható 2 tranzisztor.
Ha a tagok között van valakinek ilyen és megosztaná velem, hogy a *szén* helyén mi van, azt nagyon megköszönném.

A pontos tipus:ZXY6005
(#) Chipmunk1960 válasza waterbear hozzászólására (») Aug 3, 2015 /
 
Szia, Tápfesz, órajel, reset megvan?
(#) zolika60 hozzászólása Aug 5, 2015 /
 
Sziasztok!
Ez a kérdés nem egészen arról szól ami a cím, mert tudom, hogy a képeken látható elektronika egy kapunyitóé. Mivel típusszáma nincs arra kérném aki felismeri, írja meg milyen gyártmány, vagy hol tudnék ilyet szerezni.
(#) Buvarruha válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 5, 2015 /
 
Miféle kapunyitóban volt?
(#) zolika60 válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 5, 2015 /
 
Ezt szeretném kideríteni, nincs típus rajta. Ez egy egymotoros tolókapu.
(#) Remci válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 5, 2015 /
 
Szia!
Talán Eco-1, kb 9-10 éves
(#) zolika60 válasza Remci hozzászólására (») Aug 5, 2015 /
 
Az lehet, körülbelül olyan korú.
(#) Chipmunk1960 válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 5, 2015 /
 
Szia Zoli, Ezek általában javíthatók, a legtöbb gondot a pára, vagy beázás okozta zárlat csinálja. Mintha ennek is meg lenne égve a jobb sarka. Ha kell segítek, javítottam már párat, csak keress egy topicot. Üdv: MIke
(#) zolika60 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Aug 5, 2015 /
 
Köszönöm a felajánlást, de nem az enyém, hanem egy kollégámé, aki mindenképp újat szeretne. Valóban meg van égve a 230V-os bemenet környékén. Ha még is javítás lesz belőle megkereslek.
(#) matyivagyok hozzászólása Aug 5, 2015 /
 
Sziasztok!
A mellékletben csatolt kondin melyik lehet a negatív láb? Csak ez a felirat van az egyik oldalán semmi más.

kondi.jpg
    
(#) Gafly válasza matyivagyok hozzászólására (») Aug 5, 2015 /
 
Amelyik a házzal egyben van.
(#) papus51 válasza matyivagyok hozzászólására (») Aug 6, 2015 /
 
Szia!
Egy 25 éves elkónál lehet, hogy már teljesen mindegy.
(#) robresti hozzászólása Aug 6, 2015 /
 
Sziasztok.
Diódán ennyit találok, hogy 8318. Ez milyen dióda?
Nem smd, tápegység kimenetén van + és a - között.
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2015
(#) Sebi válasza robresti hozzászólására (») Aug 6, 2015 /
 
Nagy valószínűséggel zener, vagy szupresszor-dióda. A táp kimeneténél 1-2V-tal magasabb feszültségnél kezd el vezetni, hogyha a táp meghibásodna, így védi a rákapcsolt fogyasztókat.
(#) robresti válasza Sebi hozzászólására (») Aug 6, 2015 /
 
Értem, köszönöm a választ.
0-30V-os táp, akkor egyik lábát leforrasztva 30-32V nyitófeszültséget kellene mérnem rajta?
Másik irányban pedig szakadást?
(#) nedudgi válasza robresti hozzászólására (») Aug 6, 2015 /
 
Nem. Záróirányban ekkora feszültségnél kellene elkezdeni vezetni.
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2015
(#) Sebi válasza robresti hozzászólására (») Aug 6, 2015 /
 
Szabályozható tápnál zenernek nincs értelme: 32V-osnak kellene lennie, de ez semmi védelmet nem ad 5V-ra állított kimenetnél.
Sima dióda lesz, ami az esetlegesen fordítva rákapcsolt akku ellen véd.
(#) gkari válasza papus51 hozzászólására (») Aug 6, 2015 /
 
A minap formáztam egy 65 éves Tesla elkót, szivárgás szinte semmi, kapacitás a névleges 130% - a, ESR a tűréshatáron.
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2015
(#) papus51 válasza gkari hozzászólására (») Aug 7, 2015 /
 
Igen, csak ez MM gyártmány. A 80-as években a gyári új elkók a szekrényben, a gyári csomagolásban felrobbantak.
Szintén még a 80-as években építettem egy Quad 405-öt. Sok év után vettem elő és az összes MM elkó szét van púposodva benne.
(#) etm hozzászólása Aug 7, 2015 /
 
Hello! Tudna-e Valaki abban segíteni,hogy a 3144-es Hall szenzor milyen tipusu? Bipoláris,vagy unipoláris? Próbáltam utána nézni,de nem irja sehol,vagy csak én vagyok ügyetlen?Ez egy elektromos kerékpár motorban van.
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2015
(#) ferci válasza etm hozzászólására (») Aug 7, 2015 /
 
Unipoláris. Az adatlap végénél megtalálod.
A3144
Táblázat 7. oldal
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2015
(#) etm válasza ferci hozzászólására (») Aug 7, 2015 /
 
Ok. Megtaláltam! Köszönöm!
(#) Leadtek hozzászólása Aug 8, 2015 /
 
Sziasztok!

A képeken látható tápegységről van bárkinek bármi információja? Ami a lényeg lenne, hogy a kimeneti csatlakozón hol és milyen feszültségek vannak illetve az ágak mennyire terhelhetőek.
Következő: »»   681 / 1163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem