Fórum témák
» Több friss téma |
A vikkendházamban egy PC-ről kivezettem egy USB webkamerát kb. 30 méterre földalatti UTP kábelen keresztül.
1 napig működgetett aztán meghalt. A vezeték jó. Tényleg kellene valami ötlet, mert tanácstalan vagyok. (A vezeték jó, kimértem, wifi nem megy, mert falak vannak közte, vezeték nem felszedhető). A rendszer: PC (Linuxal) --- USB/UTP átalakító (E-bay 3eFt) ----30m UTP ----- UTP/USB visszaalakító --- Webkamera - Repeatert nem merek beépíteni az utp vezetékbe, mert az USB/UTP átalakító nyilván az UTP-re tette az USB power feszt is. Igaz hogy csak 5 V, de teljesítményt biztos nem visz át a repeater....?! A kinti helyszínen (ahol a webcam van) van 230 és 12 voltom is. Ha a data vonalakat nem is tudom erősíteni, legalább a webcam tápját tudnám helyben adni. Hátha az is gond lehet, hogy túl sok fesz esik a hosszú UTP kábelen?! Csakhogy ha másik tápról kapja a webcam a power-t, akkor az adatvonalak sem fognak menni. Esetleg ha közösítem a GND-t a kinti tápét és az USB-jét ami a PC-től jön? Nem tudom.... Szerintetek? Tényleg nincs több ötletem, hogy oldjam meg a problémát.
Na igen. Etherneten. De ez USB 2.0 /UTP átalakítós...
Idézet: „USB/UTP átalakító” Pontosítani kéne (típusa?) Az nem egy USB 2.0(3.0) hálózati (LAN) adapter, azaz egy USB-s hálózati kártya lenne? Sima USB PC kamerát (típusa?) meg nem az USB irányából kéne megtáplálni? A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2023
Ha tudod, nézd meg a kamera közvetlen tápellátását, könnyen lehet, hogy van benne egy 3.3 V-os feszültségstabilizátor, annak pedig 3.4 V-is elég lehet. Ha így van, akkor marad az IP kamera, POE tápellátással kiegészítve. Kérdés az is, milyen minőségű az az USB-UTP átalakító.
Akkor ez nem az amire gondoltam...
Idézet: „Specification: USB 1.0/1.1” A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2023
USB-t nem nagyon lehet meghosszabbítani ilyen passzív eszközökkel. USB hosszabító max 15m, utp átalakítóval se lesz sokkal több. Csak a gyártók trükkös megoldásainak, szabvány feletti tűrések kitolása miatt tudnak működni messzebbre. Ez vagy működik vagy nem. Gyártótól is függ. Ez vagy véletlen vagy valami tönkrement az eszközeidben.
Aktív eszközökkel lehetne hosszabbítani stabilan, pl: https://www.pcx.hu/aten-extender-konzol-usb-kvm-ce700a-ce700a-at-g-...vD_BwE Ezek tényleg olyan dolgok, ahol kényszerből meg kell hosszabbítani az USB-t és más lehetőség nincs. Van rá technika, de meg kell fizetni. Viszont ahogy más is mondja, olcsóbb lett volna egy ip kamera. Idézet: „With distance more than approximately 5 feet (1.5 meters), you may need to use a powered USB hub, as the USB port on your computer does not supply enough power to stretch over distance.” Dugd át egy nagy áramú (>500mA) USB portba akkor működnie kellene.
Pontosan így van. Ez a mindegy mibe kerül, csak olcsó legyen esete.
Hát még javítható a dolog. Az UTP kábel ott van.
Gondolom a PC-hez teszek egy rootert és akkor még több POE-s kamerát is kihúzhatok a ház köré ide-oda. Gondolom ezeket is úgy láthatom majd a képernyőn, mint a webkamerákat ?! Hol találok ilyen POE kamerákat? Igazából nem akartam én vele szarevősködni. Egyszerűen azt gondoltam, hogy ez egy működőképes megoldás. De ha javasoltok eszközöket, amivel stabilan működni fog és nem irreálisan drága, akkor szívesen belefektetek. Csak működjön végre.
Én olyan 7 ezer forintért vettem Wanscam IP kamerát, igaz még nem POE-s, és még valamelyik, ami nem ázott be, működik is.
Ozrak kamerából van még nekem 2 és 4Mp is, ami poe-s, nem akarok fals infót adni de kb. br, 40ezer volt.
Idézet: „Pontosan így van. Ez a mindegy mibe kerül, csak olcsó legyen esete.” Közben valaki kitöröltette a hozzászólásomat amire ezt válaszoltad! Így egy kicsit viccses Tartalma kb az alábbi volt: Középkori épület építése alternatív anyagból.
Egy pár ilyennel "POE" jellegű lesz
Bővebben: Link
Na igen!
Az a baj, hogy ezek a "semi" POE megoldások jól bekavarnak a szabványos POE-k rendszerébe! Egyrészt már a szabványos POE eszközökön is nehéz eligazodni annyi van, aztán jönnek ezek a hamis megoldások akármelyik érpáron, akármilyen feszültség szinten, akármekkora teljesítmény felvétellel, úgy hogy csak annyit írnak a dokumentumokba, hogy POE!! Ember legyen a talpán aki össze meri dugni ezeket!
Ez a feladó-leválasztó páros rendben van, csak út közben ne fogyjon el az 5 vagy a 12 Volt.
Ugyanúgy 5V van azokon is, nagyobb árammal terhelhető. Viszont itt nincs nagyobb terhelés, a hosszú vezeték mint soros ellenállás adódik hozzá, így csak kisebb lehet az átfolyó áram. A gond ebből adódik, hogy nincs meg az 5V a kábel végén, de ezen a nagyobb terhelhetőségű port nem segít.
De minek a POE, amikor van 230V-od a kamera helyén?
Ahogy írták, IP kamera és értelmet nyer a befűzött UTP kábel, annak meg semmi gondot nem okoz a 30m. Viszont kell szabad hálózati pont. Ennél az USB webcamos megoldásnál akármelyik olcsó IP kamera is jobb és stabilabb.
30 m nem olyan hosszú hogy voltokat essen a feszültség, ráadásul azt írta hogy kimérte és jók a feszültség adatok, persze jobb lenne szkóppal is megnézni mi a helyzet. Nem tudom mennyit eszik az adapterekben lévő chip, de lehetséges hogy már a PC-be bedugott adapter is többet kér alkalmanként mint 500mA.
USB-s kommunikációnál a latency miatt nem ajánlott 5 méternél hosszabb kábel, nem az 5 Volt feszültségesése miatt. A küldés fogadás egy meghatározott ütem szerint történik és ha hosszú a kábel, akkor először belassul, hogy szinkronban legyenek, majd elveszíti egymást a küldő és a fogadó. Nem pontosan így történik, de valahogy így kell elképzelni ezt a latency-t.
Ekkora távolságon használtunk webkamerát két darab erősítős 15m-es USB hosszabbítóval. Egészen addig megbízhatónak mondhattuk, míg a régi, alig fogyasztó, igénytelen USB 1-et igénylő webkamera volt rákötve (esetenként készített 1-1 640*480 méretű képet). Amikor tönkrement, akkor próbáltunk több féle kamerát is rárakni, de csak a nyűg volt vele, napjában 2-3 alkalommal kellett leválasztgatni, újra felrakni, újraindítgatni, hogy egy darabig menjen. Amióta IP kamera van fent, ilyen gond nincs.
Filléres tétel egy normális képet adó ONVIF kamera az aliról, s az legalább éjjel is látni fog neked. Ha nézegetni akarod csak, akkor a webes felülete bőven elég, ha rögzíteni is, akkor már inkább megfelelő szoftvert kell hozzá használni (de mondjuk az rstp stream bekapcsolása után azt akár ffmpeg is tudja neked rögzíteni, nézegetni meg ott a vlc, vagy az mplayer).
Nem tudni milyen az az utp kábel, ha a "mai korban készült" átverős, rézzel futtatott alu kábel, akkor annak biza nagy ellenállása van.
Ez igaz ha simán össze van kötve az USB, de itt feltételezhetően van az átalakítóban aktív erősítő alkatrész, és nem csak néhány kósza ellenállás. Persze jobbat akkor tudnánk mondani ha a kérdező szétszedné, és belenézne.
Ha nem a felesleges halálra itélt kihivás megoldása a cél, akkor vegyél egy 10.000ft- os kamerát, a wifi kamerán is ott az rj45 csati lehet vezetékkel is használni.
Hát, nagyon köszönöm a rengeteg hasznos hozzászólást. Azt gondolom, hogy megkaptam a válaszokat és tanultam belőle.
A meglévő, lefektetett utp kábel felhasználásával veszek egy 4 ip kamerás poe rendszert, amit a gépre kötök. Így még 3 kamerát ki tudok tenni a ház köré. Más szolgáltatás nem kell nekem, csak jelenjen meg a PC képernyőjén. Már csak az a kérdés, hogy ne költsek feleslegesen. Melyiket válasszam, ami használható de nem drága? Esővédett helyre teszem a kamerákat.
Még egyszer kérdezném, hogy minek neked a POE?
Mert ki van húzva már utp 30 méterre, a föld alatt.
Illetve húznék még ki vagy három helyre úgy 20 méterre ahol nincs más táp. A wifi nem szokott működni, mert két kőfal is van az útjában. Mi más megoldás lenne?
Nézem az E-bay -en a 4 poe kamerás szetteket NVR -el, de drágább mint itthon... Tán nem a Kínaiak gyártják...?!
|
Bejelentkezés
Hirdetés |